ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

anelmaka
Posty: 7
Rejestracja: 8 mar 2018, o 13:18
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: anelmaka »

Witam.Do zabranie głosu na forum sprowokowało mnie zachowanie mojego 9-letniego wnuczka,który po przegranym 2 secie ze łzami w oczach powiedział , że chce iść do domu.Niestety trybuny coraz bardziej puste,ale taka gra nie zachęca do przychodzenia na mecze.W dwóch ostatnich sezonach zdarzały się porażki ,ale na grę z przyjemnością się patrzyło.To co zostawił De Giorgi na początku sezonu jeszcze funkcjonowało,teraz wygląda to tragicznie.Zagrywki brak,obrona nie istnieje a blok który był specjalnością naszego trenera jest dziurawy jak szwajcarski (francuski) ser.Skoro widać trener tego nie ogarnia to może czas na poważną rozmowę ze sztabem szkoleniowym, bo inaczej na koniec sezonu zostaniemy z pustym dorobkiem i pustą halą.Pozdrawiam wytrwałych kibiców.
Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Irenka7 »

Ja nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć ale z tego co przeczytałam to Zaksa popełniła aż 42 błędy własne to prawie jak oddanie 2 setów za darmo. Mieli tydzień na przygotowanie się do tego meczu grali na własnej hali i co? Za tydzień mecz prawdy dla Zaksy z JW i miejmy nadzieję że ich gra będzie wyglądać o wiele lepiej. Oby tak było bo jeśli nie to zastanowilabym się nad zmianą trenera póki nie jest jeszcze za późno.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Didek »

Pewnie Zaksa znów ma ciężki trening siłowy.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 390
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

Szkoda straconej szansy, ale nie wydaje mi się żeby w kolejnych meczach: Będzin => Szczecin => Kielce => Bielsko-Biała poszło tak źle. Później zostają Trefl i mecz domowy ze Skrą. Teoretycznie dwa mecze do straty punktów max a Skra też wszystkiego nie wygra.
Dyskutować zawsze warto.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Robert77 »

anelmaka pisze:Witam.Do zabranie głosu na forum sprowokowało mnie zachowanie mojego 9-letniego wnuczka,który po przegranym 2 secie ze łzami w oczach powiedział , że chce iść do domu.Niestety trybuny coraz bardziej puste,ale taka gra nie zachęca do przychodzenia na mecze.W dwóch ostatnich sezonach zdarzały się porażki ,ale na grę z przyjemnością się patrzyło.To co zostawił De Giorgi na początku sezonu jeszcze funkcjonowało,teraz wygląda to tragicznie.Zagrywki brak,obrona nie istnieje a blok który był specjalnością naszego trenera jest dziurawy jak szwajcarski (francuski) ser.Skoro widać trener tego nie ogarnia to może czas na poważną rozmowę ze sztabem szkoleniowym, bo inaczej na koniec sezonu zostaniemy z pustym dorobkiem i pustą halą.Pozdrawiam wytrwałych kibiców.
Przykro czytać, ale niestety to wszystko prawda- wszystko czym Zaksa błyszczała przez ostatnie dwa sezony przestaje powoli funkcjonować. Pocieszam się, że być może to taka kowalowa metoda i budujemy formę na końcówkę sezonu, ale mimo bardzo optymistycznego usposobienia sam powoli przestaję w to wierzyć.
Niestety gramy piach jaki za Fefe był nie do pomyślenia.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

No tak, w sumie to chyba czas na gorzkie zale...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pele »

KentuckiFan pisze:Szkoda straconej szansy, ale nie wydaje mi się żeby w kolejnych meczach: Będzin => Szczecin => Kielce => Bielsko-Biała poszło tak źle. Później zostają Trefl i mecz domowy ze Skrą. Teoretycznie dwa mecze do straty punktów max a Skra też wszystkiego nie wygra.
Z trutniami na wyjeździe gramy
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

