Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: Didek »

A ja mam nadzieję, iż władze Ligi staną na wysokości zadania i odstrzelą Bydgoszcz z ligi. Skoro nie mają kasy to w niższej lidze powinno być im lepiej. Niech znajdą jeszcze jeden klub np. Lubin i liga 12 osobowa będzie całkiem znośna.

Przykład Częstochowy pokazuje, iż nie ma sensu reanimować trupów. Czasem trzeba zrezygnować, aby nie pogłębiać problemów. W końcu w zapisach o uczestnictwie jest zapis o składzie gwarantującym walkę, i budżecie m.in 3 mln PLN. Kto nie spełnia to do odstrzału. Jak pisałem wyżej, wszystkim wyjdzie to na dobre.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: DelectaFan »

Ja mam nadzieję, że to pokerowa zagrywka prezesa klubu, który chce zachęcić władze miasta jak i firmy z regionu do większego wsparcia finansowego klubu. Mam tylko nadzieję, że sytuacja się rozwiąże wcześniej niż do końca czerwca. Nie chciałbym aby klub spadał do niższej ligi bo to mogło by zabić męską siatkówkę w tym mieście podobnie jak stało się z żużlem.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: Kiepski »

A Kielce to skąd kasę wezmą na wykupienie miejsca i sformowanie jakiegoś sensownego składu? Bertus chyba ich nie wziął pod opiekę
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: kanonier »

Nie podoba mi się idea wykupywania miejsca. O wszystkim powinna decydować forma sportowa, a w przypadku jeśli dany klub nie ma pieniędzy na grę na najwyższym poziomie rozgrywkowym to spada ligę niżej i nikt za niego nie wchodzi. Nie wyobrażam sobie, aby Kielce, które spadły nagle miały wrócić, tak samo jak nie rozumiem sytuacji z żeńskiej ligi, gdzie szósta !! drużyna pierwszej ligi zagra w ekstraklasie czy jak ją tam zwał. Kalisz i Częstochowa wygrały ligę i nic z tego nie mają.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: DelectaFan »

Też uważam, że z tego zrobił się za wielki biznes, a sport spadł na drugi albo i trzeci plan. Powinno być tak, że jeśli dany klub nie jest w stanie spełnić wymogów finansowych a co za tym idzie i sportowych to awans powinien przypadać drużynie, która była najlepsza w lidze niżej. Władze ligi nic sobie z tego nie robią co powoduje, że liga zaczyna się robić coraz bardziej śmieszna na czym cierpi reszta drużyn, które sportowo zasłużyły na miejsce w lidze.

Szkoda Łuczniczki, bo nie wykorzystali oni marketingowo czasów, w których bili się z najlepszymi jak równy z równym i zamiast myśleć wtedy o długofalowym funkcjonowaniu klubu to cieszyli się chwilą, która niestety nie trwała długo i szybko sprowadzono nas do smutnej rzeczywistości.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: dyletant »

To zdaje się chyba kiedyś tak Warszawa odkupiła miejsce od Radomia, a potem chyba jeszcze nawet podebrała z 2-3 zawodników. Swoją drogą po Częstochowie przepadnie na 3/4 roku kolejna ładna i funkcjonalna hala, trochę szkoda by było.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: aezakmi »

dyletant pisze:Swoją drogą po Częstochowie przepadnie na 3/4 roku kolejna ładna i funkcjonalna hala, trochę szkoda by było.
Ten kolos świeci pustkami od wielu lat. Do tego ten ich spiker zniechęca do oglądania meczów w TV, a może i na żywo. Tak się drze na tej pustej hali, że nie idzie tego oglądać. A w Kielcach więcej ludzi przychodzi na mecze niż w Bydgoszczy. Przyjemnie było oglądać np. mecz Kielce vs Rzeszów. Dla mnie tylko Bednaruka byłoby szkoda i kilku zawodników.
NinaS
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 2017, o 14:40
Płeć: K

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: NinaS »

DelectaFan pisze:Ja mam nadzieję, że to pokerowa zagrywka prezesa klubu, który chce zachęcić władze miasta jak i firmy z regionu do większego wsparcia finansowego klubu. Mam tylko nadzieję, że sytuacja się rozwiąże wcześniej niż do końca czerwca. Nie chciałbym aby klub spadał do niższej ligi bo to mogło by zabić męską siatkówkę w tym mieście podobnie jak stało się z żużlem.
Miasto się z ulgą klubu pozbyło, nie widzę więc powodu, dla którego miałoby się angażować finansowo w prywatny klub prezesa Sieńki.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

