ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: mewa »

Link do poprzedniego wątku o klubie:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=515

ZAKSA Kędzierzy-Koźle w sezonie 2017/2018:
http://siatka.org/pokaz/niewielkie-zmia ... ny-sukces/
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

Pierwszy mecz sezonu za nami. Myślę, że 3-4 mecze to jeszcze będzie szukanie optymalnych ustawień, szczególnie nauka rozgrywania pomiędzy Toniuttim a Torresem żeby to grało jak na linii Toniutti-Deroo. Jak było widać portorykańczyk ma potencjał siłowy, stabilną i mocną zagrywkę, ale musi też czuć "sypacza". Trzeba mu dać kredyt zaufania, bardziej zastanawiają mnie słowa "Igły", który stwierdził, że nasza liga weryfikuje, racja no zobaczymy. Patrząc na drugą stronę siatki Bociek też nie miał jakiegoś szczególnego dnia choć Grzesia Pająka zna bardzo dobrze. Toniutti (MVP), Deroo swój stały wysoki poziom i 19 pkt. Fajny mecz Bienia - 14 pkt w tym 3 blokiem za który był mocno krytykowany. Rafał Buszek 15 pkt w tym 2 bloki. Jak tylko Rafał przestaje być "panem pykaczem" ataki wyglądają fajnie. Nie wiem za bardzo co to za manewr ze zmianą Wiśniewski/Rejno, dobrze, że trener zmienia i ma taką odwagę. Krzysiek zdobył 1 pkt i miał zerowy przelot na bloku, ale skoro Wiśnia nie wrócił może (oby nie) jest jakiś problem medyczny. Epizody zaliczyli Szymura i Jungiewicz, ale chętnie zobaczę obu na dłuższym dystansie. Kolejny mecz gramy z Jastrzębskim Węglem, tydzień czasu musi wystarczyć niezgranym na zrozumienie stylu ZAKSY z meczu na mecz powinno być lepiej.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Hirako »

Następny mecz z Resovią.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

Hirako pisze:Następny mecz z Resovią.
Masz rację, na stronie Plusligi jak klikasz mecze => kolejka 2 pokazane są mecze z kolejki nr 3. Zatem będzie jeszcze ciekawiej, chociaż Resovia też w przebudowie.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3237
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Kicu »

Tekst z przed kilku dni, ale na forum chyba nikt nie wklejał.

Z całym szacunkiem dla Grześka, ale strasznie szczeniackie zachowanie z jego strony.
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 13740.html
Michał Chmielewski: Pan z ZAKSy Kędzierzyn Koźle odszedł, czy grzecznie to panu zasugerowano?
Grzegorz Bociek: Stwierdzili, że mnie nie chcą. Chciałem tam zostać. Jak jest się zdrowym, to zawsze jest fajnie, ale mając kłopoty, przestajesz się liczyć. Wiele temu klubowi zawdzięczam. Bardzo pomogli mi przy nowotworze, wspierali, ale teraz – gdy odniosłem kontuzję pleców i musiałem przejść operację – szkoda gadać. Nie warto o tym nawet opowiadać. Gramy z ZAKSą pierwszy mecz i to u siebie. Ja jednak nie będę miał sentymentów.

Zdrowego Boćka chcieliby dalej? Trzeba przyznać, że nie jest pan okazem zdrowia.
Grzegorz Bociek: Nie nie, ta seria chyba już się na szczęście kończy. Miałem drugą operację zimą, wycięli mi przepuklinę, i od tamtej pory jest spokojnie. Nie odczuwam już żadnych problemów. W ostatnich dniach miałem wprawdzie kilka dni wolnego, bo naciągnąłem mięsień barku. Ale będę gotowy do gry od pierwszej kolejki. Choćbym miał wziąć garść tabletek.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Bazinga »

Kicu pisze:Tekst z przed kilku dni, ale na forum chyba nikt nie wklejał.

