Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Bazinga »

dyletant pisze:Ok zgoda, chociaż Jastrzębie wyszło pierwsze z grupy, bo w ostatnim meczu pewny awansu Halkbank wystawił rezerwy (chyba, że coś pomyliłem, no ale inaczej by nie przegrali pewnie), potem dostali organizację i to pomieszało układ, a te samo Knack w grupie rozprawiło się z ZAKsą i już nieraz nasze drużyny się z tym klubem męczyły, więc to losowanie było niezłe ale niekoniecznie łatwe.
)
halkbank gral w tym meczu pierwszym skladem.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: tomikon »

dyletant pisze: pytasz o łatwiejszą drogę? A Coś się znajdzie 2009/2010
Radnicki Kragujevac, Cai Teruel, Knack Roeselare, Skra Bełchatów
Skra wychodzi z pierwszego miejsca i od razu awansuje do f4 ;)
Oj tam Resovia nie miała tak źle:
Lennik, Lugano, Tomis , Resovia.

Co ciekawe najlepszy w tej grupie Lennik skończył ligę na 4 miejscu :)
Mimo wszystko wyżej stawiam tamten Knack który rok wcześniej wygrywał z Lube 3:1, a rok później wygrywał z Dinamo czy Skrą, jednak trudniejszy :)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: ursula127 »

repres1 pisze:Kto się sprawdził w Resovii? Wymienię jedynie tych trenowanych przez Kowala: Ivović, Drzyzga, Nowakowski, Ignaczak, Penczew, Bartman, Kosok, Schoeps, Holmes, Achrem, Lotman, Grozer, Dobrowolski, Tichacek, Jaeschke, Kurek i jeszcze paru innych. Nawet Śliwka sprawdził się w Resovii.
no tu to tylko tarzać się ze śmiechu po podłodze
A Drzyzga to i to za mało
Przypomnę tylko nieśmiało ,bo niektórzy mają pamięć krótką i wybiórczą ,że taki Grozer to w Resovii zagrał wybitnie finał ligi a cały sezon grał kaszanę.
Kurek i Achrem nie dali się Kowalowi , reszta po grze u Kowala wylądowała na smietniku siatkówki.
Niektórzy się z tego śmietnika wygrzebuja , inni nie
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: repres1 »

A tarzaj się ze śmiechu ile chcesz.
I jak to się mogło stać, że Resovia z kiepskim trenerem i ze słabo grającymi zawodnikami (dopiero w innych klubach odżyli, grali świetnie, tylko medali im zabrakło) jednak sporo wygrała? Pewnie fuksem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

ursula127 pisze:(...) reszta po grze u Kowala wylądowała na smietniku siatkówki.
Ależ smietnik, cóz za towarzystwo. To trochę jak w tym kawale o bodaj Einsteinie, niebie i piekle. :D ;)
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Popieram Kamino w zupełności, dyskusja z osobami repres czy dyletant mija się z celem.Nie to że brak argumentów, bo jest ich cała masa. Ale czasami lepiej spuścić kurtynę milczenia. Ja może byłbym mało obiektywny, ale rozmawiam z kibicami innych drużyn i każdy to mówi. Jak powiedziałem wcześniej, polscy trenerzy nie są może wybitni, ale nawet wśród nich znajdziesz wielu którzy są lepsi od Nawrockiego czy Kowala. Powiedziałem jak Kowal chce pokazać swoją klasę niech potrenuje inny klub Plusligi, miałby możliwość się sam obronić. Ale sam czuje pewnie że lepiej trzymać się Górskiego, bo jakby dał ciała, to spalony byłby całkowicie, a tak to ma możliwości być trenerem dożywotnie w Resovii
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Kiepski pisze:Nie to że brak argumentów, bo jest ich cała masa.
Z tym, ze niektóre argumenty nie muszą świadczyc o trenerze. Na przykład:
Kanimo pisze:Lemanski grajac w PW, w swoim zaledwie drugim roku w seniorze i PL, byl chyba w okoloicach drugieggo miejsca w blokach i dostal powolanie do repry. Wlasnie u Kowala sie wybitnie zwinal, podobnie zreszta jak Sliwka czy Mika. Do mlodych to Kowal raczej nie ma reki, oby z Szerszeniem bylo lepiej.
Bywa, ze przeskok z gry "o nic" na grę "ocoś" jest zbyt duzym, trwale lub chwilowo, przeskokiem wolicjonalnym. A Śliwka w ostatnim sezonie jednak postep zanotował.