Jeszcze kilka "meczow po silowni" i bedzie Zaksa walczyc o zachowanie pierwszego placu przed play-off.narazie operacja Jastrzab.potem być może operacja Fryderyk a potem sie zobaczy
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pawel909 »

Wiadomo że przegranie 3 meczu na 24 kolejki i ewentualne tylko 7 pkt przewagi nad drugim miejscem uprawnia już do apokaliptycznych wizji i zwalniania trenera, ale jednak zaczekałbym jeszcze na wyniki w LM i w play-off ligi :D :D
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: skrowiec »

KentuckiFan pisze:Szkoda straconej szansy, ale nie wydaje mi się żeby w kolejnych meczach: Będzin => Szczecin => Kielce => Bielsko-Biała poszło tak źle. Później zostają Trefl i mecz domowy ze Skrą. Teoretycznie dwa mecze do straty punktów max a Skra też wszystkiego nie wygra.
Sorry ale ostatni mecz gracie w Bełchatowie.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 532
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: pietrus72 »

Moim zdaniem nie było żadnej siłowni przed meczem z Gks-em, od pewnego czasu forma Buszka schodzi w dół ,mimo że w kwadracie jest Szymura,w oczach trenera na razie po dobrych spotkaniach/gdzie ratował skórę :D /zalicza małe wypalenie na hurra,Semen w tej chwili ma optymalną formę .
Zatorski wczoraj tragedia,nie wiem po co jest Banach/ od kilku sezonów w kwadracie- zmarnowany gracz/ mógłby trochę rozjuszyć przyjęcie..ale cóż trener made in italia :<
Torres -jak juz wspomniałem wypalony w składzie,jego ataki na hurra przeplatają się z słabszym podejściem w asekuracji czy na zagrywce,na tej pozycji jesteśmy fatalni bo atakujący jest podporą drużyny który ciągnie jak skrzydłowi są pod kreską swojej formy..ale Torres tego nie ma ,to zawodnik tylko ciułający pkt w punktacji.
Pytanie do zarządu kto go zatwierdził do składu hahaha...
aha ,,czytam i słyszałem że Śliwka będzie u nas,,,ktoś rozjuszył sprawę ,ale co z tego wiem to nie jest pewne ze będzie naszym zawodnikiem ,ploty idą choć może być pewne / znajomy ma dobre info ;) /że Buszu idzie do Resovii.
Mnie zastanawia podejście trenera ze nie próbuje na dlużej Falaschiego w meczu ,w ogóle wczoraj trener nie był trenerem tylko miotał się we mgle co tu robić ..tyle w temacie.
MP nie jest takie pewne jak piszecie,z JW może być ciężko w LM bo DeGiorgi zna nasze słabości naszych zawodników i to wykorzysta .
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1797
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: hardy »

Torres gra jak grał we Włoszech. Przecież mówiono o nim że zdobywa dużo punktów, ale przy tym robi dużo błędów i jest blokowany.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pele »

skrowiec pisze:
KentuckiFan pisze:Szkoda straconej szansy, ale nie wydaje mi się żeby w kolejnych meczach: Będzin => Szczecin => Kielce => Bielsko-Biała poszło tak źle. Później zostają Trefl i mecz domowy ze Skrą. Teoretycznie dwa mecze do straty punktów max a Skra też wszystkiego nie wygra.
Sorry ale ostatni mecz gracie w Bełchatowie.
Już o tym pisałem. Pytaniem jest, czy ten mecz będzie o czymś stanowił czyli ZAKSA będzie broniła 1 miejsce, trutnie będą się chciały znaleźć na drugim itp
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Osy oczywiście nie będą chciały zająć miejsca niższego, niż drugie, ze względu na regulamin. Zważywszy na różnicę jakości gry u siebie i na wyjeździe, pewnie będą chciały zająć pierwsze.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 390
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

