Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Adik_wwy »

Nie tacy gracze jak ten Lux sobie w naszej lidze nie radzili. Nawet Grozer pierwszy sezon miał słaby w Resce. TR według mnie o wiele lepsza opcja następny sezon by też miał lepszy. Teraz popracuje nad nim Anastasi w reprezentacji A za Heynena był podstawowym przyjmującym. A przed przejściem do AZS miał fajny sezon w VFB.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: reeman »

Tylko Grozer miał bardzo duże kłopoty zdrowotne
ermlander
Posty: 39
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: ermlander »

Olsztyn robi zakupy tak jak budżet pozwala, transfer Hadravy też nie powalał, a wyszedł z tego najlepiej punktujący ligi. Luxa bym nie skreślał, mam przeczucie że z tej mąki też będzie chleb.

Cały czas mam nadzieję, że na fali sukcesu pojawią się jacyś nowi drobi sponsorzy, z których uciuła się na ofensywnego przyjmującego na wypadek totalnej klapy Słowaka + Kapelus na czwartego. Na meczu o brąz był dawno w Uranii nie widziany prezydent Grzymowicz, może wpadnie coś ze strony miasta, chociaż ponad 400 tys. które już jest chyba nie ma na co liczyć. Budżetu 2019 już przegłosowany w radzie. Ale może są jakieś rezerwy, oby. Na razie na czwartego podobno Kuba Urbanowicz.

Zmiennik dla Hadravy to też konieczność, nie pamiętam ani jednej jakościowej zmiany ze strony Kańczoka w tym sezonie. Nie mówiąc już o jakiejś kontuzji zajechanego Janka, Kańczok tego wózka nie pociągnie i wyjdzie z tego walka o utrzymanie.
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: mbor3k »

Marek_AZS_Olsztyn pisze:Uważam jednak, że Olsztyn mocno musi wzmocnić środek --> odejście Kochanowskiego z super zagrywką osłabi nas na środku mocno --> tu trzeba nadrobić ile się da. Paweł Pietraszko fajny gracz, ale czy do 6tki od razu?

Przykro to zabrzmi, ale nadrobienie w tym przypadku może polegać na postawieniu obok Pietraszki zawodnika innego niż Daniel. Plina to kawał gada, który jest siatkarskim wzorem i mentorem młodych, ale fizycznie zaczyna poważnie odstawać.
Kojarzy mi się sytuacja przebieżki na którymś meczu Olsztyna z Resovią. Chłopaki biegają za boiskiem w trakcie przerwy, a Daniel wolnym krokiem w jedną, w drugą stronę. Z trybun ktoś krzyknął: "Daniel biegaj"! Na co Plina rękami najpierw pokazał "spokojnie" i zaraz przeniósł gest na plecy ;) Pół żartem, pół serio.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: azs_oln »

pietraszko,gil,lux juz podpisani,plina zostaje,przyjdzie jeszcze dwoch przyjmujących(przyjscie wachnika caly czas bardzo realne,mowi sie takze o urbanowiczu) transfery caly czas na spory minus jak dla mnie..
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Poinformowany »

azs_oln pisze:pietraszko,gil,lux juz podpisani,plina zostaje,przyjdzie jeszcze dwoch przyjmujących(przyjscie wachnika caly czas bardzo realne,mowi sie takze o urbanowiczu) transfery caly czas na spory minus jak dla mnie..
Skąd Ty tego Wachnika bierzesz? Będzie Kapelus na trzeciego.
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Olsztyniak99 »

Temat Wachnika upadł grubo ponad miesiąc temu.
Pliński kończy karierę.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: azs_oln »

Wachnik jeszcze nie podpisał z lubinem a przyjęcie w azsie skompletowane wiec jeśli kapelus pewny to kto jeszcze(jest mowa o 4 wyrównanych przyjmujących wiec młody Szymanski raczej odpada:/ ja słyszałem co innego jeśli chodzi o pline ale dowiemy się oficjalnie w ciągu kilku najbliższych dni
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Olsztyniak99 »

Na czwartego Urbanowicz.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: azs_oln »

Szkoda bo wydaje mi się ze kibice liczyli na coś więcej po tak udanym sezonie.. oby trafili z luxem tak jak z Jankiem Hadrava.skad nagle informacja o zakończeniu kariery przez pline? Z tego co wiem azs pozyskał tylko jednego środkowego a skład gotowy
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Olsztyniak99 »