Jeszcze raz napiszę, że nie bronię jakoś bardzo Kowala, ale - przynajmniej dla mnie - niektóre argumenty są wysysane z palców, i to mocno... ;) Albo inaczej - troszke zbyt mocno. ;)

PS A przeciez byli zawodnicy, którzy mieli bodaj najlepsze sezony oststnimi czasy u Kowala. Czy to nie dotyczy np Drzyzgi? Przeciez poza chyba tym meczem finałowym, to grał świetny sezon, ten z Ivovicem i Buszkiem.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, o 07:57 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Że co? To weź Kowala do Skry, to nie wiem czy będziesz taki uradowany?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Twoja odpowiedz jest bez sensu. Ani nie jestem zadowolony, ani nie mam specjalnej ochoty na taki ruch. Ale jak kogos sie sadzi za gwałt, to dlaczego ma sie mu dopisywac jeszcze kradzież?

A wspomniany przeze mnie Buszek jest kolejnym zawodnikiem, który najlepszy sezon klubowy ostatnimi czasy miał u Kowala. :]

Ja oczywiście nie zamierzam wysnuwac wniosków daleko idacych, ale jak widac, to róznie bywa... ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: leeon »

Bo ja wiem czy Buszek u Kowala takie super formy łapał... Oczywiście nie posiłkuje się dogłębną analizą tylko raczej bardziej mi sezony w Olsztynie czy tez poprzedni w Zaksie zapadły w pamięć.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Buszek miał najlepszy sezon właśnie w Olsztynie (bodajże u Stelmacha), następny wylądował w Resovii u Kowala, na początku grał w szóstce, potem już obniżył loty, więc chyba kolego nie trafiłeś z przykładem
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Kiepski pisze:Buszek miał najlepszy sezon właśnie w Olsztynie (bodajże u Stelmacha), następny wylądował w Resovii u Kowal, na początku grał w szóstce, potem już obniżył loty, więc chyba kolego nie trafiłeś z przykładem
To Ty nie trafiłes. Buszek walczył z Ivovicem i do moemntu w którym został "zabedzpieczeniem" ataku po kontuzji nie pamietam którego atakujaceo, grał w szóstce. Potem Ivovic grał na tyle dobrze, ze Buszek został na ławie do ostatniego meczu finałowego w którym Ivovica zastapił i nie tylko dostał mvp, ale był faktycznie najlepszym zawodnikiewm ostatniego meczu finałowego.

PS Pisałem to tyle razy, ze już mi samemu niedobrze...

PS2 Oczywiście u Stelmacha grał bardzo dobrze, ale to nie były mecze "medalowe", więc trudno porównywac skalę obciazen i trudno nie doceniac sezonu w Resce
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Na nasze dyskusje najlepszą odpowiedzią będzie sezon i wtedy zobaczymy kto się myli. Myślę że Kowal ma (jeśli chodzi o kibiców, bo u Górskiego to wiadomo że nie ma znaczenia ) ostatnią szansę pokazać że coś w środowisku siatkarskim "znaczy"

PS. Grzegorz trochę się Tobie dziwię bo miałeś Nawrockiego w Skrze. Chyba że jesteś jego kolegą. I ja na tym kończę dyskusję. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i to szanuję
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Nie gniewaj się, ale takie postawienie sprawy uwazam za chore. Zrozum wreszcie, ża ani ja nie musze miec racji, ani Ty !!!
Jednyna intencją jak przyświeca moim wpison jest pokazanie tego, ze niektórych spraw nie sposób traktowac tak jednoznacznie.
Oczywiscie, są takie, które można - np polityke personalną. ;)

PS Tak jestem kolegą Nawrockiego w rozumieniu rocznika... :D Poza tym - nie otiwierajmy kolejnych frontów... :D ;)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, o 09:12 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: qtp »

ursula127 pisze: taki Grozer to w Resovii zagrał wybitnie finał ligi a cały sezon grał kaszanę.
To jest przykład skrajnej ignorancji i niewiedzy :] Grozer w tamtym sezonie był najlepszy w ataku,serwisie i bloku, cały sezon grał bdb a playoff (całe nie tylko finały) świetnie. Tak że na tą kaszane jeszcze raz :]

