Turnieje przed sezonem 2017/18

kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kibic_siatki »

Skra w tym meczu prezentowała się mocno średnio. Początek wyglądał słabo, szczególnie w przyjęciu, w zasadzie jego słabość niwelował tylko Romać. Dla odmiany od 3 seta osłabł Romać, a inni się poprawili i w przyjęciu i ataku. Belgowie w bloku byli groźni, mimo iż wielu ich graczy na skrzydle miało ok. 185 wzrostu.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: rafael86 »

Wnioski i spostrzeżenia z wczoraj z Memoriału Ambroziaka

Olsztyn - Zaksa 3-0

W dzisiejszej siatkówce absolutnie kluczową postacią jest rozgrywający i ten mecz też to dobitnie pokazał. Zaksa przyjechała bez Bieńka, Tonniuttiego, Falashiego oraz Zatorskiego. Efektem tego było to, że na rozegraniu grał dość młody chłopak, którego nazwisko słyszałem po raz pierwszy. Powiem szczerze, że spodziewałem się, że jakość rozegrania będzie bardzo niska (na rozgrzewce już kilka razy nie potrafił dobrze wystawić). O dziwo w samym meczu dawał rade i jestem pozytywnie zaskoczony (kilka udanych kiwek, fajne kombinację z Deroo z drugiej linii, potrafił uruchomić środek), ale nie ustrzegł się w pewnym momencie kliku błędów technicznych. Buszek - fatalny mecz, w ataku go nie było zupełnie. Zmienił go Szymura w połowie ostatniego seta i ogólnie też szału nie było - bo w ataku (chyba 3-4 próby) uderzał mocno, ale był podbijany. Najlepiej w zespole z Kędzierzyna - Deroo. Środek dosyć skuteczny w ataku, do tego Rejno swoim flotem kilka razy mocno utrudnił rozegranie Olsztynowi. Torres - ma dwie wersje ataku - mocno i bardzo mocno. Swoje skończył, ale z kilku niewygodnych piłek zabrakło elastyczności, techniki czego efektem były bloki na nim lub uderzenia w auty (przy Benie jednak myślę, że będzie grał na poziomie nie gorszym niż Konar)
W Olsztynie super zagrał Woicki. W swoim stylu przyśpieszał grę, próbował fajnych kombinacji. Hadrava bardzo skuteczny - dynamiczny, skoczny, bił mocno, ale trzymał kierunki i ciężko było go zatrzymać. Blake - dynamiczny, skoczny, raczej nie wstrzymywał ręki w ataku, w przyjęciu dość czuły. Kochanowski - kapitalna i regularna zagrywka, w ataku z Woickim też zagrali kilka fajnych przesuniętych.

Warszawa - Gdańśk

Skrzydła i środek Gdańska robią wrażenie (pod kątem wzrostu, ale i umiejętności, możliwości). Dziś rozgrywał im Kozłowski i zagrał dobry mecz. Widać było po nim doświadczenie. Dawał piłki dokładne, nie silił się na jakieś wielkie kombinacje i przyśpieszanie gry, ale to w zupełności wystarczyło. Środek Trefla bardzo solidny. Mika zaczął dość niemrawo, ale później grał na swoim wysokim poziomie. Szalpuk fajny mecz, szczególnie dobrze radził sobie z sytuacyjnymi piłkami (kiwki, obicia o blok, mocne ataki). Schulz na swoim poziomie - skuteczny w ataku, nieźle na zagrywce i bloku.
Mecz sam w sobie był dosyć równy, szczególnie w momentach gry Warszawa mocno zagrywała. U gospodarzy najlepszy chyba Kwolek - kilka imponujących zagrywek, w ataku też skuteczny. Co prawda w pewnym momencie zgubił swój poziom i trener wpuścił do gry Samika na przyjęcie. Francuz nic dobrego nie pokazał - jego ataki były bez siły, z reguły nieskuteczne. Sam Bartek w ostatnim secie zastąpił Grigorieva na ataku. Włodarczyk nierówny, sporo kończył, ale też miał kilka prostych ataków, które były nieskuteczne. Macedończyk - solidny, ale myślę, że występ daleki od jego potencjału.

Bydgoszcz - Katowice
Widziałem tylko końcówkę, także ciężko o jakieś głębsze spostrzeżenia - Goas ciekawy zawodnik, fajnie też Gryc (mocno i skutecznie w ataku)

Ciekawostki:
Akcja meczu to obrona padem w bok jedną ręką w powietrzu Kuby Kochanowskiego na 11 metrze, po czym nastąpiła wystawa dołem z tego 11 metra (z prawej strony) Woickiego, który jakimś cudem dociągnął tą piłkę do lewego skrzydła gdzie czekał i skończył atak "Russo".