To dla Ciebie aezakmi, abyś więcej takich głupot nie prawił ;) . A i tak to wynik za ostatni sezon, kompletnie nieudany. Gdy Bydgoszcz trzymała fason jeszcze za Heynena, frekwencja była więcej niż dobra. Nie ma wyników, nie ma kibiców, to w siatce normalne, widać to nawet po takim "siatkarskim mieście, pełnym oddanych kibiców" (przynajmniej zgodnie z paplaniną Polsatu) jak Rzeszów, gdzie w tym sezonie nie było tak fajnie jak w ostatnich pod tym względem. Nie kupuję też gadania o długofalowej wizji i innych takich. Sponsorzy się rozeszli i tyle, klub przecież nie oszczędza 10% wpływów na czarną godzinę.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze:To dla Ciebie aezakmi, abyś więcej takich głupot nie prawił ;) .
Przecież wynik jest zbliżony. Na papierze Bydzia jest tuż przed Kielcami, które miały jeszcze gorszy sezon. A wystarczy włączyć TV i wygląda to zgoła odmiennie. Zawyżają sobie frekwencję, jak Czewa w poprzednim sezonie.
witek79
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 18:46
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: witek79 »

Rok temu zgadzam się że w Czewie chodzilo po 500osób a wpisywali po 1000/1500, ale w tym sezonie pomimo gry w 1 lidze zawsze ten min 1000był a im mecze o wyższą stawkę tym wiecej ludzi na derbach ponad 4k a w 5 meczu finału w środę ok 3/3.5 także myślę że jakby byla +liga to te 2k by zawsze przyszly
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

aezakmi pisze: A w Kielcach więcej ludzi przychodzi na mecze niż w Bydgoszczy.
Otóż nie, nie przychodzi.
aezakmi pisze:Ten kolos świeci pustkami od wielu lat.
A tu dane za sezon 2015/16: https://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl

Bydgoszcz na podium z trzecim wynikiem.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze: Otóż nie, nie przychodzi.
A tu dane za sezon 2015/16:
Co mnie przeszłość interesuje? Ja mówię o obecnym sezonie, jesteśmy w temacie Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018 (a, że od wielu lat... Ok, może przesadziłem). To pewnie przez te Gabaryty hali. Ale "mam pomysła" :D. Sprawdzę bezpośredni pojedynek z obecnego sezonu: Bydgoszcz vs Kielce i odwrotnie. W Bydgoszczy widzów: 1532, w Kielcach: 900 - dane plusliga.pl. Bydgoszcz wygrywa 8-)
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

aezakmi pisze:Ten kolos świeci pustkami od wielu lat.
aezakmi pisze:Co mnie przeszłość interesuje?
Zdecyduj się :D . Po prostu Bydgoszcz ma bardzo duży potencjał. Duża hala - gorsza jakość odbioru dla przeciętnego widza, bo ludzie są mocno rozsiani. Ale to nie znaczy, że trzeba skreślać miasto i klub. I to jeszcze z północnej części kraju.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: Mateja »

Jeśli utrzyma się obecny poziom sportowy klubu (a pewnie tak będzie, ponieważ nic nie wskazuje na zmianę) to BKS w tym sezonie w końcu spadnie i problem z głowy. Niestety, jak już zostało wcześniej napisane (chyba nawet więcej niż jeden raz), sport w Bydgoszczy upada. Trzeba się cieszyć, że koszykarki godnie prezentują miasto w Basket Lidze Kobiet, bo niedługo i to może minąć.

Na razie tyle dobrego, że Chemik gra w PlusLidze i na swoim obiekcie, nie musi wynajmować żadnej sali gimnastycznej w sąsiednich powiatach :D
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: DelectaFan »

Jak na razie w Bydgoszczy tylko odchodzą z klubu a może i nawet sam klub odejdzie z ligi. Szkoda Sacharewicza bo był najlepszy w zespole. Mam nadzieję, ze odejdzie do dobrego klubu jak np. Olsztyn.
Bydgoszcz gra na czas bo i tak zawsze czekali i patrzyli co zostało na rynku i brali średnich zawodników. Może to pech a może brak znajomosci rynku.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: DelectaFan »

Zapowiada się, że Bydgoszcz wystartuje w PlusLidze. Nikt nie chce zająć miejsca za Łuczniczkę w +Lidze, więc klub wystartuje w rozgrywkach ligowych, ale raczej nie zanosi się aby była to mocna drużyna (nic odkrywczego) już 3 rok z rzędu Bydgoszcz będzie walczyła o utrzymanie.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 527
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: pietrus72 »

Sacharewicz wyląduje w Zaksie,choć nie potwierdzili tego jeszcze w newsach .
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: DelectaFan »

Z Łuczniczki odchodzi nawet Jakub Rohnka, który wydaje mi się spokojnie mógł zostać w Bydgoszczy na kolejny sezon mimo swoich kłopotów ze stosowaniem witamin :) Trochę dziwna decyzja, ale pokazuje to bierność władz Bydgoskiej drużyny. W grodzie nad Brdą ciągle cisza a większość wartych uwagi zawodników już kluby ma, albo są na ostatniej prostej aby dogadać nowe umowy. Jak tak dalej będzie to będą tutaj grali juniorzy z chemika, którzy też nie zaprezentowali się za dobrze w rozgrywkach młodzieżowych.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: DelectaFan »

"Chemik" Bydgoszcz ogłasza nowych zawodników. Nikogo z nich nie znam, ale to może przez moją ignorancję.
witek79
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 18:46
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: witek79 »

Po przedstawieniu tych transferów chyba serio mogli oddać to miejsce w Plusie, wyglądają na najsłabszych na papierze na ten moment
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

Panowie, jak tak gadacie, to podzielcie się linkiem, innym źródłem albo chociaż opowiedzcie szerzej. Skład Bydzi nie jest newsem dnia, żeby wszędzie było go widać.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: Pidgey »

Do Łuczniczki dołączyli: Vinhedo (znany z występów w Jastrzębskim Węglu), Maksim Marozau (były środkowy Dafi Społem Kielce), Bartłomiej Lipiński, młody atakujący Mateusz Witek i statystyk Kamil Kwieciński.