Z Drzyzgi też nie ma się co śmiać bo pierwszy sezon miał bdb, co się stało później? Chyba głowa...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Grzegorz, a teraz podaj wg jakiej logiki cały sezon czepiałeś się Piazzy o każde, drobne uchybienie (o ile takie w ogóle było)? Tymczasem nam, kibicom Resovii, na prawdę wystarczyłoby zorganizować na dobrym poziomie grę drużyny - organizacja kontry, blok-obrona itp i uwolnić jako tako potencjał zawodników. Gdzie do Piazzy z tym Kowalowi...

Dodatkowo sytuacja z Serniottim to cyrk. Dlaczego trener nie dokończył sezonu? Kowal za to w trakcie sezonu dostaje 2,5 letnie przedłużenie za ogranie Będzina i Kielc, chociaż czekaj... I z tym były problemy. Dlaczego Serniotti nie mógł dostać składu kalibru tych, jakie dostaje Kowal? Ktoś może powiedzieć, że to cyrk Asseco więc i ich małpy. Jest w tym racja, ale niech się nie dziwią, że coraz mniej kibiców jest tym zainteresowanych.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze:Grzegorz, a teraz podaj wg jakiej logiki cały sezon czepiałeś się Piazzy o każde, drobne uchybienie (o ile takie w ogóle było)? Tymczasem nam, kibicom Resovii, na prawdę wystarczyłoby zorganizować na dobrym poziomie grę drużyny - organizacja kontry, blok-obrona itp i uwolnić jako tako potencjał zawodników. Gdzie do Piazzy z tym Kowalowi...
Nie wiem, co mam odpoiwedziec na to pytanie. Poruszasz w nim tyle tematów, że chyba wymagałoby to epistoły, a jednoczesnie jakby kompletnie nie rozumiesz ani sensu ani intencji moich wpisów w tym temacie, ponieważ sam byś sobie na nie odpowiedział, gdbys z uwagą przeczytał to, co napisałem.
Ja nie jestem zafascynowany Kowalem, bynajmniej, a Ty jesteś zafascynowany trenerem, któremu w duzej mierze tyłek uratowali zawodnicy swoimi zagrywkami, badz ci, na których połozył w zasadzie w sezonie lachę.
Ciekawostka jest to, ze akurat za system blok-obrona Kowal był czesto w historii chwalony.
Drobne uchybienia? Drzyzga jezdził po Gardinimi po meczach finałowych, ze nie dał sie odbudowac Torresowi. Mia prawo, sporo w tzm racji. Ale taki Gardini zdjął chociaz Torresa w drugim secie, po kilku blokach na nim (abstrahuję od jakości wystaw). Tymczasem w meczu z Lube Piazza się zminami w drugim secie kompromituje, nie dając nawet Wlazłemu kawałka seta na odbudowanie.
Fakt, logiki za grosz...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4618
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

A z którego mojego postu, który przeczytałeś ze zrozumieniem, wywnioskowałeś że jestem zafascynowany Piazzą? Po prostu uważam, że trener kalibru Piazzy czy Serniottiego to byłby spory handicap dla Resovii, ale cóż, władze uważają inaczej i zostaniemy dożywotnio z Kowalem.

Podajesz przykład Piazy z Wlazłym z meczu z Lubę i jednocześnie Gardiniego z Torresem z meczu ze Skrą. Tylko, że krytykujesz oczywiście tego pierwszego.

