Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

aziente
Posty: 271
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: aziente »

Uważam, że argument "zasięgu" jest co najmniej inwalidą. Dlaczego? siatka wisi na wysokości 243 cm, antenka kończy się zatem na 323 cm. Grając w grę mało który siatkarz "przeskakuje" wysokość antenki. Jeżeli ktoś atakuje z pułapu 320 to już jest nieźle. Niewiele ma tu do gadania skakanie wzwyż do tablicy jak koszykarz na wysokość 345. Poza tym, szanujmy się, czy ktokolwiek ma wpisane realne swoje zasięgi? Zaokrąglanie wyników ma miejsce wszędzie, począwszy od historycznej już młodej ligi, gdzie koledzy sportowcy podawali ustnie swoje osiągi :) a kończąc na Kubiaku, Ruciaku, w sumie Kurek też w swojej dorosłej karierze nagle urósł z 205cm [potrzebne źródło!! ale jestem pewny, że któregoś razu podawano 208 a może i 210] Kubala łapie 318 w bloku. Ruciak też. Kurkowi wpisuje się 370 w ataku. Stawiam czekoladę osobie, która wskaże fotografię z (jakimkolwiek siatkarzem) gdzie łapie w ataku ~40cm ponad antenką.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Oczywiscie masz rację, ze praktyczna gra odbywa się na wysokościach nizszych niż te "teoretyczne". Tylko tu ważne sa dwie sprawy. Pierwsza to taka, że sa jakies proporcje, tzn jak ktos ma wyższy teoretyczny, to gra wyżej. Druga to taka, ze akurat u śrdokowych te zasięgi z natury ataku z krótkiej sa bardzo zblizone do maksymalnych, Jak ktos nie grał i tego nie czuje, to wystarczy przyjrzec się srdokowym z zasięgiem (typu Nowakowski w szczytowej formie, ś.p. Arek Gołaś, czy chocby Lisinac jak dostanie na pułapie).
Zresztą, wystarczy popatrze, ze na "konkursach gwozdzia" kazdy, nawet przyjmujacy idą na krótką, na popularnego "maksa". ;)

Summa summarum, trudno gra się ze stosunkowo niewielkim zasiegiem bloku, przeciwko krótkim na pułapie. A jeszcze jest dsyproporcja taka, ze na pomiarach, to mozna sobie zamach wykonac, a na siatce nie bardzo, bo i rozgrywający moze kiwnąc, i w siatke mozna wpaśc, i wreszcie najcześciej nie ma na to czasu jak się czeka. Jak sie skoczy opcja jest troszke łatwiej, ale na toppoziomie rozgrywajacy widza duzo.
Nizszym zdecydowanie łatwiej w bloku na skrzydłach, mozna się wspomóc kroczkiem, półobrotem. To duzo daje.

PS A propos czekolady ;) Kiedyś, jak Gołas przyszedł do Czewy, bylem w Brzegu Dln. na turnieju przedsezonowym. Miał spory kawał tułowia nad siatką przy ataku na rozgrzewce. Akurat stałem ze znajomym trenerem naprzeciwko i podziwialismy...
A danych Ruciaka pewnie nikt nie weryfikował od nastu lat, bo są, to po co? ;)
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: slepy sedzia »

aziente pisze: ... Kubala łapie 318 w bloku. Ruciak też ...
Ktoś wierzy, że Kochanowski ma zasięg do bloku 318 ??? ... chyba łokciami ...
Co roku w Polsce jest ze 100 kadetów, którzy mają taki blok. I nie są to same super talenty motoryki.
Do bloku skacze się około 20 cm niżej niż do ataku, a Kuba mając 14,5 roku łapał w ataku 344. Dawało by to już wtedy blok około 325. Osobiście rozmawiałem z trenerem, który robił ten sprawdzian i wiem że to nie była lipa. A Jakub miał wtedy jakieś 195 wzrostu i był dużo mniej dynamiczny niż obecnie. Teraz ma zasięg na pewno rzędu 360. Albo i więcej bo to chłopak z bardzo dobrą windą w nodze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