Miłosz, Pietraszko i młodziak.
Lux zobaczymy, Tomas wysoko poprzeczki nie zawiesił, bardziej może martwić brak solidnego zmiennika.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: barti522 »

azs_oln pisze:Szkoda bo wydaje mi się ze kibice liczyli na coś więcej po tak udanym sezonie.. oby trafili z luxem tak jak z Jankiem Hadrava.skad nagle informacja o zakończeniu kariery przez pline? Z tego co wiem azs pozyskał tylko jednego środkowego a skład gotowy
Czyli co środek: Zniszczoł , Pietraszko , 40-letni Pliński i kolejny raz brak 4 środkowego ? ;)
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: mily66 »

Gdyby faktycznie Plina zakończył granie to by mu zrobili jakiś standing ovation w Gdańsku.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: alimak »

Na środek ma dojść jeszcze któryś ze spałowiczów.
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Olsztyniak99 »

alimak pisze:Na środek ma dojść jeszcze któryś ze spałowiczów.
Zgadza się, dlatego napisałem "młodziak" :)
Poręba, właściwie już ugadany.
Ostatnio zmieniony 8 maja 2018, o 07:42 przez Olsztyniak99, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: hubert »

Biorąc pod uwagę ograniczenia budżetowe Olsztyna wolę podejście, że biorą kogoś z potencjałem (Lux, Hadrava) ryzykując, że nie odpali niż braliby "stabilnych" graczy na środek tabeli (lub niżej).
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: azs_oln »

Odejście buchowskiego jeszcze nie jest przesądzone a do końca tygodnia dostaniemy oficjalna informacje o plinskim.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: weary_skier »

Ciekawe jak odbierany byłby hipotetyczny transfer Kohuta.
Ciekawe czy włodarze AZSu do dobrej roboty (polityka kadrowa) poprawią złą robotę (pozyskiwanie środków) i zobaczym AZS w pucharach.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Adamde »

Urbanowicz na czwartego? Dzisiaj jest 8 maja czy 1 kwietnia? Wyglada ze znowu bedzie niezly srodek i super atak, a slabe skrzydla. Ciekawe czy Andringa przygotowuje sie juz do bycia opcja numer 2 w ataku:) Powinni powalczyc o troche lepszych skrzydlowych, np. Buszka, Walinskiego, Semeniuka, nawet Ferens ktory rozstaje sie z Gdanskiem nie bylby zla opcja.
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Olsztyniak99 »

Adamde pisze:Urbanowicz na czwartego? Dzisiaj jest 8 maja czy 1 kwietnia? Wyglada ze znowu bedzie niezly srodek i super atak, a slabe skrzydla. Ciekawe czy Andringa przygotowuje sie juz do bycia opcja numer 2 w ataku:) Powinni powalczyc o troche lepszych skrzydlowych, np. Buszka, Walinskiego, Semeniuka, nawet Ferens ktory rozstaje sie z Gdanskiem nie bylby zla opcja.
Teoretycznie tak, praktycznie budżet nie jest z gumy.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: barti522 »

Czyli z tego co tutaj piszecie jeśli Pliński zagra jeszcze jeden sezon, skład prezentowałby się następująco:

A: Hadrava, Kańczok
R: Woicki, GIl
P: Lux, Andringa, Kapelus, Urbanowicz
Ś: Zniszczoł, Pietraszko, Pliński, Poręba
L: Żurek, Zabłocki
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Olsztyniak99 »

Z tego co ja wiem to Plina kończy.
I nie wiem jak drugi libero, nic nie słyszałem.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: hubert »

Ktoś wie czemu w sezonie wyrzucili fizjoterapeutę (Pawła Ciesiuna) ?
Skoro przyjeżdżają do niego siatkarze z całej Polski to musi być dobry. Pod koniec AZSowi zabrakło pary więc kto wie czy nie warto by się z nim przeprosić przed kolejnym sezonem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Poinformowany »

hubert pisze:Ktoś wie czemu w sezonie wyrzucili fizjoterapeutę (Pawła Ciesiuna) ?
Skoro przyjeżdżają do niego siatkarze z całej Polski to musi być dobry. Pod koniec AZSowi zabrakło pary więc kto wie czy nie warto by się z nim przeprosić przed kolejnym sezonem.
Tam podobno było całe zamieszanie jak Woicki zrobił dym i pokłócił się z Ciesiunem. Jemu trener odebrał kapitana, a Ciesiuna odsunął od zespołu.