Akurat Torres miał wystawy dobre, to były jego indywidualne błędy i wybory. Na początku grał nieźle, wchodził w pomarańczowe aż miło. Również zgadzam się, że Torres powinien dostać oddech w tym 2. secie, bo już by nic z niego i tak nie było, i wrócić ponownie do gry od 3. Może by to coś dało, nie wiem. Różnica (drobna) jest tylko taka, że powrót Wlazłego w meczu z Lube nie dałby nic w kontekście awansu do następnej rundy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Grzegorz sorry ale Twoich wywodów nie idzie zrozumieć i w końcu o co Ci chodzi? Raczej ciężko odpowiadać na Twoje teksty ??? I Niepoinformowany czym Cię uraził?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze:A z którego mojego postu, który przeczytałeś ze zrozumieniem, wywnioskowałeś że jestem zafascynowany Piazzą?
Ok, przejaskrawiłem, ale jak czytam o - w przybliżeniu - drobnych uchybieniach, badz ich braku, to sie we mnie gotuje. ;)
O Piazzy pisałem, kiedy nie mogłem zrozumiec jego postepowania, np przy majstrowaniu strefa odbioru Bednorza.
Poza tym siła rzeczy, i piszę o tym wielokrotnie, ja nie jestem az taki uwaznym obserwatorem ligi, aby wszystkie sprawy w innych klubach dostrzegac. Nie ogladam wszystkich meczów. Zauważ, ze nie pisze o taktyce, czy sposobie gry Reski, bo nie byłem zbyt pilnym obserwatorem. Co najwyżej pisze o tym, co daję sie zauwazyc, np jednak postep w grze Śliwki.
Ja nie jestem przekonany, czy z Piazzą zwojowalibyście cos więcej w koncowym składzie personalnym, ale akurat tutaj pewnie pozostaniemy przy własnym zdaniu. :D ;

Torres ma kierunki ale i problemy przy piłkach za bardzo wrzuconych w siatke, bo regularnie przygina atak. Problem jest wtedy, kiedy piłka jest zbyt wrzucona w siatke i jednoczesnie jest tam blok. Wtedy nie potrafi zmieni kierunku. A toniutti parę razy go zbyt mocno wrzucił (mówie o piłkach w którcyh był w "dwójce"
Kiepski pisze:Grzegorz sorry ale Twoich wywodów nie idzie zrozumieć i w końcu o co Ci chodzi? Raczej ciężko odpowiadać na Twoje teksty ??? I Niepoinformowany czym Cię uraził?]
Niczym mnie nie uraził. Ja pisze tylko o odcieniach szarości, dlatego juz konczę, bo spoidziewam się że ich "nie idzie zrozumiec" tak łatwo...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Jeżeli ja miałbym dorzucić swoje trzy grosze w kwestii związanych z wizerunkiem i wiarygodnością zawodową trenera Kowala, to przyznam, że bardzo doceniam dobrą robotę, jaką wykonał przez dwa sezony jako szkoleniowiec naszej reprezentacji B. Choćby Mateusz Bieniek zawsze w wywiadach podkreślał, ile mu dały występy w Lidze Europejskiej w 2014 roku i tamto doświadczenie zdobyte i wyniesione z kadry Andrzeja Kowala. Rok później Biniek od początku LŚ grał już w "6" w zespole Antigi, natomiast my jeżeli chodzi o kadrę B na Artura Szalpuka (rewelacyjna forma na tym turnieju, mimo tego że wcześnie znaczną część sezonu 2014/2015 w Pluslize Artur stracił z powodów problemów zdrowotnych) oraz na Olka Śliwka po Igrzyskach Europejskich w Baku w 2015 roku rónież zaczęliśmy patrzeć jak na następnych potencjalnych zawodników drużyny Antigi. Zresztą sam Stephane zaczął ich po tym turnieju tak właśnie traktować.

Szczególnie właśnie występ na Igrzyskach Europejskich w 2015 należy uznać za wyjątkowo udany - przegraliśmy co prawda w półfinale dopiero po tie-breaku z praktycznie pierwszą reprezentacją Bułgarii (m.in Todorem Aleksiewem i z braćmi Bratojew), a w meczu o III miejsce po równie zaciętym meczu z bardzo silnymi Rosjanami pod wodzą obecnego selekcjonera reprezentacji Siergieja Szlapnikowa (m.in z Poletajewem, Kljuką, Własowem, Markinem, Dmitrjem Wołokowem), ale może szczególnie Szalpukowi i Śliwce tamte występy w kadrze Kowala nawet pod względem wiary w siebie i własne możliwości dały na pewno dużego, pozytywnego mentalnego kopa. Możliwe nawet, że największego w całej ich dotychczasowej międzynarodowej, reprezentacyjnej karierze.

