ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

kanimo

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanimo »

Wielkosc to rzecz wzgledna.
Na polskim podworku jak najbardziej. A na miedzynarodowym?
Kiedys mielismy regularnie druzyny w FF/FS(owszem, w roznych okolicznosciach). I zdarzalo nam sie te druzyny krytykowac za slaby tam wystep, np Skre za ostatni raz w Berlinie, czy Zakse Castellaniego, ktora tez byla tlem dla reszty.

Dzis wielkosci siatkarskiej ma dowodzic wyjscie z grupy LM? I zachowujacy sie tak arogancko kolega nie widzi roznicy?
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: bono »

Bez mocnego skrzydłowego obok Belga i stabilnej pozycji atakującego - nic Zaksa nie ugra czy w LM czy KMŚ.

Występ w Omsku - to zupełnie inna historia i ocena że była tłem jest dość krzywdząca(przegrna w 5 setach przy fenomenalnym występie Sokołova i raczej z podciętymi skrzydłami przegrany mecz o 3 miejsce) myśle że przy odrobinie szczęścia w pierwszym meczu mogliśmy z Novosbirskiem grać w finale a wynik byłby sprawą otwartą.
nie ma już nic... :<
kanimo

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanimo »

Podciete skrzydla byly owszem widoczne. Wiaze je rowniez z przeciekajacymi info o odejsciu trenera. Nic, to juz historia. Choc trudno zaprzeczyc, ze pare druzyn pokazalo sie lepiej w finale. Polskich druzyn.

Wracajac do terazniejszosci. Comte by pasowal. Oczywiscie ten, ktory byl liderem Skry, nie ten, ktorego obserwowalismy ostatnio, sciaganego z boiska. Czy Facu zechce i potrafi wrocic na szczyt?
Tak przez moment pomyslalam o Kubiaku na to miejsce. I niestety Michal wydaje mi sie transferem jeszcze bardziej ryzykownym niz Conte. Prawdopodobienstwo powrotu do formy z czasow u Bernardiego chyba mniejsze.
Na pewno, do Belga przydal by sie przyjmujacy wzglednie wszechstronny. O takich najtrudniej.
Moze powrot Kevina? ;). Nie raczej malo wiarygodna kandydatura.

Tak sie zastanawiam nad jakims wzglednie mlodym, gotowym odpalic (choc to oczywiscie ryzyko). Quiroga chyba jednak nie.
Spoza naszej ligi- Plotnicki? Raczej za slabe przyjecie, zreszta Wlosi juz go wziel + za malo doswiadczony. Moim faworytrm byl zawsze Semyszew ale po pierwsze sciagniecie Rosjanina poza Rosje to dla nas mzonka, po drugie chyba jednak Zaksa potrzebuje starszego i bardziej doswiadczonego, jesli sukces ma byc teraz.
Jakies pomysly, na wszechstronnego walczaka, dobijajacego sie do czolowki i do wziecia? :)

Facu, Kochanowski i Kaczmarek-bylaby ekipa na powalczenie o trofea. Pod warunkiem powrotu Facu do formy europejskiej.

Edit:
Widze, ze i Rychlicki chce do PL. Brac. Na atak. Moze byc super grajek. Choc niekoniecznie do Zaksy.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

W kontekście sportowym to FF w Omsku było dobre. Faktycznie, gdyby nie info o Castellanim, może udałoby się do tego finału dojść i coś ugrać. W każdym razie ZAKSA z Zagumnym, Rouzierem i Fontelesem na razie w Europie osiągnęła więcej niż ta z Toniuttim, Deroo i Konarskim/Torresem.