Z całym szacunkiem dla Grześka, ale strasznie szczeniackie zachowanie z jego strony.
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 13740.html

gdzie to "szczeniackie zachowanie", bo szukam szukam i nie widzę.

waery skiery - idz sie lecz [cenzura] pizdo, nie mam zamiaru wiecej wchodzic na to nazistowskie forum, a swoj spierodlony nick powinienieś zmienic na prawnuk goebellsa
Ostatnio zmieniony 4 paź 2017, o 18:21 przez Bazinga, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: jimiq »

Bazinga pisze:
gdzie to "szczeniackie zachowanie", bo szukam szukam i nie widzę.
ja również. oby pożałowali.
Ostatnio zmieniony 4 paź 2017, o 07:07 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Uprasza się o poprawnce cytowanie
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: PabloFX »

3 lata go trzymali, wliczając w to rok walki z chorobą. Ile przez ten czas przyczynił się do wyników klubu? Skończył mu się kontrakt i tyle. Jakby była gwarancja, że się znowu nie połamie to pewnie by został.
astronauta
Posty: 2883
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: astronauta »

jimiq pisze:
Bazinga pisze:
gdzie to "szczeniackie zachowanie", bo szukam szukam i nie widzę.[/quote]

ja również. oby pożałowali.[/quote]
Nie czytałem całego wywiadu, ale w tym wycinku jedno zdanie przeczy drugiemu. Poszukajcie głębiej.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3237
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Kicu »

Bazinga pisze:gdzie to "szczeniackie zachowanie", bo szukam szukam i nie widzę.
Nie trudno chyba wyłapać, że Grzesiek ma pretensje do klubu, że ten go już nie chciał. Myślę, że jest on ostatnią osobą, która jakiekolwiek żale do ZAKSY mieć powinna. Pomijam już kwestię choroby, ale przecież w ciągu 4 lat gry w ZAKSIE, Grzesiek był kilkukrotnie kontuzjowany i mimo wszystko z niego nie zrezygnowano. Mówienie więc "Jak jest się zdrowym, to zawsze jest fajnie, ale mając kłopoty, przestajesz się liczyć." w kierunku klubu jakim jest ZAKSA, jest z jego strony zwykłym chamstwem.
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: alimak »

Grzesiek ma pretensje o to, że ZAKSA skorzystała z zapisu jaki znajdował się w podpisanym przez niego kontrakcie. To jest szczeniackie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: madlark »

Nie wiemy czy nie było jakiegoś aneksu w formie ustnej :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Hirako »

Bardzo ciekawa i trochę smutna historia z życia Torresa. Polecam przeczytać.

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,282.html
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: lobmar »

Z ciekawostek Mostostal po latach ponownie sponsorem Zaksy.
kuchcik77
Posty: 2338
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

Coz, trzeba szukać następców Azotow, ostatni bogaty sezon spolek sjarbu panstwa,wiec kazda inicjatywa jest istotna:)tylko co beda kibuce spiewac heh.
Mecz z Jastrzebiem zapowiada sie ciekawie,jak dla mnie,ptaki bez exzaksiaka pięknie zagraly,Oliwa jak rok temy..ciekaweczy Muzaj zniw bedzie mial klopoty w meczach z Zaksajak rok temu.
Jeszcze dyzo grania ale mecze z Ptakami, Sovia i Skra a w tym roku z Warszawa beda najciekawsze.
TonaldDusk
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:46
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: TonaldDusk »

Oburzenia niektórych czemu nie grają młodzi Semeniuk i Szymura już widzimy goście sie nie nadają na wysoki poziom przyjęcia nad siebie atak plasy echh
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

TonaldDusk pisze:Oburzenia niektórych czemu nie grają młodzi Semeniuk i Szymura już widzimy goście sie nie nadają na wysoki poziom przyjęcia nad siebie atak plasy echh
Wiesz co wydaje mi się, że chłopaki potrzebują jednak troszkę gry na większym dystansie jak tylko epizod w secie żeby ocenić ich normalny poziom/potencjał. Pewne składowe tego by oni mogli grać swoje (pokazać swoje) tak jak: spokojna głowa, pewność siebie, doświadczenie na pełnym dystansie, powtarzalność w trudnych momentach, nie mogą być im znane a są cholernie ważne by mogli grać na swoim nominalnym poziomie. Będzie dużo grania i wydaje mi się, że będzie z chłopaków pożytek.
Dyskutować zawsze warto.
TonaldDusk
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:46
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: TonaldDusk »

