ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 527
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: pietrus72 »

Zaksa wszystkich zaskoczyła hahaha transferem,wszędzie słyszę o zawodniku z ligi rosyjskiej a wyszedł z notesu zawodnik,który grał w akademickiej lidze Kanady,a po drugie malo znany zawodnik nikomu wśród kibiców coś w stylu poprzednich niewypałów jakie Zaksa miała w składzie.
Skład ustala Gardini i on jest odpowiedzialny za transfery.
Brandon Koppers to zawodnik który jest uzupełnieniem przyjęcia,prawdą było od początku że ma być młody zawodnik .Tak się też stało w kuluarach co chciał Gardini.
Zaksa zamknęła już etap przygotowawczy do sezonu.

rozgrywający:Toniutti,Stępień
środek:Wiśniewski,Bieniek,Sacharewicz
przyjęcie:Deroo,Śliwka,Szymura,Koppers
atak:Kaczmarek,Jungiewicz
libero:Zatorski,Szymura

teraz możemy wstępnie oceniać nasze szanse w nadchodzącym sezonie :] rezerwa to nieporozumienie,ale Gardini będzie wystawiał skład w zestawie- Toniutti,Bieniu,Wiśniewski,Deroo,Śliwka,Kaczmarek,Zatorski.
reszta to będzie wchodzić albo nie wchodzić na boisko :]
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Szary Wilk »

Na siłę na tego Śliwke postawili, nie wiem po co. W Lidze Mistrzów tęgie baty beda.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: W kazdym razie przychodzi jako 4 przyjmujacy.
Tylko w tym kontekście o nim pisałem - ten jeden sezon (2015-2016) jak sam Koppers mówi w praktyce w całości z powodu problemów zdrowotnych sprawił, że bardzo wiele czasu stracił i musiał dosyć mozolnie odbudowywać formę. Choć w sumie Ryley Barnes, kiedy trafił do francuskiego Tours przed dwoma laty, też miał być tylko siatkarzem do uzupełnienia składu. Tylko fatalna forma i problemy z kontuzjami Australijczyka Adama White'a sprawiły, że Kanadyjczyk wykorzystał wtedy nadarzającą się sposobność i kończył sezon grając w "6" Tours. Jednak Koppers jako dopiero czwarty przyjmujący ZAKS-y ma to bez porównania jeszcze mniejsze szanse.
kanimo pisze:Sliwka zagrał na ataku decydujace mecze (2?), ale raczej ciężko mówić, że grał tam najczęściej. Najczęściej grał jednak na swojej nominalnej pozycji.
Na pewno więcej, bo na prawym ataku grał m.in w obu meczach z Francuzami (u których z kolei Boyer grał jeszcze wtedy na przyjęciu, a nie jako atakujący) - bo dosyć skomplikowany system II rundy rozgrywek, gdzie pod dwóch porażkach w grupie w I fazie turnieju z Rosją i Argentyną mogliśmy walczyć najwyżej o zajęcie 9 miejsca sprawił, że z trójkolorowymi na tym turnieju potykaliśmy się dwukrotnie. Z tej perspektywy to właśnie te trzy pierwsze w turnieju mecze w grupie (oprócz Rosji, Argentyny mieliśmy w grupie jeszcze bardzo słabe kadrowo USA) okazały się tak naprawdę najważniejsze, bo definitywnie pozbawiły nas nadziei na zdobycie w tych MŚ juniorów jakiegoś medalu. I w tych trzech pierwszych spotkaniach - masz oczywiście rację - Śliwka grał jeszcze jako przyjmujący. Jednak w II - w naszej sytuacji już mniej ważącej i istotnej, ale zdecydowanie dłuższej niż I fazie turnieju Bednaruk wstawił do "6" w miejsce Śliwki na przyjęcie Szymurę, a z kolei samego Olka przesunął na prawy atak, odsyłając nominalnych atakujących Lipińskiego i Gryca w zasadzie już na dobre do kwadratu. I w takim składzie udało się to 9 miejsce w końcu zająć po zwycięstwie w II meczu z wspomnianymi ówczesnymi francuskimi juniorami (jak się patrzy na nazwiska, do dziś są to już sami znajomi - m.in Boyer, Chinenyeze, Patry, Basic), choć nie ma co kryć, że przed turniejem apetyty były znacznie większe.
Szary Wilk pisze:Na siłę na tego Śliwke postawili, nie wiem po co. W Lidze Mistrzów tęgie baty będa.
Pytanie czy miał możliwość ściągnięcia kogoś innego, kto mieściłby się w budżecie klubu i do tego jeszcze nie miałby żadnych obiekcji żeby przenieść się do Polski? Bo jak Kadziu wziął teraz w Osace na spytki Płamena Konstantinowa, jaki właściwie wybór miał Bułgar na pozycji rozgrywającego oprócz Drzyzgi, to wyszło szydło z worka, że po tym jak Raphael przedłużył kontrakt z Taubate w Brazylii, bułgarski trener nie miał już praktycznie żadnego. Czyli że w zasadzie Fabian to nie żaden wolny wybór, tylko uświadomiona konieczność Płamena. A podejrzewam, że w kasie Nowosybirska jest jednak znacznie więcej pieniędzy niż w kasie Kędzierzyna. A więc może Śliwka to też nie żaden wybór, tylko jedyna dostępna opcja i uświadomiona konieczność Gardiniego, w sytuacji kiedy innych, w miarę sensownych wariantów kadrowych, przy dostępnym budżecie Kędzierzyna Włoch zwyczajnie teraz nie miał?
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanap »

Dla Gardiniego taki zawodnik to wygoda, skarb nikomu w tym wypadku nie będzie musiał tłumaczyć dlaczego zamęcza zawodników i gra ciągle jedną szóstką.
Pod decyzją władz ZAKSY chyba na TT napisałem, że teraz cały ten zarząd, którego rękami/decyzjami Gardini został na kolejny sezon na równi odpowiada za wynik zespołu i po ewentualnej (myślę że jak zespół będzie prowadzony tak jak był w minionym sezonie, niemal pewnej) wpadce w plus lidze (a za taką uważam nie zdobycie medalu) poleci razem z Gardinim na bruk.
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: zibibobi »

Rozumiem, przynajmniej po części, działania klubu. Semeniuk został wypożyczony na rok do Zawiercia. Jakby miał kolejny rok stać w Zaksie w kwadracie, jako 4 opcja, to niech gra w Zawierciu, być może jako opcja 2/3. Szkoda było semena kisić w kwadracie. A na jego miejsce czy przyszedł Kanadyjczyk, czy byłby to ktokolwiek inny taki sam skutek. Co do rezerwowych? Czy i ile pograją w sezonie? Mniej więcej tyle ile ich poprzednicy z ubiegłego sezonu.
Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Irenka7 »

Moja szóstka na przyszły sezon: Toniutti, Kaczmarek, Deroo, Szymura, Bieniek, Wiśniewski, Zatorski. Śliwka dopóki nie nauczy się serwować to do podstawy się nie nadaje. Chyba, ze on ma zapewnione miejsce w szóste ze względu na trenera? Ten Kanadyjczyk może wchodzić na zagrywkę. Jeśli zdrowie dopisze to nie powinno być źle.
Awatar użytkownika
pawlik83
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2018, o 16:47
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: pawlik83 »

Mam tylko nadzieje, że Koppersa nie zje siatkarski stres i nie skończy jak Lucas Loh...
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: barti522 »

Raczej Śliwka nie po to zamienił 1 skład Resovii aby siedzieć na ławce w Zaksie, a że nie przyszedł żaden liczący się obcokrajowiec więc ma gwarantowane miejsce u Gardiniego. Z racji tego, że trener to delikatnie mówiać konserwa to Szymura z tym Kanadyjczykiem mogą zbyt wiele nie pograć , wygląda na jechanie przez większość sezonu składem Kaczmarek - Toniutti - Deroo - Śliwka - Bieniek - Wiśniewski - Zatorski.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

Zresztą zagrywka Szymury jest mniej więcej na poziomie Śliwki...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Murilo0 pisze:Zresztą zagrywka Szymury jest mniej więcej na poziomie Śliwki...
Fanem Szymury nie jestem, ale przeginasz mocno. As Olka traktowany jest jako manna z nieba, Rafal ma niezla zagrywke.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

