Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: mily66 »

Poinformowany pisze:
AZS OLSZTYN 1978 pisze:Czyli skład mocno prawdopodobny
Hadrava,Kańczok
Woicki,Gil
Andriga,Lux, Kapelus , młody
Zniszczoł, Pietraszko, Młody, Piński
Żurek, Zabłocki
Pliński najprawdopodobniej zagrał swój ostatni sezon w życiu, więc środek będzie wyglądał inaczej.
No właśnie chyba do końca nie wiadomo, on chyba sam nie wie czy kończy czy nie.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: biker74 »

Chal pisze:Będzie Radek Gil i Kapelus.
Mnie dziwi że JW odpuszcza kolejny talent z Akademii. Po Kwolku, Gil to po co im ta Akademia.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Adamde »

Kapelus to solidny gracz ale najlepsze lata ma już za sobą. Poza tym, chyba ktoś bardziej ofensywny by się przydał, jeżeli zostaje Andringa. Walinski nie przedłużył z Bedzinem, byłby ciekawą opcją.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Adamde pisze:Kapelus to solidny gracz ale najlepsze lata ma już za sobą. Poza tym, chyba ktoś bardziej ofensywny by się przydał, jeżeli zostaje Andringa. Walinski nie przedłużył z Bedzinem, byłby ciekawą opcją.
Waliński - Zawiercie
aziente
Posty: 270
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: aziente »

AZS OLSZTYN 1978 pisze:Czyli skład mocno prawdopodobny
Hadrava,Kańczok
Woicki,Gil
Andriga,Lux, Kapelus , młody
Zniszczoł, Pietraszko, Młody, Piński
Żurek, Zabłocki
młody na przyjęciu? ani Olsztyn dobrym miejscem na rozwój, ani na siedzenie na ławce, ani jakiegoś młodego ciekawego na horyzoncie nie widać. doprawdy szkoda, że Santili nie widzi w zespole Buchowskiego. Włoch to włoch, zechce na czwartego jakiegoś kolejnego no-name bez obywatelstwa polskiego.
Nie chcę źródeł, bo pewnie takich nie ma, ale skąd idea: Gila, Luxa, Pietraszko? jakieś wtyki w zespole? czy powtórzone ploty? (no offence)
Ostatnio zmieniony 6 maja 2018, o 21:36 przez aziente, łącznie zmieniany 1 raz.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: azs_oln »

O kapelusu oraz gilu nic nie słyszałem wiec wydaje mi się to plotą,ale z informacji sprzed paru tygodni wiem ze bardzo intensywnie były prowadzone rozmowy z sacharewiczem oraz wachnikiem.
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Poinformowany »

Sacharewicz na trzeciego w Zaksie co już na forum zresztą zostało napisane, Pietraszko i Lux pewni, Gil także. Zobaczycie w przeciągu niedługiego czasu, że ogłoszą tychże zawodników oficjalnie.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: azs_oln »

Wiadomo coś jeszcze kto mógłby przyjac za Adriana? Ehh szkoda bo nie takich transferów się spodziewałem po tak udanym sezonie.narazie ciężko powiedzieć ze się wzmacniamy a tak powinno być.dziwne jest także to ze byliśmy w stanie ściągnąć lepszych zawodników po zajęciu 10miejsca niż 4... mam cicha nadzieje ze jeszcze nas zaskoczą jakimś porządnym transferem tak jak to było z Wojtkiem Włodarczykiem pod koniec okienka.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: hubert »

Nie przesadzajcie z tym Buchowskim. Miał tyle samo dobrych meczów co i bardzo słabych. Nie ma sensu grać defensywnym Andringą i Buchowskim. Nie ma parametrów aby atakować w miarę regularnie na równym bloku.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: barti522 »

To prawda tylko , że lepiej grać Buchowskim niż Kapelusem i jeśli Lux nie wypali to będzie ultra-ofensywna para Andringa - Kapelus :D
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: hubert »

Pewnie, że tak, ale jak nie ma pieniędzy na zatrzymanie Buchowskiego to co zrobić ? Tak samo z Luxem. Idealnie to Włodarczyk za Rousseaux i Lux za Buchowskiego, ale znowu $$$.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: jarek8dywan »

W mojej ocenie Kapelus nie jest taka zla opcja jako 3 przyjmujacy (biorac pod uwage mozliwosci AZSu). Duze doswiadczenie, niewielka cena, a i trafiaja mu sie jeszcze mecze z dobrym % w ataku - ma dobre czucie w obijaniu bloku przeciwnika i oddaje stosunkowo malo punktow po bledach wlasnych (to jest chyba jego lepsza strona, niz przyjecie). Jesli Lux bedzie falowal, to ma lepsza zmiane niz mial Russo. Buchowski mial byc raczej zmiana dla Andringi, bowiem specjalizuje sie w defensywie. Dodatkowo mam wrazenie, ze pod koniec sezonu troche zaczal krecic nosem na role zmiennika, co zwlaszcza widoczne bylo w ostatnich meczach. Ciekawe tylko jak poradzi sobie Slowak w mocniejszej lidze...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Nagor »

