PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Leon - ale siatkówka kocha stabilnośc, a ta ma bardzo czesto wpływ na grę. Jak łomacz wytrzeszcza oczy na czasie na trenera, to ja nie mam pytań.

Dla mnie Piazza out, natychmiast. Trzeba miec jaja jak się ma koncepcję i sie jej trzymac.
ciorny17
Posty: 8534
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze:Leon - ale siatkówka kocha stabilnośc, a ta ma bardzo czesto wpływ na grę. Jak łomacz wytrzeszcza oczy na czasie na trenera, to ja nie mam pytań.

Dla mnie Piazza out, natychmiast. Trzeba miec jaja jak się ma koncepcję i sie jej trzymac.
Tak jak napisałeś do Leeona - siatkówka kocha stabilność i podejrzewam, że po awansie Skry do finału Plusligi Piechocki Piazzy może to zaargumentować podobnie.
Kłamca.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Wrócił Łomacz do składu i Skra znowu zaczęła grać piach. Jak grał Janusz to gra Skry wyglądała na bardziej poukładaną. Nie mówię, że Łomacz gra słabo, ale Piazza nie trzyma się niczego. Jak mu się uwidzi tak zmienia skład, "taktykę" itp.
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: jupi_1991 »

Przyjęcie Bednorz, Piechocki i Szalpuk zapowiada się komicznie.
No chyba że jeden z nich usiądzie na ławce, no ale wtedy to zupełnie nie rozumiem ruchu Szalpuka z transferem do Skry.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Dziś brakowało takiego Conte jak cholera.
Grzegorz oczywiście tylko że obecny Wlazły na skrzydle to żaden komfort dla rozgrywającego.

Myślę że można już Milada uznać za porażkę transferową.

Piazza niech idzie gdzie tam chce. Jak przyjdzie inny i dostanie juniora i Wlazłego na mus w składzie to i tak szału nie będzie.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: knightrider »

leeon pisze:Dziś brakowało takiego Conte jak cholera.
Grzegorz oczywiście tylko że Wlazły na skrzydle to żaden komfort dla rozgrywającego.

Myślę że można już Milada uznać za porażkę transferową.

Piazza niech idzie gdzie tam chce. Jak przyjdzie inny i dostanie juniora i Wlazłego na mus w składzie to i tak szału nie będzie.
Poza Bednorzem całe przyjęcie to jedna wielka porażka transferowa nie tylko Pers, Łomacz miał gwarantować lepsze rozegranie od Uriante, a widzę gorszą kopię + bez zagrywki skład najgorszy od czasów Nawrockiego.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

jupi_1991 pisze:Przyjęcie Bednorz, Piechocki i Szalpuk zapowiada się komicznie.
Czemu? Szlpuk fajnie bierze floty, Bednorz dobrze dyszlem potrafi poradzic, a Piechocki... a Piechocki to róznie... ;) Ale przyjmujacy będzie jeden kompletny. A ze w dwóch ososbach... ;)
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

I porównajmy teraz taką parę przyjmujących Bednorz-Szalpuk do przyjęcia Kurek-Winiarski czy Conte-Marechal :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Ale tak po prawdzie, to chyba ani Chamount, ani Belgowie, którzy tłukli się z Rosjanami (tam chyba Jelte Man robi za gwiazdę) lepszych nie mają, a graja zdecydowanie lepiej. Po prostu trzeba spojrzec prawdzie w oczy i zastanowic się, czy Piazza wycisnął z tego zepołu 100% i to nie tylko chodzi o wyniki, ale i o grę. Na pewno nie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

Po takim meczu jest mi po prostu smutno. Oni nie tylko byli słabsi, oni byli złamani jako siatkarze. Przypomniała mi się scena z "Kosmicznego Meczu", kiedy to wykradziono zawodnikom NBA cały talent i przelano na jakichś tam bohaterów. Skra była tymi pierwszymi. To był ten poziom, przy którym nie wypada się dalej znęcać, lecz należy się litować i współczuć.