Ligi nie porównuję, obecna ma większe sukcesy ale przy znacznie niższych wymaganiach.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:.
Edit:
Widze, ze i Rychlicki chce do PL. Brac. Na atak. Moze byc super grajek. Choc niekoniecznie do Zaksy.
Kamil raczej zdecydował już, że chce jednak grać na przyjęciu, a nie na ataku i widoczne postępy które w tym elemencie robi pokazują, że to właściwy wybór. Co prawda, kiedy wychodzi w "6" Noliko to rywale właśnie jego pierwszego próbują poruszyć w przyjęciu zagrywką, ale akurat wczoraj w pierwszym secie meczu z ZAKS-ą sprawował się na tyle dobrze (60% pozytywnego i brak błędów bezpośrednich), że w drugiej partii zawodnicy Kędzierzyna zaczęli zagrywać także w libero, czy nawet w Bruno. Choćby w porównaniu z ubiegłorocznymi spotkaniami Noliko z ZAKS-ą w LM, widać więc tutaj wyraźny progres u Rychlickiego i to na pewno może cieszyć. Oby tylko dalej, konsekwentnie w tę stronę i powinno być coraz lepiej.
kanimo pisze:
Tak sie zastanawiam nad jakims wzglednie mlodym, gotowym odpalic (choc to oczywiscie ryzyko). Quiroga chyba jednak nie.
Spoza naszej ligi- Plotnicki? Raczej za slabe przyjecie, zreszta Wlosi juz go wziel + za malo doswiadczony. .
Płotnicki na razie nie jest w stanie przebić nawet do wyjściowej szóstki zespołu Falasci - aktualnie 11 drużyny w ligowej tabeli, więc całkiem możliwe że jego włoska przygoda szybko się jednak skończy. Co innego jego rówieśnik i aktualnie kolega z drużyny Dżavoronok, który podobnie jak u nas Kwolek, czyli następny zawodnik z rocznika 1997 ma naprawdę bardzo dobry sezon i z 3.62 punktami zdobywanymi na set statystycznie w Serie A1 ustępuje na swojej pozycji tylko Juantorenie, Ngapethowi, Clevenotowi i Randazzo. Prezesi wszystkich naszych czołowych klubów oczywiście pewnie dziś marzą o Clevenocie, któremu kończy się dwuletni kontrakt w Piacenzie - ale kolejka chętnych na pewno jest dziś długa, a Francuz się przecież nie rozdwoi. Nie jest nawet powiedziane, że chce opuścić Włochy.
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: jinx »

Głównie prezes-JA 8-)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: PabloFX »

niepoinformowany pisze:A buta i cwaniakowanie jakby mocnych w Europie nie było.
Zapomniał wół jak cielęciem był.
niepoinformowany pisze:Podpowiem Ci: możecie nie przegrać meczu w tym sezonie. Czy to z automatu dowiedzie jakiejś wielkości w tym sezonie? Dla mnie nie.
A co w takim razie wg Ciebie dowiedzie? Skoro wygranie wszytskich spotkań do końca nie wystarczy to co jeszcze dodatkowo muszą zrobić? Dawać ugrać przeciwnikowi maks. 20 pkt w secie? Utrzymać średnią zagrywki powyzej 100km/h, a może przyjmować tylko sposobem górnym? Tak, przykłady tak samo odklejone od rzeczywistości jak Twoj tok rozumowania.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Sukces w Europie ;) Więc daruj sobie te wyimaginowane wymagania, które ułożyłeś w swojej głowie i próbujesz teraz coś mi przypisać. Dla mnie wygranie słabej plusligi nie jest jakimś ogromnym osiągnięciem, jak Ty i twój kolega Andrzej tak uważacie to spoko, tylko nie brońcie innym krytykować zawodników ZAKSy w kontekście gry w Europie, bo wygląda to zabawnie, patrząc jak wyglądało to w zeszłym roku. A tutaj wielkie oburzenie, bo ktoś ośmielił się podważyć ogromne umiejętności niepokonanych zawodników i mało żyłka nie pękła ;)

Właśnie żaden wół nie zapomniał jak cielęciem był, bo ze zdecydowaną większością kibiców Resovii właśnie dyskutuje się tutaj bardzo przyjemnie, nawet gdy jest różnica poglądów czy też ocen ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Pan Wacek
Posty: 346
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pan Wacek »

niepoinformowany pisze:Gościu, ile razy jeszcze będziesz pisał, wtrącając, o Rzeszowie albo Skrze? O tych zespołach mowy nie było, to czemu się do nich odnosisz? Masz kompleksy?