Jasne ale nie na mistrza Polski...
Kielce Bielsko tam tak ale nie wyżej
zibibobi
Posty: 795
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: zibibobi »

TonaldDusk pisze:Jasne ale nie na mistrza Polski...
Kielce Bielsko tam tak ale nie wyżej
Ale żeby zdobyć MP trzeba też pokonać m.in. Kielce, Bielsko. Też to musi ktoś zrobić.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

Możecie się ponabijać, ale wydaje mi się, że Kamil Semeniuk ma większy potencjał jak Szymura i może być takim nowym Ruciakiem przy założeniu, że pozwoli mu się na pokazanie potencjału na dłuższym dystansie.
Dyskutować zawsze warto.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

KentuckiFan pisze:Możecie się ponabijać, ale wydaje mi się, że Kamil Semeniuk ma większy potencjał jak Szymura i może być takim nowym Ruciakiem przy założeniu, że pozwoli mu się na pokazanie potencjału na dłuższym dystansie.
Szymura w moim oku, aby zrobić krok naprzód musi poprawić dynamikę bo w chwili obecnej po prostu mu jej brak. W górę nie idzie, siła w ataku taka sobie, a samym przyjęciem to daleko nie zajedzie.

Imponuje mi Zaksa, bo wydawać by się mogło, że po stracie Fefe, Konara i Kevina, gra się może zmienić. Patrząc na to co robił Buszek w sezonie reprezentacyjnym to można było mieć obawy. Ale jednak prawdą jest, że jak ma się wybitnego rozgrywającego to wartość zawodników idzie w górę.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

KentuckiFan pisze:Możecie się ponabijać, ale wydaje mi się, że Kamil Semeniuk ma większy potencjał jak Szymura i może być takim nowym Ruciakiem przy założeniu, że pozwoli mu się na pokazanie potencjału na dłuższym dystansie.
Czemu ponabijać? Mam podobne zdanie, z tym, ze poptencjał ofensywny Semeniuka jest nieporównywalnie wiekszy od Ruciaka, p[rzy chyba minimalnie mniejszym "telencie przyjecia".
kanimo

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanimo »

KentuckiFan pisze:Możecie się ponabijać, ale wydaje mi się, że Kamil Semeniuk ma większy potencjał jak Szymura i może być takim nowym Ruciakiem przy założeniu, że pozwoli mu się na pokazanie potencjału na dłuższym dystansie.
Akurat sie zgadzam i z Toba i z Grzegorzem.
Szymura jest znacznie bardziej ograny, jako Spalowicz i etatowy partner Sliwki w reprezentacjach mlodziezowych. W Czewie, ktora byla slabiutka tez sporo gral a Kamil siedzial na lawce w Zaksie.
Oby przebil sie na 3ciego, potem jakis rok na wypozyczeniu.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: ligamistrzow »

grzegorzg pisze:
KentuckiFan pisze:Możecie się ponabijać, ale wydaje mi się, że Kamil Semeniuk ma większy potencjał jak Szymura i może być takim nowym Ruciakiem przy założeniu, że pozwoli mu się na pokazanie potencjału na dłuższym dystansie.
Czemu ponabijać? Mam podobne zdanie, z tym, ze poptencjał ofensywny Semeniuka jest nieporównywalnie wiekszy od Ruciaka, przy chyba minimalnie mniejszym "telencie przyjecia".
Nie wiem gdzie wy widzicie ten talent Semeniuka do przyjęcia. Co jest okazja go zobaczyć to piłka się od niego odbija i najłatwiejsze zagrywki potrafi przyjąć na drugą strone
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

