Cerrad Czarni Radom 2017/2018

kanimo

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: kanimo »

Patrz, ja uwazam, ze decyzja slaba. W tym sezonie Tomek zanotowal lekka stagnacje. Moze to i naturale, ale zmiana srodowiska mogla by pomoc. Dobry trener jest wazny. A AA jest raczej sporo lepszy od Prygla. Moze wedlug niektorych to trzeba udowodnic, ale...
Dodatkowo w Czarnyych odpowiedzialnosc jest podzielona. W okrojonej druzynie Trefla mial by pozycje lidera.
Choc oczywiscie istnieje szansa, ze nowy Trefl bedzie sie lokowal w dole tabeli. Tylko co z tego. W pucharach Czarni i tak nie zagraja. A reszta przeciwnikow bedzie taka sama.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Murilo0 »

Też uważam, że jeśli miał okazję gry w Gdańsku zrobił źle, że nie skorzystał. Czas pokaże.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Nie wiadomo jakie były czynniki, że tak się nie stało. Zobaczymy co Radom buduje na przyszły rok, sama zmiana zawodników grających obok również ma znaczenie.
kanimo

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: kanimo »

To znaczy kto sie zmieni w Radomiu? Przeciez tam beda zmiany kosmetyczne, najprawdopodobniej w ramach zblizonego, sredniego poziomu. Jedyna roznica w pozycji moze wynikac z wiekszego zgrania. Biorac pod uwage ciagle narzekania Prygla na ograniczone finanse, nie sadze by zamiast Filipa przyszedl Michajlow.
Bo sypacza znamy a i Zalinski z Kwasowskim pewnie zostana. Liderem mentalnym zepolu bedzie tak jak dotychczas Zalinski. Trener tez sie nie zmieni. Wiec gdzie te wartosci dodane dla rozwoju Tomka?
Ani lepszy trener, ani gra na poziomie miedzynarodowym ani chocby jeden wybitny i znany partner ani wieksza odpowiedzialnosc.

Co do czynnikow-istnieje spore prawdopodobienstwo, ze Tomek jakis aneks do umowy podpisal. Z podwyzka.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, o 14:14 przez kanimo, łącznie zmieniany 3 razy.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: NIEMAMLANCII »

A w wątku o transferach ktoś pisał, że Fornal z JW rozmawia. Heh, no to aneksem go wzięli :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Rozwijając swoja wypowiedz n/t Fornala z działu "Spekulacje..", to podzielam opinię, że - o ile oczywiscie pozycja Czarnych bedzie podobna w lidze - to bardzo słaby ruch. Jesli Fornala chcemy, i on sam się tak chce traktowac jako reprezentanta, to granie w p-o ligi, a w zasadzie to nawet o medale, to dla mnie podstawa, i to abstrahując zupełnie od trenera.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: TommyLeeJones »

A to Fornal dwa sezony temu nie był podpisany na trzy sezony? Chyba, że ten czas tak szybko leci... Może nikt nie dał Czarnym tyle, by go puścili. Faktycznie Gdańsk wydaje się lepszą opcją ale nie znamy szczegółów, może Anastasi widział go na przykład jako trzeciego na przyjęciu. Radom to nie jest zły wybór.
grzegorzg pisze:Jesli Fornala chcemy, i on sam się tak chce traktowac jako reprezentanta, to granie w p-o ligi, a w zasadzie to nawet o medale, to dla mnie podstawa, i to abstrahując zupełnie od trenera.
Zgoda. Tylko czy Fornal w tym sezonie zaprezentował taką grę? Ja jako osoba odpowiedzialna za transfery w czołowym klubie (Skra, JW) musiałbym się nad tym mocno zastanowić i nie wiem, czy bym to stwierdził. Tomkowi jeszcze jeden sezon w Radomiu nie zaszkodzi, niech pokaże, że potrafi.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, o 17:40 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Chal »

Czarni w rundzie rewanżowej (od kiedy wrócił Vincić) zdobyli więcej punktów od Onico i prawie tyle, co Jastrzębie i Resovia, choć zdecydowaną większość grali bez nominalnego atakującego.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: lipa210 »

W przyszłym sezonie mogą grać na poziomie Onico, Jastrzębskia i Olsztyna jeśli te zespoły się nie wzmocnią. Faktycznie po powrocie Vincicia grali już dużo lepiej. Jeszcze jakby Filip wrócił do formy z poprzednich sezonów (jeśli zostanie) to w przyszłym sezonie będą walczyć o play-off.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Vincic w tej chwili 2 rozgrywajacy PL.
REddy
Posty: 98
Rejestracja: 9 gru 2015, o 00:43
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: REddy »

