Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: barti522 »

Ja się jakoś nie dziwię, myślę, że każdy ma już dość Tichacka, Schopsa, Jarosza czy Perłowskich tego świata. Gdyby przyznawać nagrodę za głupotę roku w kwestii polityki transferowej zarząd Resovii z pewnością by ją wygrał ;)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Pele »

grzegorzg pisze:Pele zniknął, więc sam sobie odpowiem, przepraszajac przy okazji za ot. ;)

Chodziło mi o to, ze jak sie robi jakies nieco uproszczone retrospekcji (uproszczone co do narodowości) , to warto przypomniec takze czasy chocby Milowic, które rok po roku meldowały się w finałach dawniejszej LM czyli PEMK, raz wygrywając, a raz biorąc trzeci plac. Warto także wspomnie czasy zaraz po Milowicach, czyli Gwardii Wrocław, której trzecie miejsce w finałach zostało przyjete jako porazka, a która żadnej serii zaliczyc nie mogła z powodu stanu wojennego, chociaz miała na to bodaj najwieksze szanse.
Proszę o wybaczenie, że nie siedzę ciągle na forum i od razu nie odpowiadam!! :D
Poza tym mowa była o sukcesach w Lidze Mistrzów, więc o nich napisałem. MAsz rację, PEMK był poprzednikiem Ligi Mistrzów ale post dotyczył uzupełnienia informacji o występach naszych drużyn w Lidze Mistrzów. Czy tym razem zrozumiałeś? Czy trzeba Ci wytłumaczyć jeszcze prościej?
Ostatnio zmieniony 21 mar 2018, o 09:50 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Po co tyle agresji?
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Pele - ja nie chcę otwierac kolejnego frontu, bo wiem doskonale, ze jestes wielkim lokalnym patriotą, ale..
Kiepski pisze:Tak patrzę na te wszystkie mecze naszych eksportowych drużyn w pucharach (liga mistrzów, cev)
Kolega Kiepski napisał dosc ogólnie jednak, więc ja pozwoliłem sobie przypomniec, że były czasy, kiedy zespoły osiagały sukcesy na jeszcze wieksza miarę i w naprawdę POLSKIM składzie, a nie w "Polskim". Tylko tyle...

PS A ogólnie, puchary CEV powstały w 1972 jak podają ;)

Jeszcze raz sorry za ot.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Kolega Pele bardziej zrozumiał moją myśl. Pisząc swojego posta miałem na myśli występy naszych drużyn w pucharach w tym wieku, następnym razem będę starał się lepiej to określić czasowo.
Zresztą uważam że nie ma się akurat co czepiać kolegi Pelego w tym przypadku.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: tomikon »

barti522 pisze:Ja się jakoś nie dziwię, myślę, że każdy ma już dość Tichacka, Schopsa, Jarosza czy Perłowskich tego świata. Gdyby przyznawać nagrodę za głupotę roku w kwestii polityki transferowej zarząd Resovii z pewnością by ją wygrał ;)
Myślę że ludzie dość mają Kowala.
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiko »

[/quote]

Myślę że ludzie dość mają Kowala.[/quote]

Dokładnie !!!
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Pele »

grzegorzg pisze:Pele - ja nie chcę otwierac kolejnego frontu, bo wiem doskonale, ze jestes wielkim lokalnym patriotą, ale..
Kiepski pisze:Tak patrzę na te wszystkie mecze naszych eksportowych drużyn w pucharach (liga mistrzów, cev)
Kolega Kiepski napisał dosc ogólnie jednak, więc ja pozwoliłem sobie przypomniec, że były czasy, kiedy zespoły osiagały sukcesy na jeszcze wieksza miarę i w naprawdę POLSKIM składzie, a nie w "Polskim". Tylko tyle...

PS A ogólnie, puchary CEV powstały w 1972 jak podają ;)

Jeszcze raz sorry za ot.
Jestem lokalnym patriotą, jednak staram się oceniać obiektywnie. @kiepski napisał, jak zresztą przytoczyłeś, że chodzi o ligę mistrzów i cev czyli że chodzi mu o rywalizację w rozgrywkach pucharowych nazywanych Ligą Mistrzów i Puchar CEV. Dlatego przypomniałem osiągnięcia zespołu, który grał w "prawie Polskim" składzie (Kardos i Kubica z reprezentacja Słowacji sukcesów nie osiągali). Pamiętam, iż sukcesy w siatkówce klubowej osiągały nasze drużyny, lecz w poście kolegi @kiepski nie chodziło o to, kiedy powstała Europejska Federacja Siatkówki (CEV) lecz o osiągnięcia i sukcesy od reorganizacji rozgrywek i zmiany nazwy z PEMK (Puchar Europy Mistrzów Klubowych) na Ligę Mistrzów.
Mam nadzieję, że teraz rozumiesz