ligamistrzow pisze:
grzegorzg pisze:
KentuckiFan pisze:Możecie się ponabijać, ale wydaje mi się, że Kamil Semeniuk ma większy potencjał jak Szymura i może być takim nowym Ruciakiem przy założeniu, że pozwoli mu się na pokazanie potencjału na dłuższym dystansie.
Czemu ponabijać? Mam podobne zdanie, z tym, ze poptencjał ofensywny Semeniuka jest nieporównywalnie wiekszy od Ruciaka, przy chyba minimalnie mniejszym "telencie przyjecia".
Nie wiem gdzie wy widzicie ten talent Semeniuka do przyjęcia. Co jest okazja go zobaczyć to piłka się od niego odbija i najłatwiejsze zagrywki potrafi przyjąć na drugą strone
Trenerem nie jestem, ale pewne przesłanki wskazują, że Semen jest zawodnikiem, który potencjał posiada i rokuje na przyszłość. Wychowanek klubu został wybrany najlepszym graczem Młodej Ligi. Pokłosiem tego było powołanie do reprezentacji Polski U-22. Zawodnik, chyba jako jedyny od wielu, wielu lat, nie został zesłany do drużyny B, nie został wypożyczony więc jego wartość musi być uznana przez kolejnych trenerów (De Giorgi, Gardini). W kilku epizodach granych na hali azoty, nawet w LM gdzie wchodził za Buszka nie pękał. Chodzę na mecze ZAKSY regularnie od ok 20 lat na mecze u nas zawsze. Lubię popatrzeć na rozgrzewkę gdzie widać jak zawodnik pozwala sobie na finezję, np w ataku, na którą w meczu nieraz nie ma szansy czy odwagi. Widzę, że Kamil jest mocny, pewny siebie a "gabarytami", sposobem najścia, ataku przypomina mi właśnie Rucka. Nie uważam też że jest taką dziurą w odbiorze, brak mu pewności siebie.
Dyskutować zawsze warto.
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: panna-na-walizkach »

Widzę, że Kamil jest mocny, pewny siebie a "gabarytami", sposobem najścia, ataku przypomina mi właśnie Rucka. Nie uważam też że jest taką dziurą w odbiorze, brak mu pewności siebie.[/quote]


Error, brak logiki
kanimo

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanimo »

To raczej skrot myslowy. Czasem czlowiek nie chce pisac na strone a skrot, ktory znalazl jest ulomny.

Chlopak pokazal potencjal w MPL i pokazuje na rozgrzewce. Na przelozenie tego na mecz brak mu pewnosci wynikajacej z ogrania, bo np od Szymury ma go duzo duzo mniej.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: KentuckiFan »

kanimo pisze:To raczej skrot myslowy. Czasem czlowiek nie chce pisac na strone a skrot, ktory znalazl jest ulomny.

Chlopak pokazal potencjal w MPL i pokazuje na rozgrzewce. Na przelozenie tego na mecz brak mu pewnosci wynikajacej z ogrania, bo np od Szymury ma go duzo duzo mniej.
Tak, tak o to mi chodziło. Faktycznie pisze się mając jakąś myśl, coś się robi i kontynuacja nie wychodzi, wyszło bez ładu i składu. Wprost, duży potencjał i pewność siebie + moc z rozgrzewki nie może być wykorzystana na dłuższym wymiarze czasu w regularnej grze a chyba szkoda. To tak jak odbudowany nieco teraz Buszu, zeszły sezon od początku rola strażaka, przypisane od startu rozgrywek miejsce zmiennika. Ten sezon rola szostkowego, wiedza o ważnej roli w zespole i zgoła inna gra. Zawodnik ten sam a mniej bojazliwy, mniej kiwajacy, mocniej atakujący i zagrywający. Boiskowa pewność sytuacji.
Dyskutować zawsze warto.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: ursula127 »

Następny Włoch orze jedną szóstką :(
Oby mu się to nie zemściło jak Fefe
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1791
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: hardy »

Fefe się zemściło?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”