W kółko wszyscy piszą o budżecie - czy rzeczywiście jest aż tak krucho i klub nie znajdzie po takim sukcesie dodatkowych środków? Co z pucharami?
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: kanimo »

aziente pisze:
AZS OLSZTYN 1978 pisze:Czyli skład mocno prawdopodobny
Hadrava,Kańczok
Woicki,Gil
Andriga,Lux, Kapelus , młody
Zniszczoł, Pietraszko, Młody, Piński
Żurek, Zabłocki
młody na przyjęciu? ani Olsztyn dobrym miejscem na rozwój, ani na siedzenie na ławce, ani jakiegoś młodego ciekawego na horyzoncie nie widać. doprawdy szkoda, że Santili nie widzi w zespole Buchowskiego. Włoch to włoch, zechce na czwartego jakiegoś kolejnego no-name bez obywatelstwa polskiego.
Nie chcę źródeł, bo pewnie takich nie ma, ale skąd idea: Gila, Luxa, Pietraszko? jakieś wtyki w zespole? czy powtórzone ploty? (no offence)
Jest Szymanski. Chyba niezla ewentualnosc. Jak ma byc mlody to akurat najlepsza. No ewentualnie Sliwka ;)
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: azs_oln »

o grze w pucharach nawet nie ma mowy,z kasa nie jest tak zle ale przykre jest to ze po tak udanym sezonie jestesmy w stanie sciągnąć co najwyzej luxa z ligi słówackiej...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Nagor »

azs_oln pisze:o grze w pucharach nawet nie ma mowy,z kasa nie jest tak zle ale przykre jest to ze po tak udanym sezonie jestesmy w stanie sciągnąć co najwyzej luxa z ligi słówackiej...
Jest to bardzo przykre... Łezka się w oku kręci jak się człowiekowi przypomni mecz z Sisleyem Treviso w Uranii :<
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: hubert »

Zobaczymy. Redaktor Adrian Brzozowski napisał: "W przeciwieństwie do sezonu, w którym Indykpol AZS zajął 5. miejsce i zrezygnował z gry w europejskich pucharach - tym razem w Olsztynie trwają poszukiwania dodatkowych środków na start. Może się udać."
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Nagor »

Patrząc na zespoły w CEV czy challenge Olsztyn mógłby realnie powalczyć o dobry wynik.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: RobertBaklarzan »

Kapelus i Lux na przyjęcie? Tragedia. Wzmocnienie nawet nie godne na Kielce i Bielsko a tu do 4 drużyny ech nasza liga idzie na dno z każdym sezonem. Rok temu fajne 2 transfery reprezentantow 6 Belgii i Holandii a teraz dramat
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Adamde »

Lux moze nie byc wcale takim niewypalem, jak tu wszyscy prawie uwazaja, a Rosseau wcale tez furory na przyjeciu nie robil. Czy chodzi o tego mlodego Szymanskiego z Kielc? Jesli tak to za wiele go w pluslidze nie bylo widac.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Demandred »

Mogę się pomylić, ale śmiem twierdzić, że Słowak będzie lepszy niż Belg. Przynajmniej potrafi z zagrywki przyłożyć, a nie klepanie na drugą stronę floatem, który nikomu nie sprawia problemu. Ogólnie Rousseaux poza pojedynczymi meczami z błyskiem nic rewelacyjnego nie pokazał. Wiem, że młody itp., ale mam wrażenie, że w AZS potrzebny bardziej ofensywny zawodnik od Belga. Oczywiście nie są to transfery marzeń, ale bądźmy realistami. Zobaczymy. Na razie oficjalnych doniesień z klubu jeszcze nie ma, więc wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: gadugadu »

Ja mysle, ze klub wzmocni jakis mlody zdolny junior, ktorych mamy w zespole mlodziezowym od groma
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Adik_wwy »

Jeśli faktycznie to będzie jakiś Lux którego zderzenie z poziomem plusligi będzie zabójcze to gratuluję. Żeby on chociaż liznal jakiejś ligi francuskiej albo niemieckiej A tu chłopak przychodzi z amatorskiej ligi słowackiej której mistrz odpada w pierwszej fazie pucharu Challenge. To ironia oczywiście ale naprawdę nie ma lepszych graczy na rynku???
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: drukjul »

Adik_wwy pisze:Jeśli faktycznie to będzie jakiś Lux którego zderzenie z poziomem plusligi będzie zabójcze to gratuluję. Żeby on chociaż liznal jakiejś ligi francuskiej albo niemieckiej A tu chłopak przychodzi z amatorskiej ligi słowackiej której mistrz odpada w pierwszej fazie pucharu Challenge. To ironia oczywiście ale naprawdę nie ma lepszych graczy na rynku???
Mimo tego, że Lux do tej pory grał tylko w rodzimej lidze to jednak lider reprezentacji Słowacji w poprzednim sezonie, np. w rozgrywkach Ligi Światowej. Więc biorąc nawet poprawkę, że słowacka męska siatkówka w porównaniu z okresem sprzed kilku lat, kiedy w kadrze grali jeszcze Masny, Lukas Divis, Emanuel Kohut, czy Martin Sopko przeżywa dziś kryzys, to wcale nie jest najgorsza rekomendacja.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: estril1992 »