slepy sedzia pisze:Teraz ma zasięg na pewno rzędu 360. Albo i więcej bo to chłopak z bardzo dobrą windą w nodze.
Jak Kochanowski ma tyle, to Gołaś łapał ze 4 metry, albo i więcej...
Nie ma reguły jaka jest róznica w bloku z rozbiegu i stojac, ale własnie ci bardziej dynamiczni w nabiegu z reguły maja róznice wiekszą.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: slepy sedzia »

grzegorzg pisze:
slepy sedzia pisze:Teraz ma zasięg na pewno rzędu 360. Albo i więcej bo to chłopak z bardzo dobrą windą w nodze.
Jak Kochanowski ma tyle, to Gołaś łapał ze 4 metry, albo i więcej...
Nie ma reguły jaka jest róznica w bloku z rozbiegu i stojac, ale własnie ci bardziej dynamiczni w nabiegu z reguły maja różnice wiekszą.
Bardzo skoczni zawodnicy mają około metra wyskoku ( do ataku) . To już wielki wynik. Ale nawet przeciętni siatkarze ligowi skaczą około 80cm. A 70 , to już kwalifikacja jumpera do kategorii: "potrafi wskoczyć tylko na rozłożoną gazetę", czyli wyskok cienki. Nie są to zatem wcale kosmiczne różnice. To się tylko tak wydaje.
...
Michael "Air" Jordan za młodu skakał 121. Sięgał 380 - to więcej niż Shaq O'Neil - jednak do 4 m bardzo daleko.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Xenio »

http://www.lottoeurovolley2017.com/druzyna-polska. Ciekawe zestawienie np Buszek - Bieniek.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: PvK »

Xenio pisze:http://www.lottoeurovolley2017.com/druzyna-polska. Ciekawe zestawienie np Buszek - Bieniek.
Nie uwierze, by Zatorski mial wyzszy zasieg stojac od Kochanowskiego
aziente
Posty: 271
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: aziente »

Bieniek stojąc - 300, blokując - ma głowę nad siatką. Czyli co, do bloku skacze 30 cm? :) [również paraźródło wiki podaje 329] OK, widać, że ma długie łapy, ale mimo tego sądzę, że to i tak przesadzone wyniki. Pamiętamy bloki Marcina Możdżonka na stojąco (bo chyba stawał lekko na palcach), też przecież kawał chłopa.
Może właśnie poruszamy problem natury psychologicznej człowieka? :P Nierzadki to obrazek, gdy panowie zawyżają swoje wymiary różnych partii ciała, panie natomiast zaniżają wagę (?)
Załączniki
Marcin Możdżonek 2010 r.
Marcin Możdżonek 2010 r.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Nie wierzcie zadnym smiesznym statystykom prowadzonym x lat temu. Ja o wzroscie 190cm łapie 335 w ataku, w bloku - 25-30 grajac w lidze 3. To wszystko to kiepski zart.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1797
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: hardy »

Bieniek waży 210kg. Może dlatego nie umie blokować :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: leeon »

Ileeeeeee?
Edit. Ok widzę że nawet takich danych nie potrafią dobrze wrzucić na stronie www
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Xenio »

Jaki związek, takie dane :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Szampon093 pisze:Nie wierzcie zadnym smiesznym statystykom prowadzonym x lat temu. Ja o wzroscie 190cm łapie 335 w ataku, w bloku - 25-30 grajac w lidze 3. To wszystko to kiepski zart.
Pocxzekaj, poczekaj, nie wszystko...
A le najpierw z ciekawości - ile masz stojac w takim razie?

