PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

grzegorzg pisze:
Szampon093 pisze:Naprawde Janusz gra bardzo solidnie. Gra tym co idzie.
Bo czasami ( a może nawet często) wielką sztuka jest nie kreowac gry na siłę, tylko stosowac naczelną zasadę "zgrywania atutów". Ale trzeba tez przyznać, zże świetnie w pewnych momentach tę grę odwracał - np ponowienie wystawy do Wlazłego w tb.
Nie musisz mi o tym mowic :| W 2 lidze jednak zasad rozgrywania sie nie zmienia.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Ale to bytło rozwiniecie pochwały Janusza a nie przytyk. ;)

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten mecz zapadł pewnemu panu w pamiec...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Marcy$ »

grzegorzg pisze: Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten mecz zapadł pewnemu panu w pamiec...
Dokładnie to samo sobie pomyślałem.. i czemu nie :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Marcy$ pisze: Dokładnie to samo sobie pomyślałem.. i czemu nie :)
Janusz, aby myśleć o miejscy w reprezentacji musiałby jednak wcześniej zmienić klub. Dzięki kontuzji Łomacza otworzyła się akurat przed nim teraz szansa, ale bez regularnej gry w "6" to może czekać go najwyżej kariera Bartka Neroja - w swoim czasie przecież też bardzo dobrze zapowiadającego się młodego rozgrywającego, który przyrósł do ławki w Bełchatowie - i to jak mówią ci najbardziej złośliwi - nawet dosłownie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Była juz nie raz dyskusja o tym, ze Nerojowi zrobił ktos krzywdę, bo padł ofiarą czyjejś wizji rozgrywajacego o nieprzeciętnych warunkach fizycznych, obdarzonego silna zagrywką. I wielu żałowało, a moze on sam także, ze nie poszedł ścieżką Włodarczyka...
Janusz szczerze mi zaimponował, także spokojem. A przeciez mecze Skry, to mecze niewątpliwie podwyzszonego ryzyka psychicznego ;).
Mówiąc o kadrze to przede wszystkim - przynajmniej na razie ;) - mysle o daniu zawodnikowi czytelnego impulsu, ale także byc moze poszukaniua prostych rezerw czy to psychicznych, chociaz udowadnia, że słaby nie jest, czy to fizycznych, jak chocby Włodarczyk, Kwolek czy Bednorz. A ze konkurencja nie jest klasy Toniuttiego, to niczego imho wykluczyc nie mozna. :D
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

Obserwując Janusza od PP. Jedyny zły fragment w jego wykonaniu to 2 i 3 set meczu z Resovią. Resztą jestem pozytywnie zaskoczony. Coś o czym pisałem podczas meczu właśnie w Rzeszowie, że kolejny młody, który do lewego gra słabo. Teraz muszę to naprostować, bo wczoraj bardzo mi się podobało, jak m.in. do Persa grał niczym Kampa do Olivy: piłka lekko w głębi pola - jeb wrzucam mocno w siatkę. Nie wiem na ile to taktyka, że na bloku aż nie tacy giganci jak Woicki i Hadrava, a na ile przypadek.

Granie środkiem. Jakbyśmy spojrzeli to zupełnie inaczej gra do Srecko i Czarnowskiego a inaczej do Kłosa. Tam wyżej, a tu niżej ale i zawodnik do tego przystosowany. Za mało mi gry pipe'm w porównaniu do Łomacza. Ale to jedyna uwaga.

W samym aspekcie rozegrania Marcin bardzo mi przypomina Żygadłę. Może nie wirtuoz, nie nadałby się do gry gdzie na skrzydłach miałby Ngapetha i Śliwkę, ale właśnie jak grać taktycznie i poprawnie jak najbardziej. No i zagrywka. Pamiętam jak jeszcze w juniorach miał tego flota niczym Antiga. Nie bez przypadku zagrywał najwięcej w zespole.

