Plus Liga 2017/2018

kuchcik77
Posty: 2338
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

Skra miala troszke keoszy kalendarz w tej rundzie,poza tym Zaksa ma jeszcze spotkanie z Treflem.ostatni necz w ttm roku bedzie podsumowanie m maratonu Skry i Zaksy,prestiżowym, o 3punkty ale tylko zwyklym lugowym spotkaniem.ślimaki moga spokojnie probowac doganiac Skre i Zakse pod warunkiem ogrywania tzw planktonu bez zadnych wpadek.Czy Sovii, Jastrzebiu sie to uda?Olsztyn wcziraj zaskoczyl negatywnie, Szczeciny i Katowice miga marzyć o okolicach 6 miejsca pi pierwszej rundzie ale na dystansie sezonu bedzie ciezko.
Podoba mi sie uklad play-off w tym roku.dyspozycja dnia/tygodnia bedzie wazniejsza od tegi kto bedzie na miejscu pierwszym czy drugim a i polfinal może byc taki ze akurat Skra czy Zaksa trafi na niewygodnego dla suebue rywala.
Bukmacherzy nie daja zbytnio szans nikomu spoza tej swojki..
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: bono »

Dla mnie Skra to jedyny zespół który może zrzucić Zaksę z tronu.Tak naprawdę oprócz libero i rozegrania Skra na pozostałych pozycjach wydaje się być mocniejsza.W tej chwili to Skra głównie zagrywką demoluje rywali.I w bezpośrednim pojedynku od zagrywki Skry będzie zależeć wynik meczu.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: skrowiec »

Jak by nie mówić to zagrywka jest pierwszym krokiem siatkarskiego rzemiosła w odnoszeniu sukcesów. Wystarczy spojrzeć sobie na Zenit jak niszczy rywali zagrywką.
kanimo

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: kanimo »

bono pisze:Dla mnie Skra to jedyny zespół który może zrzucić Zaksę z tronu.Tak naprawdę oprócz libero i rozegrania Skra na pozostałych pozycjach wydaje się być mocniejsza.W tej chwili to Skra głównie zagrywką demoluje rywali.I w bezpośrednim pojedynku od zagrywki Skry będzie zależeć wynik meczu.
Torres, Deroo, Bieniek plus ostra zagrywka Wisni. Jesli Buszek dojdzie do formy to tez nie jest najgorszy w tym elemencie
Z drugiej strony Wlazly, 3 przyjmujacych i Lisinac plus ewentualnie flot Karola, mniej chyba regularny niz Wisni.

Za to lepsza linie przyjecia w Zaksie, choc Skra zawsze moze zdjac Bednorza i wpuscic Penczewa.

Mniej wiecej remis. Aktualnie w Skrze 2 zawodnikow po wakacyjnym wypoczyku ( Bednorz i Wlazly), w Zaksie kadrowicze w momencie kryzysu. Torres raczej sie poprawia, Ebadipur tez.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Zaksa - Skra mecz na remis bym aktualnie powiedzial, chociaz jednak uwazam, ze Toniutti wygrac mecz moze. + dla Kędzierzyna jednak. Ciekawy mecz na pewno bedzie.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: skrowiec »

Jeśli zagrywka będzie siedzieć Skrzętnie to rozgrywający nie będzie miał zbyt wiele do powiedzenia.
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: bono »

Jak na razie Zaksa na zagrywce średnio, zawlasza Bieniek.Mala liczba asów i brak pelnej mocy zza 9 metra moze wynikac z taktyki(oszczędzanie sił)i przebiegu setów.Zaksa mniej ryzykuje bo nie musi, woli żeby przeciwnik dostał piłkę ale kiedy trzeba jak ostatnio w 5 secie że Szczecinem umie odpalic.Myśle że w tym elemencie są rezerwy i mam nadzieję że na KMŚ pokażą coś więcej.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: gregy69 »

