PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: mewa »

Link do poprzedniego wątku o klubie:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=470

PGE Skra Bełchatów w sezonie 2017/2018:
http://siatka.org/pokaz/sezonem-pluslig ... dze-zlota/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Kamil92 »

Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: plecotus »

Byłem na pierwszej stronie tamtego wątku 10 lat temu to i tutaj się wpiszę. A co.
Chociaż - generalnie nie wiem ile mi jeszcze cierpliwości na tę Skrę wystarczy. Okazało się, że nie mogę kupić karnetu na moje miejsce, które zajmowałem na prawie wszystkich meczach od początku istnienia hali "Energia" bo jest w puli zarezerwowanej przez jakiegoś "spąsora" jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży. Dzięki za szacunek dla kibica Panowie Prezesi. Klasa!

#zgredzeniastaregoczłowieka
8
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: skrowiec »

A kiedy byłeś pytać o ten karnet?
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: plecotus »

Pierwszego dnia sprzedaży dla posiadaczy karnetów z ubiegłego sezonu
8
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

Problemem Skry w ostatnich latach nie jest wcale grający coraz słabiej w ataku Wlazły, tylko Piechocki. W sumie nie jest to jakiś słaby libero- obronę ma całkiem dobrą, ale stabilnego przyjęcia, to on już się nie nauczy. Statystyki pokazują co innego, ale jak się ogląda dzisiejszy mecz i np. ten z JW, to ręce opadają. Tamten sezon zaciemnił trochę jego obraz, bo jednak Blain podciągnął przyjęcie całej drużyny i ogólnie nie wyglądało to źle. Co z tego, że świetnie grał dziś Bednorz, bardzo dobrze Wlazły, zagrywka jak na mecz wyjazdowy, też dobra, gdy wysiłek całego zespołu idzie na marne, bo trener boi się zmienić jednego zawodnika. Rozumiem, że w tym zespole jest hierarchia, ale Milczarek chyba nie jest tylko do treningu? Chyba, że tak się zastał w kwadracie, że już nic pozytywnego nie wniesie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

kibic_siatki pisze:Problemem Skry w ostatnich latach nie jest wcale grający coraz słabiej w ataku Wlazły, tylko Piechocki. W sumie nie jest to jakiś słaby libero- obronę ma całkiem dobrą, ale stabilnego przyjęcia, to on już się nie nauczy. Statystyki pokazują co innego, ale jak się ogląda dzisiejszy mecz i np. ten z JW, to ręce opadają. Tamten sezon zaciemnił trochę jego obraz, bo jednak Blain podciągnął przyjęcie całej drużyny i ogólnie nie wyglądało to źle. Co z tego, że świetnie grał dziś Bednorz, bardzo dobrze Wlazły, zagrywka jak na mecz wyjazdowy, też dobra, gdy wysiłek całego zespołu idzie na marne, bo trener boi się zmienić jednego zawodnika. Rozumiem, że w tym zespole jest hierarchia, ale Milczarek chyba nie jest tylko do treningu? Chyba, że tak się zastał w kwadracie, że już nic pozytywnego nie wniesie.
Problem w tym, że Piechocki miał dobry poprzedni sezon. Śledząc mecze sparingowe już wówczas widziałem, że Kacper niedomaga. Problemem, był też fakt, że Milczarek wcale lepiej nie grał. Znów ta pozycja będzie dla Skry problematyczna, podobnie jak w ostatnim sezonie gry Conte w Bełchatowie.
Kłamca.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Czy dzisiaj zagra Lisinac?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Taco
Posty: 60
Rejestracja: 12 sie 2016, o 10:55
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Taco »

pewniak pisze:Czy dzisiaj zagra Lisinac?
Tak, gra.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

kibic_siatki pisze:Problemem Skry w ostatnich latach nie jest wcale grający coraz słabiej w ataku Wlazły, tylko Piechocki. W sumie nie jest to jakiś słaby libero- obronę ma całkiem dobrą, ale stabilnego przyjęcia, to on już się nie nauczy. Statystyki pokazują co innego, ale jak się ogląda dzisiejszy mecz i np. ten z JW, to ręce opadają. Tamten sezon zaciemnił trochę jego obraz, bo jednak Blain podciągnął przyjęcie całej drużyny i ogólnie nie wyglądało to źle. Co z tego, że świetnie grał dziś Bednorz, bardzo dobrze Wlazły, zagrywka jak na mecz wyjazdowy, też dobra, gdy wysiłek całego zespołu idzie na marne, bo trener boi się zmienić jednego zawodnika. Rozumiem, że w tym zespole jest hierarchia, ale Milczarek chyba nie jest tylko do treningu? Chyba, że tak się zastał w kwadracie, że już nic pozytywnego nie wniesie.
W tamtym sezonie Milczarek wszedł na wysoki poziom ,kwadrat w tym jest mimo wszystko dużym zaskoczeniem
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Mar1977 »