W kolejnym sezonie WKS ma grać już na nowej hali, a z tego co pamiętam to od tego momentu i sponsor i klub będą mieć większe ambicje niż środek tabeli, co powinno się przełożyć na większy budżet.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Chal pisze:Czarni w rundzie rewanżowej (od kiedy wrócił Vincić) zdobyli więcej punktów od Onico i prawie tyle, co Jastrzębie i Resovia, choć zdecydowaną większość grali bez nominalnego atakującego.
Fakt, Wa-wa grała z nominalnym (nie)atakujacym. ;)
TommyLeeJones pisze:Zgoda. Tylko czy Fornal w tym sezonie zaprezentował taką grę?
Dlatego napisałem w liczbie mnogiej, ze spora częśc (prawie wszyscy?) jednak Fornala w tej kadrze widzi.
PatCzarni11
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2018, o 20:49
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: PatCzarni11 »

REddy pisze:W kolejnym sezonie WKS ma grać już na nowej hali, a z tego co pamiętam to od tego momentu i sponsor i klub będą mieć większe ambicje niż środek tabeli, co powinno się przełożyć na większy budżet.
Ciekaw jestem kogo nasi włodarze mają zamiar ściągnąć w miejsce Teryomenki. Niezależnie od jego następcy, zespół powinien mieć komplet środkowych, a nie tylko 3 jak w tym sezonie. Kompletnie nie mam pojęcia co się stało ze Zwiechem i gdzie tak nagle przepadł...
kanimo

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: kanimo »

Owszem, ale w przyszlosci. Za rok, 2 3.
Jakis czas temu pisalam, ze moim zdaniem on bedzie dluzej dojrzewal ale bedzie tez bardziej wszechstronny.
Uwazam, ze podobnie jak kiedys Mika, musi sie nauczyc brac ciezar gry na siebie. Mika zaczal w jakimkolwiek (moim zdaniem jeszcze minimalnym)stopniu robic to w Montepellier;
Sezon wiecej w Radomiu krzywdy mu nie zrobi. Tylko watpie, czy Radom wyzej niz 6 zajdzie juz w nastepnym sezonie i w ogole za kadencji Prygla.

Jego rowiesnik jest niekwestionowanym liderem zespolu aktualnie 4tego, pomimo plagi kontuzji i niepelnego skladu.
Fakt ze inny charakter i inny typ gracza. I nie zawsze szybko to lepiej.
A wejscie Tomek mial lepsze niz nieco przytrzymany na starcie przez Bednaruka Kwolek.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Sorry Kanimo, ale akurat Prygiel w Radomiu wykonuje dobrą robotę i z tego co wiem w środowisku radomskim uważają podobnie. Owszem był Lozano ale nie oszukujmy się drugi raz za friko takie Czarnym taki trener się nie trafi. Ja uważam koncepcję budowy Czarnych za fajną I z jakąś myślą a nie jak np w poprzednim sezonie kilka drużyn z łapanki. Plusliga się osłabiła i nie oczekuj cudów. Mi przy tak budżecie Czarni się podobają, stawiają na młodych i liczę że inne drużyny wezmą przykład. Stop w lidze natomiast takim drużynom jak Kielce czy Bielsko-biała
kanimo

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: kanimo »

Interes Czarnych niekoniecznie musi sie pokrywac z interesem Tomka.

Tez uwazam koncepcje Czarnych za fajna. Tzn koncepcje stopniowego budowania sily zespolu. Baza jest. Co do Roboty Prygla w Radomiu to jakos nie mam az tak wielkiego przekonania. W Rzeszowie tez niezwykle cenia Kowala. Wiadomo-swoj czlowiek.

To przypadkiem nie pod Lozano Zalinski osiagnal zyciowa forme i zostal powolany do reprezentacji? Filip jakos specjalnie lepiej nie zagral jak byl zdrowy, raczej slabiej niz w PW. Ziobrowski bez postepu. Fornal stagnacja. Kwasowski na plus. I nie wiem czy zespol z Zalinskim na ataku nie wyglada lepiej. Co jednak jest ustawieniem wypadkowym a nie koncepcja wypracowna przez Prygla.
Wiadomo-miejsce jako takie nie do oceny w tym sezonie ze wzgledu na kontuzje rozgrywajacego i atakujacego.

Nie rozumiem czemu trener ma byc za friko? Czy w koncepcji Czarnych to najmniej wazny element?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Watten kierunek Niemcy?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Czy wiadomo coś o dalszych ruchach kadrowych w Czarnych. Po ogłoszeniu przedłużeń Filipa, Fornala i Vincicia już dłuższy czas cisza, ma może ktoś jakieś informacje?
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Pidgey »

Alen Pajenk nowym środkowym Czarnych !

http://www.wksczarni.pl/artykul-2791-no ... adom_.html
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Co jak co, ale Czarni to umieją w środkowych.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Pidgey »

Bardzo fajny skład się zapowiada. Ciekawe kto przyjdzie na libero po odejściu Wattena. Jest niby opcja Stańczaka ale podobno szukają też za granicą. Słyszałem kilka nazwisk jak Rosić, Ivanov, E.Shoji (to byłby prawdziwy boom).

