Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: lobmar »

Policzę jeszcze raz: 7.000 karnetów x 750 zł za karnet daje kwotę ponad 5.000.000 zł.
Ligowy mecz rundy zasadniczej Skra - Resovia był w stanie zapełnić nastotysięczną halę w Łodzi.
Gdyby 5. mecz finałowy dowolnych drużyn był rozgrywany w neutralnym Krakowie, to 15.000 kibiców c 100 zł za bilet dałoby przychód 1.500.000 zł z tego jednego meczu.
Przychód z F4 LM w Krakowie wyniósł około 4.000.000 zł. Byłby większy, gdyby nie konieczność zarezerwiwania puli biletów dla kibiców przyjezdnych. Gdyby grały tam 2 polskie kluby (a na to się zanosiło po zwycięstwie Skry w Kazaniu), przychód bez problemu osiągnąłby pułap 6.000.000 zł. I to bez Leona, Andersona, Juantoreny, Leala i Simona na parkiecie.
Takie były polskie realia.
Były i się zbyły.[/quote]
Odlicz sobie od tego podatki,koszty wynajmu,ochrony.organizacji i inne to na Leona nie starczy.
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: iti »

Czy mam szanse dostac 4 bilety na Skre, obok siebie najlepiej kiedy nie mam karnetu, zadnej karty kibica, ani nic tego typu? Szczerze mowiac nie orientuje sie nawet ile osob chodzi na mecze...
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: repres1 »

Masz niewielkie szanse.
Jedyny ratunek, to pilnowanie kasy przed jej otwarciem. Niekiedy ma się szczęście.
-------------------------
@lobmar
O kosztach możemy porozmawiać przy konkretnej imprezie. Też je znam.
Polskie kluby na F4 LM potrafią zarobić konkretne pieniądze. Fakt: za pierwszym razem jest to duży wysiłek organizacyjny, ale finansowy to już nie. Myślę, że na F4 w Krakowie Resovia zarobiła coś około 1,5 - 2 mln zł.
Resovia sprzedawała do obecnego sezonu 100% karnetów i nie potrzebowała do tego Leona. Były to chyba (i są) najdroższe karnety w Polsce, a mieszkamy w stosunkowo niezamożnym regionie. Przyjmijmy, że przeciętnie kibic Resovii wydawał na bilety około 600 zł (karnet+mecze LM). F4 LM kosztował kibica Resovii około 90 euro (i ten w Berlinie, i ten w Krakowie). Kibic bez problemu wydałby ponad 1000 zł na sezon (bo tyle wydawał), gdyby w Resovii grała gwiazda światowego formatu. Wystarczyło zostawić Grozera, a ludzie płaciliby ciężkie pieniądze za karnet. Nawet "wierni, ale niezamożni kibice" odmówiliby sobie innych wydatków "rozrywkowych", byleby oglądać siatkówkę na światowym poziomie. Tak samo byłoby w Łodzi/Bełchatowie, Gdańsku, Kędzierzynie/Opolu, Katowicach, Bydgoszczy, Wrocławiu, Częstochowie,..., czyli tam, gdzie są wielkie hale. Mając do tego konkretne pieniądze z telewizji (a przecież Polsat nie jest jedyną telewizją)... Tak budowano NBA. Wystarczyło chcieć.
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: arek_614 »

iti pisze:Czy mam szanse dostac 4 bilety na Skre, obok siebie najlepiej kiedy nie mam karnetu, zadnej karty kibica, ani nic tego typu? Szczerze mowiac nie orientuje sie nawet ile osob chodzi na mecze...
Jak praktycznie na wszystkie mecze w tym sezonie można było na spokojnie dostać bilet, tak o tyle na mecz ze Skrą nie nastawiałbym się na kupno 4 biletów, tym bardziej że na jedno konto można kupić maksymalnie 2 bilety.

Punkt 7. aktualnego Regulaminu (nie zwracaj uwagę na punkt 1. i sprzedaż od 15/16 XD)

Kod: Zaznacz cały

http://old.assecoresovia.pl/pl/strefa-kibica/bilety-asseco-resovia/regulamin-rezerwacji/
Czyli najlepiej założyć 2 konta i polować na cokolwiek.
Bilety z reguły na takie mecze są dostępne na boczne sektory, przy czym każdy chce znaleźć jak najlepsze miejsce do oglądania i na zasadzie krążenia po hali/przesiadania się, można usiąść w 3-4 osoby w jednym miejscu, tylko pierwszeństwo ale widok z takich miejsc może być niesatysfakcjonujący.