Zazwyczaj zwykły flot, rotacyjna też nie jest jakaś mocna i groźna.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Awatar użytkownika
pawlik83
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2018, o 16:47
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: pawlik83 »

Chłopaki już po pierwszym treningu.. "Trenejro" ostro wziął ich w obroty.. Humory dopisują i z tego co mi wiadomo kontrakt drugiego Szymury to kwestia kilku dni.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: NIEMAMLANCII »

Czy można wiedzieć dlaczego Szymura ? To że brat? Czy Spała? W reprze ciągle to nazwisko widniało, może dlatego? Czy z innego powodu?
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Kaniel Outis »

Tak wygląda sytuacja Kamila Szymury:

https://siatka.org/pokaz/problem-kamila ... cic-sezon/
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: ligamistrzow »

Ten AZS to zakała polskiej siatkowki, i oni sie później dziwią że nikt ich nie chce sponsorować
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: mewa »

ligamistrzow pisze:Ten AZS to zakała polskiej siatkowki, i oni sie później dziwią że nikt ich nie chce sponsorować
ja bym się wstrzymał z ferowaniem wyroków, zwłaszcza, że nikt z nas umowy nie widział, a w przypadku R. Szymura racja była po ich stronie.
kanimo

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanimo »

Ha ha a umowy Kubiaka z PW, czy ostatnio Kevina T z JW to nie byly wazne? Przyklad idzie z gry, w tym wypadku od reprezentantow.

Zreszta tak po prawdzie to zadna strata. Ostatnich wystepow reprezentacyjnych ogladalam niewiele ale te przedostanie byly sredniawe. W porownaniu do poczatku nauki w Spale rozwoju specjalnie nie widac.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pele »

mewa pisze:
ligamistrzow pisze:Ten AZS to zakała polskiej siatkowki, i oni sie później dziwią że nikt ich nie chce sponsorować
ja bym się wstrzymał z ferowaniem wyroków, zwłaszcza, że nikt z nas umowy nie widział, a w przypadku R. Szymura racja była po ich stronie.
W przypadku Rafała Szymury sprawa jego kontraktu została nierozstrzygnięta! W obliczu długiego oczekiwania na rozstrzygnięcie sądowe po prostu Rafał zdecydował się na ugodę, więc tak naprawdę nie wiemy kto miał rację. Po prostu groziło Mu, że nie będzie grał ani miał kontraktu więc poszedł na ugodę
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: mewa »

sugerujesz, że zapłacono AZS-owi za rozwiązanie kontraktu, którego nie było? ;-)

Nikt nie czekał na rozstrzygnięcie sądu, bo sprawa tam nie trafiła. Czy masz inne informacje?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Młody Szymura ma, co najmniej ustny kontrakt z AZS Cz. Kontrakt ten jest nieważny, jeśli Rozczochrany Ryszard nie płacił. Może i nie ma potwierdzeń przelewów, ale, jak wszyscy wiemy, słowo, zwłaszcza Ryszarda, ważniejsze od pieniędzy. Ryszard wymawiał jakieś słowa w kierunku Szymury. Michał może zaświadczyć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pele »

mewa pisze:sugerujesz, że zapłacono AZS-owi za rozwiązanie kontraktu, którego nie było? ;-)

Nikt nie czekał na rozstrzygnięcie sądu, bo sprawa tam nie trafiła. Czy masz inne informacje?
Nikt nie czekał na rozstrzygnięcie sądu bo sprawa tam nie trafiła, masz rację. A nie trafiła tam, bo zanim by trafiła to byłaby zapewne połowa sezonu. Więc Szymura ze swoim agentem postanowili iść na ugodę, dzięki której część kasy którą później zarobił w ZAKSIE poszła niestety do Czewy. W sumie logiczne, lepiej mieć z50 procent kwoty i grać niż nie mieć nic i nie grać, bo po sądowym rozstrzygnięciu już byłoby za późno na jakikolwiek kontrakt. Informacje opieram na wiadomościach od agenta RAfała
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: mewa »