PS.
Szkoda, że tegoroczna gra Resovii zakończyła się w tak kiepskim stylu, bo nie udało się drużynie wygrać ani jednego seta. Czy to tylko wina trenera?? Uważam, że nie, bo część winy ponosi też Dyrektor Sportowy który ten skład budował :D :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

Pele pisze:
PS.
Szkoda, że tegoroczna gra Resovii zakończyła się w tak kiepskim stylu, bo nie udało się drużynie wygrać ani jednego seta. Czy to tylko wina trenera?? Uważam, że nie, bo część winy ponosi też Dyrektor Sportowy który ten skład budował :D :]
Daleki jestem od bronienia AK, bo ma sporo za uszami, szczególnie za poprzednie sezony. W tym w sumie ze zdziwieniem stwierdzam, ze nie mam sie za bardzo do czego przyczepić. Poza stylem powrotu, ale temu juz dajmy spokój, bo tomy o tym tutaj napisano...
Ale troche drażni mnie takie bezmyślne walenie w niego. Oczywiście, on jest autorem wiekszości tego składu, ale trzeba tez pamietac, ze on ten skład budował z Perrinem, kto inny grałby na rozegraniu (Tichacka wybrał Serniotti), nie wybrałby Krastinsa na uzupełnienie przyjęcia. Atak to oczywista porażka Kowala. Nie wiem jaka myśl mu przyświecała, może liczył, że Schoeps odbuduje się po kontuzji jak kiedyś Achrem. Nie wyszło.
I jeszcze jedna rzecz, która jest zupełnie pomijana w kontekście dwumeczu z Biełgorodem. Utrata środkowych. Perłowski naprzeciw Muserskiego, to zabawne zestawienie. Ktoś tu napisał, że Skra czy Zaksa z tym Biełgorodem wygrałyby do zera. Może i tak. Ale czy bez Lisinaca i Klosa, Bieńka i Wiśniewskiego też ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

gregy69 pisze:
Pele pisze:
PS.
Szkoda, że tegoroczna gra Resovii zakończyła się w tak kiepskim stylu, bo nie udało się drużynie wygrać ani jednego seta. Czy to tylko wina trenera?? Uważam, że nie, bo część winy ponosi też Dyrektor Sportowy który ten skład budował :D :]
Daleki jestem od bronienia AK, bo ma sporo za uszami, szczególnie za poprzednie sezony. W tym w sumie ze zdziwieniem stwierdzam, ze nie mam sie za bardzo do czego przyczepić. Poza stylem powrotu, ale temu juz dajmy spokój, bo tomy o tym tutaj napisano...

Ale troche drażni mnie takie bezmyślne walenie w niego. Oczywiście, on jest autorem wiekszości tego składu, ale trzeba tez pamietac, ze on ten skład budował z Perrinem, kto inny grałby na rozegraniu (Tichacka wybrał Serniotti), nie wybrałby Krastinsa na uzupełnienie przyjęcia.
A kogo by wybrał? Pod koniec sierpnia Włoch pewnie zbyt wielkiego wyboru już nie miał. Jakoś nie wierzę w to, że kandydaturę Krastinsa Serniotti wybrał i zaakceptował sam, bez wcześniejszej konsultacji ze scoutem Resovii i jednocześnie zarazem reprezentacji Finlandii, nawet wbrew jego negatywnej rekomendacji i ocenie, więc za tą wpadkę - bo tak ten zupełnie nietrafiony transfer pewnie należy z perspektywy pół roku ocenić - odpowiada przynajmniej kilku ludzi.

Ale zgodzę się, że utyskiwania na AK idą niekiedy za daleko. Dajcie na wstrzymanie - Resovia, zarówno w lidze jak i pucharze CEV na razie prezentuje grę i ma wyniki na swój obecny stan posiadania - czytaj na aktualny kadrowy potencjał. Gdyby nie awansowała do "6" i zabrakło jej w play-offach Plusligi, to rzeczywiście,wtedy można by było mówić o zmarnowanym sezonie i nieudanym powrocie AK na ławkę trenerska. Ale w sytuacji, kiedy 3-4 miejsce w obecnym sezonie wydaje się ciągle jeszcze realne, znacznie większe pretensje - tu znów zgoda - można by było pewnie mieć do Andrzeja Kowala ex-dyrektora sportowego, że taki skład na obecny sezon wiosną ubiegłego roku ułożył w głowie i skompletował, niż do Andrzeja Kowala trenera, który w tym momencie tę drużynę prowadzi i próbuje z piasku utoczyć bicz. Na razie bez większego powodzenia, ale kto tam wie, co nasz Blacksmith jeszcze wymyśli - nadzieja ponoć powinna umierać ostatnia. ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: madlark »

Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na piątkowy trening, który rozpocznie się o godz. 18:00!
Po co? :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

madlark pisze:
Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na piątkowy trening, który rozpocznie się o godz. 18:00!
Po co? :o
Już raz zapraszali na piątek, ale na 12.00... przypadeq? :] :] :]
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Schulz/Jarosz - Shoji/Kędzierski - Lemański/Smith/Dryja/Perłowski - Rossard /Mika/Szerszeń/Buszek - Masłowski/Rusek

Na papierze i bez kontuzji - lepiej niż w tym sezonie, ale wartość max 350 zł za karnet
Ostatnio zmieniony 21 mar 2018, o 23:39 przez pewniak, łącznie zmieniany 2 razy.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

Czyli 0:6 w dwumeczu z Biełgorodem mającym słabiutkie skrzydła i bardzo średnie wyniki jest na miarę potencjału? Aha.
All work and no play makes Jack a dull boy...
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

pewniak pisze:Schulz/Jarosz - Shoji/Kędzierski - Lemański/Smith/Dryja/Perłowski - Mika/Szerszeń/Buszek/Depowski - Masłowski/Rusek

Na papierze i bez kontuzji - lepiej niż w tym sezonie, ale wartość max 350 zł za karnet
Zgubiłeś Rossarda, który już przecież podpisał i Możdżonka, który ma ważny kontrakt, a do jesieni się wykuruje.
Depowski pewnie na wypożyczenie, Perłowskiemu raczej nie przedłużą.

To teraz będzie ze 450 :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

gregy69 pisze:
pewniak pisze:Schulz/Jarosz - Shoji/Kędzierski - Lemański/Smith/Dryja/Perłowski - Mika/Szerszeń/Buszek/Depowski - Masłowski/Rusek

Na papierze i bez kontuzji - lepiej niż w tym sezonie, ale wartość max 350 zł za karnet
Zgubiłeś Rossarda, który już przecież podpisał i Możdżonka, który ma ważny kontrakt, a do jesieni się wykuruje.
Depowski pewnie na wypożyczenie, Perłowskiemu raczej nie przedłużą.

To teraz będzie ze 450 :D
Nie wiem jak mogłem! Już poprawiłem. Możdżonka nie liczę, bo o ile klub go nie zostawi jak Jochena tak nie wierzę w jego wartościowy powrót.

Dla mnie to nadal 350.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: mmb »

Wygląda fajne, oprócz rezerwowych środkowych. Ten sezon pokazuje, że na trzeciego jednak warto mieć kogoś przyzwoitego który potrafi blokować ;)
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

pewniak pisze: Nie wiem jak mogłem! Już poprawiłem. Możdżonka nie liczę, bo o ile klub go nie zostawi jak Jochena tak nie wierzę w jego wartościowy powrót.

Dla mnie to nadal 350.
Nie przesadzaj. Naderwał mięsień udowy. Nie zerwał krzyżowych, ani nie rozwalił barku jak Jochen, który go rozwalił zresztą po raz drugi.
Marcin wróci jak nowy i jeszcze spokojnie 2-3 lata będzie ostoją bloku.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

mmb pisze:Wygląda fajne, oprócz rezerwowych środkowych. Ten sezon pokazuje, że na trzeciego jednak warto mieć kogoś przyzwoitego który potrafi blokować ;)
Na miły Bóg. Smith/Możdżonek (jeśli nie będzie w 6 po kontuzji) i Dryja to słabi rezerwowi ?!!!!
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: jupi_1991 »

A Kędzierski i Dryja to czasem też nie kończą przygody z Resovią?
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: tomikon »

Problemem Resovii jest duet Kowal + Górski, po prostu każdy w miare rozsądnie patrzący na siatkówkę człowiek widzi że Włoch osiągał podobne rezultaty jak Kowal, tylko tego pierwszego wywalali, a drugiemu przedłużyli kontrakt na dwa lata.
Budowa składu, a zwłaszcza pary atakujących przez AK to też raczej koń trojański podłożony trenerowi z Włoch, bo nagle okazuje się że w przyszłym sezonie może powstać silny skład...

Kolejna sprawa to to że Kowal zawodzi totalnie na arenie międzynarodowej, wychodząc przeciwko Rosyjskiej lub Włoskiej drużynie, jego Resovia doznaje paraliżu i przegrywa 14 meczów, jeden wygrywając jednym setem(!)