To co zauważył Grzegorz - spokój. No ja jestem w ciężkim szoku. Co prawda cały zespół i tak Cię poklepie po plechach jak coś skasztanisz, ale Wiktor Nowak to nie zawodnik, mogący wejść i nagle zastąpić w 50% to co powinien grać rozgrywający. Czy już pchać Janusza do kadry? Jak dla mnie za mała próba. Ale z drugiej strony nie ma żadnej konkurencji. Nie wiadomo co gra Drzyzga w Grecji, pewniak to Łomacz, Komenda do końca listopada ok, później już nawet Fijałek w szóstce wychodził, o Kędzierskim nie ma co wspominać, Droszyński do lewego gra tak jak ja, a Kozub, z którym wiązałem największe nadzieje gra coraz mniej. Heynen będzie miał ciężkie zadanie.
Kłamca.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Pewnie kazdy juz to wie, chociaz spora liczba osob probuje sie bronic przed faktami. Srecko w Trento, Kochan w Bełchatowie, Kaczmarek w KK. Tyle wiem.
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: tosterpro »

Szampon093 pisze:Pewnie kazdy juz to wie, chociaz spora liczba osob probuje sie bronic przed faktami. Srecko w Trento, Kochan w Bełchatowie, Kaczmarek w KK. Tyle wiem.
Kochan w KK też... Z takim wirtuozem jak Łomacz taki grajek nie rozwinie skrzydeł
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: mmb »

Dlaczego Łomacz? A może właśnie Janusz? A ten ze środkowymi śmiga jak mało kto w tej lidze! Ja tam trzymam kciuki za młodego :D

ED/ Oho, jak co roku widać nowe konta na okres transferowy ;)
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: tosterpro »

mmb pisze:Dlaczego Łomacz? A może właśnie Janusz? A ten ze środkowymi śmiga jak mało kto w tej lidze! Ja tam trzymam kciuki za młodego :D

ED/ Oho, jak co roku widać nowe konta na okres transferowy ;)
Janusz to jak Gołota- "ostatnia nadzieja białych". Na poważnie koleś dostał swoje 5 minut i na razie 150% normy. Jak kolejny mecz mu wyjdzie podobnie, to Grzesiu może się dłużej podleczyć;)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: knightrider »

Szkoda że Janusz nie dostał od początku szansy 1-wszego rozgrywającego w Skrze, ciekawym dla niego kierunkiem była by pewnie Serie A czy Rosyjska Liga gdyby miał taką możliwość.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4617
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

knightrider pisze:Szkoda że Janusz nie dostał od początku szansy 1-wszego rozgrywającego w Skrze, ciekawym dla niego kierunkiem była by pewnie Serie A czy Rosyjska Liga gdyby miał taką możliwość.
Że co?

A może najpierw niech pogra (i wygra) coś w Skrze. Nie tacy jak on nie poradzili sobie w Rosji czy Serie A, a dla chłopaka najważniejsza powinna być teraz regularna gra. W ogóle nie rozumiem co taki wyjazd miałby na celu w tym momencie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

niepoinformowany pisze:
knightrider pisze:Szkoda że Janusz nie dostał od początku szansy 1-wszego rozgrywającego w Skrze, ciekawym dla niego kierunkiem była by pewnie Serie A czy Rosyjska Liga gdyby miał taką możliwość.
Że co?

A może najpierw niech pogra (i wygra) coś w Skrze. Nie tacy jak on nie poradzili sobie w Rosji czy Serie A, a dla chłopaka najważniejsza powinna być teraz regularna gra. W ogóle nie rozumiem co taki wyjazd miałby na celu w tym momencie.
Kilka dobrych spotkań - wysyłamy do Włoch, taka nasza natura. Dzisiaj też ktoś Muzaja wysyła, Kochanowskiego też wysyłąno. Standard.
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4617
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Jeszcze co do Muzaja można się zgodzić z kilku powodów - przede wygląda na to, że stoi w miejscu poziomem sportowym, więc może jemu po prostu potrzeba takiego bodźca.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: knightrider »

niepoinformowany pisze:
knightrider pisze:Szkoda że Janusz nie dostał od początku szansy 1-wszego rozgrywającego w Skrze, ciekawym dla niego kierunkiem była by pewnie Serie A czy Rosyjska Liga gdyby miał taką możliwość.
Że co?