Możecie wygrać i 100 meczów z rzędu w słabej lidze, w LM przyjedzie zespół z emerytem Tietiuchinem i jakiś nonamem na przyjęciu i znowu będzie pograne. A buta i cwaniakowanie jakby mocnych w Europie nie było. Plusliga jest słabiutka, nie musisz wiecznie i notorycznie szczycić się, że X meczów z rzędu wygrane. Podpowiem Ci: możecie nie przegrać meczu w tym sezonie. Czy to z automatu dowiedzie jakiejś wielkości w tym sezonie? Dla mnie nie.

A z jakimi to mocarzami wygraliście? Trentino? Sprawdź ich pozycję w lidze i do ilu potrafią przegrywać sety z Modeną, Lube czy Perugią. Na razie to zanosi się, że mogą mieć problem, aby być 4. drużyną w lidze włoskiej.
Poziom +ligi owszem spada ale już nie przesadzaj że to słabiutka liga. A co do tych wygranych meczy z rzędu to poniekąd przyznaję rację i sam traktuję to bardziej w ramach fajnej statystyki niż jakiegoś powodu do wywyższania się, ale nie ma co ukrywać ze dla każdego kibica fajne jest gdy jego klub śrubuje taką serię.
Zaksa kogo miała pokonać na arenie międzynarodowej w tym sezonie to pokonała więc póki co trzeba poczekać z oceną do decydujących starć w LM.
No one likes us, we don't care!
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: zibibobi »

Proponuję trochę ostudzić emocje. Niepotrzebne są wtręty dotyczące jakichkolwiek sukcesów Zaksy, niepotrzebne jest odwoływanie się do Skry czy Resovii. Liga jest jaka jest i każdy chce ją wygrać. Także Zaksa. I póki co idzie w dobrym kierunku. Czy z pozytywnym zakończeniem zobaczymy. Czy liga jest słaba? Być może tak, ale to nie jest wina Zaksy. Ktoś tam życzy Zaksie wygrania nawet i 100 spotka. Ok, nie mam nic przeciwko temu. Cały problem tej dyskusji wziął się stąd, że nagle zaczęła się dyskredytacja Zaksy na tym forum i jej poszczególnych zawodników. Trzeba jednak zauważyć, że siatkówka to gra zespołowa a nie jazda figurowa na lodzie czy gimnastyka artystyczna. I nie zamierzam odnosić się do kogokolwiek na tym forum, bez względu na to któremu klubowi kibicuje. A tak się składa, że najwięcej do powiedzenia w sprawie Zaksy, mają sympatycy innych zespołów. A skoro w tych zespołach jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: hardy »

W sumie nie pozostaje nic jak tylko rozwiązać tą daremną ligę
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Jaka dyskredytacja? Może cytat dostanę? Bo ja zauważyłem atak na osobę, która miała czelność skrytykować zawodników lidera plusligi, wskazać ich braki, które mogą wyjść na wyższym poziomie. Dyskredytacji w tamtej wypowiedzi nie zauważyłem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: zibibobi »