Jak to z danymi bywa, częśc jest prawdziwych, cześc nie. Oczywiście dokładnych danych miec nie bedziemy, ale pi razy oko razy drzwi mozna sobie pewne rzeczy dospiewac na podstawie obserwacj i pewnej wiedzy. Slepy sedzia podaje prawie dobrze mozliwe
slepy sedzia pisze:Bardzo skoczni zawodnicy mają około metra wyskoku ( do ataku) . To już wielki wynik. Ale nawet przeciętni siatkarze ligowi skaczą około 80cm. A 70 , to już kwalifikacja jumpera do kategorii: "potrafi wskoczyć tylko na rozłożoną gazetę", czyli wyskok cienki. Nie są to zatem wcale kosmiczne różnice. To się tylko tak wydaje.
No nie bardzo. Masz rację, ze metr to wynik naprawdę człowieka z "winda w nogach", ale nie na tyle wielki, aby nie był wiekszy (mój syn w wieku 18 lat gibał metr do góry. Mysle, że ci naprawdę najlepsi skoczkowie w po0lskiej siatkówce jak Świder, czy Gołaś. mogli skakac ok 110-115. Natomiast Michał Bakiewicz nigdy w zyciu nie skakał 80 cm, takze róznie z tym bywa. Dysproporcje sa znacznie wieksze niż Ci się wydaje. Jak ktos ma wprawne oko, to mozna skocznośc ocenic po "zawisie". Po prostu fizyki sie nie oszuka i czas w powietrxzu wydłuza się kwadratowo w funkcji wysokości tzn jak wyskośc rózni się o 20 % to czas o 44% a to widac, słychac i czuc. Gdybym miał strzelic gdzie jest granica przy której widac, ze siatakrz ma tem zawis, to jest to imho ok 80 cm. Dobrym przykładem jest tu nap Kubiak w bloku. który chyba miał podane 320 kiedyś. No i np jak grał ten świetny szezon w Jastrzębiu, to było widac tez "zawis" w bloku, a skakał przy tym szacujac zasięg stojąc po wzroście pi razy oko ok 80-85 cm, oczywiście, a jakże, z półobrotu. ;) Dzisiaj ten zasięg w bloku ma zauważalnie słabszy.

Nie sądzę, aby Bieniu miał 300 cm stojac, Ja miałem 250 cm przy 190 cm majac naprawdę długie rece, ponadnormatywnie dugie.
Mysle, ze ma zasięg w okolicach 280. No i mistzrem skika to on nie jest, ale nie musi.

Co do pocz atku dyskusji. Ja porównałbym Kochanowskiego do Atanasijevica motorycznie. Atan jest szybki, ale skika jakiegos nie ma wielkiego.

PS Tak się zastanawiam czy sie nie wygłupiłem z tym procentami czasu co rosną do kwadratu. Niestety, organ nieużywany zanika. Moze jakis młody, zdolny sie wykaże i wyprostuje, bo mi sie nie chce przypominac wzorów. W kaxdym razie mam nadzieję, ze widomo o co chodzi, bo przeciez nie o kazdym zawodniku mósie się, ze ma ten zawis.

PS2 Dobra, przepraszam, namieszałem, stosunek wysokosci, to jest pierwiastek. Dlatego ta prawidłowa interpretacja powinna brzmiec, ze dopiero jak jest naprawde spory wyskok, to jest długi czas i widac ten "zawis"
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: kanimo »

Dobra ale wrzucacie troche do jednego worka wyskok do bloku i ataku.
Na moj chlopski rozum zawodnik bazujacy na dynamice, jak Kuba, bedzie tracil do gosci bazujacych na wzroscie,
im bardziej wyskok bedzie z miejsca.
Slepy-sam byles wielkim i pierwszym na tym forum zwolennikiem przejscia Kuby na przyjecie. I pamietam jak wychwalales jego zasig w ataku na skrzydle, piszac ze na srodku Kuba nie moze sie rozwinac.
A ze w wieku 14 lat skakal iles tam... On dlatego jest na tym srodku, ze wczesnie urosl. I stosunkowo wczesnie przestal rosnac, niestety. Stad byl nasz raban od MPK, gdzie zagral na przyjeciu zostajac najlepiej atakujacym imprezy, z powou nieprzestawienia w Spale.

A do czego Kuba dojdzie na srodku-nie warto sie klocic. Mysle, ze zostanie powolany. Pewnie troche pogra w wakacje. Pewnie zmieni klub i zobaczymy go w pucharach/lepszej lidze. Wiec poczatki odpowiedzi beda najdalej za rok.