Źródło: Fb Łuczniczki Bydgoszcz -----> https://www.facebook.com/luczniczkabydgoszcz/
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

A propos powyższego linku:
UWAGA! Patrzenie na "zdjęcia" nabytków wykonane w photoshopie może wywołać nieodwracalne zmiany w psychice odbiorcy!

Jedynie Lipiński to ciekawy transfer, był spór między drukjulem, a (chyba) WysokimPortorykańczykiem o to czy jest taki dobry, czy nie bardzo w drugiej włoskiej lidze. Będzie można zweryfikować. Ponadto czas zmianę nazwy zespołu w temacie - od dzisiaj to Chemik Bydgoszcz. Nieco im zajęło ogarnięcie tak banalnej sprawy jak właściwa nazwa zespołu. Poza tym Chemik szykuje się do ostrej walki o spadek, Lubin wygląda solidniej.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: Kamil92 »

Z tego co pisał kolega @drukjul w temacie ligi włoskiej, to Bartłomiej Lipiński zanotował dobry sezon w Serie A2 grając na przyjęciu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: drukjul »

Pidgey pisze:Do Łuczniczki dołączyli: Vinhedo (znany z występów w Jastrzębskim Węglu), Maksim Marozau (były środkowy Dafi Społem Kielce), Bartłomiej Lipiński, młody atakujący Mateusz Witek i statystyk Kamil Kwieciński.

Źródło: Fb Łuczniczki Bydgoszcz -----> https://www.facebook.com/luczniczkabydgoszcz/

Przy mizerii finansowej klubu, to całkiem ciekawe transfery IMHO. Brazylijczyka z boisk PLS-u już trochę znamy, a w przypadku Lipińskiego faktycznie będzie się interesująco przekonać, czego się Bartek nauczył przez ten rok w Serie A2, gdzie miał okazję grać dużo i sądząc przynajmniej ze statystyk, często grał naprawdę dobrze. Morozow (w tym wypadku lepiej zostać przy formie rosyjskiej nazwiska, której zawodnik na co dzień sam używa, tym bardziej że białoruska szczególnie w odmianie daje trudny do wymówienia łamaniec) w ubiegłym sezonie w Kielcach też się pozytywnie wyróżniał - w rankingu środkowych jeżeli chodzi o zdobywane punkty znalazł się w drugiej dziesiątce, a jeżeli chodzi o bloki na set nawet w pierwszej dziesiątce środkowych bloku.

O Mateuszu Witku - najlepszym atakującym tegorocznego turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów można przeczytać tutaj https://siatka.org/pokaz/skazani-sukces-mateusz-witek/
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: kanap »

Bartłomiej Lipiński na stronie legavolley zakładka "statistiche per giornata 2017/2018" statystyki z meczów zawodnika w serie A2
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Klub wraca do początkowej nazwy "Chemik Bydgoszcz".
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: drukjul »

Michal5 pisze:Klub wraca do początkowej nazwy "Chemik Bydgoszcz".
Tradycje sportu tylko że w ZSRR ;) W epoce stalinowskiej pod koniec lat 40-tych partia postanowiła, że wzorując się na organizacji sportu u radzieckich towarzyszy na miejsce dotychczasowych autonomicznych, tradycyjnych klubów sportowych powstaną branżowe zrzeszania sportowe z miejscowymi kołami sportowymi. W rezultacie w kraju mieliśmy wtedy dziesiątki i setki nie tyle klubów, co podlegających pod centralne branżowe zrzeszenia sportowe kół sportowych i drużyn o dokładnie takich samych nazwach: "Chemik", "Kolejarz", "Górnik", "Stal", "Włókniarz", "Budowlani", "Samorządowiec", "Gwardia". Podobnie było w tym czasie w innych krajach bloku wschodniego - NRD, Czechosłowacji, Bułgarii, czy Rumunii. Jaki jest dziś sens do tych "korzeni" wracać przyznam się, że zupełnie nie rozumiem.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Łuczniczka Bydgoszcz 2017/2018

Post autor: aezakmi »

Vinhedo na rozegraniu... Hmm, dobrze sobie to wymyślili lub wymyślił, bo może to Kuba Bednaruk robi, co może, aby jakoś poskładać drużynę za nieduże pieniądze. Filipiak na ataku - przy Vinhedo może zagrać lepszy sezon niż poprzedni. Gryc od początku szykowany jest na przyjmującego więc progres powinien być, libero Kowalski ten sam, środek: Szalacha kolejny sezon w Bydgoszczy. Jest jakaś stabilizacja na pozycjach + lepszy rozgrywający. Tli się małe światełko w tunelu.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”