ONICO Warszawa 2017/2018

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: mewa »

Link do poprzedniego wątku o klubie:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=256

ONICO Warszawa w sezonie 2017/2018:
http://siatka.org/pokaz/onico-warszawa- ... j-druzyny/
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: OlaMleko »

Może przegapiłam komunikat, ale skąd pomysł na nową odsłonę wątków o klubach? Przeciążenie starych?

Dzisiaj Warszawa na wyjeździe. Pokazali się fajnie przed sezonem, więc mam nadzieję, że zaczną pozytywnie.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Crosby »

Właśnie wróciłem z meczu Gdańska z Warszawą i nie mogę się powstrzymać aby ogłosić wszem i wobec ze Gjorgiew to bedzie największa klapa transferowa sezonu 2017/18 !!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: madlark »

Crosby pisze:Właśnie wróciłem z meczu Gdańska z Warszawą i nie mogę się powstrzymać aby ogłosić wszem i wobec ze Gjorgiew to bedzie największa klapa transferowa sezonu 2017/18 !!
Ciekawe jakby prezentował się super bohater Kubiak po powrocie do +L? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Adik_wwy »

Widziałem Macedonczyka na Memoriale Ambroziaka i naprawdę przeciętny atakujący bez warunków fizycznych. Na z metra ciętych Japonców może i dobry ale nie na naszą dobra pod względem warunków fizycznych ligę. Zresztą mam wrażenie ze niedługo pierwszym atakującym będzie Kanadyjczyk i ten ma potencjał na jednego z najlepszych w naszej lidze
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Aranger »

Bartosz Kwolek:
Trener przyjechał niedawno, zagraliśmy pod jego ręką dopiero jeden mecz. Odbieram go jako bardzo pozytywnego, uśmiechniętego człowieka. Takiego trenera mi potrzeba, w zeszłym sezonie parę razy pomiędzy trenerem Bednarukiem, a mną zaiskrzyło, teraz na to się nie zapowiada. Poza tym wierzę, pod jego opieką zrobię postęp.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Bartosz Kwolek:
Odbieram go jako bardzo pozytywnego, uśmiechniętego człowieka.
Z twittera Sharone Vernona-Evansa (https://twitter.com/twitter/statuses/915396403790311424

"Ja wam mówię, że mnie jeszcze nie znacie. Wy mnie znacie może z dobrej strony, ale jeszcze mnie poznacie i ze złej strony. Nie myślcie sobie, że nie umiem być zły. Ja potrafię doprowadzić ludzi do płaczu. Więc znacie mnie czy nie znacie?" :D
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: pewniak »

Aranger pisze:Bartosz Kwolek:
Trener przyjechał niedawno, zagraliśmy pod jego ręką dopiero jeden mecz. Odbieram go jako bardzo pozytywnego, uśmiechniętego człowieka. Takiego trenera mi potrzeba, w zeszłym sezonie parę razy pomiędzy trenerem Bednarukiem, a mną zaiskrzyło, teraz na to się nie zapowiada. Poza tym wierzę, pod jego opieką zrobię postęp.
W domyśle: nie dlatego, że nie będę fikał, tylko dlatego, że trener jest spokojny, pozytywny i uśmiechnięty :]
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: hubert »

Coś odbija tym naszym złotym juniorom.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: ciorny17 »

hubert pisze:Coś odbija tym naszym złotym juniorom.
Akurat czy Kwolkowi odbija? Od zawsze pisałem, że dla niego nie warunki fizyczne a głowa będą głównym problemem aby wskoczyć na pewien poziom. On, Masłowski i Huber z tego co pamiętam byli głównymi prowokatorami starć z Hajnówką. Już myślałem, że Bartosz się uspokoił, że występy na arenie międzynarodowej go utemperowały, a jednak w zeszłym sezonie pokazywał rogi. No ale jak się na naszych juniorów chuchało i dmuchało aby nic złego się im nie stało, nikt złego słowa na nich nie powiedział, wpychało do kadry (panie Leonie pozdrawiam) to czemu się dziwić. Toż to nawet nie sodówa, tylko zwykłe rozpieszczenie.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Aranger »

Kwolek i Masłowski nie grali już w Spale w trakcie starć z Hajnówką.

Zresztą Kwolek najbardziej szalał za czasów kadeta, ostatnio (od MEJ 2016) oglądam większość jego transmitowanych meczów i nic złego nie zauważyłem w stosunku do rywali czy sędziów.
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: kanimo »

Specjalnie patrzylam na Bartosza na Ambroziaku. Spokojnie, kulturalnie sie zachowywal. Sluchal co do niego mowiono jak schodzil (rowniez komentarzy Gumy). Po meczach mega kulturalnie i cierpliwie w stosunku do kibicow, grzecznie sie schylal, zeby selfiki z nim mogli porobic.