W tym sezonie na Podpromiu raczej nie było rekordów frekwencji, jedynie na ZAKSę był prawie komplet - strzelam lekko ponad 4 tys. ludzi
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

Na KMŚ w Łodzi, Opolu i Krakowie były gwiazdy światowego topu, a hale były pustawe, to nie problem w gwiazdach tylko w kibicach, którzy niekoniecznie chcą oglądać siatkówkę w wydaniu klubowym, Klinicznym przykładem jest Zenit Kazań, który ma wszystko oprócz kibiców, nawet rozdawanie darmowych biletów nie pomaga, Siatkówka jest sportem niszowym i póki co, nic tego nie zmieni
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

SF piszą, że Leon jednak w Kazaniu
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

reeman pisze:SF piszą, że Leon jednak w Kazaniu
Pisali wczoraj. Ale negocjacje między Wilfredo i Perugią i przeciąganie liny raczej nadal jeszcze trwają. Że celem Perugii nr. 1 w dalszym ciągu jest pozyskanie Leona, a nie Leala, to przyznał wczoraj sam prezes Sirci we wspomnianym wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport" http://www.gazzetta.it/Volley/23-01-201 ... 3273.shtml

Sam Leon też czyni wyznania w rosyjskiej prasie, że agent dzwoni do niego w tych dniach praktycznie non stop i jego telefon jest rozgrzany do czerwoności. Potrzeba zwierzeń? A skądże. Można po prostu w ciemno stawiać na to, że obie strony stosują teraz standardowe techniki negocjacyjne i wysyłają balony próbne. Wilfredo podkreślając w wywiadzie, że będzie jeszcze rozmawiał z Zenitem niewątpliwie zachęca Sirciego do wykonania kolejnego ruchu i złożenia korzystniejszej oferty niż ta, która leży już na stole. Ludzi możliwość stracenia kogoś, czegoś, lub jakiejś szansy - "Leon jednak nie będzie grał w Perugii, zostaje w Zenicie", motywuje przeważnie jednak znacznie silniej niż czegoś zyskania - "Leon w przyszłym sezonie zagra w Perugii". Tylko, że nie tylko Leon i Grzyb, ale na pewno także prezes Sirci jako biznesmen, który w swoim życiu wiele podobnych negocjacji prowadził, świetnie zdaje sobie z tego sprawę.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

repres1 pisze:Od szkolenia młodzieży powinno być 8 SMS-ów, prowadzonych (jak większość szkół zawodowych) za państwowe pieniadze. A że nie wszyscy absolwenci będą zawodowymi siatkarzami...
Amen

Chociaż ja jednak wierzę, że da się u nas (przepraszam za zwrot) "zerżnąć na żywca" system amerykański i nie robić SMSów tylko wprowadzić kształcenie w zawodzie: Pan Siatkarz na uczelniach - 8 lub 16. I pomóc pączkować sławie tych, którzy będą się wybijać poprzez transmitowanie takich rozgrywek. Oczywistym jest, że nie mówię o "mainstreamach" tylko o internecie i niskobudżetowych relacjach. W tym wszystkim musi pomagać i dofinansowywać to PZPS. Ale najpierw muszą wziąć szpachelkę i zdrapać ze ścian swoje motto "Siatkówka sprzeda się sama".
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Oculus
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2018, o 12:37
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Oculus »

Ciekawe jak w tym sezonie? Fajnie, że się nie osłabili a raczej wzmocnili.
Najpiękniejsze są marzenia niezrealizowane, bo to one nadają życiu sens.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Re_soviaczka »

Resovia? Wzmocniła?
Chyba Ci się tematy pomyliły...
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: iti »

arek_614 pisze:
iti pisze:Czy mam szanse dostac 4 bilety na Skre, obok siebie najlepiej kiedy nie mam karnetu, zadnej karty kibica, ani nic tego typu? Szczerze mowiac nie orientuje sie nawet ile osob chodzi na mecze...
Jak praktycznie na wszystkie mecze w tym sezonie można było na spokojnie dostać bilet, tak o tyle na mecz ze Skrą nie nastawiałbym się na kupno 4 biletów, tym bardziej że na jedno konto można kupić maksymalnie 2 bilety.

Punkt 7. aktualnego Regulaminu (nie zwracaj uwagę na punkt 1. i sprzedaż od 15/16 XD)

Kod: Zaznacz cały

http://old.assecoresovia.pl/pl/strefa-kibica/bilety-asseco-resovia/regulamin-rezerwacji/
Czyli najlepiej założyć 2 konta i polować na cokolwiek.
Bilety z reguły na takie mecze są dostępne na boczne sektory, przy czym każdy chce znaleźć jak najlepsze miejsce do oglądania i na zasadzie krążenia po hali/przesiadania się, można usiąść w 3-4 osoby w jednym miejscu, tylko pierwszeństwo ale widok z takich miejsc może być niesatysfakcjonujący.