W Olsztynie za atmosferę odpowiadają Pliński z Woickim. Obaj widać świetnie się dogaduję, dużo żartowali (czekając na swój mecz za bandami) również z grającymi wtedy na boisku graczami Gdańska i Warszawy :D Zabawna sytuacja też była gdy Plina w pewnym momencie wstał ze swojego krzesełka podszedł do stojącego ze swoją nową drużyną kilkanaście metrów dalej Gardiniego i dał mu swoje krzesełko, a później serdecznie wyściskał :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

To ja jeszcze krótko o turnieju w Kozienicach.

Wczoraj i dzisiaj byłem tylko na meczu Czarnych Radom, z tym że wczoraj oglądałem średnio uważnie rozproszony różnymi czynnikami, a dzisiaj byłem tylko na dwóch setach.

Ale na oko bardzo fajnie Fornal. W przyjęciu niemal nie do ruszenia, wczoraj problem miał chyba tylko jak Kacperkiewicz zagrał bardzo mocno i precyzyjnie do linii, i Tomek nie utrzymał piłki w grze. Dzisiaj grał od połowy drugiego seta (wcześniej krótka zmiana za Rybickiego w końcówce pierwszej partii), raz skaleczył floata, raz kiepsko przyjął mocny serwis z wyskoku, poza tym bez zarzutu. A najbardziej mi zaimponowało jak przy stanie 24:23 dla Radomia na zagrywkę wszedł jeden z graczy Warty (nie zwróciłem uwagi który konkretnie), poszedł na pełnej mocny z wyskoku, a Fornal przyjął ten serwis na nos Vincicia. Co prawda piłka leciała centralnie w niego, ale ten jego spokój w tym elemencie jest imponujący. W ataku z piłek rozegranych kończył, serwis z wyskoku, jakościowo średni, ale niech idzie w tym kierunku.

Droszyński wczoraj grał cały mecz, dzisiaj trzeciego seta, jak już wspomniałem, wczoraj nie oglądałem meczu zbyt uważnie, ale wydaje mi się, że było trochę mniej baboli w wystawach na skrzydła. Vincic sporo mu podpowiada, czy to w trakcie rozgrzewki, czy to na czasach. Generalnie fajna atmosfera panuje u Radomian, gołym okiem widać, że Teremienko bardzo dobrze wpasował się w zespół.
Matius

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Matius »

@Aranger

A jak grał Filip?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Wczoraj fajnie zaczął, później im dalej w mecz tym gorzej, zmienił go Ziobrowski. Dzisiaj bardzo dobrze, 17 punktów w 3 sety.
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Johny94 »

Ma ktoś streama do meczu Skry?
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: ciorny17 »

Skra wygrywa z Łuczniczką 3:0 w meczu o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Tutaj statystyki.
Kłamca.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: StanLee »

Przyjecie i Bydgoszcz chyba nie będzie szło w parze w przyszłym sezonie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

https://pbs.twimg.com/media/DKGtkg5XUAAjrO5.jpg

Istnieją za to przesłanki, że przyjęcie i Śliwka zaczną chodzić ze sobą w parze.
qtp
Posty: 2273
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: qtp »

Zdaje się że Bednorz w tych sparingach prezentuje się całkiem dobrze, ciekawe czy w sezonie bedzie w stanie utrzymać Penczewa w kwadracie?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: pewniak »

Aranger pisze:https://pbs.twimg.com/media/DKGtkg5XUAAjrO5.jpg

Istnieją za to przesłanki, że przyjęcie i Śliwka zaczną chodzić ze sobą w parze.
Muratore powrócił :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
HardcoreFan
Posty: 54
Rejestracja: 23 lip 2014, o 23:24
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: HardcoreFan »

Jest może jakaś transmisja z memoriału Arka Gołasia?
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: biker74 »

Memoriał Arka Gołasia:
Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 2-3 (25-20, 15-25. 27-25, 20-25, 12-15)
Statystyki:
http://memorialgolasia.sportmg.pl/wp-co ... %C5%82.pdf
Oskar
Posty: 95
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Oskar »

Statystyk pijany czy niespełna rozumu?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Kamil92 »

Co ten Kochanowski w sparingach? Doskonała forma.
Dobre statystyki Fornala i fajnie, że Droszyński pograł cały mecz.
Graz
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 19:14
Płeć: K

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Graz »

kanimo

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

A Maciek Muzaj to majakis problem zdrowotny, ze zagral tylko w jednym secie?