kuchcik77 pisze: Podoba mi sie uklad play-off w tym roku.dyspozycja dnia/tygodnia bedzie wazniejsza od tegi kto bedzie na miejscu pierwszym czy drugim a i polfinal może byc taki ze akurat Skra czy Zaksa trafi na niewygodnego dla suebue rywala.
Bukmacherzy nie daja zbytnio szans nikomu spoza tej swojki..
Prawda jest taka, że konstrukcja play-offs powoduje, że każda drużyna z miejsc 1-6 ma realne szanse na tytuł.
Stary system play-offów, do 3 zwycięstw, był jednak najbardziej sprawiedliwy i dawał rzeczywistą przewagę parkietu drużynie z wyższego miejsca. Oczywiście, że wolę takie PO niż żadne lub mecz i rewanż, ale...
Podoba mi się to, że miejsca 1-2 mają bonus w postaci awansu od razu do 1/2 finału. Z drugiej strony, wypadnięcie na tydzień czy półtora z rytmu meczowego różnie wpływa na drużyny.
Sam półfinał i mecze o medale to już trochę loteria. Wraca stara dyskusja czy system do 2 zwycięstw faktycznie promuje drużyny z wyższych miejsc po rundzie zasadniczej. Było to ok w pierwszej rundzie starych rozgrywek, gdy grały ze sobą miejsca 1-8, 2-7. Wtedy bez sensu było to ciągnąć do 3 zwycięstw. Ale teraz spotkają się ze sobą drużyny z pierwszej czwórki/piątki, gdzie różnice pomiędzy nimi są dużo mniejsze. Załóżmy, że Olsztyn. Trefl czy Resovia wygrywają pierwszy mecz u siebie 3-2 z Zaksą czy Skrą. Faworyt od razu ma nóż na gardle, a każdy stracony set w kolejnym meczu ich tylko pogrąża.
Skra grała pod taką presją słynny mecz z Bielskiem. Pamiętamy jak się on skończył...
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Hirako »

Jeśli ktoś jest teoretycznie silniejszy, a nawet pierwszy mecz przegra to powinien następne dwa wygrać. Prosta zajawka. Już nie przesadzajmy. Do dwóch wygranych to już lepszy system, niż ten z zeszłych rozgrywek. Loteria to byłby jeden set grany do 15
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Skończyła się pierwsza runda. W tabelę każdy umie spojrzeć, więc parę spostrzeżeń poza nią.

U siebie Skra była bezkonkurencyjna. Przegrała tylko jednego seta i zdobyła komplet punktów.
Zaxa straciła punkt i 5 setów.
Olsztyn przegrał tylko raz. To drużyna, dla której parkiet stanowi największą różnicę. Ktoś ma pomysł, czemu tak jest?
Najgorzej na własnym boisku (nie licząc outsiderów) gra GKS.

Co ciekawe Skra aż 10 spotkań rozegrała u siebie, czyli dokładnie 2/3 wszystkich spotkań. Na wyjeździe zajmuje dopiero 11 miejsce. Rozumiem, że nadzieja na średnią 1,2 punktu na mecz w rundzie drugiej jest płonna, ale nie jest powiedziane, że drużyna z Bełchatowa utrzyma swoją pozycję na koniec SZ.
Poza ZKK, która wygrała wszystkie mecze, na wyjeździe najlepiej wypada Trefl Gdańsk. Przegrali tylko raz. Najgorzej z kolei wspomniany wcześniej Olsztyn, który tylko raz wygrał. Złe wieści dla Indyków są takie, że większość meczów u siebie już rozegrali. Nie będzie łatwo wbić się do szóstki.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Klugenhammer »

Połowa sezonu zasadniczego, a czołówka tabeli właściwie zgodna z większością przedsezonowych prognoz. Niby liga taka wyrównana i nieprzewidywalna, a faktycznie to kto miał być w czołówce to już w niej jest, żadnych sensacji. Czas boleśnie zweryfikował bohaterów pierwszych kolejek sezonu - Katowice, Lubin, Olsztyn, Szczecin. Po rundzie rewanżowej skład top-6 pewnie już się nie zmieni. Teraz czekamy na play offy.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: mmb »