skrowiec pisze:
KentuckiFan pisze:Szkoda straconej szansy, ale nie wydaje mi się żeby w kolejnych meczach: Będzin => Szczecin => Kielce => Bielsko-Biała poszło tak źle. Później zostają Trefl i mecz domowy ze Skrą. Teoretycznie dwa mecze do straty punktów max a Skra też wszystkiego nie wygra.
Sorry ale ostatni mecz gracie w Bełchatowie.
Pele pisze:
KentuckiFan pisze:Szkoda straconej szansy, ale nie wydaje mi się żeby w kolejnych meczach: Będzin => Szczecin => Kielce => Bielsko-Biała poszło tak źle. Później zostają Trefl i mecz domowy ze Skrą. Teoretycznie dwa mecze do straty punktów max a Skra też wszystkiego nie wygra.
Z trutniami na wyjeździe gramy
Racja, racja gdzieś źle spojrzałem. No to warto by było pojechać do Bełchatowa już tylko turystycznie :)
Dyskutować zawsze warto.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: compact »

Noworoczny pisze:Osy oczywiście nie będą chciały zająć miejsca niższego, niż drugie, ze względu na regulamin. Zważywszy na różnicę jakości gry u siebie i na wyjeździe, pewnie będą chciały zająć pierwsze.
I tak będą grać w Atlas Arenie, więc bez różnicy.
Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Irenka7 »

Marco Falaschi po meczu z Katowicami : " Teraz przygotowujemy się do meczów Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem, dlatego przez ostatnie dni pracowaliśmy dużo ciężej na siłowni. To miało swój wplym na to, jak śpisywalismy się na parkiecie". Trener JW zna nasze słabości ale my też znamy słabości JW. Ostatnimi czasy to właśnie z JW graliśmy najczęściej. Oba zespoły znają się bardzo dobrze i tak wygra lepsza siatkowka. Zaksa wie o tym że brak awansu do F4 będzie dla nich ogromnym rozczarowaniem. Takie losowanie które przytrafiło się Zaksie to może się już nigdy nie zdarzyć. Trzeba wierzyć że Zaksa to wykorzysta. Chociaż będzie ciężko bo JW i drużyna z Niemiec potrafi grać bardzo dobra siatkówkę. Zdecyduje dyspozycja dnia☺.
qasparov
Posty: 2
Rejestracja: 2 mar 2018, o 08:38
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: qasparov »

Czy Sam Deroo jest wciąż kontuzjowany ? Będzie dostępny na mecz Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem ?
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Hirako »

Deroo trenował z resztą przed Będzinem.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pele »

Przypadkiem trafiłem na YT na cały mecz finału PP w Radomiu gdzie Mostostal został rozwalony przez Solo 0:3 w trzecim secie 0:15!! Fajnie pooglądać w grze niektórych zawodników
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Nie miałem za bardzo możliwości oglądać Friedrichshafen w tym roku. Wydaje się że największą gwiazdą jest tam Heynen. Kto będzie faworytem 1/3?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pele »

Fryderyki jeszcze w obecnym sezonie nie przegrały meczu, ale oglądałem ich wczoraj po raz pierwszy wiec trudno coś powiedzieć.
NA pewno mają zespół, i jak ZAKSA nie będzie w formie to może to VfB wystarczyć na awans do FF
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

Faworytem meczu w Kentaki jest zdecydowanie Zaksa majaca leosza zagrywke, dibrze grajaca w obronie i w kontrze aczkolwiek uwazam ze gra mistrzow naszego kraju jest bardzuej podatna na falowanie.Niemcy pewnwgo rzemieslniczego piziomu nie przeskocza.pamietajmy, ze do awansu potrzeba ugrac dwa razy dobry wynik.przewaga boiska i potencjalnego goldena daje niestety przewage Fryderykom (do awansu)
Rozwazajac dalej, Trentino mize postawic sue Lube, zwlaszcza u siebie i...pojedynek grupowy Zaksa Trento mize sie przeniesc do Kazania.przy pozytywnej postawie Zaksy jest cien szansy na final LM.wlasnie nie w skladzie z Tillie czy Konarem.losowanie sie przyfarcilo, prawda.uwazam, ze musem jest wygrana za trzy punkty w Polsce aczkolwiek nawet tiebrwak nie zamyka Zaksie awansu, sa w stanie to ufrac.liczę w koncu na komplet w Kentaki i pokaźną ekipe u Frycow jak to juz kiedys w walce o ff bylo..eh okraglak i ten come back
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1797
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: hardy »

czy liczysz że ZAKSA pokona Niemców, potem Kazań w półfinale i trafi na Trento?
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