Szczerze powiem to ciężko się patrzy na grę Skry... Jedyny plus Łomacza to to, że jest Polakiem, bo poziom rozegrania pikuje... Całe szczęście, że atakujący i przyjmujący mają elastyczne kręgosłupy i do tego mocne mięśnie grzbietu aby się w paragraf wyginać, lub lecieć na siatkę niczym samolot bo piła znowu wystawiona w buraki.
Libero... żaden inny zawodnik grający na tej pozycji w Polsce nie robi tyle wiatru co Piechocki. Pady, wyjścia w górę... tylko nic z tego nie wynika, dużo szumu i koniec... Kiepsko to wygląda. Newralgiczna pozycja a my mamy Wiatrak na niej.
Żeby nie było tak anty to Bednorz robi doskonałą robotę. Dostał szansę i ją w pełni wykorzystuje. Jak jeszcze Irańczyk dojdzie do formy na przyjęciu to o przyjęcie jestem spokojny jak i o atak z lewego.
Czas będzie grał na korzyść Skry. Ogarną się i jestem pewien, że będziemy zadowoleni z tego co siatkarze prezentują na boisku.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, o 11:56 przez Mar1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Racja z tym juniorem. Czasami wydaje mi się że jego celem jest bardziej efektowny pad niż np. dobre dogranie przebitej/wybronionej piłki. Takie pajacowanie...
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: mac 1 »

Tylko że Mariusz ma 34 lata i takie wyginanie się we wszystkie strony przy ataku to akurat za bardzo mu nie służy. Do tej pory narzekaliśmy że Wlazły cieniuje w drugiej części sezonu a ja boję się czy przy sposobie rozegrania Łomacza on do tego momentu dociągnie. Co do Juniora to wszystko zostało już napisane. Ja od siebie dodam tylko tyle - jak na libero - zdecydowany przerost formy nad treścią.
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Milten »

Jak przyjemnie być czlonkiem filozoficznej szkoły "xD". Katicem do Europy!
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Awatar użytkownika
laanca
Posty: 318
Rejestracja: 17 lut 2017, o 14:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kłodzko

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: laanca »

"Libero... żaden inny zawodnik grający na tej pozycji w Polsce nie robi tyle wiatru co Piechocki. Pady, wyjścia w górę... tylko nic z tego nie wynika, dużo szumu i koniec..."

Od siebie dodam tylko, że z tego co obserwuję, to ogólnie jest teraz taki dziwny nawyk/trend u siatkarzy, że często wywracają się po przyjęciu, nawet po lekkim floacie. Ja rozumiem, że jeśli leci zagrywka 117 km/h to gość ma prawo wywrócić się na plecy po przyjęciu bo tym sposobem amortyzuje uderzenie. Ale jak widzę floata 40 km/h i przyjmujący robi fikołka do tyłu na plecy to mnie krew zalewa. Nawet jak dobrze przyjmie to takie wywracanie się za każdym razem nie jest ani dobre dla jego kondycji, ani dla samej akcji - bo pewnie nie zawsze da radę dolecieć do asekuracji.
Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Mar1977 »

Jak ktoś był na meczu niech napisze kilka słów na temat spotkania... Jak gra wyglądała, rozegranie a zwłaszcza nasi libero.
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Rysio z Klanu »

O libero napiszę tyle, że w prestiżowej klasyfikacji zawodników, którzy są synami prezesa, Piechocki pozostawił daleko w tyle Sieńkę :D
W pierwszym secie przyjęcie dramat, Bednaruk wychodził z siebie, bo Bydgoszcz namarnowała mnóstwo kontr. Później zostali już rozstrzelani na zagrywce. Rozegranie generalnie mnie nie wadziło. Całkiem sporo 6stej strefy do pierwszego bloku pod koniec 1. seta.
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Johny94 »