Bestia zdolna, ale organizacja i priorytety Spaly nie ulatwily mu zycia. Choc utrudnily chyba w mniejszym stopniu, niz takiemu Domagale, przestawionemu z przyjecia na atak, by zapewnic pozycje drugiego przy Ziobrowskim (brak sensownych atakierow w roczniku uzupelniajacym).
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Xenio pisze:http://www.lottoeurovolley2017.com/druzyna-polska. Ciekawe zestawienie np Buszek - Bieniek.
Jakim cudem osoba mająca 180cm ma zasięg stojąc 260? Ja mam 182 i sięgam mniej więcej wysokości siatki, a osoba niższa ma o całą dłoń wyżej? Wiem, że jak ktoś jest wyższy np. o 30 cm, to dodając dłuższe ręce różnica jeszcze się pogłębi, no ale ktoś niższy i taka przepaść?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Verdungo »

niepoinformowany pisze:
Xenio pisze:http://www.lottoeurovolley2017.com/druzyna-polska. Ciekawe zestawienie np Buszek - Bieniek.
Jakim cudem osoba mająca 180cm ma zasięg stojąc 260? Ja mam 182 i sięgam mniej więcej wysokości siatki, a osoba niższa ma o całą dłoń wyżej? Wiem, że jak ktoś jest wyższy np. o 30 cm, to dodając dłuższe ręce różnica jeszcze się pogłębi, no ale ktoś niższy i taka przepaść?
Chyba pomiarów dokonali na siatce 2,25 m dla niektórych i zobaczyli ile dłoń wystaje ponad taśmę, sądząc, że siatka jest na 2,43 :D. Zatorski przy wzroście 184 cm ma 263 zasięgu stojąc, wiec to jakiś kosmos. Dla porównania np. Konarski przy wzroście 198 cm ma zasięgu 270, czy Kurek przy wzroście 205 cm ma 274. Widać, że z kapelusza wyciągnięte niektóre dane.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Xenio »

Znalazłem zestawienie drużyny AZS Olsztyn z 2013 roku.
Buszek 195 cm zasięg stojąc 252 cm, Szymański 202 cm zasięg 258 cm, Hain 207 cm zasięg 265 cm, Krzysiek 208 cm zasięg 270 cm, Łukasik 208 cm zasięg 275 cm. Ten ostatni ma długie łapska więc różnica wynosi 67 cm (u pozostałych jest to 56-62 cm).Zasięg stojąc nie przekłada się na zasięg w ataku np przy Krzyśku podają 360 cm ale Łukasik ma tylko 355 cm.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: slepy sedzia »

kanimo pisze:Dobra ale wrzucacie troche do jednego worka wyskok do bloku i ataku.
Na moj chlopski rozum zawodnik bazujacy na dynamice, jak Kuba, bedzie tracil do gosci bazujacych na wzroscie,
im bardziej wyskok bedzie z miejsca.
Slepy-sam byles wielkim i pierwszym na tym forum zwolennikiem przejscia Kuby na przyjecie. I pamietam jak wychwalales jego zasig w ataku na skrzydle, piszac ze na srodku Kuba nie moze sie rozwinac.
A ze w wieku 14 lat skakal iles tam...
A do czego Kuba dojdzie na srodku-nie warto sie klocic. ...
To nie tak. Kuby na środek było szkoda , ale dlatego, że środkowy gra jedynie 7/12 meczu.
Natomiast przyjmujący czy atakujący , mogą grać cały czas. Dlatego "użytkowa wartość" dla drużyny środkowych jest mniejsza. Z tego względu wielka szkoda, że tak fantastyczny talent nie został przyjmującym, do czego w wieku 14-15 lat wg mnie miał "papiery". Teraz już za późno.
Ale nigdy nie pisałem, że Kuba będzie kiepskim środkowym! Będzie znakomitym. Jakub ma taką motorykę, koordynacją i głowę do siatkówki ( i do życia w ogóle) , że będzie na środku też będzie wielkim graczem. Już jest.
To że ma 199-200 a nie 210 wzrostu, w przypadku takiego talentu nie ma znaczenia. On to nadrabia innymi czynnikami z nawiązką.
------------------------
Ciekawe czy tv pokaże wszystkie mecze PP. Wie to ktoś?
Bo uwaga: gra wicelider 1 ligi, Krispol Września, gdzie na ataku występuje Patryk Napiórkowski, z którym Kuba wielokrotnie grał i razem i przeciw sobie w Olsztynie. Jest trochę wyższy ( 201-202) , ale podobnej budowy i windę w nodze miał też taką jak Kuba. To jeden z lepszych zasięgów w kraju - obecny klub podaje 367, jak dobrze pamiętam.
I to pewnie prawda, bo Patryk tłucze z "drugiego piętra".
Nie wierze, że Kochanowski trenujący przez te lata po SMS, kadrach, z lepszymi trenerami i w lepszych klubach i warunkach niż Patryk , sięga teraz tylko 348. Po prostu nie wierzę - uważam że to lipa podana dziennikarzom na odczepnego.
Ostatnio zmieniony 9 sty 2018, o 19:08 przez slepy sedzia, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: kanimo »