niepoinformowany pisze:Jaka dyskredytacja? Może cytat dostanę? Bo ja zauważyłem atak na osobę, która miała czelność skrytykować zawodników lidera plusligi, wskazać ich braki, które mogą wyjść na wyższym poziomie. Dyskredytacji w tamtej wypowiedzi nie zauważyłem.
No właśnie. A może by tak wziąć się za krytykę zawodników innych zespołów, najlepiej tego, któremu się kibicuje. Bo jak widzę, to najbardziej, co niektórych, głowa boli forma zawodników Zaksy. Może by tak najpierw zobaczyć coś koło siebie. A ci zmęczeni, sinusoidalni, bez postępów, wygrywają póki co to co jest do ugrania.
Co do dyskredytacji. O ile krytykuje indywidualnie kilku podstawowych zawodników to trudno nie odnosić tego jako dyskredytacji zespołu jako całości. Potwierdzają to chociażby komentarze w stylu :
"Możecie wygrać i 100 meczów z rzędu w słabej lidze, w LM przyjedzie zespół z emerytem Tietiuchinem i jakiś nonamem na przyjęciu i znowu będzie pograne. "
"A z jakimi to mocarzami wygraliście? Trentino? Sprawdź ich pozycję w lidze i do ilu potrafią przegrywać sety z Modeną, Lube czy Perugią. Na razie to zanosi się, że mogą mieć problem, aby być 4. drużyną w lidze włoskiej."
Prosiłeś o cytaty. Proszę bardzo. I raczej na pewno nie odnoszą się one do poszczególnych zawodników, tylko do zespołu.
WROMEK
Posty: 102
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: WROMEK »

niepoinformowany pisze:Gościu, ile razy jeszcze będziesz pisał, wtrącając, o Rzeszowie albo Skrze? O tych zespołach mowy nie było, to czemu się do nich odnosisz? Masz kompleksy?

Możecie wygrać i 100 meczów z rzędu w słabej lidze, w LM przyjedzie zespół z emerytem Tietiuchinem i jakiś nonamem na przyjęciu i znowu będzie pograne. A buta i cwaniakowanie jakby mocnych w Europie nie było. Plusliga jest słabiutka, nie musisz wiecznie i notorycznie szczycić się, że X meczów z rzędu wygrane. Podpowiem Ci: możecie nie przegrać meczu w tym sezonie. Czy to z automatu dowiedzie jakiejś wielkości w tym sezonie? Dla mnie nie.

A z jakimi to mocarzami wygraliście? Trentino? Sprawdź ich pozycję w lidze i do ilu potrafią przegrywać sety z Modeną, Lube czy Perugią. Na razie to zanosi się, że mogą mieć problem, aby być 4. drużyną w lidze włoskiej.
Sugeruje troche dystansu, bo wytykasz innym atakowanie kogos o odmiennych pogladach, po czym robisz to sam :).
Co do Twoich wywodow - czesciowo sie z Toba zgodze, sa pewne braki i niedociagniecia. Ale...
Z Zaksy odeszlo 2 waznych zawodnikow i trener, ktory zbudowal ten zespol. I mimo tego dotychczasowe wyniki tego sezonu sa lepsze niz poprzednich.
A co do grania z czolowka i poziomu na tle najlepszych - czy Ty nie ogladales meczu z Lube? Czy Zaksa byla zdeklasowana? W pozostalych meczach tez wstydu nie przyniesli.
I jeszcze jedno - jak mozna oczekiwac, zeby zespol z budzetem kilkukrotnie nizszym niz inne druzyny z grupy w KMS po prostu z nimi wszystko wygrywal?
Z obecnym skladem i budzetem zagrali na maxa swoich mozliwosci
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

zibibobi pisze:...
To może przeczytaj komentarze, które piszę w temacie Resovii? Jak znajdziesz i przeczytasz, to daj znać. Tylko to nijak nie odnosi się do całej sytuacji, gdzie negatywny komentarz nt zespołu od razu spotkał się z reakcją do tej osoby typu: "Wanio", "ale wygrywają".