A może najpierw niech pogra (i wygra) coś w Skrze. Nie tacy jak on nie poradzili sobie w Rosji czy Serie A, a dla chłopaka najważniejsza powinna być teraz regularna gra. W ogóle nie rozumiem co taki wyjazd miałby na celu w tym momencie.
Regularna gra do tej pory w Skrze Januszowi nie groziła, a pójście do Serie A czy Ruskich jeżeli będzie szykowany na 1 sypacza teraz pasi ? Jakoś +liga do tej pory nie potrafi wyprodukować godnych następców Gumy czy Żygadły to pora na inne rozwiązania.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4617
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Rzeczywistość potrafi bardzo szybko zmienić oczekiwania i szykowania. To nie wina Plusligi, że nie ma następców Zagumnego.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
xavi
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: xavi »

Wygrana cieszy, ale ciężko wyciągać jakiekolwiek wnioski po meczu w którym rywal praktycznie nie podjął walki. Zagrywka Skry ustawiła mecz: więcej asów niż błędów w polu serwisowym. Ciekawe jak będzie we Francji... które oblicze Skry zobaczymy?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Za tydzień zagrywka może okazać się największym wrogiem zespołu. Oczywiście najwięcej punktów Lisiniaca. Ehhh będzie go brakowało.
xavi
Posty: 24
Rejestracja: 28 maja 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: xavi »

Nie ulega wątpliwości, że ciężko będzie zastąpić Serba, który wydaje się być liderem drużyny i często pierwszą opcją w ataku - pomimo iż to środkowy. Ale jeśli potwierdzą się plotki o Kochanowskim, to nie powinno być tragedii. Za Serbem przemawia doświadczenie, trochę lepszy atak i zagrywka, ale z kolei w bloku Jakub wydaje się lepszy. I co ważne zwolniłoby się miejsce dla gracza z zagranicy. Zakładając że Mariusz jest jeszcze wciąż nie do ruszenia, kluczowa będzie obsada na przyjęciu. Przydałby się ktoś na tej pozycji, kto pełniłby podobną rolę w zespole jak Sam Deroo w Zaksie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Jak założymy, że Wlazły zostanie to na zawodnika jaki jest potrzebny na przyjęcie Skry nie stać.

Oczywiście jeśli chodzi o aspiracje wychodzące poza czwórkę PLS.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Odnośnie Lisinacia to nie było gdzieś że przedłużył kontrakt? Tylko nie wiem na ile. Jeśli rzeczywiście odejdzie, Plusliga straci naprawdę wiele. Na jego grę patrzy się z największą przyjemnością. Dla mnie absolutny top światowy.

Ps. Wczoraj gra Skry była dobra. Szkoda że ciężko ten poziom utrzymać Skrze tylko w określonych meczach
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Kiepski pisze:Odnośnie Lisinacia to nie było gdzieś że przedłużył kontrakt? Tylko nie wiem na ile. Jeśli rzeczywiście odejdzie, Plusliga straci naprawdę wiele. Na jego grę patrzy się z największą przyjemnością. Dla mnie absolutny top światowy.