Jest taka miejska legenda, ze Lukasikowi w Spale zmierzono 360 czy tez 365.
Zreszta akurat po kontuzji to mniej istotne.
Jest paru gierojow co lapia wysoko a niewiele z tego wynika.
Mika w Spale tez wysoko lapal.


Tym samym odeszlismy od tematu jakim byl zasieg w bloku Kuby i jego wplyw na dalsza kariere.

I warto przypomniec, ze te dane sa czesto mierzone raz na kilka lat i potem przepisywane.
Moim zdaniem z jakimis modyfikacjami "na oko" sadzac po niektorych kwiatkach.

Edit: te 348 to w ataku? :] :] :]
Rzeczywiscie wynik na odpal. Np Halaba bedac sporo nizszy ma 350 czy tez 355.

Jednak nie bez przyczyny na srodku graja wysocy, a niscy lekko nie maja w bloku.
Zobaczymy na ile Kuba nadrobi innymi aspektami. Wisnia tez mial niezla motoryke. Na moje oko Kuba jest skoczniejszy i ma lepsze miesnie. Pamietam tez swietna gre w obronie w paru meczach juniorskich.
Ale zawsze musi nadrabiac. Jak na skrzydlowego 2m to parametry idealne. ;)
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: slepy sedzia »

kanimo pisze:Jest taka miejska legenda, ze Lukasikowi w Spale zmierzono 360 czy tez 365.
Zreszta akurat po kontuzji to mniej istotne.
Jest paru gierojow co lapia wysoko a niewiele z tego wynika.
Mika w Spale tez wysoko lapal.


Tym samym odeszlismy od tematu jakim byl zasieg w bloku Kuby i jego wplyw na dalsza kariere.

I warto przypomniec, ze te dane sa czesto mierzone raz na kilka lat i potem przepisywane.
Moim zdaniem z jakimis modyfikacjami "na oko" sadzac po niektorych kwiatkach.
Oficjalnie po sprawdzianach przed naborem do SMS podano zdaje się 347.
Ale kto widział Łukasika w wieku 15-16 lat spokojnie uwierzy w 360. Bo było chyba nawet więcej.
On wtedy był kompletnie innym zawodnikiem niż teraz , szczuplejszym i bardzo dynamicznym. Z drugiej linii potrafił walnąć nad blokiem w 7. metr. Do tego potrzebny jest wielki zasięg.
I wcale nie miał tych złych nawyków z jakim boryka się teraz. One pojawiły się po tej cholernej kontuzji.
Ach ... to był talent jak dwóch Kochanowskich. :(
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Xenio »

Łukasik w Spale w wyskoku dosiężnym miał 347 za drugim podejściem 351 cm, co było nowym rekordem. Innych legend nie słyszałem 365 ? w życiu.
P.S. Łukasik i Ociepski to urodzeni plażowicze i tam ich miejsce.
aziente
Posty: 271
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: aziente »