I co wynikło z zacytowania moich komentarzy, coś nowego? Tak, ZAKSA jest najlepsza w Pluslidze, możesz to też zacytować, durniem nie jestem, widzę co się dzieje od 2 lat. Ale to z automatu ma oznaczać, że mam uważać ich za hegemona w skali europejskiej (bo od tego się zaczęło, krytyka poziomu w kontekście kluczowych meczów w Europie) oraz graczy, którzy nie mają braków? Właśnie w tym kontekście padło przywołane 100 meczów, więc proszę o nie wycinanie wygodnych sobie fragmentów z kontekstu i dorabianie do tego ideologii. Wybacz, ale mam odmienne zdanie na podstawie poprzedniego sezonu w europejskich pucharach, być może zmienię je po tym sezonie :) Ale to już zweryfikuje boisko.
WROMEK pisze:...
No ok, ale stanąłem tylko w obronie koleżanki, która sama została zaatakowana za wyrażenie swojej opinii ;)

Wyobraź sobie, że oglądałem mecze KMŚ. Generalnie ZAKSA zaprezentowała się nieźle, ale w grupie zajęła miejsce, które przed turniejem typowała zdecydowana większość obserwatorów. A oprócz meczu (dobrego) z Lube, możesz przytoczyć również mecz z Sadą (słaby). A wszystko, co powtarzam po raz kolejny, w kontekście meczów w fazie play-off LM, które się nieuchronnie zbliżają, i w kontekście których zaczęła się ta cała dyskusja.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pawel9221 »

niepoinformowany pisze:Gościu, ile razy jeszcze będziesz pisał, wtrącając, o Rzeszowie albo Skrze? O tych zespołach mowy nie było, to czemu się do nich odnosisz? Masz kompleksy?

Możecie wygrać i 100 meczów z rzędu w słabej lidze, w LM przyjedzie zespół z emerytem Tietiuchinem i jakiś nonamem na przyjęciu i znowu będzie pograne. A buta i cwaniakowanie jakby mocnych w Europie nie było. Plusliga jest słabiutka, nie musisz wiecznie i notorycznie szczycić się, że X meczów z rzędu wygrane. Podpowiem Ci: możecie nie przegrać meczu w tym sezonie. Czy to z automatu dowiedzie jakiejś wielkości w tym sezonie? Dla mnie nie.

A z jakimi to mocarzami wygraliście? Trentino? Sprawdź ich pozycję w lidze i do ilu potrafią przegrywać sety z Modeną, Lube czy Perugią. Na razie to zanosi się, że mogą mieć problem, aby być 4. drużyną w lidze włoskiej.
Przed napisaniem postu czasem warto zapoznac sie z rzeczami, o ktorych sie pisze . Trentino wygralo z Modena 3;2 , a 2 setach co przegrali to na styk i na przewagi , z Perrugia przegrali moze i 0 ;3 ,ale kazdy set wyrownany. Po za tym moze Trentino roznie gra ale 4ty plac prawie na pewno wywalczy.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Przegrali też z Lube 0-3 i 1-3, gdzie w ostatnim meczu sety do 13 i do 14, i o ten najświeższy mecz mi głównie chodziło. Racja, że w poprzednich meczach tak wyraźnie nie przegrywali. Niemniej zawodzą i raczej grają poniżej tego, czego się spodziewano przed sezonem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pawel9221 »

niepoinformowany pisze:Przegrali też z Lube 0-3 i 1-3, gdzie w ostatnim meczu sety do 13 i do 14, i o ten najświeższy mecz mi głównie chodziło. Racja, że w poprzednich meczach tak wyraźnie nie przegrywali. Niemniej zawodzą i raczej grają poniżej tego, czego się spodziewano przed sezonem.
Wybacz , ale napisales o wyraznie przegranych setach w meczu z 3 druzynami , gdzie tak naprawde tylko z 1 sie zgadzalo , a to , ze ostatno grali z Lube to juz inna sprawa
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Pawel9221 pisze:
niepoinformowany pisze:Przegrali też z Lube 0-3 i 1-3, gdzie w ostatnim meczu sety do 13 i do 14, i o ten najświeższy mecz mi głównie chodziło. Racja, że w poprzednich meczach tak wyraźnie nie przegrywali. Niemniej zawodzą i raczej grają poniżej tego, czego się spodziewano przed sezonem.
Wybacz , ale napisales o wyraznie przegranych setach w meczu z 3 druzynami , gdzie tak naprawde tylko z 1 sie zgadzalo , a to , ze ostatno grali z Lube to juz inna sprawa
Tak, nie pamiętałem dokładnych wyników punktowych meczów sprzed kilku miesięcy, mój błąd. Dalej te porażki są w większości wyraźne, zespół raczej zawodzi i zajmuje aktualnie 5 miejsce oraz moim zdaniem jest najsłabszym zespołem włoskim w LM. Oczywiście szacunek za odwrócenie przegranego meczu, pamiętam go, bo też oglądałem ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kanimo