Na podstawie statystyk ze strony Skry, widać, że przyjęcie nie najlepiej w tym meczu, zwłaszcza Bednorz - 31% pozytywnego, ale za to w zagrywce super, bo zrobił aż 5 asów, a cała drużyna łącznie 10. Najbliższe 4 mecze ligowe Skra gra u siebie kolejno z Warszawą, Zawierciem, Katowicami i Gdańskiem. Jak wykorzysta atut własnego boiska i zagrywka będzie siedzieć, powinna w tabeli wyraźnie wspiąć się w górę nawet na 2 miejsce i nawet zostawić nieco w tyle kolejną drużynę, bo wszyscy gubią punkty. Liczę, że forma będzie szła w górę, współpraca Łomacza z resztą drużyny na pewno może wyglądać lepiej, Klos, Lisinac i Ebadipour jeszcze nieco pod formą są. Jak dojdą do optymalnej dyspozycji, może nawet powalczymy w KMŚ.
14jarek19
Posty: 46
Rejestracja: 16 maja 2016, o 12:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: 14jarek19 »

Wie ktos na czym stanelo w sprawie Ebadipura w kontekscie KMŚ? Zagra w Skrze czy tak jak chodzily pogloski zagra w barwach swojego bylego klubu?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Piechocki już dawno zdementował te plotki.
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: iti »

kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

Trochę zły dział: z tym klubem od kilku lat nie miał wiele wspólnego. Karierę sportową kończył w Częstochowie i tam zaczął trenerską. Poza tym nadwaga na poziomie 28 BMI nie jest szczególnie wielka dla byłego sportowca zawodowego. Ważne, ze sam zauważył problem i próbuje temu przeciwdziałać.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Rzeczywiście fenomenalny czas dla byłego zawodowego sportowca :]

A na zdjęciu tych 111 kg nie widać, wiem, że wysoki, ale dałbym max 100 kg
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Potwierdzam - oglądanie gry Skry nadal przyprawia o ból zębów...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

http://czasnabieganie.pl/byly-siatkarz- ... 12355.html
(...) Gdy trenowałem siatkówkę, nie biegalismy.
Dzisiaj to sa czasy. :D Panicznie bałem sie zawsze biegania. Mysl o bieganiu zabijała we mnie nieraz wszystkie pozytywne odczucia. ;)
xavi
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: xavi »

leeon pisze:Potwierdzam - oglądanie gry Skry nadal przyprawia o ból zębów...
No niestety nic się w tej kwestii póki co nie zmienia: brak finezji, polotu i lekkości w grze. Zawodnicy się męczą na boisku, a kibice na trybunach lub przed telewizorem. Pytanie czy jest to wynikiem zwiększonych obciążeń treningowych, czy może już taką Skrę będziemy oglądać w tym sezonie do końca rozgrywek?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Na papierze potencjał jest na dużo lepsze granie. Tylko obecnie wygląda to jak w poprzednim sezonie przed wprowadzeniem Kurka ma stałe na przyjęcie. Czyli brak stabilności i pomysłu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Chal »

Wstrzymałbym się do KMŚ.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Chal pisze:Wstrzymałbym się do KMŚ.
Wojciech Drzyzga właśnie o tym wspominał, że szykują formę na KMŚ. Mam nadzieję, że pokażą lepszą siatkówkę podczas tych rozgrywek.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze:
Chal pisze:Wstrzymałbym się do KMŚ.
Wojciech Drzyzga właśnie o tym wspominał, że szykują formę na KMŚ. Mam nadzieję, że pokażą lepszą siatkówkę podczas tych rozgrywek.
Ja zrozumiałem ze słów redaktora, że teraz właśnie ładują akumulatory przed grudniowym ligowo-pucharowym maratonem. I to by brzmiało zdecydowanie bardziej realistycznie. Podejrzewam, że ani ZAKS-a, ani Skra na sam turniej KMŚ specjalnie się jednak nie nastawiają, bo i widoki czy też perspektywy naszych obu drużyn na jakieś wielkie sukcesy w KMŚ patrząc realnie wyglądają trochę tak jak pogoda za oknem w Polsce pod koniec listopada - ciemno-szaro, dżdżysto i nieciekawie. Skra i tak przynajmniej ma jakieś szanse powalczyć o wyjście z grupy i awans do półfinału, natomiast przy Sada Cruzeiro i Lube w grupie szanse na awans ZAKS-y do półfinału są raczej tylko teoretyczne. :(
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”