Espadon Szczecin 2017/2018

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: mewa »

Link do poprzedniego wątku o klubie:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=5541

Espadon Szczecin w sezonie 2017/2018:
http://siatka.org/pokaz/espadon-chce-za ... pluslidze/
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Crosby »

Beznadziejny espadon punktował tylko z przypadkowych akcji. Kilka krótkich z gawryszewskim i duffem godnych odnotowania i nic więcej. Malinowski na ponad 30 ataków z 10 żałosnych kiwiek i chyba żadnej skończonej piłki na kontrze. Nie wiem dlaczego nie grał Kluth ,Gogol chyba coś przekombinował ze składem bo przed sezonem wydawało mi się że ich najmocniejszym punktem będzie duet Tervaportti-Kluth. Menzel źle w przyjęciu ale jeżeli chodzi o atak to bym go aż tak nie krytykował bo z tych niedokładnych i wymuszonych wystaw od fina ciężko było mu się rozwinąć w ataku i kilka razy szczesliwie go podbili gdzieś pod bandami nawet. Generalnie stać tą drużynę na lepszą grę ale potrzebne są delikatne korekty w składzie oraz wyższa forma tervaportiego i menzela, jeżeli chodzi o amerykanina to wydaje się on kluczem do lepszej gry szczecinian bo skrzydła Ruciak,Wika.. no coments.... Tervaportti,Kluth,Duff ,Gawryszewski,Ruciak ,Menzel, Mihułka Panie Gogol !
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: drukjul »

Crosby pisze:. Nie wiem dlaczego nie grał Kluth ,Gogol chyba coś przekombinował ze składem bo przed sezonem wydawało mi się że ich najmocniejszym punktem będzie duet Tervaportti-Kluth.
Malinowski w roli nominalnie szóstkowego, czyli pierwszego atakującego Szczecina występował też w ostatnich sparingach Espadonu, więc jego wyjście dziś w szóstce w Olsztynie nie powinno aż tak bardzo nikogo dziwić.

Tervaportti dołączył do zespołu bardzo późno, dopiero po zakończeniu ME więc trudno być teraz specjalnie zaskoczonym tym, że nie jest jeszcze ciągle zgrany ze skrzydłowymi. Tym bardziej, że i w reprezentacji Finlandii podczas mistrzostw, nie mógł zaimponować precyzją wystaw, czy też życiową formą. Podejrzewam, że największe problemy Fin ma jak dotąd właśnie ze złapaniem jednej i tej samej częstotliwości nadawania i odbioru z Kluthem, który sam jest ciągle jeszcze zawodnikiem dosyć surowym technicznie, który musi mieć piłkę odpowiednio wysoką i w miarą dla siebie wygodną, czyli o odpowiedniej paraboli. A co więcej przez brak doświadczenia nie zawsze potrafi skorygować sam błędy, czy brak precyzji wystaw rozgrywającego. Leworęczny, zdecydowanie bardziej dynamiczny, a więc bardziej predestynowany do tego aby atakować z co prawda szybkich i płaskich, ale przy tym nie grzeszących wcale specjalną precyzją, a wręcz często wyjątkowo niedokładnych wystaw Fina na skrzydła Malinowski raczej na pewno w tym momencie znacznie lepiej sobie radzi z tą współpracą niż Kluth, więc wybór Mieszka Gogola akurat tego zawodnika do szóstki na atak wydaje się całkiem racjonalny i powody tego można łatwo zrozumieć.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Crosby »

Stocznia Szczecińska przejmuje klub który będzie teraz występował prawdopodobnie pod nową nazwą Stocznia Szczecin. Jednym z głównych warunków przejęcia klubu było uregulowanie wszystkich zaległości co prawdopodobnie nastąpiło skoro doszło do sfinalizowania transakcji.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Pele »

to może powrót do starej nazwy, Stal Stocznia Szczecin??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Budżet ma być większy, więc ciekawe co Mieszko zbuduje ponieważ ma zostac.
stani3
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2015, o 15:54
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: stani3 »

Z większym budżetem Mieszko powinien zbudować zespół na pierwszą ósemkę.Dopiero po przyszłym sezonie będzie można go ocenić czy to top naszych trenerów czy też znikająca gwiazda.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Chwilę temu na TT napisał Mieszko Gogol : ,, Dla janosci : na tę chwilę nie mam ważnego kontraktu na przyszły sezon"
Maciej_maciek
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 23:16
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Maciej_maciek »

Wiadomo kto przychodzi do klubu?
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: barti522 »

Kto przychodzi nie wiem, ale odchodzi Michał Ruciak.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: drukjul »

Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: PvK »

Dzieki za odnosnik. Mam nadzieje, ze zespol budowany jest na bazie wkladu stoczni, a nie wirtualnych pieniedzy od potencjalnego zagranicznego sponsora.