Pele pisze:Informacje opieram na wiadomościach od agenta RAfała
Pamiętaj, że agent jet stroną w tej sprawie :)
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: solanum »

Pamiętaj, że agent jet stroną w tej sprawie
Agent sportowy w żadnej sprawie dotyczącej zawodnika nie jest stroną.
Na podstawie pełnomocnictwa wystawionego przez zawodnika podstawową rolą agenta jest pośredniczenie pomiędzy
zawodnikiem i klubem, Sprawy wymagające akceptacji zawodnik musi potwierdzić własnym podpisem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Nie jest, ale przeciez nie o to chodzi. Trudno go nie uznac za stronę w rozumieniu wypowiedzi a nie formalnie. To tak jakby chciec usłyszec obiektywną opinie o dowolnej sprawie od pełnomocników stron w niej uczestniczacych. :D
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: zibibobi »

Jak powiedział agent to jest stroną, a jak powiedział Ryszard B. czy koś inny z związany z AZS-em to nie jest stroną. Fajne rozumowanie. Strona stroną, a gdzie w tym wszystkim są zawodnicy. Jak klub z Częstochowy nie zapłacił zawodnikowi ani grosza to mam on nadal być ich niewolnikiem? Co do umowy, nie widziałem jej, podobnie jak chyba wszyscy z tutaj się wypowiadających i myślę, że nikt jej nie zobaczy. Bo, znając częstochowskie praktyki odnoszę wrażenie, ze jej po prostu nie ma. Ten wielce zasłużony klub dla polskiej siatkówki stacza się coraz bardziej nie tylko sportowo. A szkoda.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: mewa »

zibibobi pisze: Jak klub z Częstochowy nie zapłacił zawodnikowi ani grosza to mam on nadal być ich niewolnikiem?
O ile powinien coś zapłacić - tego nie wiemy, nie widzieliśmy umowy.

zibibobi pisze: Co do umowy, nie widziałem jej, podobnie jak chyba wszyscy z tutaj się wypowiadających i myślę, że nikt jej nie zobaczy. Bo, znając częstochowskie praktyki odnoszę wrażenie, ze jej po prostu nie ma. Ten wielce zasłużony klub dla polskiej siatkówki stacza się coraz bardziej nie tylko sportowo. A szkoda.
Jeśli umowy nie ma, to na jakiej podstawie zawodnik i agent domagałby się wynagrodzenia?

Fajny tok rozumowania, ale nie trzyma się kupy i logiki...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: drukjul »

zibibobi pisze:Jak powiedział agent to jest stroną, a jak powiedział Ryszard B. czy koś inny z związany z AZS-em to nie jest stroną. Fajne rozumowanie. Strona stroną, a gdzie w tym wszystkim są zawodnicy. Jak klub z Częstochowy nie zapłacił zawodnikowi ani grosza to mam on nadal być ich niewolnikiem? Co do umowy, nie widziałem jej, podobnie jak chyba wszyscy z tutaj się wypowiadających i myślę, że nikt jej nie zobaczy. Bo, znając częstochowskie praktyki odnoszę wrażenie, ze jej po prostu nie ma. Ten wielce zasłużony klub dla polskiej siatkówki stacza się coraz bardziej nie tylko sportowo. A szkoda.
Powoływanie się na to, że Częstochowa młodszemu Szymurze nie płaciła jest akurat raczej bezzasadne, bo przecież był on do połowy roku uczniem Spały i w meczach ligowych reprezentował drużynę SMS-u, czyli jakby na to nie patrzeć klub rywala AZS-u w I lidze. Zawodnicy Spały co prawda powinni brać udział w rozgrywkach młodzieżowych (młodzików, kadetów, juniorów) w barwach macierzystego klubu, który posiada ich kartę zawodniczą, ale jeżeli akurat klub macierzysty we wspomnianych kategoriach wiekowych takiej drużyny do rozgrywek młodzieżowych nie wystawił, to uczniowie SMS-u barw macierzystego klubu na czas nauki w Spale siłą rzeczy reprezentować nawet nie mogą.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”