Ps. Wczoraj gra Skry była dobra. Szkoda że ciężko ten poziom utrzymać Skrze tylko w określonych meczach
Serbowi konczy sie kontrakt po sezonie, przed przedluzal jeszcze na sezon.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Mam chwilkę, to musze napisac dwa słowa o ... Bednorzu. Przede wszystkim, to doporowadził się do rewelacyjnego stanu fizycznego. WIdac, ze go nosi i w ataku, i bloku. Co prawda ostatnio w skuteczności ataku wiedzie mu się słabiej, ale byc może to zmiana rozegrania. Ale do rzeczy... Mam takie wrazenie, że ostatnio przyjmuje troche więcej, zupełnie jakby jednak troche mu ten wąski korytarz jednak poszerzono. Macie jakieś obserwacje? W każdym razie potrafi to przyjęcie jednak utrzymac na niezłym poziomie, a jednoczesnie ciagle imho da się zauważyc, że robi to w sposób najbardziej naturalny z tych trzech "przyjmujacych bez przyjecia", którzy pukaja do kadry. Dobrze by było, jakby troszkę zapatrzył sie takze w Ebadipoura, ile i jak należy pracowac w obronie. ;)
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

Ja do samego Bartka odnosić się nie będę ale do sposobu przyjmowania przez Skrę flotow. Wszyscy wiedzą, że zagrywka pójdzie w stronę Bednorza. W momencie podrzutu Piechocki i Ebadipour niczym połączeni sznurkiem przesuwają się albo w prawo albo w lewo i nagle z 9m do przyjęcia robi się 6 może 7. Co innego przy zagrywce atakującej. Tutaj raczej nie ma krycia jak w meczu z Lokomotivem.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Nagor »

grzegorzg pisze:a jednoczesnie ciagle imho da się zauważyc, że robi to w sposób najbardziej naturalny z tych trzech "przyjmujacych bez przyjecia", którzy pukaja do kadry.
W moim odczuciu Szalpuk o wiele lepszy niż bednorz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Tutaj raczej nie ma krycia jak w meczu z Lokomotivem.
Własnie w meczu z Lokomotivem dało się zauwazyc, ze do flotów tez staje, a nawet czaeem odbiera, i to jak był w "piatce".
Nie chodzi o krycie całkowite, ale o zauważalne imho poszerzenie strefy odbioru w porównaniu do tego co było np miesiąc, dwa temu.

PS Własnie leci powtórka i były trzy floty Kurkajewa pod rząd - pierwszy i trzeci przyjął Bednorz (włąsnie w strefie 5). ;) Pierwszy trochę rpoblemtycznie, krótka dyskusyjna, ale ten drugi odbiór flota niezły, krótka jak najbardziej

Nagor - napisz dwa słowa więcej
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: leeon »

Facu jakby spokorniał
https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... ch/12kk3tl
Może będzie powrót...
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: Krystian2973 »

Conte do Skry nie wroci. Ani on nie jest chetny tam isc ani Skra nie bedzie o niego zabiegac. W przyszlym roku sklad moze wygladac mniej wiecej tak: rozegranie: Lomacz, Janusz. atak: Wlazly, Boyer/Patch/Rychlicki. Srodek: Kochanowski, Klos, Czarnowski, Adamczyk. Przyjecie: Bednorz, Ebadipour, Buszek, R. Penczew/Orczyk. Libero: Piechocki/Milczarek, Shoji/Koga. Tylko co prezez zrobi z mlodym prezesem, bo nie bedzie sie mogl zaslonic limitami.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: qtp »

Krystian2973 pisze: Tylko co prezez zrobi z mlodym prezesem, bo nie bedzie sie mogl zaslonic limitami.
Pogoni Janusza, ściągnie zagranicznego zmiennika dla Łomacza i nie będzie można ryzykować z zagranicznym libero.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

Krystian2973 pisze:Conte do Skry nie wroci. Ani on nie jest chetny tam isc ani Skra nie bedzie o niego zabiegac. W przyszlym roku sklad moze wygladac mniej wiecej tak: rozegranie: Lomacz, Janusz. atak: Wlazly, Boyer/Patch/Rychlicki. Srodek: Kochanowski, Klos, Czarnowski, Adamczyk. Przyjecie: Bednorz, Ebadipour, Buszek, R. Penczew/Orczyk. Libero: Piechocki/Milczarek, Shoji/Koga. Tylko co prezez zrobi z mlodym prezesem, bo nie bedzie sie mogl zaslonic limitami.
Co to za nazwiska padają to ja nawet nie.
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”