Ahhh, marzy mi sie taka silna przystan siatkarska na wzor pilki recznej w Kielcach.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Poza Kurkiem wszystkich lubię. A już Mateja w szczególności. Mogę kibicować Szczecinowi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Aranger »

W sumie nieco zabawne, że w momencie, gdy wszyscy się zastanawiają, skąd w Szczecinie wzięło się tyle pieniędzy, to mając w kraju tylu dziennikarzy i portali siatkarskich, najbardziej kompletny (o ile nie jedyny ?) tekst objaśniający tę kwestię pojawia się na portalu piłkarskim. :D

Plany niezwykle ambitne, natomiast dla dobra ligi każdemu neutralnemu kibicowi siatkówki w Polsce wypada życzyć powodzenia Stoczni w sezonie 18/19, bo ten roczny kontrakt sponsorski brzmi niebezpiecznie, nawet mimo zapewnień o długofalowej współpracy.
AD_87
Posty: 31
Rejestracja: 26 cze 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: AD_87 »

Z tego co zasłyszałem na sezon 2019/20 Stocznia jest już po słowie z Kubiakiem
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: tedo »

AD_87 pisze:Z tego co zasłyszałem na sezon 2019/20 Stocznia jest już po słowie z Kubiakiem
Skończyła się szkoła 23 czerwca i założyłeś konto bo w końcu wakacje i zaczynasz pier...
Poczytałem artykuł i już widzę jak JW, Skra,Resovia czy ZAKSA się boją :] większej bzdury nie przeczytałem w tym roku
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Re_soviaczka »

Zazdrość przemawia przez Twoje ostatnie wpisy, tedo.
Niezdrowa zazdrość.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Wg mnie jest to wielce prawdopodobne.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: drukjul »

tedo pisze:..
Poczytałem artykuł i już widzę jak JW, Skra,Resovia czy ZAKSA się boją :] większej bzdury nie przeczytałem w tym roku
Chętnie bym przyklasnął, bo po tym co Kadziu wygadywał podczas ostatniej transmisji LN o sędziach z Buthanu mam z nim poważnie na pieńku, ale cytowana w artykule na "Weszło" jego wypowiedź o szansach nowej ekipy w lidze jest akurat rzetelna, wyważona i absolutnie niekontrowersyjna.
"Celowanie w miejsca 6-8 byłoby mniej więcej takim samym żartem, jak polscy piłkarze jadący na mistrzostwa świata po medale. Mówienie o środku tabeli byłoby „dupochronem”, a ten w tym wypadku nie jest potrzebny. Wiadomo, nikt nie zagwarantuje medalu na początku, ale na pewno zbudowana została ekipa, która dość mocno może tą ligą wstrząsnąć – dodaje."

http://weszlo.com/2018/07/01/stocznia-b ... szczyciel/
W tym składzie, który się rysuje, ta ekipa może MP w sezonie 2018/2019 nie zdobędzie, ale na pewno w ścisłej czołówce ligowej będzie w stanie namieszać. Lepiej powoli zacząć się przyzwyczajać, że "wielka czwórka" Plusligi to już przeszłość ;)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

To duży oddech świeżego powietrza dla ligi. Widać było, że w ostatnim czasie liga zaczęła gnić, pojawiał się nepotyzm i niegospodarność wśród czołowych klubów. Pojawienie się nowego, silnego gracza, który może zagrozić obecnym hegemonom daje szanse na oczyszczenie sytuacji. Trzymam kciuki za Szczecin!
All work and no play makes Jack a dull boy...
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: tedo »

Re_soviaczka pisze:Zazdrość przemawia przez Twoje ostatnie wpisy, tedo.
Niezdrowa zazdrość.
hahaha kibicuję JW więc powiedz mi proszę w czym niby się obawia moja zazdrość... raczej wg mnie jest to racjonalne myślenie
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Pawel9221 »

Do wszystkich Tych co z duza pewnoscia twierdza , ze Stocznia bedzie bardzo wysoko przypomne Trefl Gdansk z sezonu 08/09 i plejada gwiazd , jak sie skonczylo kazdy wie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Jest różnica. Wtedy trenerem był niejaki Kasza a potem niejaki Strumiłło. Tu mamy duet Stojczew/Gogol. Mówią, że stado baranów pod dowództwem lwa ma większą siłę bojową, niż stado lwów pod dowództwem barana.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
AD_87
Posty: 31
Rejestracja: 26 cze 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: AD_87 »