Od tego momentu minęły trzy lata i jeżeli wtedy na tym turnieju taki Szalpuk prezentował się wcale nie gorzej niż jego róweiśnicy Kljuka, czy D. Wołkow (który zresztą w drużynie rosyjskiej był tylko rezerwowym wchodzącym za Kljukę na poprawę przyjęcia na krótkie zmiany) to dziś nie moglibyśmy z ręką na sercu powiedzieć, że Artur prezentuje poziom któregoś z tych rosyjskich przyjmujących, aktualnych mistrzów Europy zresztą. A przecież, od tego czasu jego trenerami klubowymi byli przez te trzy lata - Raul Lozano, Philippe Blain i Andrea Anastasi, a w reprezentacji Antiga i Fefe - czyli szkoleniowcy, co do których fachowości i kompetencji nikt nie miał nigdy żadnych wątpliwości. Więc ta obiegowa opinia, że Andrzej Kowal nie potrafi pracować z młodymi siatkarzami też nie wydaje mi się wcale sprawiedliwa - lata 2014-2015 kiedy był pierwszym trenerem reprezentacji B pokazały, że miał bardzo często szczęśliwą rękę zarówno jeżeli chodzi o selekcję jak i o sam trening takich siatkarzy jak choćby Bieniek, Kędzierski, Szalpuk, czy Śliwka.
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Czy ja dobrze pamietam, czy te IE odbywaly sie w polowie czerwca?
To sie Kowal napracowal, zeby slaba forme tych zawodnikow podniesc na wyzyny :] :] :]
Musial szybko pracowac. Dodatkowo Szalpuk i chyba Sliwka (obaj po sezonie w PW) byli wtedy w 3 kadrach rownoczesnie.

Ktos tu chyba kpi z forumowiczow.

Szczegolnie jak sie do tego dorzuci przecietny wystep Konarskiego (wtedy podopieczny Kowala w klubie). Facet mial ciagnac ten zespol, a niestety czesto musial byc zmieniany. Przez... Romaca? (dobrze pamietam?)

a tu dla przypomnienia: http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 7&start=60
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Ja sie na tych Igryzskach z kolei ostro na Kowala wkurzyłem za brak zmiany Szalpuka w drugiej linii w pamietnym t-b w półfinale z Bułgarami. :D
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Mozna dorzucic jeszcze drammatyczny poziom balonow na zagrywce. I bardzo slaba gre Woickiego.

Juz gdzies pisalam na temat oceny Kowala jako trenra kadry B. Na zero albo malenki plus. W lidze europejskiej przez 2 lata zenujacy styl. Ten plus to za 2 mecze w finale, w drugim roku Ligi Europejskiej, ktory mielismy u siebie.
Z wyborem zawodnikow tez roznie bywalo.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, o 14:36 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Czy ja dobrze pamietam, czy te IE odbywaly sie w polowie czerwca?
To sie Kowal napracowal, zeby slaba forme tych zawodnikow podniesc na wyzyny :] :] :]
Musial szybko pracowac. Dodatkowo Szalpuk i chyba Sliwka (obaj po sezonie w PW) byli wtedy w 3 kadrach rownoczesnie.

Ktos tu chyba kpi z forumowiczow.

Szczegolnie jak sie do tego dorzuci przecietny wystep Konarskiego (wtedy podopieczny Kowala w klubie). Facet mial ciagnac ten zespol, a niestety czesto musial byc zmieniany. Przez... Romaca? (dobrze pamietam?)

a tu dla przypomnienia: http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 7&start=60
Jakich trzech kadrach? Szalpuk błysnął formą u Kowala na Igrzyskach Europejskich w Baku, więc Antiga natychmiast go powołał do kadry zamiast Bendorza i później Artur pojechał z I reprezentacją na PŚ w Japonii i ME. W związku z tym nie mógł ani trenować, ani wystąpić na wrześniowych MŚ U21 Meksyku.

Co zaś formy Artura przed powołaniem do kadry Kowala, to miał on wiosną tego roku problemy z mięśniami brzucha - więc długo nie grał, ani nie trenował. Rewelacyjna forma jaką zaprezentował w Baku nie była wcale przedłużeniem tego co pokazywał w tym sezonie w lidze, więc tym większa była to dla nas wtedy niespodzianka.