Czuję potrzebę przedstawienia tego, co trzeba zrobić w Skrze ale wywalenie Juniora jest tak oczywiste, że nie ma sensu się rozpisywać.
Edit: Piazzy byłem skłonny bronić ale już tego nie potrafię.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

Wlazły ma 35 lat, posiada już pewne siatkarskie ułomności związane z pogorszeniem motoryki, ale gdyby spojrzeć zbiorczo na dwumecz z Lube, to tylko on z całej drużyny Skry wybronił się. O zgrozo... :< Ani Lisinac, ani Bednorz, ani nawet Piechocki nie sprostali walce w mistrzami Włoch.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: compact »

W dwumeczu z Lube Skra spełniła moje oczekiwania w 200%, 2 ostatnie sety dwumeczu miały być wyrównane, a udało się zagrać tak dwa pierwsze. 8-)
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: pigula »

Skrzypek pisze:O zgrozo... :< Ani Lisinac, ani Bednorz, ani nawet Piechocki nie sprostali walce w mistrzami Włoch.
:D :D :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Zespół bez ataku z kulejącym przyjęciem i nieskoordynowaną grą w obronie. Jak tu budować formę? Nie da się, ale można próbować zatłuc przeciwnika zagrywką...
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kibic_siatki »

W sumie jestem zadowolony z wyniku. Ten i poprzedni sezon, to nie był skład aby coś ugrać w LM. Wyjście z takiej grupy to i tak jest sukcesem. Zaksa prawdopodobnie awansuje do F4 i może coś tam wygra. Szans na wygranie całych rozgrywek i tak nie ma. Trenera Skry ocenię po sezonie, bo głównym kryterium oceny jego pracy będzie walka o MP. Jeśli nie będzie finału, to skończy jak jego poprzednik. Powtórzenie ubiegłorocznego wyniku będzie stagnacją. Teraz ma szansę na wygranie ligi, bo główny konkurent ma teraz pod górkę. Nikt mu nie przeszkadza, więc niech się wykaże. :D
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Zbierając do kupy wszystkie informacje, plotki itp odnośnie transferów, to skład Skry na przyszły sezon wygląda mniej więcej tak:

atak: Wlazły, ?
rozegranie: Łomacz, ?
środek: Kłos, Kochanowski, Czarnowski, ?
przyjęcie: Szalpuk, Orczyk, Bednorz, Ebadipur/?
libero: Milczarek, ?

Wziąlem pod uwagę informację, że ma przyjść libero i atakujący. Romaciowi kończy się kontrakt, więc do Wlazłego dojdzie nowy atakujący, natomiast co do libero to Piechockiemu konczy się kontrakt po tym sezonie, zatem wychodziłoby, że odejdzie.

Ważne kontrakty na przyszły sezon mają Kłos, Czarnowski,
Łomacz, Wlazły ma 1+1, Irańczyk też ma 1+1. Przy pozostaniu Ebadipura są dwa miejsca dla obcokrajowców, których widziałbym na ataku i libero, bo na te chwilę nie widzę dobrych zawodników z Polski na te pozycje, którzy mogliby przyjść. Natomiast przy odejściu Irańczyka też stawiałbym na obcokrajowca w jego miejsce (ktoś przyjmować musi). Przy takich środkowych nie ma sensu kontraktować zagranicznego zawodnika, żeby zabierał limity.

Zobaczymy ile z tych informacji się potwierdzi a ile nie. Jeszcze może być tak, że w rezultacie skład bedzie budowany od dwóch dobrze znanych Panów :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Leeon - kontunuając rozważania "trenerskie", ja rozumiem Twoja koncepcję odnosnie roli Piazzy i nie twierdzę, że pewne "warunki brzegowe" go nie obowiazują. Ale do diaska - co mu szkodzi byc po prostu konsekwentnym w swoich wyborach, nie wprowadzac zamętu w szeregach i stosowa odpowiednie rotacje? Niestety, na tym polu nie broni go absolutnie nic. Jesli w pierwszym meczu pepełnił błedy drobne, to w drugim katastrofalne. Dla mnie Piazza jest zwykłym szkodnikiem, który wczoraj grał dla przeciwnika.
Moim zdaniem, to co zrobił z Bednorzem to jest trenerskie kuriozum. I pisze to abstrahujac zupełnie od mojej krytyki Bednorza, czy doboru koncepcji gry.
Dla jasności, poniewaz czasami mysle, ze ktoś popadając w jakies krańcowosci sadzi, ze krytykujacy Piazze spodziewali się wyeliminowania Lube. Bynajmniej, przynajmniej ja oczekiwałem spokoju, konsekwencji, zelaznej taktyki i wiary, i zupełnie nie zgadzam się z tym, że Skra od Lube jest tyle, ile od Skry sa Suwałki, To Piaza podszedł do meczu taktycznie w ten sposób, jakby miał za przeciwnika własnie SXuwałki a nie Lube. Tacy zawodnicy, takiego podejścia nie wybaczają, to nie jest przedszkole...