Gral fajnie. Widac sposob komentowania Bednaruka mu nie pasowal-zdarza sie, ze ludzie sie znielubia a musza razem pracowac. Paru innych, mlodych sie z Kuba dogadalo. Zreszta to pokolenie dosyc jest generalnie uczulone na partnerskie traktowanie i uwaza, ze ma rowna pozycje do dyskusji, czasem to dosyc abstrakcyjne i w....e

Warto poczekac i jakas ocene sformulowac na dluzszym dystansie. Zobaczymy w drugiej polowie sezonu. Zanosi sie dla Bartka na pozytywny okres.
A sa jakies przecieki o 4tym przyjmujacym?

A dodam, ze Warda, do ktorego nigdy nie bylam przekonana w ataku wyglada ciekawiej -dynamiczniej i pewniej niz Janek Nowakowski. W bloku chyba nie odbiega, zagrywke obaj maja slaba. Ogolnie raczej do 6ki, zeby tylko przestal tak glowe przekrzywiac na ramie, bo od patrzenia kreczu dostaje. Do ortopedy i na rehabilitacje.

Z realcji lajf wynika, ze gre w atakuz Bedzinem znow ciagnie Kwolek. Tzn ciagnal, teraz to juz chyba nikt.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2017, o 20:10 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Kamil92 »

Ja również sporo oglądałem ostatnio Kwolka i jakoś nigdy nie widziałem w jego zachowaniu przesadnie złego zachowania. U Masłowskiego było z tym o wiele gorzej.
Ten rocznik to ogólnie charakterne chłopaki, ale to dobrze, bo tylko tacy sportowcy (ludzie) osiągają sukcesy. Sami o sobie mówią, że było kilka takich meczów podczas ich przygody z siatkówką młodzieżową, które wygrywali dzięki temu ich charakterowi, bo czasem czuli się po prostu mocniejsi psychicznie, pewniejsi od przeciwników mimo, że sportowo wyglądało to trochę gorzej.
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Oxygen »

Klub Kibica AZS Politechniki Warszawskiej podjął decyzję o samorozwiązaniu i powołał likwidatora - dowiedziała się "Stołeczna". Fani w najbliższym czasie wydadzą oświadczenie, informacja na razie jest nieoficjalna

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... i-sie.html

Niestety, nie znam szczegółów, bo nie mam abonamentu i tylko dwa zdania mi się wyświetlają ;)
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: MWi »

Klub Kibica AZS Politechniki Warszawskiej podjął decyzję o samorozwiązaniu i powołał likwidatora - dowiedziała się "Stołeczna".
Fani w najbliższym czasie wydadzą oświadczenie, informacja na razie jest nieoficjalna.

Decyzja Klubu Kibica to skutek zmiany nazwy i herbu klubu. Politechnika Warszawska firmowała ekstraklasową siatkówkę niemal przez 15 lat, a w niższych ligach prowadziła ją od ponad pół wieku. W zeszłym roku klub hucznie świętował stulecie AZS.

Ale po wejściu sponsora, firmy Onico, przeprowadzono rewolucję. Z nazwy wyrzucono "AZS" i "Politechnikę". Nie przetrwało także historyczne logo. Nowe to wpisana w okrąg nazwa "Onico". Barwy klubu zostały zmienione na granat i złoto.

Chcieli dopingować, krzycząc: "AZS"

Fani z Klubu Kibica wydali oświadczenie, że wciąż będą dopingować siatkarzy, śpiewając "AZS", ale w trakcie pierwszego spotkania sezonu PlusLigi na Torwarze (w poniedziałek Onico wygrało z GKS 3:1) spiker narzucał im okrzyk: "Warszawa!". Osób ubranych w dawne barwy była garstka.

Najbardziej zagorzali fani z nowymi zwyczajami nie pogodzili się i fanklub rozwiązują.

Nowy klub, ale mniejszy

Klub Kibica oficjalnie istniał od 2003 r., kiedy zespół awansował do ekstraklasy. Mecze rozgrywano w hali przy Obozowej. Fani organizowali doping w Warszawie, jeździli na spotkania wyjazdowe.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w miejsce Klubu Kibica Politechniki powstanie nowe stowarzyszenie. Część fanów wciąż chce bowiem wspierać warszawski klub, ale będzie to zdecydowanie mniejsza grupa, niż dotychczas.
Byłem w poniedziałek na meczu z GKSą i muszę przyznać, że oficjalny Klub Kibica, nad którym siedziałem, brzmiał wyjątkowo żałośnie. Może z 15 osób, bardzo bojaźliwych. Mimo że siedziałem dosłownie 3 rzędy krzeseł wyżej, to musiałem się doyślać, co śpiewają.

