Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

tomikon pisze: Jakoś Papke potrafił nie komunikować się werbalnie z Ljubo i przeżyli, dojechali do końca,
Fakt, szczególnie Papke "dojechał do konca". :D
Fanem Kowala to ja nie byłem, ale Rezende, to On nie zastępuje. Szczerze powiedziawszy, to ja się nie dziwie zwolnieniu Włocha. Poziom gry Resovii jest marny, dla mnie wyraznie poniżej potencjału i -co najwazniejsze - nie widac takiego trendu jak np w Onico. Czy zmiana na Kowala to dobry ruch? Nie wiem, nie mam pełnych danych o klubie aby tp oceniac, ale zyczę mu powodzenia.
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

"Niewielka roznica sily kadrowej" dobre.
Reska z ubieglego roku miala reprezentantow krajow siatkarsko do nas zblizonych rowniez na rezerwie. Na przyjeciu jest przepasc, z tamtego zestawu zostal Tibo. Ktoremu "trenerka" Kowala jednak zklocila rozwoj do tego stopnia, ze dal sie wygryzc z kadry pod nieobecnosc N'gapetha i Tillie, nieopierzonemu jeszcze Clevnot i wracajacemu z martwych, rowniez po okresie u Kowala Lyneelowi.

Onico ma IMHO mocniejszy sklad (poza srodkiem) i jest to sklad autorski.
Chyba latwiej jest poprowadzic zawodnikow, ktorych sie wybieralo kub przynajmniej akceptowalo, w ramach jakiejs spojnej koncepcji. Para przyjmujacych Onico ma ciut lepsze, badz zblizone przyjecie i wieksza sile w ataku. Drugi atakujacy moze juz niedlugo byc kolejnym Atanem a sypacz jest jednak drugim we Francji.

Przeciez ten sklad w calosci wybral Kowal. Jedyna roznica jast odejscie Perrin i przyjscie Fina. To jest spora roznica, szczegolnie w sile ataku.
Onico gra bez kontuzji, Resce wypadl na moment Sliwka, jakby nie bylo chyba podstawowy przyjmujacy.

Co do atmosfery w szatni-juz widze jak poprawia ja Kowal. Byl z tego znany :)

Nie, nie kibicuje mu. Przy tym tredzie jaki panuje moze to doprowadzic do Kowala trenera repry. A tego wolala bym nie zobaczyc.
Ostatnio zmieniony 4 gru 2017, o 07:33 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Czy zmiana na Kowala to dobry ruch?
W kontekście wyników sportowych to pewnie już wkrótce się przekonamy. Natomiast dla wizerunku klubu z całą pewnością nie.

Taka smutna refleksja mnie teraz naszła, że Georges Matijasević pisząc w oświadczeniu-liście otwartym dla mediów i kibiców opublikowanym przez niego przy okazji sprawy John Gordon Perrin, iż wielu prezesów i działaczy siatkarskich o profesjonalnych standardach w przypadku kontraktów zawodników, czy trenerów przypomina sobie wtedy, kiedy jest to dla nich wygodne i natychmiast przestaje pamiętać i zapomina, kiedy jest dla nich niewygodne miał niestety bardzo dużo racji i trafił w sedno. Są oczywiście w świecie zawodowej siatkówki takie kluby jak choćby Macerata, czy Trentino, gdzie tych standardów w pełni profesjonalnego sportu od wielu lat się przestrzega, ale są też takie jak choćby rosyjski Biełgorod kierowany mocną ręką Giennadija Szypulin, czy włoski Sir Safety Perugia sponsorowany przez ekscentrycznego milionera Gino Sirci, gdzie chwilowy kaprys jednego człowieka stojącego na czele takiego klubu, bądź ten klub sponsorującego decyduje bardzo często o wszystkim – życiu już nie tylko samych poszczególnych zawodników, czy szkoleniowców, ale często także całych ich rodzin. Odnosząc to do naszego podwórka, to cała sprawa Serniottiego dowodzi czarno na białym, że do budowanego chyba całkiem udanie przez kilka ostatnich lat profesjonalnego wizerunku klubu z Rzeszowa warto zachować jednak zdrowy, sceptyczny dystans, identycznie zresztą jak i do wiarygodności zawodowej serbsko-francuskiego siatkarskiego agenta. Najnowsze wydarzenia pokazały, że obie strony tamtego sporu potrafią być siebie warte, a zauważalna różnica jest najwyżej może taka, że w sprawie wytransferowania do Chin Perrina to Matijasević wykiwał prezesa Górskiego i okazał się od niego sprytniejszy i bardziej cwany. :|
Ostatnio zmieniony 4 gru 2017, o 07:33 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Chyba latwiej jest poprowadzic zawodnikow, ktorych sie wybieralo kub przynajmniej akceptowalo.
Pewnie łatwiej, ale czy to musi byc dobre wytłumaczenie?
Oczywiscie jest przepaśc, ale z drugiej strony w innych klubach tez nie jest kolorowo.
Ja akurat nie mogłem patrze na gre Resovii, a na Rossarda moze istotnie Kowal zle wpływał , ale ja wolałem go w ub sezonie. w tym jest jakis taki... nie wiem, beznamiętny?
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Rossard przychodzil do nas jako nadzieja francuskiej siatkowki.
Po to by pogrzac lawe w ramach jedynie slusznej koncepcji 2 rownych szostek.