W tym sezonie na Podpromiu raczej nie było rekordów frekwencji, jedynie na ZAKSę był prawie komplet - strzelam lekko ponad 4 tys. ludzi
A tego to nie wiedzialem - czyli musze jutro koczowac na stronie. Przez ile rezerwacje zrobione na stronie sa wazne? 24h? 1h?
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

iti pisze:Przez ile rezerwacje zrobione na stronie sa wazne? 24h? 1h?
Przez godzinę. Jeśli się wybierze płatność przy odbiorze to nie ma możliwości zmiany na przelew i trzeba bilety odebrać minimum dzień przed meczem.
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: arek_614 »

Michal5 pisze:
iti pisze:Przez ile rezerwacje zrobione na stronie sa wazne? 24h? 1h?
Przez godzinę. Jeśli się wybierze płatność przy odbiorze to nie ma możliwości zmiany na przelew i trzeba bilety odebrać minimum dzień przed meczem.
No i nie wiem, czy było tu wspomniane, ale podkreślam, że w tym NIE JEST potrzebna Karta Kibica do zakupu biletów przez Internet.
Jak masz ciśnienie pójścia na mecz, to proponuję środowe spotkanie, biletów "do wyboru, do koloru"...

Najwidoczniej karnetowicze chcą pokazać zarządowi, że za takie pieniądze za karnet (najdroższe w Polsce - przypominam), nie będą dopłacać za drugi w hierarchii europejski puchar.
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: iti »

Nie mam cisnienia na pojscie na mecz, ale chce sprawic bliskim prezent ;) A Skra jest dla nich takim "odwiecznym" rywalem ;)
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: iti »

Mlyn w jakim jest sektorze?
Bilety szybko zniknely, polowicznie jestem zadowolony :/
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

iti pisze:Mlyn w jakim jest sektorze?
Bilety szybko zniknely, polowicznie jestem zadowolony :/
B3.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Na Podpromiu tłumy! Lepiej by to wyglądało, jakby na górnych sektorach rozłożyli tą sektorówkę na stałe.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: hunter »

Boli każda sekunda tego meczu, to jest parodia siatkówki.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Jeszcze jedna runda do przejścia CEV Cup i na Podpromie ponownie przyjedzie Grankin :) Szkoda że Grozera już tam nie ma :(
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
iti
Posty: 918
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: iti »

Ile godzin przed meczem sa otwierane kasy zeby kupic bilety? Bo czterech mi sie nie udalo, a dwa mnie nie zadowalaja :(
meto
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2012, o 16:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: meto »

jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: jarek8dywan »

Ciekawa sytuacja na czasie Resovii - Kowal wtraca uwage Tichackowi po przegranej akcji, a ten robi niezadowolona mine, odwraca sie i odchodzi, a trener rusza za nim. Po chwili widzi ze kamera tez za nim podazyla wiec sie wycofal. akcja pozniej zmiana Tichego na Kedziora - czy mi wydawalo sie? Bo jesli nie, to chyba atmosfera lezy.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: skrowiec »

Też widziałem ta sytuacje. Tichacek z miną "sr... kota na puszczy" stoi na czasie wziętym przez Kowala, po chwili kiedy AK44 chce coś powiedzieć do Tichacek ten nagle zmienia swoją minę i się odwraca na pięcie i idz w drugą stronę. Bardzo dziwnie to wyglądało.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

Resovia pokazała jak przegrać wygrany mecz, duża w tym zasługa Kowala
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

jarek8dywan pisze:Ciekawa sytuacja na czasie Resovii - Kowal wtraca uwage Tichackowi po przegranej akcji, a ten robi niezadowolona mine, odwraca sie i odchodzi, a trener rusza za nim. Po chwili widzi ze kamera tez za nim podazyla wiec sie wycofal. akcja pozniej zmiana Tichego na Kedziora - czy mi wydawalo sie? Bo jesli nie, to chyba atmosfera lezy.
Widziałem to i od razu przypomniał mi się ubiegły sezon i taka sama akcja z Fabianem :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

pewniak pisze:
jarek8dywan pisze:Ciekawa sytuacja na czasie Resovii - Kowal wtraca uwage Tichackowi po przegranej akcji, a ten robi niezadowolona mine, odwraca sie i odchodzi, a trener rusza za nim. Po chwili widzi ze kamera tez za nim podazyla wiec sie wycofal. akcja pozniej zmiana Tichego na Kedziora - czy mi wydawalo sie? Bo jesli nie, to chyba atmosfera lezy.
Widziałem to i od razu przypomniał mi się ubiegły sezon i taka sama akcja z Fabianem :)
Myślę, że to bardziej wewnętrzne emocje Tichacka, niż jakiś kwas w zespole.
Tichy jest dalej w Resovii tylko dlatego, że Kowal wziął sobie kilkumiesięczny rozbrat z terenerką i decyzję o obsadzie pozycji rozgrywającego podejmował Serniotti. To jedna z dwóch decyzji personalnych Włocha (druga to Krastins).
Serniotti zdecydował o rozstaniu z Drzyzgą, zerwaniu rozmów z Shojim i postawieniu na Tichacka. Kowal podjąłby inną decyzję i Tichacek doskonale o tym wie. Mylące dla obrazu sytuacji może być to, że ma on u Kowala pozycję pierwszego rozgrywającego, ale dobrze wiemy, ze to bardziej zasługa niechęci Kowala do wrzucania młodych zawodników na głęboką wodę, niż faktycznie wygranej rywalizacji z Kędzierskim. Mamy już luty, więc rozmowy zarówno z obecnymi zawodnikami, jak i z dostępnymi na rynku są w toku i być może Tichacek już czuje, że jego notowania w kontekście następnego sezonu nie stoją za wysoko.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: mmb »