Reasumując : 318 w bloku zupełnie wystarcza ;)
Załączniki
318 w bloku?
318 w bloku?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Dwoma słowami chciałem spuentowac tę dyskusje, przynajmniej z mojej strony. Pozwoliłem sobie wyrazic obawy w aspekcie warunków fizyzcnych co do przyszłości Kochanoiwskiegpo, co nie znaczy, ze sie sprawdzą. Na pewno jednak one istnieją biorąc cchcocby pod uwagę wypowiedz ś.p. Huberta Wagnera o młodym Pawle Papke, na temat tego, iz moze mu zabraknąc kilku cm aby zostac graczem klasy światowej. Jesli Wagner mówił to o majacym 196 cm atakujacym, to tym bardziej mozna to przetrasponowac na pozycje środkowego o wzroscie 199 cm.
Oczywiście, mój syn przypomniał mi, ze wspomniany Jao Jose zosta bodaj najlepiej blokujacym MŚ2002. Ale od tego czasu siatkówka mocno przyspieszyła, co poniekąd wymusza dobre parametry środkowego jesli chodzi o zasięg stojac.

PS Co do tego zdjęcia powyżej, to wszystko zalezy od oberwatora. Perspektywa zmienia się diametralnie. Najlepsze sa ujęcia albo z podobnej wysokosci, albo daleko z tyłu/przodu, które minimalizuja błąd (paralaksy?)
zibibobi
Posty: 795
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: zibibobi »

Ta dyskusja jest bez sensu. Może ktoś podskakiwać nawet 4 m a blokować nie umie. Niczego to nie dowodzi. A jak gra Kochanowski każdy, kto obserwuje mecze + Ligi, widzi.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Nagor »

grzegorzg pisze:Ale od tego czasu siatkówka mocno przyspieszyła, co poniekąd wymusza dobre parametry środkowego jesli chodzi o zasięg stojac.
Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie niż mówisz. Coraz więcej środkowych ~200cm wzrostu przebija się do dobrych drużyn czy kadr narodowych właśnie ze względu na szybkość pod siatką.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

jaką szybkosc? przemieszczania sie do skrzydeł za szybkimi wystawami? Ok, ale najpierw trzeba "obsłuzyc" swoją nominalna pozycję z potencjalnie nawet trzema zagrożeniami, a każdy wyższy wyskok, to stracony czas. A jek nie bedzie skakał, to ani statystycy, ani rozgrywajacy w ciemię na tym poziomie bici nie są, bo z opcją czekania w bloku robi sie dramatyczna dsysproporcja na korzyśc atakujacego z naprzeciwka przy takich parametrach wzrostowych.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Michal5 »

http://indykpolazs.pl/aktualnosci/2756_ ... rakty.html

Woicki i Hadrava z nowymi kontraktami. Zatrzymanie Czecha chyba kluczowe w tej układance.
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: lobmar »

Michal5 pisze:http://indykpolazs.pl/aktualnosci/2756_ ... rakty.html

Woicki i Hadrava z nowymi kontraktami. Zatrzymanie Czecha chyba kluczowe w tej układance.
Czyli Kochanowski raczej ma juz nowy klub
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

lobmar pisze:
Michal5 pisze:http://indykpolazs.pl/aktualnosci/2756_ ... rakty.html

Woicki i Hadrava z nowymi kontraktami. Zatrzymanie Czecha chyba kluczowe w tej układance.
Czyli Kochanowski raczej ma juz nowy klub
Jeszcze nie podpisal nigdzie.
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: lobmar »

Szampon093 pisze:
lobmar pisze:
Michal5 pisze:http://indykpolazs.pl/aktualnosci/2756_ ... rakty.html

Woicki i Hadrava z nowymi kontraktami. Zatrzymanie Czecha chyba kluczowe w tej układance.
Czyli Kochanowski raczej ma juz nowy klub
Jeszcze nie podpisal nigdzie.
Ustna umowa pewnie juz jest :D :D
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, o 20:00 przez lobmar, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”