Spiker też dziwny, na siłę chciał wprowadzać atmosferę typu DJ Ucho.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Kicu »

Najzabawniejsze było jak spiker podczas meczu skandował "Onico! Onico!" :D
majkel
Posty: 51
Rejestracja: 9 maja 2017, o 16:20
Płeć: K

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: majkel »

Żalosne jest to że sezon temu AZS Politechnika swiętował 100 lecie klubu a teraz nie po nim śladu... Dlaczego kibice się dostosowują to tego poziomu ? klub sprzedany i kibice sprzedani.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Didek »

majkel pisze:Żalosne jest to że sezon temu AZS Politechnika swiętował 100 lecie klubu a teraz nie po nim śladu... Dlaczego kibice się dostosowują to tego poziomu ? klub sprzedany i kibice sprzedani.
Będziesz na ich miejscu to będziesz mógł zrobić inaczej. Pieniądz rządzi. Poza Radomiem to nikt nie dał rady się obronić. Choćby Zaksa gdzie o Chemiku dziś mało kto pamięta. Ten sam przypadek co Warszawa.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: weary_skier »

Nie no w Zaksie, to chyba w tej piosence, hymnie (?) jest fragment kiedy Chemik, Mostostal, dzisiaj nasza Zaksa. A w Warszawie mamy totalne odcięcie się od historii.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
gieremek
Posty: 97
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:29
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: gieremek »

Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Jeśli chce się mieć silną drużynę, trzeba mieć kasę, a żeby zainwestować kasę w drużynę siatkówki trzeba mieć powód dla zarządu, akcjonariuszy i takim powodem jest korzyść marketingowa poprzez promowanie firmy, najlepiej w nazwie. Tego się nie zmieni nazwy wszystkich klubów się zmieniają i zmieniać. Więc nie ma się co obrażać drużyna jest ta sama, a nazwa jest nabyta. Co do samej nazwy nie jest ona może zbyt szczęśliwa bo jeśli przeczytamy ją po polsku z "c" a nie z "k" to jest to wskazany cel o jaki w tym sezonie gra "O nico" Warszawa :D
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Szary Wilk »

Kibice piłkarscy raczej by na coś takiego się nie zgodzili i ogólnie tam takie rzeczy nie dzieją się często, bo ludzie wiedzą, jak na to zareaguje otoczenie. Poza tym, nawet głupia zmiana herbu może spowodować spadek frekwencji o 50 % i protesty.

A że kibice na siatkowce to raczej są mięccy, ustępliwi i "nowocześni", to drużynę z Politechnika Warszawa można nazwać "Kiblex Warszawa" i oni wyrzucą stare szaliki i od następnego meczu z nowymi barwami w górze będą śpiewać "W górę serca Kiblex wygra mecz" :D
Oxygen
Posty: 147
Rejestracja: 18 cze 2016, o 10:32

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Oxygen »

gieremek pisze:Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Jeśli chce się mieć silną drużynę, trzeba mieć kasę, a żeby zainwestować kasę w drużynę siatkówki trzeba mieć powód dla zarządu, akcjonariuszy i takim powodem jest korzyść marketingowa poprzez promowanie firmy, najlepiej w nazwie.
weary_skier pisze:Nie no w Zaksie, to chyba w tej piosence, hymnie (?) jest fragment kiedy Chemik, Mostostal, dzisiaj nasza Zaksa. A w Warszawie mamy totalne odcięcie się od historii.
W Zaksie tak. W Bydgoszczy kibice też skandują na meczu "Chemik". Klub Kibica Jastrzębia ma te swoje dawne, zielone barwy przemycone. W Rzeszowie też coś było z nazwą Resovia (nie pamiętam szczegółów, bo tak dokładnie nie śledzę). W Warszawie zaś rzeczywiście zrobili "idzie nowe" i to pełną gębą.
Najgorsze jest jednak nie to, że zrobili nowość, tylko że oni właśnie próbują zjeść ciastko i to ciastko mieć. Jak można pisać na stronie internetowej klubu: "ONICO Warszawa od lat nazywane jest kuźnią polskich talentów, zaczynali tu Karol Kłos, Rafał Buszek, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Paweł Woicki, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański, czy Damian Wojtaszek", skoro wers wcześniej piszą, że ONICO powstało w 2017 roku...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: pewniak »

