Trefl Gdańsk 2017/2018

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: drukjul »

barti522 pisze: Raczej spokojnie mógłby pograć w szóstce Jakubiszak obok Serba, ale myślę, że jeszcze ktoś przyjdzie na przyjęcie a Jakubiszak będzie max 1 wchodzącym.
Wątpię. Gdyby w obecnej sytuacji finansowej klubu z Gdańska, czytaj zubożenia i ograniczenia budżetu, Jakubiszak nie otrzymał od AA już teraz jakiejś obietnicy na otrzymanie szansy udowodnienia swojej przydatności w znacznie szerszym wymiarze, niż dotychczas przez ostatnie dwa sezony, to ja na jego miejscu pomyślałbym jednak o zmianie drużyny.

Szymon w tym roku skończył 20 lat i choć jest co prawda o pół roku starszy od partnerów z drużyny złotych juniorów - Kwolka i Fornala, to oni mają już za sobą doświadczenie dwuletniego grania w "6" Plusligowych zespołów, a Jakubiszak ciągle tylko terminuje i poza okazyjnymi sytuacjami, jak choćby finał Pucharu Polski w ubiegłym roku, kiedy zarówno Mika, jak i Hebda byli w Treflu kontuzjowani i Szymon wystąpił z konieczności, zresztą jak pamiętamy bardzo udanie, pokazuje się tylko na krótkich zmianach. Jak długo jeszcze powinien czekać na swoją szansę Twoim zdaniem? :|
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

Jakubiszak jest młodszy, nie starszy ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: madlark »

wafel85 pisze:Niektórzy piszą tutaj takie bzdury, że aż się zarejestrowałem. Gratulacje.

Zrozumcie wreszcie, że Puchary CEV i Challenge to jakieś nikomu niepotrzebne wymysły CEV
L+, PP to same profity :D
Po co Treflowi PP skoro trzeba dokładać?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: drukjul »

Murilo0 pisze:Jakubiszak jest młodszy, nie starszy ;)
To właśnie chciałem napisać. Skangurzyło mi się i bryknąłem :D
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: hunter »

drukjul pisze: Z dwójki etatowych przyjmujących Chaumont w minionym sezonie - Louati-Mijailović to akurat Francuz był w przyjęciu stabilniejszy i pewniejszy, ale jak mogliśmy się przekonać choćby przy okazji spotkań CVB 52 w rozgrywkach Ligi Mistrzów, również Serb w tym elemencie w rozgrywkach pucharowych całkiem nieźle dawał sobie radę. Na pewno nie można więc powiedzieć, że Mijailović jest jakąś nogą w przyjęciu i trzeba go kryć.
Jeśli ktoś kogoś krył to raczej Mijailović Louatiego, brał więcej na siebie i przyjmował duuużo więcej od młodszego kolegi.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: Chal »

Niektórzy tak ochoczo wypowiadający się tutaj na temat potencjalnych kar dla Trefla za rezygnację chyba przegapili wypowiedź Górskiego, że Resovia nie skorzysta z prawa gry w Pucharze Challenge, jeśli takowe otrzyma? 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: Didek »

Chal pisze:Niektórzy tak ochoczo wypowiadający się tutaj na temat potencjalnych kar dla Trefla za rezygnację chyba przegapili wypowiedź Górskiego, że Resovia nie skorzysta z prawa gry w Pucharze Challenge, jeśli takowe otrzyma? 8-)
A wygrała takie prawo na boisku? Resovii w pucharach się miejsce nie należy. Są na 6 miejscu. Niedługo dojdziemy iż w pucharach wystąpią Czarni Radom, bo wszystkie wcześniejsze drużyny zrezygnują.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: drukjul »

hunter pisze: Jeśli ktoś kogoś krył to raczej Mijailović Louatiego, brał więcej na siebie i przyjmował duuużo więcej od młodszego kolegi.
Nie jest to przypadkiem tylko złudzenie, wynikające głównie z świeżych wspomnień po finale Chaumont -Tours, gdzie nowo koronowani mistrzowie Francji rzeczywiście konsekwentnie Mijalovica przez cały mecz szukali zagrywką? Szukali resztą z niezłym dla siebie skutkiem, bo przyjęcie TVB w tym meczu, mimo obecności w ich składzie wyjątkowo wrażliwego pod tym względem Cupkovica, ogólnie okazało się lepsze niż przyjęcie CVB 52.

Wklejałem w tym wątku jednak już wyżej statystyki z tegorocznej Ligue A1 http://lnv-web.dataproject.com/Statisti ... D=58&PID=0 i wynika z nich, że tylko w play-off Mijailović przyjmował wyraźnie więcej od Louatiego, natomiast jeżeli brać całość rozgrywek - zarówno fazę zasadniczą, jak i play-offy to Francuz przyjął już tylko 22% piłek mniej od Serba (556 ver 710) przy trochę lepszym od Mijailovica procencie (przyjęcie perfekcyjne - Louati 33%, Mijailović 29.5% - ilość błędów bezpośrednich w stosunku do liczby przyjęć bardzo podobna).

Warto też zauważyć, że z tej dwójki etatowych przyjmujących Chaumont w ostatnim sezonie to jednak właśnie Louati był konsekwentnie przez Prandiego ustawiany bliżej rozgrywającego, natomiast Mijalovic grał na 5, czyli na pozycji na której zwykle się stawia tego gorzej, albo mniej stabilnie i regularnie przyjmującego lewoskrzydłowego.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: hunter »

drukjul pisze:natomiast jeżeli brać całość rozgrywek - zarówno fazę zasadniczą, jak i play-offy to Francuz przyjął już tylko 22% piłek mniej od Serba (556 ver 710)
22% to mało? Wydaje mi się, że całkiem spora różnica.
I będę się jednak trzymał tego, że Mijialović tego placu miał nieco więcej, inna sprawa, że Mouiel brał tam połowę boiska.
Obaj mają podobną charakterystykę, niezła zagrywka, nie najgorsze przyjęcie, nieźle w ataku, podobni zawodnicy.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: Crosby »

Cev zmienił ranking i trzecia drużyna plus ligi jednak zagra w fazie grupowej champions league.Ciekaw jestem czy Trefl wystartuje ,jak myślicie ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: drukjul »

Crosby pisze:Cev zmienił ranking i trzecia drużyna plus ligi jednak zagra w fazie grupowej champions league. Ciekaw jestem czy Trefl wystartuje, jak myślicie ?
Szkoda tracić myśli na myślenie - sprawa jest prosta ;)
rzr pisze:Będzie hajs będzie LM w Gdańsku https://twitter.com/Trefl_Gdansk/status ... 3452266496
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2017/2018

Post autor: Gierek »

I drużyna z Gdańska zagra jednak w LM:
http://siatka.org/pokaz/trefl-gdansk-zg ... -mistrzow/
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”