Niektorym siatkarzom zajmuje wiecej czasu wyjscie z takiego dolka. Penczewowi zajelo to wiekszosc poprzedniego sezonu.
Sliwka po siedzeniu za bandami tez sie dlugo zbieral, na pewno sie ucieszy i nabierze wiary w swoje sily jak Kowal wroci. Podobnie jak Leman. :)
Podobno Nowakowski na propozycje pozostania zapytal o trenera-to swiadczy o duzym zaufaniu do Kowala.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Ok, Ty jestes przeciw, a ja nie jestem entuzjastą (choc podkresle, ze dla pełnej oceny, to należałoby znac całą sytuację klubu), ale z drugiej dlaczego mam wykluczyc potencjał rozwojowy Kowala? ;)
A Penczew dalej podgrzewa ławę. ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: weary_skier »

Michal5 pisze:Ja raczej obstawiam, że nie za dobrze działo się w zespole. Słyszałem o różnych głosach, raczej nie było zbyt kolorowo.
Mozna cos więcej? bo każdy mówi, że coś słyszał a nikt nie mówi co słyszał.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: jupi_1991 »

Na treningach wyglądało to tak jakby niektórzy gracze byli obrażeni na trenera.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Jak to było... "(...)Trener ma ważny kontrakt. (...) Ocenimy jego pracę po sezonie(...)" :] :] :]

Zastanawiam się kto tu z kogo robi sobie jaja?

I w 100% podpisuję się pod tym co napisał @drukjul
(...)Georges Matijasević pisząc w oświadczeniu-liście otwartym (...), iż wielu prezesów i działaczy siatkarskich o profesjonalnych standardach w przypadku kontraktów zawodników, czy trenerów przypomina sobie wtedy, kiedy jest to dla nich wygodne i natychmiast przestaje pamiętać i zapomina, kiedy jest dla nich niewygodne miał niestety bardzo dużo racji i trafił w sedno.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kibic-alk »

Mówi się o atmosferze, ale przecież trzon Resovii to w większości młodzi zawodnicy. To co, dmuchanie i chuchanie na nich już im w głowach pomieszało? I tak w kontekście kadry- może to nie ci starsi są problemem, tylko wychowani w szklarniowych warunkach młodzi? Pod rozwagę...
gabres96
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gabres96 »

To pewnie nie za dobrze działo się w zespole skoro mówisz że zawodnicy wyglądali na obrażonych na trenera.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Pawel9221 »

[quote="kanimo"]"Niewielka roznica sily kadrowej" dobre.
Reska z ubieglego roku miala reprezentantow krajow siatkarsko do nas zblizonych rowniez na rezerwie. Na przyjeciu jest przepasc, z tamtego zestawu zostal Tibo. Ktoremu "trenerka" Kowala jednak zklocila rozwoj do tego stopnia, ze dal sie wygryzc z kadry pod nieobecnosc N'gapetha i Tillie, nieopierzonemu jeszcze Clevnot i wracajacemu z martwych, rowniez po okresie u Kowala Lyneelowi.

Z tym nieopierzonym Clevenot to przesada , bo chlopak juz 3 sezon stanowi sile PIacenzy i gral swietnie w tamtym roku w reprezentacji. Nie ma co go nawet porownywac do naszych mlodych graczy , bo stopniem ogrania bije kazdego na glowe.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Tak na marginesie... jak zobaczyłem że Serniotti wychodzi na trzeciego seta ze Śliwką i Krastinsem, to skomentowałem to, że zrobił tak jakby chciał przegrać tego seta. Czy to możliwe by w tej przerwie po 2 secie dowiedział się że wylatuje?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
gabres96
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gabres96 »