Szary Wilk pisze:A że kibice na siatkowce to raczej są mięccy, ustępliwi i "nowocześni"
Myślę, że tu nie chodzi o miękkość kibiców, tylko ich ilość. Przywołany przykład Resovii pokazuje, że jak środowisko kibicowskie jest duże to zmiana nie przejdzie (sponsor chciał nazwy Asseco Rzeszów). Herb został zmieniony (z zachowaniem pasów ale jednak) ale nazwa pozostała.
W Warszawie z frekwencją nigdy nie było szału, no chyba że przyjeżdżała znana marka (zwłaszcza Skra). A skoro tak, to pomimo historii, przywiązanie do Politechniki jest stosunkowo niewielkie więc i zmiana nie jest jakąś wielką rewolucją.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Michal5 »

pewniak pisze: W Warszawie z frekwencją nigdy nie było szału, no chyba że przyjeżdżała znana marka (zwłaszcza Skra).
Gdzie większość hali kibicowała Skrze.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: jaet »

Szary Wilk pisze:Kibice piłkarscy raczej by na coś takiego się nie zgodzili i ogólnie tam takie rzeczy nie dzieją się często, bo ludzie wiedzą, jak na to zareaguje otoczenie. Poza tym, nawet głupia zmiana herbu może spowodować spadek frekwencji o 50 % i protesty.
Kibice piłkarscy to też tacy zasadniczy są bardzo wybiórczo :). I dzięki temu mamy takie wynalazki jak Amicę Wronki zwaną dzisiaj Lechem Poznań, czy Dyskobolię Grzodzisk przemianowaną kiedyś na Polonię Warszawa, a Olimpię Poznań na Lechię Gdańsk.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

Coś z całkiem innej beczki. Mamy już połowę października a w kadrze Onico nadal brakuje jeszcze jednego przyjmującego.

Jednak może szkoda, że Halaba wybrał grę w lidze czeskiej, gdzie jednak sądząc po dotychczasowych poczynaniach jego nowej drużyny - Jihostroju Czeskie Budziejowice i decyzjach jej trenera, Paweł też ma przynajmniej jak na razie status rezerwowego.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

Piłka kopana to jednak coś zupełnie innego. Tam kluby niezwykle rzadko zwie się nazwą sponsora strategicznego. Wspomniana Amica, czy taki dajmy na to Groclin należą do wyjątków. Mówi się Legia Warszawa, RTS Widzew, Wisła Kraków. Nie Beco Madryt, nie Fly Emirates Barcelona, nie Sharp Manchester. To tylko w naszej biedadyscyplinie trzeba wrzucić nazwę darczyńcy, żeby w ogóle wziął pod uwagę sypnięcie groszem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mateo 77
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2017, o 22:57

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Mateo 77 »

Grunt, że pojawiają sie dobre wyniki. Trzeba przyznać, że po ostatnich meczach dobrze widać, że gra ONICO jest coraz bardziej składna. Mi się bardzo podoba, że klub stawia też na akcje pozasportowe, jak na przykład współpraca z różnymi fundacjami. To buduje fajny klimat wokół klubu i wiele osób w Warszawie coraz lepiej go kojarzy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

Mateo 77 pisze:Grunt, że pojawiają sie dobre wyniki. Trzeba przyznać, że po ostatnich meczach dobrze widać, że gra ONICO jest coraz bardziej składna..
Wspominając o dobrych wynikach Onico to jednak wyprzedzamy czas, a przecież zegarki o godzinę do przodu to przestawimy sobie tradycyjnie dopiero w ostatni weekend października. ;)

Trzeba uczciwie przyznać, że sam początek sezonu ligowego dla Onico - dwie wygrane i dwie przegrane w czterech meczach, biorąc pod uwagę jeszcze i to, że warszawska drużyna nie miała dotąd okazji zmierzyć się z żadnym z zespołów tegorocznej wielkiej trójki (ZAKS-a, Skra, Jastrzębie) można uznać najwyżej za średnio udany.

Na pewno dużo jeżeli chodzi o nastroje zarówno w samej ekipie Antigi, jak wśród warszawskich kibiców będzie zależało od przebiegu i wyniku dzisiejszego pojedynku V kolejki ze Szczecinem na Torwarze. A warto przypomnieć , że Espadon przyjeżdża do Warszawy z takim samym bilansem jakim mogą pochwalić się i gospodarze – czyli dwóch wygranych i dwóch przegranych spotkań w czterech dotychczasowych kolejkach ligowych.
astronauta
Posty: 2868
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: astronauta »

drukjul pisze:Wspominając o dobrych wynikach Onico to jednak wyprzedzamy czas, a przecież zegarki o godzinę do przodu to przestawimy sobie tradycyjnie dopiero w ostatni weekend października. ;)
A nie do tyłu?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”