Jak sobie radzil Komenda?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Tutaj jeszcze statystyki z dwóch dzisiejszych sparingów:
https://pbs.twimg.com/media/DKbPODmXkAALCtU.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DKaG26iWAAEJgXc.jpg:large
Tutaj można zobaczyć transmisje TV z dwóch dzisiejszych spotkań finałowych XIII Memoriału Arka Gołasia w Murowanej Goślinie

Teraz trwa właśnie mecz Jastrzębskiego Węgla z Berlinem, w IV secie mamy 14:14, ale jest 2:1 dla Jastrzębian w setach http://wtkplay.pl/live.

Ostatecznie Jastrzębski Węgiel dosyć pewnie ogrywa Berlin Recycling Volleys 3:1 (17:25, 25:18, 25:14, 25:23) i zajmuje III miejsce w turnieju

...a o godzinie 16 planowo powinien rozpocząć się finał Onico Warszawa - GKS Katowice. Transmisja pod wyżej wklejonym linkiem.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: tedo »

Jestem pełen podziwu dla gry Ernastowicza zrobił ogromny postęp!!!! Ten nowy rozgrywający Dardan naprawdę na duży plus!!! Ciekawy jestem co Turski robił w berlinie
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Kwolek show w pierwszym secie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: drukjul »

1:0 prowadzi Warszawa. Zaskakująco często Antoine Brizard uruchamia dziś na kontrach atak z pipe'a i trzeba przyznać, że Kwolek z Włodarczykiem są na razie diablo skuteczni i praktycznie wszystko w tym I secie Francuzowi w takich sytuacjach kończyli.

Przypomina się sezon, kiedy na przyjęciu Warszawy grali Kubiak z Bartmanem i ten atak z VI strefy, i zwłaszcza właśnie na kontrach był znakiem charakterystycznym drużyny Polibudy.
Matius

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Matius »

Drugi set już trochę gorzej zaczął Kwolek, Nikola też błędy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: drukjul »

Matius pisze:Drugi set już trochę gorzej zaczął Kwolek, Nikola też błędy.
Macedończyk nie jest na pewno w swojej najlepszej formie i praktycznie wszystkie sparringi Onico to udowadniały. Na czasie Samik wziął ostro Macedończyka w obroty. :]

A Kapelus w tym secie gra na razie jak profesor. Dużo dobrego się dzieje przy Ukraińcu, choć zdaje się że już chyba też z polskim paszportem (choć nie z polską licencją).
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Ciężkie wejście w polskie zespoły mają te zagraniczne młoty - Gjorgiev i Torres w meczach przedsezonowych (superpuchar też do nich zaliczam).
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: drukjul »

1:1. Wyraźna dominacja GKS-u w drugim secie.
Aranger pisze:Ciężkie wejście w polskie zespoły mają te zagraniczne młoty - Gjorgiev i Torres w meczach przedsezonowych (superpuchar też do nich zaliczam).
Najwyraźniej po przygodzie z azjatycką, a może zwłaszcza z japońską siatkówką niezbędny jest dłuższy okres aklimatyzacji do prawidłowego funkcjonowania w normalnych warunkach. :D
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Adik_wwy »

Bo my niepotrzebnie z tych Giorgijewow i Torresow robimy niewiadomo jakich atakujacych. Niezli zawodnicy i tyle zadna swiatowa klasa. Gdyby tak bylo nie graliby w Polsce. Grozery i Zajcewy to nie są. Jak dla mnie to Butryn jest zdecydowanie lepszym atakujacym niz ten Macedonczyk
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: drukjul »

Adik_wwy pisze:Bo my niepotrzebnie z tych Giorgijewow i Torresow robimy niewiadomo jakich atakujacych.
Bo Macedończyk to naprawdę bardzo dobry siatkarz jest, ale z pewnych paskudnych przyzwyczajeń i nawyków wyniesionych z ligi japońskiej - jak ściąganie piłki musi się teraz szybko oduczyć. Dziś to poszło generalnie u niego nawet zbyt daleko, bo choć co prawda bardzo stara się nie ściągać, to widać że niepotrzebnie wstrzymuje rękę i gra stanowczo za miękko dla odmiany. Poszukiwanie jakiegoś złotego środka będzie musiało więc chyba jeszcze u niego moment potrwać.
Jak dla mnie to Butryn jest zdecydowanie lepszym atakujacym niz ten Macedonczyk
A co dziś takiego pokazuje na razie Butrym? W I secie Gruszka musiał go nawet ściągnąć z boiska i wszedł Domino.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Adik_wwy »

A co dziś takiego pokazuje na razie Butrym? W I secie Gruszka musiał go nawet ściągnąć z boiska i wszedł Domino.[/quote]

NO właśnie to jak słabo musi grać Gijorgiev skoro Butryna oceniam jako o wiele lepszego grajka
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”