A co do zespołu to z wywiadów można wywnioskować, że w Olsztynie wreszcie walczą i jest duża szansa na europejskie puchary, podkreśla to każdy zawodnik (jak i sam prezes Jankowski) udzielający wywiadu.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Demandred »

A Bartłomiej Kluth widziany w Olsztynie w CH Aura. Nie wiem czy wakacje czy co, ale byłem odrobinę zaskoczony.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: hvar »

Demandred pisze:A Bartłomiej Kluth widziany w Olsztynie w CH Aura. Nie wiem czy wakacje czy co, ale byłem odrobinę zaskoczony.
Nic dziwnego, wszak z Ornety do Olsztyna daleko nie ma.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: jarek8dywan »

Poinformowany pisze:A co do zespołu to z wywiadów można wywnioskować, że w Olsztynie wreszcie walczą i jest duża szansa na europejskie puchary, podkreśla to każdy zawodnik (jak i sam prezes Jankowski) udzielający wywiadu.
Nie wiem czy to bedzie dobra decyzja. Po pierwsze - pieniadze wydane na puchary mozna przy tak niskim budzecie lepiej zagospodarowac. Po drugie - gra na dodatkowym froncie i dalekie podroze nie wplyna dobrze na kondycje i forme i tak krotkiego skladu Akademikow. 1344 - tyle pilek atakowal w tym sezonie Hadrava. Dodajmy do tego ew puchary i dalekie podroze, a o jego forme i kondycje bedzie mozna sie faktycznie martwic - a rezerwa na tej pozycji jest kiepsciutka. Choc wiadomo, fajnie byloby wystapic w europejskich rozgrywkach...
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Poinformowany »

jarek8dywan pisze:
Poinformowany pisze:A co do zespołu to z wywiadów można wywnioskować, że w Olsztynie wreszcie walczą i jest duża szansa na europejskie puchary, podkreśla to każdy zawodnik (jak i sam prezes Jankowski) udzielający wywiadu.
Nie wiem czy to bedzie dobra decyzja. Po pierwsze - pieniadze wydane na puchary mozna przy tak niskim budzecie lepiej zagospodarowac. Po drugie - gra na dodatkowym froncie i dalekie podroze nie wplyna dobrze na kondycje i forme i tak krotkiego skladu Akademikow. 1344 - tyle pilek atakowal w tym sezonie Hadrava. Dodajmy do tego ew puchary i dalekie podroze, a o jego forme i kondycje bedzie mozna sie faktycznie martwic - a rezerwa na tej pozycji jest kiepsciutka. Choc wiadomo, fajnie byloby wystapic w europejskich rozgrywkach...
Masz rację z tymi pucharami, ale z drugiej strony to bardzo dobry marketing dla klubu, regionu, miasta, a co się z tym wiąże duża szansa na pozyskanie większego sponsora. Wiadomo, skład na ten sezon już zbudowany, ale gdyby pojawił się dodatkowy sponsor, który wniósłby więcej pieniedzy to byłaby lepsza perspektywa już na ten następny.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Demandred »

hvar pisze:
Demandred pisze:A Bartłomiej Kluth widziany w Olsztynie w CH Aura. Nie wiem czy wakacje czy co, ale byłem odrobinę zaskoczony.
Nic dziwnego, wszak z Ornety do Olsztyna daleko nie ma.
A widzisz, nawet nie wiedziałem, ale zawsze człowiek czegoś nowego się dowie ;) przyznam szczerze, że nigdy nie patrzyłem skąd jest. A z Ornety zaiste bliziutko ;)
Poinformowany
Posty: 50
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 01:13
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2017/2018

Post autor: Poinformowany »

Trefl wycofuje się z europejskich pucharów choć ich prezes wspomniał, ze były prowadzone rozmowy żeby wystąpić w Lidze Mistrzów, ale im się nie uda. I tu duża szansa Azsu, ze im się jednak uda. Prezes Jankowski bardzo się stara żeby Olsztyn wystąpił w europejskich pucharach, a sami zawodnicy wczoraj w lokalnej telewizji potwierdzili, ze temat Ligi Mistrzów jest prawdziwy i to żadna plotka. Najprawdopodobniej PlusLiga ma dostać dziką kartę i wtedy jeśli AZS zbierze pieniądze to skorzysta z tej ogromnej szansy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”