Re: PGE Skra Bełchatów 2017/2018

Post autor: kanimo »

To wrocmy do poczatku.
1Atak dotyczyl mnie, a nie kolegi @niepoinformowany.
2 Moj post moze jest od czapy w tym miejscu, ale zostal tu przeniesiony (prawdopodobnie przez mewe) z tematu Skry, wiec jest wyrwany z kontekstu. W tamtym temacie byl odpowiedzia bodajze na pytanie @grzegorza i @jinxa, pewnie w kontekscie rozmowy brzmial troche inaczej, bylo bowiem jasne, ze dyskusja dotyczy kategorii bezwzglednych (potencjalu na sukcesy europejskie/swiatowe) a nie podworka "ligi mistrzow swiata"
3Atak dosyc nieuzasadniony i tracacy szczeniacka arogancja à la onet.
4 Dodatkowo prosze mi pokazac, gdzie pisalam ze sa w PL jakies tuzy siatkowki swiatowej w Skrze, Resovii czy innym zespole.
I ktoremu to zespolowi kibicuje i wychwalam w sposob nieuzasadniony?




andrzej13 pisze:
kanimo pisze:To OT ale odpowiem.
Sam jest zmeczony i juz tak nie blyszczy. Gra zbyt czesto i brak mu od jakiegos czasu rzetelnego partnera na przyjeciu.
Buszek jest sinusoidalny, malo konczy w ataku.
Atakujacy taki sobie, raczej tez ma problemy z gowa i stabilnoscia. Slabiej gra z silniejszymi przeciwnikami.
Bieniu niewiele poprawil sie w bloku, dalej nie jest to jego najmocniejszy element. Ogolnie wyglada tez srednio, rowniez fizycznie-zmeczenie?
Brak gry rezerwowych i gra reprezentacyjna latem jakby wydrenowala troche sily. Drugi sezon kiedy mecze sa co 3 dni i czesciej.
Fachowiec z Ciebie!awie taki jak Wanio. :] !! Przmęczony Sam, słabiutki Buszek ( wczoraj było widać jaki słaby), nie potrafiący blokować środkowy, niestabilny atakujący i brak zmienników- biedna ta ZAKSA - nie ma się co dziwić ze z ta biedna słaba druzyna wygrała jedynie pod rząd 17 meczy w + Lidze, następnie 3 ze słabeuszami w Lidze Mistrzów , że o meczu z pierwszo-ligowcem nie wspomnę.
Cóż takie tuzy jak Skra i Rzeszów to mają świetnych zawodników.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Faktem jest, że 21 kolejnych zwycięstw w Pluslidze robi wrażenie i korci, żeby ten rekord śrubować i podjąć próbę wygrania ligi bez porażki, jest to jednak działanie nieco lekkomyślne, gdyż powinni tylko tyle cisnąć, żeby zapewnić sobie pierwszy plac na koniec, tym samym pewny półfinał i przewagę boiska w ewentualnym finale. A potem wzorem poprzednich dwóch sezonów szlifować spokojnie formę na play-offy.
W ubiegłym sezonie Zaxa przegrała ostatnią kolejkę z Resovią. Drużyna z Opolskiego oddała potem jednego seta a Rzeszów został bez medalu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: skrowiec »