Dowiedział się przed niedzielnym treningiem.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Nie wiem na ile to pewne, ale wiedział to już przed meczem z Onico albo mocno było to uzależnione od rezultatu.
weary_skier pisze:
Michal5 pisze:Ja raczej obstawiam, że nie za dobrze działo się w zespole. Słyszałem o różnych głosach, raczej nie było zbyt kolorowo.
Mozna cos więcej? bo każdy mówi, że coś słyszał a nikt nie mówi co słyszał.
Głównym problemem miała być komunikacja, Serniotti nie potrafił dotrzeć do zawodników, był zamkniętym w sobie trenerem. Wielu zawodników miało zarzuty do prowadzonych treningów, niektórych decyzji. Zwlaszcza mlodzi nie do konca umieli zaakceptowac takiego stylu prowadzenia zespoku. Trudno mi powiedzieć ile jest w tym pełnej prawdy, tak słyszałem.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Z zupełnie z innej beczki. Mówiło się, że "od grudnia" Tichacek będzie traktowany na boisku jak Polak. Czy to już się stało? To jest jakaś konkretna data? Czy musi zapaść jakaś decyzja?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: jimiq »

reeman pisze:https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/sport ... co-resovii
Prezes i nowy/stary trener

po takich akcjach żadnego szanującego trenera na miejsce nowego/starego w przyszłym sezonie nie znajdą..
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: mmb »

A po co nowy? Dopóki jest Asseco, będzie Andrew ;)
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: rzr »

Z wywiadu z Górskim w GW wynika, że wraca również Ogonowski na drugiego II-go trenera.
Link do wywiadu:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... berto.html
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Górski pisze:"(...)Poczekajmy jeszcze chwilę, na późniejsze decyzje przyjdzie jeszcze czas."
Ciekawe czy chodzi o Oro, czy o korekty składu.

Trzeba przejść nad tymi wydarzeniami do porządku dziennego.

Czy będzie gdzieś transmisja z Rovaniemi?
rzr pisze:Z wywiadu z Górskim w GW wynika, że wraca również Ogonowski na drugiego II-go trenera.
Tak, Kowal to powiedział w Radio Rzeszów
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Mateja »

Na pewno Laola przeprowadzi transmisję z Finlandii :)

http://www.laola1.tv/en-int/livestream/ ... zeszow-len
gabres96
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gabres96 »

Ma ktoś pełny wywiad z prezesem Górskim w http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... berto.html ?
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

jimiq pisze:
reeman pisze:https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/sport ... co-resovii
Prezes i nowy/stary trener

po takich akcjach żadnego szanującego trenera na miejsce nowego/starego w przyszłym sezonie nie znajdą..
Trenerów jest więcej niż klubów,chętnych nie braknie, Sernitti weźmie stosowną odprawę, Skra nie miała problemu z trenerem po zwolnieniu Falasci, teraz wolni są m.in. Fefe, Cretu..
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: MWi »

gabres96 pisze:Ma ktoś pełny wywiad z prezesem Górskim w http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... berto.html ?
W tym artykule jest tylko tyle:

Kod: Zaznacz cały

Słabe wyniki zadecydowały o zwolnieniu trenera Asseco Resovii Roberto Serniottiego. - Koncepcja prowadzenia drużyny nie przyniosła efektów - mówi prezes rzeszowskiego klubu Bartosz Górski.
Zwolnienie trenera Roberto Serniottiego przypieczętowała piątkowa porażka Asseco Resovii z ONICO Warszawa 0:3. Był to piąty przegrany mecz w tym sezonie przez rzeszowski zespół. To najsłabsze spotkanie, jakie pod wodzą trenera Serniottiego rozegrali siatkarze z Rzeszowa. - Wyniki i gra zespołu nie były satysfakcjonujące zarówno dla nas, jak i kibiców oraz sponsorów, stąd też decyzja o rozwiązaniu umowy z trenerem Serniottim - mówi prezes Asseco Resovii Bartosz Górski.

Prezes Asseco Resovii: Andrzej Kowal to sprawdzony trener
Włoch oficjalnie zaprezentowany został w maju bieżącego roku. Łatwego zadania nie miał, bo zajął na ławce trenerskiej miejsce Andrzeja Kowala. Pod jego wodzą Asseco Resovia w ostatnich sześciu latach zdobyła m.in. trzy tytuły mistrza Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. - Koncepcja prowadzenia drużyny przez trenera Serniottiego niestety nie przyniosła efektów. Na tym etapie rozgrywek chcieliśmy dokonać zmiany, by zakończyć sezon przyzwoitym wynikiem. Nie widzieliśmy poprawy, progresu, jeśli chodzi o formę zawodników i całego zespołu - tłumaczy prezes Górski.

Do końca sezonu Asseco Resovią poprowadzi Kowal. Klub więc postawił na sprawdzonego trenera. Kowal po tym, jak w maju ogłosił, że robi sobie przerwę od trenowania drużyny, w rzeszowskim klubie pozostał. Objął funkcję dyrektora sportowego. Był więc blisko pierwszego zespołu. - Trener Kowal przyglądał się pracy pierwszej drużyny. Jeździł też po Europie, zajmował się skautingiem dla naszej drużyny, poznał też różne metody pracy, co roku dokształca się za granicą. Z racji tego, że cały czas jest w klubie, to wejście w rolę pierwszego trenera będzie płynne - kontynuuje prezes Asseco Resovii, który dodaje, że do sztabu szkoleniowego rzeszowskiej drużyny włączony został Marcin Ogonowski. - Obok Lucio Oro będzie on asystentem trenera Kowala - mówi prezes.