Skra z 15 meczów aż 10 wygrała 3:0, nieźle to wygląda.
Zagrywką też kopią ładnie, jako jedyni w lidzie przekroczyli 100 asów (2,1 na set), inni mają 1,5 i niżej. W ataku też najwyższa skuteczność.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: witalis99 »

Ostatnio moją uwagę przykuła frekwencja na meczach PlusLigi. A dokładnie chodzi mi o dwa ośrodki - Kielce i Bydgoszcz, które według mojej opinii dość mocno zawyżają liczbę widzów. Tutaj macie przykład liczenia frekwencji w Kielcach: https://pbs.twimg.com/media/DPAl8Y2WsAUoN_8.jpg

A tutaj Bydgoszcz, gdzie naliczono się 1060 kibiców na meczu: https://pbs.twimg.com/media/DQi_bDQX4AEzz2F.jpg

Warto dodać, iż nie jest to jednorazowy wybryk. Tak dzieje się co mecz. Co innego pokazuje fotorelacja, a co innego liczba widzów na oficjalnej stronie PlusLigi.
janmariarumbarozpur
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 2018, o 12:03

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: janmariarumbarozpur »

LE Roux odszedł z dynama do Francji. Kurde ile on tam może dostać czy naprawdę żaden klub nie mógł się pokusić? Turcy też teraz Nikic Coskovic. Czyli dało się na ostatnią chwilę coś znalesc. A nasze kluby mówią że trzeba ściągać takich jak Bydgoszcz czy wcześniej Resovia Krastinsa który chyba z 10 pkt zdobył a zagrywa na poziomie który w punkt przyjmują średni przyjmujący 3 ligi
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Re_soviaczka »

Krastins ma dokładnie 26 punktów i nawet zdobył jednego asa serwisowego ;), co na przykład nie udało się jego koledze z drużyny, Śliwce.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Wygląda na to, że dzisiejsze rozstrzygnięcia wyznaczyły końcową szóstkę. W play offs zagrają Zaxa, PGE, Trefl, Asseco, JW, Onico. Pierwsze dwa miejsca zajmą dwie pierwsze drużyny. Zasadniczo gra się o to, kto spadnie.

To przewidywania. A na pewno, to wiadomo, że ani BBTS ani Dafi nie zostaną mistrzem Polski. Oraz, że Zaxa zagra w play offs.

Bez sensu ten mecz mistrza z wicemistrzem w ostatniej kolejce. Znowu wyjdzie kit jak w poprzednim sezonie. Powinny grać w drugiej kolejce, jako Superpuchar, jeśli przypadkiem tak się złoży.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Kolejka 23. nic nie zmieniła w definitywnych rozstrzygnięciach. Faktem jednak jest, że po obronie twierdzy przed rzeszowskim atakiem i po zwycięstwie nad JW we własnej hali i Olsztyn i Lubin zwiększyły szanse na awans do PO.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: weary_skier »

Poza walką o szóstkę ciekawa będzie rozgrywka o uniknięcie barażu. To, że Kielce i Bielsko spadną było już wiadome przed sezonem. Niewiele lepiej radzi sobie Łuczniczka a o pewne utrzymanie w elicie walczą Warta, Będzin i Espadon.
Na tę chwilę:

Będzin 28 pkt i mecze z: Zaksa, Skra, Warta, JW, Resovia, Olsztyn.
Espadon 28 pkt i mecze z: Bielsko, Zaksa, Skra, Warta, JW, Resovia
Warta 27 i mecze z: Onico, GKS, Będzin, Espadon, Dafi, Bielsko.

Pikanterii dodaje fakt, że losy mogą się ważyć w bezpośrednich meczach. Przy skopiowaniu dorobków punktowych z pierwszej rundy oraz wyłączeniem meczów bezpośrednio zainteresowanych (wiem, że ta metoda ma swoje braki) otrzymujemy co niżej.