Jeśli chodzi o +L to wszyscy dobrze wiemy że w tym sezonie dla zespołów typu zaksa skra trefl onico jastrzebie zabawa zaczyna się dopiero od play-off'ow.
Jakiekolwiek usprawiedliwienie i wychwalanie tych zespołów nie ma sensu bo jest pewne że będą walczyć o majstra, a szczególnie zaksa i skra można powiedzieć że wiedza o tym zanim ten sezon się zaczął. Więc wszystkie spiny są nie potrzebne bo za kilka tygodni wyniki się zeruja.
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kuchcik77 »

ale to na zajmująca druga lokatę w tej slimakowej lidze Skrę narzekacie od dawna!
Skoro w playoffs startujemy od zera to po co ( narzekacie?) czyż nie lepiej Skrze byłoby zachować więcej sił na finalną część rozgrywek (np tak jak Resovia?)
a co do przyganiania Zaksie i odszczekiwania sie ich kibiców ze to wina nie Zaksy a pozostałych drużyn, ich sponsorów i włodarzy ...to jakbym czytał watek Skry z dekadę temu!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

skrowiec pisze:Jeśli chodzi o +L to wszyscy dobrze wiemy że w tym sezonie dla zespołów typu zaksa skra trefl onico jastrzebie zabawa zaczyna się dopiero od play-off'ow.
Jakiekolwiek usprawiedliwienie i wychwalanie tych zespołów nie ma sensu bo jest pewne że będą walczyć o majstra, a szczególnie zaksa i skra można powiedzieć że wiedza o tym zanim ten sezon się zaczął. Więc wszystkie spiny są nie potrzebne bo za kilka tygodni wyniki się zeruja.
Skra jest jak dotąd beneficjantem nadzwyczaj dziwnego kalendarza, dzięki któremu grała aż 2/3 spotkań pierwszej rundy we własnej hali. Widzimy jak sobie radzą na wyjeździe i nie jest powiedziane, że drugą pozycję dowiozą do końca.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: skrowiec »

a zalozysz sie ze mna ze zajmią? bedzie smieszniej i ciekawiej:) ja stawiam na to ze zajmią min. 2 miejsce a Ty jak?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Jaki kurs?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: uszat »

[post nie na temat]
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, o 07:19 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 23. punkt regulaminu forum
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: skrowiec »

Noworoczny pisze:Jaki kurs?
Hmm jaki byś chciał? :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: pewniak »

Wasza dyskusja to powracający bumerang. I co ciekawe, nie ma tutaj "tych co mają rację" i "tych w błędzie".
Za każdym razem gdy jakaś drużyna zaczyna dominować w lidze, pojawiają się głosy kibiców innych klubów porównujących jej poziom do Europy (głównie wytykając słabości). Wtedy kibice "dominatora" zaczynają bronić swojego klubu jak oblężonej twierdzy, nie próbując ani przez moment spojrzeć na temat obiektywnie.
Rzeczą oczywistą jest, że skoro jest czyjaś dominacja, to nie ma możliwości by liga była wyrównana. Albo jedno albo drugie (nie pisze o wyrównaniu "na dole").
Czymś fenomenalnym byłoby gdyby Skra 2006-12 spotkała się z Resovią 2013-15 i Zaksą 2016-18. Ale to sci-fi.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

skrowiec pisze:
Noworoczny pisze:Jaki kurs?
Hmm jaki byś chciał? :D
Dalej na priv.

Porównywanie do czołówki europejskiej też nie jest takie miarodajne. Taka np. Skra zdołała awansować do F4 dopiero po okresie swojej „dominacji”. Dwa medale zdobyły Resovia i JE. Potoki potrzebowały sporej dawki szczęścia. Najlepiej wyglądała Reska, ale też miała trochę szczęścia z regulaminem. No i pamietajmy, że niewylosowanie Zenitu to też tylko 2/3 szans.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”