Vincic - Filip - Pajenk - Huber - Żaliński - Fornal i libero ?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Aranger »

Tylko atakujący lepszy by się przydał.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: weary_skier »

Co jest złego w Filipie w konteksćie walki o, nie wiem, ósemkę?
Ciekawe czy ograniczą się tylko do jednego obcokrajowca na środku.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Domin27
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2017, o 10:57
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Domin27 »

Transfer z kategorii "łał". Świetny środkowy. Jednak polskie kluby potrafią pozytywnie zaskoczyć.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Aranger »

Co jest złego w Filipie w konteksćie walki o, nie wiem, ósemkę?
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, bo sam nie liczyłem, ale po powrocie Vincicia Czarni punktowali chyba na poziomie pozwalającym na walkę o play-off, więc sądzę, że przy utrzymaniu trzonu tego zespołu (co udało się zrobić), kolejnym dobrym transferze na środek i jeszcze jakimś dobrym fajnym libero, który mam nadzieję, że przyjdzie, Czarni mogą mieć ambicje na zawalczenie o TOP6 i chciałoby się, żeby w takiej drużynie najsłabsze ogniwo nie było prawym skrzydłem, a istnieje spore prawdopodobieństwo, że tak będzie.

Chociaż jak tak popatrzyłem w cyferki Filipa z tej części poprzedniego sezonu, którą udało mu się rozegrać zanim złapał kontuzję, to wygląda to znacznie lepiej niż zapamiętałem, więc może masz rację.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: RobertBaklarzan »

Wow! Świetny transfer Czarnych no! Ładnie to wygląda tylko jakby atakujący jakiś lepszy by był za Filipa to by mogli walczyć
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Czarni tym transferem bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie i dla mnie jest to bomba.

"Chcieliśmy doświadczonego i ogranego zawodnika o silnym charakterze do walki. Cieszymy się, że Alen dołączył do naszego zespołu. Warto zaznaczyć, że Alen zaliczył bardzo dobry sezon we Włoszech, gdzie był trzecim najlepiej punktującym środkowym" - podkreśla Robert Prygiel.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: drukjul »

RobertBaklarzan pisze:Wow! Świetny transfer Czarnych no! Ładnie to wygląda tylko jakby atakujący jakiś lepszy by był za Filipa to by mogli walczyć
Lepszy niż Filip inny polski atakujący? Bo hulaj fantazjo – piekła nie ma, ale coś mi się wydaje, że Czarnych limity w Pluslidze obowiązują jednak dalej tak samo jak wszystkie pozostałe drużyny? No chyba, że w grę wchodzi Bartek Kurek.
Kiepski pisze: Chcieliśmy doświadczonego i ogranego zawodnika o silnym charakterze do walki. .
Mam takie wrażenie, że pierwszym kryterium który bierze pod uwagę Prygiel przy wyborze kolejnych środkowych jest jednak agresywna, punktująca zagrywka z wyskoku. David Smith - Terjomienko - Pajenk - ci kolejni środkowi są jednak jakoś do siebie podobni. W małej hali MOSiR-u posiadanie takiego zawodnika w składzie na pewno ma sens, ale z drugiej strony mam wrażenie że trener i prezes Czarnych (a zarazem II trener) wypracowali sobie pewien schemat kompozycji i składu drużyny, który jak uważają się w Radomiu najlepiej sprawdza i tego schematu się co roku trzymają. A czy to tak dobrze, do końca nie jestem pewien.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, o 12:59 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
janio
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, o 12:54
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: janio »

A orientuje się ktoś czy na pozycji przyjmując ego będzie jakaś roszada/wzmocnienie? Na ile podpisał Kwasowoski w tamtym roku?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Drukjul także zauważyłem że w Czarnych jest taka koncepcja, ale niedługo przenoszą się do nowej hali, więc argument o wykorzystywaniu zagrywki w ten sposób odpadnie. Z drugiej strony Czarni budżet mają jaki mają i od kilku sezonów udaje się im na środek znaleźć ciekawego grajka i za to im plus. Wiadomo że klasowy środkowy jest tańszy od klasowego przyjmującego i tu może jest łatwiej ściągnąć większe nazwisko (a jak kogoś limity nie ograniczają to spoko ruch). Ciekawe kogo ściągną na libero. Jeszcze jedno wolne miejsce dla obcokrajowca w szóstce mają. A jakby trafił się taki Erik Shoji to byłoby super ;)
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, o 13:20 przez Kiepski, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”