Pawel9221 pisze:Do wszystkich Tych co z duza pewnoscia twierdza , ze Stocznia bedzie bardzo wysoko przypomne Trefl Gdansk z sezonu 08/09 i plejada gwiazd , jak sie skonczylo kazdy wie.
A znasz może jeszcze jakiś inny przykład drużyny która ściągnęła mocnych graczy i nie walczyła o medale? Bo takie wyciąganie tego Trefla z sezonu 08/09 już jest nudne ;)))może dla odmiany jakiś inny przykład bo ja mogę przytoczyć kilkadziesiąt takich drużyn które budując mocny skład osiągały dobry poziom sportowy. Pozatym czy Bednaruk Winnik Zanutto Stancelewski to takie gwiazdy????
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Kolcz_ps »

Trefl to akurat przypadek najbardziej skrajny ponieważ zespół który miał walczyć o medale skończył spadkiem z ligi. Za duzo takich przypadków nie było ale sytuacje gdzie klub miał mocny skład i skończyło się słabo było wiele. M.in Warszawa w ostatnim sezonie, Resovia wcześniej. Sezon w którym Skra zajęła 5 miejsce. Wiele sezonów Olsztyna za czasów PZU.
Można szukać więcej i generalnie najważniejsze same nazwiska nie grają, one co najwyżej dają nadzieję na dobrą grę.

Trzeba się cieszyć z takich transferów bo jest nadzieja że w końcu roku po roku będzie nam przybywać zespołów na co raz wyższym poziomie i dojdziemy do momentu w którym lider może przegrać z outsiderem albo przynajmniej nie będzie to jednostronne widowisko.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Szary Wilk »

Ból 4 liter zwiazany z możliwosciami budowy potęgi w Szczecinie jest przeogromny. To trzeba było jak oni budować mocna szóstke i sciagac graczy jak Matej, a nie bawić się w wyrównane dwunastki i brać na ławe Buszków,Jaroszów i Redwitzów.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: lipa210 »

W tej chwili Szczecin nie ma nawet mocnej szóstki/siódemki i to jest największy problem tego zespołu, a nie wiek zawodników i niewiadoma forma. Mają trzy gwiazdy (Żygadło, Kurek, Kazijski?), mimo że na kluczowych pozycjach to w siatkówce bardzo ważne jest przyjęcie, w które wątpię jeśli obok Kazijskiego będzie Hoag i Mihułka. Środkowi mogą być słabsi ale według mnie jeśli chcą walczyć o medale to super zawodnikiem okazałby się Penchev.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: mbor3k »

Szary Wilk pisze:Ból 4 liter zwiazany z możliwosciami budowy potęgi w Szczecinie jest przeogromny. To trzeba było jak oni budować mocna szóstke i sciagac graczy jak Matej, a nie bawić się w wyrównane dwunastki i brać na ławe Buszków,Jaroszów i Redwitzów.
1. Skoro wyrównane - to skąd pewność odnośnie ławy? Założę się, że większość osób tutaj na forum jest w stanie podać wyjściowy skład Resovii, a jedyna niewiadoma to zdrowy bądź nie Mateusz Mika.
2. Wg Ciebie Jarosz + Redwitz to ten sam poziom co Shulz + Shoji? Bo to też by obaliło wyrównaną szóstkę
3. Buszek na ławce to tak złe rozwiązanie? ;)
4. Sezon zweryfikuje, który model budowania składu lepszy.
A życie pokaże, ile latek pociągnie Szczecin na takim poziomie - oby jak najdłużej, bo to świeże powietrze na siatkówkowym podwórku.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: zibibobi »

Póki co Szczecin ma Kurka, Żygadłę i Stojczewa. Dopóki nie zostaną ogłoszone pozostałe nazwiska to jest to tylko gdybanie.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Espadon Szczecin 2017/2018

Post autor: Pawel9221 »

Mozecie mnie skrytykowac , ale jesli Szczecin rzeczywiscie ma pieniadze , to wolalbym zeby zamiast Kurka , Kazijskiego czy Zygadle sciagnac na przyklad ; Boyera, Clevenota czy nawet Brizarda. Aby byla pewnosc , ze Ci zawodnicy beda miec mobilizacje do gry na najwyzszym poziomie i ktorzy są w pewnej sile wiekowej. Inna opcja , to taka , ze w ostatniej chwili pojawily sie pieniadze i rynek byl juz przebrany od dawna. Sciagnieta obecnie trojka siatkarzy to Byli / lub nadal sa swietni albo bardzo dobrzy zawodnicy , jednak metryki sie nie oszuka. Kurek dla przykladu nie jest jeszcze wiekowym siatkarzem , jednak warto zauwazyc , jak przez te lata zmienila sie jego motoryka im minus niestety.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”