Zenit gra z para 001/2Perugia Nowosybirsk
zawsze przed FF moga cuś pokombinowac ale na razie..
hmmm,
to stwarza mozliwość finału Perugia - Trento/Lube, a chyba CEV się bronił przez finałem z ekipami z jednego kraju
not any more
https://www.cev.eu/Competition-Area/Com ... 3&PID=1561
Ostatnio zmieniony 23 mar 2018, o 16:39 przez kuchcik77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1797
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: hardy »

hmmm,
to stwarza mozliwość finału Perugia - Trento/Lube, a chyba CEV się bronił przez finałem z ekipami z jednego kraju
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: barti522 »

Od tego roku zmienili bodajże, że mogą z jednego kraju grać w finale tylko nie może być 3 np włoskich w final four dlatego teraz Lube vs Trentino aczkolwiek półfinały wyglądają tak: Zenit - Perugia/Nowosybirsk oraz Lube/Trentino - Zaksa/Friedrichshafen , losowanie się odbyło i nikt już tego nie zmieni ;)
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: GolMar »

barti522 pisze:Od tego roku zmienili bodajże, że mogą z jednego kraju grać w finale tylko nie może być 3 np włoskich w final four dlatego teraz Lube vs Trentino aczkolwiek półfinały wyglądają tak: Zenit - Perugia/Nowosybirsk oraz Lube/Trentino - Zaksa/Friedrichshafen , losowanie się odbyło i nikt już tego nie zmieni ;)
Gwoli ścisłości, tak jest od zeszłego roku - tyle, że w jawnym losowaniu Perugia wypadła wtedy w półfinale na Lube. Teraz za to wylosowano tak, jak powyżej, dlatego teoretycznie istnieje szansa na finał włoski.
Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Irenka7 »

Fryderyki nie grali jeszcze z mocnym zespołem. W LM grali ze słabymi zespołami a w swojej lidze nie mają z kim rywalizować, więc tak naprawdę ciężko coś powiedzieć o tym zespole. Najważniejsze jest to by zawodnicy Zaksy byli zdrowi bo ostatnio mieli problemy zdrowotne. Jeśli Zaksa awansuje dalej to ma szansę rywalizować o medal LM przecież w KMS przegraliśmy z Lube 2:3 a mogliśmy wygrać 3:1.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 390
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

Zespół Friedrichshafen ma czy miał jakąś mega serię gdzie grali i wygrali 31 meczy z rzędu. OKey można napisać, że faktycznie być może nie trafili jeszcze na równego sobie, ale takie hartowanie się i wygrywanie w 31 meczach to jest coś. Zespół nie ma jakichś gwiazd, ale być może własnie w tym kolektywie tkwi fenomen. Zatem wydaje mi się, że argumentem tutaj może nie być to, że są słabsi potencjałem ludzkim, bo może tutaj przystawiając po pozycjach są od nas słabsi, to są jednak zgrani, pewni siebie i stanowią zespół fajnie się nakręcających i mobilizujących zawodników. Jeżeli do tego dojdzie takie granie już bez presji, jeżeli pozwolimy im grać ich radosną siatkówkę może być bardzo ciężko. Fryderyki dziś to troszkę jak kiedyś ZAKSA (Mostostal), wielu myślało, że młode chłopaki przyjadą po autografy a oni wychodzili i kosili rywali i sami je rozdawali.
Dyskutować zawsze warto.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”