Stąd ja osobiście życze Kowalowi aby odpadł od Resovii z hukiem, a kibicom Resovii silnego składu i dobrego trenera, tak aby Resovia mogła świecić triumfy w LM lub CEV.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

jupi_1991 pisze:A Kędzierski i Dryja to czasem też nie kończą przygody z Resovią?
Dryji chyba się kończy umowa, Kędzierskiemu nie wiem, bo on jest zawodnikiem Resovii od zawsze i nie wiem jaką ma umowę i do kiedy. Z Dryją powinni przedłużyć, bo będzie potrzebny polski zmiennik na środku. Kędzierski, jeśli kontrakt mu się kończy, może nie zdzierżyć przyjścia Kawiki i pójść gdzieś, gdzie będzie więcej grał.
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: jupi_1991 »

To w takim razie powiedzcie mi po co ściągnęli młodego Francuza z opcją 1+2.
Skoro teraz ktoś twierdzi, że Smith (a pisze to osoba, która zazwyczaj ma sprawdzone info, czyli iron) to środek będzie: Lemański, Chinenyeze, Możdżonek i Smith?

I wcale bym się nie zdziwił jakby tak było, bo sporo się plotkuje że będzie duża rewolucja w składzie i z tym z kim chcieli przedłużyć kontrakty to już to zrobili. Czyli Rossard, Lemański i Masłowski. Reszta co nie ma ważnych kontraktów to do wymiany.

Jak dla mnie marnowanie kasy i znów wyrównana 14. Dokąd ta Resovia zmierza ze swoją polityką transferową to nie wiem.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: qtp »

jupi_1991 pisze:To w takim razie powiedzcie mi po co ściągnęli młodego Francuza z opcją 1+2.
Francuza pogonią, dostał 1+2 w razie jak by się super sprawdził, a że przegrywa miejsce z Perłą to decyzja trudna nie jest.

Smith zagrał przeciw Resovi 2dobre spotkania więc całkowicie w ich stylu. Środkowy z mocnym serwisem był by miłą odmianą.

O Kedzierskim słyszałem że out, ale jakoś mi się to nie klei.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Kędzierski to czasem nie podpisał na dwa lata?

Ok, sprawdziłem, jednak podpisał na rok.
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: jupi_1991 »

qtp pisze:
jupi_1991 pisze:To w takim razie powiedzcie mi po co ściągnęli młodego Francuza z opcją 1+2.
Francuza pogonią, dostał 1+2 w razie jak by się super sprawdził, a że przegrywa miejsce z Perłą to decyzja trudna nie jest.

Smith zagrał przeciw Resovi 2dobre spotkania więc całkowicie w ich stylu. Środkowy z mocnym serwisem był by miłą odmianą.

O Kedzierskim słyszałem że out, ale jakoś mi się to nie klei.
Perłowski grał chyba przez wzgląd na Puchar CEV. Przecież wszyscy wiemy że Francuz jest zdecydowanie lepszy w ataku i bloku niż Perłowski. Jedynie zagrywka to dramat, bo gorsza niż u Śliwki.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: qtp »

Z Czarnuchami i Łuczniczką też grał Perła. Francuz to jeszcze chłopaczek, sporo pracy przed nim, ale w innym klubie.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

qtp pisze:Z Czarnuchami i Łuczniczką też grał Perła. Francuz to jeszcze chłopaczek, sporo pracy przed nim, ale w innym klubie.
Perłowski grał, bo musiał powąchać jakiś mecz przed Biełgorodem. Przecież od miesięcy on wchodził tylko na zagrywkę za Śliwkę.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

qtp pisze:
O Kedzierskim słyszałem że out, ale jakoś mi się to nie klei.
Też słyszałem, że out, ale po pierwsze nie wiem czy to prawda, a po drugie czyj to pomysł, Kędzierskiego czy Resovii. Trochę słabo, bo drugi rozgrywający musi być Polakiem. Chyba, że Szerszeń może grać na polskiej licencji, w co wątpię.
Na rynku słabo z krajowymi rozgrywającymi. Chyba, że Komenda zostanie ściągnięty, jeśli dalej jest zawodnikiem Resovii, bo tego nie wiem.
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: jupi_1991 »

gregy69 pisze:
qtp pisze:
O Kedzierskim słyszałem że out, ale jakoś mi się to nie klei.
Też słyszałem, że out, ale po pierwsze nie wiem czy to prawda, a po drugie czyj to pomysł, Kędzierskiego czy Resovii. Trochę słabo, bo drugi rozgrywający musi być Polakiem. Chyba, że Szerszeń może grać na polskiej licencji, w co wątpię.
Na rynku słabo z krajowymi rozgrywającymi. Chyba, że Komenda zostanie ściągnięty, jeśli dalej jest zawodnikiem Resovii, bo tego nie wiem.
Ważny roczny kontrakt ma na pewno Komenda i chyba Kozub.
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiko »

Możliwe jest odejście Dryji do Włoch.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”