Asseco Resovia po 12 kolejkach PlusLigi zajmuje szóste miejsce w tabeli. Na koncie ma 20 punktów. 17 mniej od mistrza Polski i aktualnego lidera – Zaksy Kędzierzyn-Koźle.
Awatar użytkownika
ajsmen90
Posty: 151
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:16
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: ajsmen90 »

Obrazek

Boniek maczał w tym palce. :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

reeman pisze:

po takich akcjach żadnego szanującego trenera na miejsce nowego/starego w przyszłym sezonie nie znajdą..
Trenerów jest więcej niż klubów,chętnych nie braknie, Serniotti weźmie stosowną odprawę, Skra nie miała problemu z trenerem po zwolnieniu Falasci, teraz wolni są m.in. Fefe, Cretu..
Skra jak do tej pory nie znalazła się na czarnej liście włoskiego agenta Luci Noviego, który w swojej menadżerskiej stajni trzyma nie tylko zdecydowaną większość gwiazd Serie A1, ale także bardzo wielu czołowych głównie włoskich (choć nie tylko) szkoleniowców. Ale już nasz krajowy związek PZPS po rozwiązaniu i wypowiedzeniu umowy z Fefe de Giorgim podobno na tej czarnej liście i cenzurowanym w notesie Noviego w tym momencie już jest. Roberto Serniotti jest kolejnym klientem Luci Noviego, który w relatywnie krótkim czasie może mieć do swojego polskiego, już byłego pracodawcy uzasadnione pretensje, że potraktował go bardzo nie fair, więc IMHO to się jak najbardziej może jeszcze negatywnie odbić na relacjach na linii Górski-Novi, a w konsekwencji jacy zagraniczni siatkarze zagrają w przyszłości w Rzeszowie. Problemu z pozyskaniem i ściągnięciem nowego szkoleniowca rzeczywiście pewnie nie będzie, bo skoro trener Kowal ma u Górala i Górskiego nieograniczony kredyt zarówno sympatii, jak i zaufania to jest duże prawdopodobieństwo, że ta już trzecia jego kadencja w roli I szkoleniowca Resovii będzie trwała już nie 6 lat jak poprzednia, tylko na przykład 10, lub nawet 20 lat. ;)
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

I oto jak dochodzi do marginalizacji polskiej siatkowki.

Sadzimy ze we wlasnym zascianku wszystko nam wolno? Zostaniemy w nim sami.

Uklad z Kowalem jako dyrektorem sportowym wydawal mi sie od poczatku patologiczny.
Szczegolnie, ze tenze dyrektor sportowy zalatwil gros transferow i nie wzial za nie zadnej odpowiedzialnosci.

Przepraszam, ale czy Wy sobie wyobrazacie, ze Goral czy Gorski w ocenie obecnej gry zespolu nie odwolali sie do Kowala. Nie zapytali go czy ten zespol stac na wiecej i czy on jest w stanie to wiecej wydobyc?

Co do kwestii relacji-sorry ale Kowal byl znanym demotywatorem. Pare razy sie wypowiadal, ze motywowanie nie do niego nalezy.
Z kilka razy lepszych zawodnikow wyciagnal taki sam wynik. I nie wspominajcie mi prosze o wybitnosci Clevnot. Bo ja kariere obu siatkarzy sledzilam w lidze francuskiej i uwazam, ze Tibo odpalil znacznie wczesniej. Niestety-zostal we Francji a potem poszedl do Kowala.
Z mlodymi to relacja Kowala byla chyba nieistniejaca. Zas na poczatku sezonu wiele pisano (kibice Reski) o pozytywnej energii wniesionej przez Serniottiego
I co to znaczy, ze mlodzi zawodnicy nie akceptowali stylu prowadzenia zespolu? :o
Oni maja grac. Za to dostaja pensje. Nie za glaskanie ich ego, kumpelskie stosunki.
Trenera repry zwalnie podstarzala niedoszla gwiazdeczka a trenera Resovii zwalniaja dwudziestolatkowie? Bo styl im nie odpowiada?
To malo konkretny zarzut. Konkretnie to o co chodzilo z tym brakiem dotarcia?
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: tomikon »

Myślicie że jest szansa żeby wyrwać Fabiana, głowa już wróciła, czekamy na serducho!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: hubert »

Może da się jeszcze Andrzeja anulować i Cretu wziąć ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”