Plusliga pisze:(...) szkoleniowiec Asseco Resovii, który przy stanie 16:13 w IV secie na boisko za Jakuba Jarosza wprowadził Jochen Schopsa. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, ale od dłuższego czasu kapitan zespołu z Rzeszowa jest daleki od swojej dobrej dyspozycji i to było też widać w niedzielnym meczu. Schops jednak na boisku był do stanu 1:6 w tie-breaku i nie stanowił żadnego zagrożenia dla rywala. – Po meczu można dyskutować czy był za długo czy nie. Takie decyzje podejmuję na podstawie znajomości zawodników, których obserwuję na treningach i ja najlepiej wiem na co ich stać. Uważam, że Jochena stać na dobra grę i dlatego dostaje szanse – stwierdza trener Kowal.
xD

Z Fejsbuka:

Obrazek
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: leeon »

Że też nie dodał "a jak się nie podoba....". Jak Resovii się to wczoraj udało przegrać?
Skra się sama błędami zabijała.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

gregy69 pisze:Myślę, że to bardziej wewnętrzne emocje Tichacka, niż jakiś kwas w zespole.
To konkretne zachowanie oczywiście, że świadczy o relacjach między tymi dwoma Panami, ale z tego co słyszałem "z szatni" to nie sa to jedyne "takie" relacje. Andrzej "Macie się k#@#a cieszyć" Kowal nie zapracował sobie na szacunek graczy, więc go nie ma. Tzn ma tylko ten wynikający ze zwierzchnictwa służbowego.

Serniotti podobno został zwolniony z powodu relacji w szatni. Ale to Serniotti.
mmb pisze:
Plusliga pisze:(...) szkoleniowiec Asseco Resovii, który przy stanie 16:13 w IV secie na boisko za Jakuba Jarosza wprowadził Jochen Schopsa. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, ale od dłuższego czasu kapitan zespołu z Rzeszowa jest daleki od swojej dobrej dyspozycji i to było też widać w niedzielnym meczu. Schops jednak na boisku był do stanu 1:6 w tie-breaku i nie stanowił żadnego zagrożenia dla rywala. – Po meczu można dyskutować czy był za długo czy nie. Takie decyzje podejmuję na podstawie znajomości zawodników, których obserwuję na treningach i ja najlepiej wiem na co ich stać. Uważam, że Jochena stać na dobra grę i dlatego dostaje szanse – stwierdza trener Kowal.
xD
Trener w wywiadzie podpisuje się pod błedem i mówi, że to jego świadomy wybór. Ktoś? Coś? Zarząd?


Wiem, że o tej porze roku, sprawy się już finalizuje, ale... Jak dla mnie są 4 rzeczy do zrobienia na kolejny sezon (w kolejności ważności):
1. Sprowadzić ROZGRYWAJĄCEGO!!!
2. Zatrzymać Rossarda
3. Sprowadzić ATAKUJĄCEGO!!!
4. Zmienić trenera
Nr 4. nie jest niezbędny, bo przy dobrym rozgrywającym poprawi się gra, wyniki i atmosfera w drużynie. Ale obawiam się, że od tego punktu uzależniony może być nr 2.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Popatrzcie tylko na kontekst i stawke meczu. Gdby była to gra o majstra, to pewnie zmiany by nie było. Gdby Jarosz grał cały czas dobrze, to zmiany by nie było. Wiem, ze porazka boli, bo to jednak spotkanie prestizowe, ale jesli już, to poidziekujcie Tichackowi, ze wystawił Dryji (chyba tgo on był) w 4 secie. Miał dosc pewnego Rossarda w pozycji, którą lubi i byłby pojedynczy blok.
Kowal doskonale zdaje sobie sprawę z ułomności Jarosza i za wszelka cene próbuje doprowadzic Schoepsa do dobrej dyspozycji, tym bardziej, ze Niemiec wydaje się byc w niezłej dyspozycji fizycznej, gorzej z pewnoscią.
Dodatkowo dobrze brał weryfikacje.
Boze, ja bronię Kowala...znowu...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”