Co zaś do Konarskiego to on również w sezonie 2014/2015 miał długi czas różne problemy zdrowotne - m.in z łydką. Antiga go nie powołał go wtedy do I reprezentacji na mecze LŚ i niejako wypożyczył Kowalowi do drużyny występującej w Igrzyskach Europejskich w Baku, po to właśnie, żeby swoją formą Dawid spróbował odbudować. Konarski nie miał być wcale liderem tej drużyny na IE w Baku i faktycznie nim nie był - w niektórych, jeżeli nie w większości spotkań w "6" na tym turnieju jako nominalny pierwszy atakujacy wychodził przecież Szymon Romać, a z tego co pamiętam jeszcze dwa-trzy dni przed wyjazdem PZPS zdążył podał oficjalną listą reprezentacji B na tą imprezę, gdzie parę atakujących stanowili Romać z Bołądziem, Konarski został więc zdaje się dokooptowany do składu kadry Kowala w ostatniej chwili.
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Szalpuk z miejsc mial trzy powolania. Nawet Kuba Bednaruk zartowal, ze jedyna reprezentacja, do ktorej Artur nie byl powolany, to pilki noznej.
Co do miesni brzucha-trzba by sprawdzic. Wg mojej pamieci to Szalupa mial te kontuzje dwukrotnie-pod koniec pierwszego sezonu i potem wznowe dosyc szybko, czyli akurat blizej polowy swojego drugiego sezonu w PW. Po czym powrocil z zakazem zagrywania z wyskoku.
W drugiej polowie z kolei mial kontuzje Sliwka, to bylo bardziej krotkotrwale.

I mylisz sie. Konarski byl od poczatku w skladzie i mial byc liderem tej druzyny. Romac pojechal za Boladzia i co do przyczyn sytuacja nie byla jasna, bo Bartek prezentowal sie niezle.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: dyletant »

qtp pisze:
ursula127 pisze: taki Grozer to w Resovii zagrał wybitnie finał ligi a cały sezon grał kaszanę.
To jest przykład skrajnej ignorancji i niewiedzy :] Grozer w tamtym sezonie był najlepszy w ataku,serwisie i bloku, cały sezon grał bdb a playoff (całe nie tylko finały) świetnie. Tak że na tą kaszane jeszcze raz :]

Z Drzyzgi też nie ma się co śmiać bo pierwszy sezon miał bdb, co się stało później? Chyba głowa...
Dokładnie, słaby sezon Grozera to mit, też mi się rzuciło to w oczy

Dobra, bo to ja byłem prowodyrem tej dyskusji, która nie ma końca. :) Nie uważam Kowala za świetnego trenera, ale nie uważam go za winnego porażki RR w ostatnim sezonie. Powtarzam zamienić miejscami Santilliego i Kowala i wcale nie jest powiedziane, że Resovia by weszła do 4 z włoskim trenerem, bo Olsztyn miał na kilku pozycjach mocniejszy skład (zwłaszcza jak zaczął grać Andringa w połowie sezonu), a i tak rywalizacja była mocno zacięta. To my musieliśmy odrabiać straty.
halkbank gral w tym meczu pierwszym skladem.
A tak, zwracam honor, co więcej to Jastrzębie grało mocno osłabione.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: DelectaFan »

Co z limitami obcokrajowców na przyszły sezon? Chwilowo do Rzeszowa jest silny zaciąg zagraniczny a na boisku może znaleźć się tylko trzech zawodników z inną niż Polska licencja. Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego Kowal tak postępuje?
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

No przeciez to sie rozlozy na 2 rowne szostki. :D

Moze maja z PZPS jakis sygnal o zointeresowaniu polska licencja dla Szerszenia? Jesli Resovia pokryje czesc/wiekszosc valium czy jak tam nazwac ten okup dla FIVB, i do tego dorzuci wypelnianie papierkow, to moze pojsc szybciej niz z Leonem.

Na serio: atak polski. Jest w koncu 2 polskich przyjmujacych, jeden zdrowy i ma wakacje, wiec przyjecie moze byc mieszane, przynajmniej momentami. Sypa zagraniczna.
Smith moze sie wymieniac z Australijczykiem.

Ktos juz to rozkminial. Trener zanotuje mozliwe zestawienia w zeszyciku. A jakby przytrafil sie jakis walkower za 4 cudzoziemcow to zawsze mozna na to zwalic ewentualne niepowodzenie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”