Dafi Społem Kielce 2017/2018

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: mewa »

Link do poprzedniego wątku o klubie:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=2170

Dafi Społem Kielce w sezonie 2017/2018:
http://siatka.org/pokaz/dafi-spolem-kie ... zetrwanie/
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: Gierek »

http://siatka.org/pokaz/dafi-spolem-kie ... akujacego/

Może to coś polepszy sytuację zespołu z Kielc? Zobaczymy.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Ściągać nominalnego atakującego po 10 kolejkach... Lepiej późno niż wcale.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: nikt wazny »

Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Każdy ma swojego Kowala ;)
Kiepski
Posty: 789
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Kielcom to i w tym sezonie Daszkiewicz nie pomoże. Co sezon coraz słabszy skład (łapanka w ostatniej chwili zawodników którzy nigdzie się nie załapali). Jeśli ta liga ma być profesjonalna to nie może być miejsca na tak zarządzane kluby.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: cwirek »

Ja bym na miejscu Daszkiewicza w takie bagno się nie ładowal kolejny raz, szczególnie pamiętając jak go potraktowali m.in.w tym roku.

Serafina też szkoda, ale co zrobić...

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Camillo Marcotti

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: Camillo Marcotti »

Teraz zaczęli się zastanawiać, czy nie zmienić Daszkiewicza... To jest na swój sposób śmieszne. Klub zbiera zawodników o nikłym poziomie umiejętności, buduje skład za grosze i obwinia za wyniki trenera. Przecież takim składem zwyczajnie nie da się więcej ugrać. To trochę tak jakby wsadzić Kubicę w Seicento, tam obok bolidów Formuły 1 i stwierdzić że się nie nadaje na powrót, bo inni kierowcy wykręcili lepsze czasy.

Jest takie niezbyt kulturalne przysłowie, mówiące, że z g***a bata nie ukręcisz, niestety ono ma w tym wypadku odzwierciedlenie. Albo trzeba się z tym pogodzić i cieszyć z wygranych 4-5 meczów na sezon, albo dołożyć pieniążków i wtedy wymagać wyników od trenera.
NinaS
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 2017, o 14:40
Płeć: K

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: NinaS »

Gdzie się zastanawiają? Wczoraj albo przedwczoraj na stronie Kielc podali, że nie biorą tego od uwagę, bo Daszkiewicz ma pełne zaufanie zarządu. Jakkolwiek źle to nie brzmi.

BTW, na stronie pzps.pl podano, że przez zmiany w ustawie o sporcie m.in. Piechocki musiał zrezygnować z uczestnictwa w zarządzie pzps. Szkoda, że akurat Sęka nie chwyciło :)
Camillo Marcotti

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: Camillo Marcotti »

NinaS pisze:Gdzie się zastanawiają? Wczoraj albo przedwczoraj na stronie Kielc podali, że nie biorą tego od uwagę, bo Daszkiewicz ma pełne zaufanie zarządu. Jakkolwiek źle to nie brzmi.
A Serafin za co poleciał? Nauczeni doświadczeniem dziennikarze już podpytują prezesa, czy aby nie wymieni znów trenera. Zresztą kwestia nie tyczy się tylko Kielc, ogólnie jest to zauważalny problem (kadra, inne kluby). Jakoś w innych krajach trenerzy potrafią pracować wiele lat (wystarczy popatrzeć na włoską czy rosyjską ligę, a nawet niemiecką bądź francuską), a u nas w tym roku polecieli choćby Lebedew czy De Rocco, a na przestrzeni lat znalazłby więcej takich przypadków.

Moim zdaniem za zbyt dużo obwinia się u nas szkoleniowców. Owszem, jeżeli jest sytuacja, że drużyna złożona z zawodników, którzy powinni walczyć o dużo wyższe lokaty gra słabo, to można, a nawet trzeba szukać ratunku (ale wtedy się nie szuka - Kowal, Nawrocki), ale nie każdy przegrany mecz to wina trenera.

Niewdzięczna to rola trenera. Taki Janeczek, co ostatni sensowny sezon zagrał gdzieś w okolicy 2010 roku co roku bez problemu znajduje miejsce w plusligowych składach, trenera z podobnym "dorobkiem" już by dawno uśmiercono, zakopano albo wywieziono na Sybir.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: Guilder »

Nie analizując dogłębnie tego, czy faktycznie komuś przeszła teraz przez myśl dymisja Daszkiewicza, to jest pewien cykl w zespole z Kielc: trenerem jest Dariusz Daszkiewicz -> zespół gra słabo -> zmiana trenera -> okazuje się, że jest gorzej lub w najlepszym przypadku tak samo -> wraca stary trener -> zespół gra słabo, itd. A prawda jest brutalna, że bez porządnej inwestycji sukcesu nie będzie. Przekonaliśmy się o tym w Olsztynie (kto pamięta czasy PZU AZS?), przekonaliśmy się najbrutalniej w Częstochowie, do pewnego stopnia w tym sezonie przekonuje się Rzeszów. We wszystkich tych zespołach większa była korelacja sukcesów do budżetu, niż do umiejętności sztabu szkoleniowego.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... iewczynki/

W ten oto sposób Łapszyński staje się kolejnym zawodnikiem, którego szanuję niekoniecznie za postawę na boisku. Brawo.
Kłamca.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

I tak oto Kielce po raz ostatni zaprezentowały się w telewizji... Prezentacja wypadła marnie, czyli tak jak Dafi Społem a wcześniej Effector od kilku sezonów się prezentowało. Mecz z JW za kilka dni będzie ich ostatnim w Pluslidze. Pustki na trybunach, gdyby nie kibice Zawiercia, byłoby na poziomie AZS-u Częstochowa z ubiegłego sezonu. Na forum też cisza, jeden Noworoczny dostrzegł ten fakt w swoich podsumowaniach. W temacie o klubie też żadnej wiadomości o tym, żadnego szumu, żalu, rozczarowania, zero emocji, zimna cisza.

Właśnie to pokazuje, że decyzja o redukcji ligi była trafiona. Jak nie ma kibiców, nie ma pieniędzy, nie ma wyników. Przez kawał sezonu nawet atakującego nie było... To na co to komu? Komu to potrzebne? Jak widać po reakcjach, nikomu.
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Dafi Społem Kielce 2017/2018

Post autor: aziente »

Rozumiem, że młodzi, że chcą się rozwijać, że jeszcze potrenować przed wakacjami bo za wcześnie skończyli, wszystko ładnie pięknie i zasługuje na ordery. Powie mi ktoś, jaki wydźwięk mają mieć te mecze sparingowe jakie czekają kieleckich zawodników? :D jeszcze z jakimiś reprezentacjami (zapomniało mi się z kim)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”