I jeszcze jedno - nie byłbym sobą, gdbym nie zwrócił uwagi na jedną rzecz. Gdby trenerem Skry był Nawrocki, Kowal, Stelmach, czy jakikolwiek inny rodzimy trener, to stawiac dolary przeciwko orzechom to mało, ze przez siec przelała by się nie fala krytyki, ale tsunami hejtu. Tymczasem sa ludzie, którzy tego marfnego trenera bronią. Dla mnie to niepojete !!!

PS I jeszcze jedno - wiem, że się narażę, trudno. Piechocki wcale nie zagrał zle. Zagrał poprawnie. Nauczcie sie naprawdę stawiac autorów na właściwym miejscu...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Ja też rozumiem Twoje zdanie. Tylko jeśli w klubie nie liczy się wynik to trenerem może być byle kasztaniak i wprowadzić zwyczaj gry w kaloszach.

Nie dam się wprowadzić w ślepą uliczkę cieszenia się z pojedyńczych poprawnych spotkań juniora. O ile rozumiem że działa tu mechanizm oswajania się z nawet nielubianą rzeczywistością to nie zmienia to faktu, że nie powinien do Skry trafić, a od zawodnika klubu z aspiracjami piwinno się wymagać czegoś innego niż poprawności w pojedynczych meczach. Tym bardziej że zastąpił zawodnika kilka klas lepszego.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Verdungo »

Piazza zdecydowanie do zmiany po sezonie i niech w końcu wezmą trenera, który będzie miał wpływ ma budowanie zespołu na przyszły sezon i wizję, jak to wszystko wg niego powinno wyglądać. Bo na razie to Piechocki buduje skład a potem bierze "pasterza", który ma pilnować owieczek.
A co do juniora, to najzwyczajniej w świecie większość ma go dość i stąd ta fala krytyki na niego. Gość zagrał dobry poprzedni sezon i tyle. Nie pasuje po prostu poziomem sportowym do tego zespołu, chociaż z drugiej strony Skra jako zespół idzie w dół, więc...
Wszystkie transfery przyjmę ze spokojem ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

leeon pisze:Ja też rozumiem Twoje zdanie. Tylko jeśli w klubie nie liczy się wynik to trenerem może być byle kasztaniak i wprowadzić zwyczaj gry w kaloszach.
Myslisz, ze ci wszyscy ludzie, poza "grupą trzymającą władzę", sa aż tak mało ambitni?
leeon pisze:Nie dam się wprowadzić w ślepą uliczkę cieszenia się z pojedyńczych poprawnych spotkań juniora.
Ale Piechocki nie jest tak po prawdzie postacia w Skrze odosobnioną. Ja widzę sporo graczy, którzy mecze lepsze przeplataja gorszymi. Przypadek?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Najbardziej to dotyczy tych nieruszalnych w składzie. Junior na 4 lata w Skrze 3 miał słabe. Wolę Zatora :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Wiesz, ja tez chciałbym wbic jeszcze parę "gwozdzików" i założyc jakąś "czapeczkę". Ale byłby spokój na forum - zamiast strzepic ozór, okupowałbym pobliskie trzepaki. :D Ale cóż, czasami mi się przysni. Dobre i to... ;)
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szary Wilk »

O co chodzi z tym Szalpukiem? Bo niektórzy pisali, że Orczyk lub Szalpuk jako zmiennicy Bednorza. Przecież Szalpuk jest lepszy niż Bednorz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Widac Skra jest klubem, w którym ktos się bedzie doktoryzował z siatkówki, szykujac jednoczesnie cykl wykładów dla trenerów, a więc bada rózne koncepcje i ich wpływ na grę. Skoro sezon temu, przyjmujac dla uproszczenia, Bednorz był zmiennikiem Szalpuka, to sprawdzą sytuacje odwrotną czyli antykoncepcję. A jak ta "antykoncepcja" wpłynie na grę, to już bardziej chyba rola satyryków w opisie niz poważ(a)nych forumowiczów. ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Podobno już podpisany. Artur "antykoncepcja" Szalpuk :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Idąc za Pietrzakiem z dobrych lat, lepiej raczej nie będzie, ale śmieszniej - byc może. :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Już jest.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Jesli Szalpuk podpisany, to ja bym postawił na jakiegos szybkiego rozgrywającego. Nie, nie na takiego co szybko wystawia, ale na takiego co szybko biega... :]
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Lisiniac atakuje już z pajpa. Teraz trzeba pokombinować z przyjęciem. Albo dwóch rozgrywających? Albo rozgrywający atakujący - Nimir. Wszystko dla juniora
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: jinx »

Jak będzie Szalpuk to Bednorz z Orczykiem na ławę i albo zostnie Ebadipur, bo wg niektórych dobrze przyjmuje, albo transfer przyjmującego zbilansowanego/ defensywnego.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”