Będzin 5 pkt + 1 mecz
Espadon 4 pkt + 1 mecz
Warta 9 pkt + 2 mecze

Nawet jeśli podopiecznym Zaniniego powinie się noga w meczach z bezpośrednimi rywalami to fakt, że dwie ostatnie kolejki to mecze z outsiderami powinien ich uratować. W korespondencyjnym pojedynky MKS - Espadon mam wrażenie, że utrzyma się ten kto zrobi więcej punktów na Aluronie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Po 24. (nieskończonej) kolejce do grona drużyn, które nie wygrają w tym roku ligi dołącza Łuczniczka Bydgoszcz.

Z kolei wiadomo, że nie spadną drużyny zajmującej obecnie miejsca 1-6, a także Olsztyn, jeśli dziś wygra za 3.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: hubert »

Olsztyn płynie. Pewnie jak rok temu zakończy sezon tuż za czołówką.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Garp »

No i wyślizgują się Olsztynowi z rąk 3 punkty. 1 lub 2 punkty niewiele dają... Oj, zapłaczą oni jeszcze za tą stratą, przy kalendarzu jaki mają... Mogli być w 6-ce a chyba już po ptokach...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Aktualnie w najbardziej beznadziejnej sytuacji nie mowiąc o Kielcach jest wcale nie Bielsko, a Łuczniczka. Terminarz Bydgoszczy natychmiast powoduje ból głowy - Rzeszów, Lubin, Radom oraz Gdańsk. Dla porównania Bielsko ma 1 mecz z Kielcami, które grają juz bez ambicji. Czarne chmury nad zespolem z nad Brdy..
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Kielce
Bielsko
Bydgoszcz
Zawiercie
Będzin
Szczecin
Te drużyny na pewno nie zostaną mistrzem Polski w obecnym sezonie.

Na pewno nie spadną:
Kędzierzyn
Bełchatów
Gdańsk
Warszawa
Jastrzębie
Rzeszów
Olsztyn

Pewny gry w plejofach może być po kolejce 25 tylko Kędzierzyn.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Kielce
nie unikną co najmniej walki o utrzymanie.

Bielsko
Bydgoszcz
Zawiercie
Będzin
Szczecin
Te drużyny na pewno nie zostaną mistrzem Polski w obecnym sezonie.

Gdańsk
Warszawa
Jastrzębie
Rzeszów
Olsztyn
na pewno nie spadną

Bełchatów
na pewno zagra w play offs

Kędzierzyn
też, i to co najmniej w półfinale.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Kielce i Bydgoszcz
nie unikną co najmniej walki o utrzymanie.

Bielsko
Bydgoszcz
Zawiercie
Będzin
Szczecin
Katowice
Lubin
Radom
Te drużyny na pewno nie zostaną mistrzem Polski w obecnym sezonie.

Gdańsk
Warszawa
Jastrzębie
Rzeszów
Olsztyn
Radom
Lubin
na pewno nie spadną

Bełchatów
na pewno zagra w play offs

Kędzierzyn
też, i to co najmniej w półfinale.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Crosby »

Orientuje się ktoś czy jeśli Lechia Tomaszów Mazowieckie wygra pierwszą lige to będzie się ubiegała o gre w plus lidze ,czy mają hale itp ? A co jeśli nie są zainteresowani awansem ,czy wtedy w barażu o plus lige będzie mogła zagrać Azs Częstochowa ?
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Kali BBTS »

Crosby pisze:Orientuje się ktoś czy jeśli Lechia Tomaszów Mazowieckie wygra pierwszą lige to będzie się ubiegała o gre w plus lidze ,czy mają hale itp ? A co jeśli nie są zainteresowani awansem ,czy wtedy w barażu o plus lige będzie mogła zagrać Azs Częstochowa ?
Oba kluby mają czas do 31 marca by zgłosić się do barażu. Zdaje się, że na tym etapie nie trzeba spełniać wszystkich wymogów ligi.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Pele »

Szukałam ale nie znalazłem. Czy znam są już terminy rozrywka meczów Play off??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Chal »

"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Plus Liga 2017/2018

Post autor: Pele »

Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”