Jeżeli Olsztyn by wystartował w pucharach , to po ilu latach jest to powrót ?
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Dramatyzujecie, to dosć typowy transfer Olsztyna. Wyciągają zawodnika z duzym potencjałem, który ma szansę odpalić. Kapelus za to wydaje sie być dobry na trzeciego przyjmującego, wyobrażam sobie go nawet w parzez z Holendrem, tylko wtedy warunkiem do grania jest mocny w ataku środek i wysoka skutecznosć Hadravy.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: aezakmi »

estril1992 pisze:Jeżeli Olsztyn by wystartował w pucharach , to po ilu latach jest to powrót ?
10 lat, od ostatniego medalu plusligi.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: drukjul »

JanuszzPodkarpacia pisze:Dramatyzujecie, to dosć typowy transfer Olsztyna. Wyciągają zawodnika z duzym potencjałem, który ma szansę odpalić.
Lux, jeżeli chodzi o reprezentację Słowacji to właściwie już zdążył odpalić, właśnie w ubiegłym roku. Fakt, że do tej pory nie wyjechał nigdzie za granicę pewnie można wytłumaczyć tym, że chciał wcześniej skończyć studia. W Polsce zawodowa siatkówka dziś jest już całkiem nieźle rozwiniętym i dobrze płatnym biznesem, w którym także ci którym sama sportowa kariera niespecjalnie się udała mogą znaleźć jakieś miejsca pracy - menadżera, trenera, czy kierownika drużyny. Natomiast w większości europejskich krajów to ciągle jednak tylko hobby. Dlatego nawet czołowi zawodnicy w takich krajach jak Słowacja wolą się zabezpieczyć i zanim poświęcą się w 100% siatkówce, wcześniej chcą zdobyć jakiś konkretny zawód.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: nerwus »

Proszę co niektórych ( bardziej malkontenckich) aby pamiętali że nie każdy zawodnik ma inteligencję mrówki i agenta nastwionego tylko n kasę w następnym sezonie. Lux na czwartego co ktoś proponował pewnie i do Kazania za wielką kasę by nie poszedł. Chłopak szuka klubu w którym może się rozwinąć. Trudno się tez dziwić że Buchowski chce odejść po 2 sezonach siedzenia na ławie. Trzymanie go na siłę spowodowało by jedynie kwasy w drużynie. Padło tu kilka propozycji zawodników którzy mają destruktywny charakter na drużynę lub długie okresy kontuzji przeplatają krótkimi okresami grania. Budowanie drużyny to nie tylko kasa i wysokość wyskoku ale również w okresie ostatnich 2 lat w Olsztynie dobór pod względem kontuzyjności i charakteru. Mam nadzieję że ten styl budowania drużyny wypali też w kolejnym roku.
Marek_AZS_Olsztyn
Posty: 47
Rejestracja: 6 mar 2018, o 09:46
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Marek_AZS_Olsztyn »

Marcel Lux to fajny transfer. Mocny atak, dobre przyjęcie, mocna zagrywka i czucie w bloku i obronie --> jak nic pasuje do gry Olsztyna. Kapelus jako trzeci lub czwarty przyjmujący jak najbardziej +. Jednak postarałbym się o 3 równych przyjmujących!

Uważam jednak, że Olsztyn mocno musi wzmocnić środek --> odejście Kochanowskiego z super zagrywką osłabi nas na środku mocno --> tu trzeba nadrobić ile się da. Paweł Pietraszko fajny gracz, ale czy do 6tki od razu? Nie wiem.. Jeśli przyszedłby razem z Sacharewiczem (który podobno idzie do Zaksy) to byłoby to fajne uzupełnienie składu po odejściu Kuby --> swoją drogą zostawił bym Daniela Plińskiego w drużynie choćby jako 4 środkowego, gość świetnie trzyma atmosferę + na pewno pomógłby rozwinąć młodego Pietraszko.

Gil na rozegraniu --> hmm na pewno lepszy niż Makowski (tu upatruje wzmocnienia), osobiście wolałbym Kędzierskiego.

Na miejscu Olsztyna postarałbym się jednak o pewniejszego zmiennika dla Hadravy --> Kańczoka wypożyczyć np. do Nysy Bydgoszczy Kielc itp. Bardzo podoba mi się Filipiak z Bydgoszczy.

Podsumowując jakbym widział skład:

Woicki, Kędzierski
Hadrava, Filipiak
Zniszczoł, Sacharewicz, Pietraszko, Pliński
Andringa, Lux, Wika, Wachnik
Żurek, Zabłocki

Myślę, że ten skład by fajnie namieszał w lidze :)
Od lat związany z olsztyńską siatkówką...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”