ONICO Warszawa 2017/2018

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

Nie, tylko zamiast pazdziernika miał byc marzec. :D ;)
Mateo 77
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2017, o 22:57

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Mateo 77 »

Aktualne piąte miejsce w tabeli ONICO pokazuje, że całkiem dobrze jest z drużyną ;) Zresztą ostatnia pewna wygrana 3:0 nad Kielcami fajnie pokazuje, w którą stronę to wszystko zmierza. Dobra gra Kwolka i Gjorgiewa napawa mnie optymizmem przed meczem z Bielsko-Białą. Zobaczycie, będzie strefa medalowa ;)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: ursula127 »

Mateo 77 pisze:Aktualne piąte miejsce w tabeli ONICO pokazuje, że całkiem dobrze jest z drużyną ;) Zresztą ostatnia pewna wygrana 3:0 nad Kielcami fajnie pokazuje, w którą stronę to wszystko zmierza. Dobra gra Kwolka i Gjorgiewa napawa mnie optymizmem przed meczem z Bielsko-Białą. Zobaczycie, będzie strefa medalowa ;)
no tak , wygrana nad Kielcami dokładnie pokazuje kierunek na medal :]
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

ursula127 pisze: no tak , wygrana nad Kielcami dokładnie pokazuje kierunek na medal :]
No cóż. Każdy widzi to, co chce zobaczyć. Nieprawdaż?

Obrazek

Zwycięstwo Onico na Kielcami potraktowane jako pierwsza jaskółka przyszłych, wielkich sukcesów drużyny Antigi, albo wręcz zapowiedź medalu dla Warszawy na koniec sezonu, pewnie dla jednych jest surrealistyczne, dla innych utopijne, ale w żadnym wypadku nie możemy Koledze odmówić tego, że jest to bardzo ciekawe potraktowanie wyników spotkań 6 kolejki. Czasami warto spojrzeć na otaczający nas świat z zupełnie innej perspektywy. :D
Mateo 77
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2017, o 22:57

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Mateo 77 »

3:0 nad Rzeszowem, chyba jednak coś jest na rzeczy, co Panowie? ;) Dalej podtrzymuję moją opinię, że ONICO w tym sezonie dalej będzie zaskakiwało, aż do końca. Teraz mecz z Olsztynem, zobaczymy czy zwycięska passa zostanie podtrzymana.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Mateo 77 pisze:3:0 nad Rzeszowem, chyba jednak coś jest na rzeczy, co Panowie? ;) Dalej podtrzymuję moją opinię, że ONICO w tym sezonie dalej będzie zaskakiwało, aż do końca. Teraz mecz z Olsztynem, zobaczymy czy zwycięska passa zostanie podtrzymana.
Teraz będziesz się logował ponad tydzień po każdym zwycięstwie PW i pisał takie rzeczy? Poza tym, co to znaczy, że będzie zaskakiwało, może określisz precyzyjniej swoje przewidywania. Bo tak to łatwo grać eksperta.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
major16
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2017, o 13:16
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: major16 »

ONICO robi co może, a wychodzi im to jak widać - bardzo dobrze. Odkąd trener Antiga dołączył do nas, to widać, że jest mega poprawa i gra im się po prostu lepiej. Passa wygranych utrzymana - morale wysokie, czyli najważniejsze. Kwolek na pewno dostanie powołanie do reprezentacji.
Adam Polak
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2017, o 21:26
Płeć: M
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Adam Polak »

Wesołych Świąt wszystkim ;) https://youtu.be/vMWPJ1aop8A
Adam Polak / szef komunikacji ONICO Warszawa
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Kamil92 »

Muszę przyznać, że imponuje mi w tym sezonie Kwolek. Gra bardzo równo i pewnie, zwłaszcza w przyjęciu. Nie miewa w tym elemencie żadnych problemów, flota przyjmuje pewnie czy to na palce czy dyszlem, zaś atakującą zagrywką bardzo ciężko go ustrzelić. W tym elemencie jest daleko przed triem SŚB, a jeśli jest słabszy od Fornala, to nie dużo.
Wczoraj przez pierwsze dwa sety dostawał od Brizarda do ataku same śmieci, przy których często musiał się ratować kiwką, a i tak na koniec okazało się, że wszystkie kontry szły do niego i skończył z 52% w ataku przy 33 atakach wykonanych i zrobił przy tym tylko 3 błędy. Oby tak dalej.
kartelus
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2018, o 22:22
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: kartelus »

Najważniejsze jest to, że grają równo i widać, że sumiennie podchodzą do treningów i pracy nad sobą indywidualnie jak i w tworzeniu coraz to lepszego zespołu. ONICO w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony, passa jest niewiarygodna i mam nadzieje, że też się tak utrzyma ;)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: krzysiu »

Bartek Kwolek przedłużył o 2 lata kontrakt z Onico ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

krzysiu pisze:Bartek Kwolek przedłużył o 2 lata kontrakt z Onico ;)
Czyli w praktyce, ponieważ Bartek wcześniej i tak miał kontrakt z Warszawą do końca sezonu 2018/2019, przedłużył go teraz tylko o rok do końca sezonu 2019/20, i jednocześnie najprawdopodobniej już teraz zapewnił sobie od Onico znaczącą podwyżkę. Dla samego klubu brzmi to już nieco gorzej, ale dla samego zawodnika to tyż piknie. Pewnie wszyscy się zgodzimy, że w pełni należało się to Kwolkowi za postępy jakie ostatnio zrobił i za jakość gry, którą prezentuje w obecnym sezonie.
franek_kociuba
Posty: 229
Rejestracja: 28 cze 2012, o 13:55
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: franek_kociuba »

Na podstawie grafiki na fb Onico wnioskuje, że kolejnym który przedłuża umowę jest Brizard.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: iron »

drukjul pisze:
krzysiu pisze:Bartek Kwolek przedłużył o 2 lata kontrakt z Onico ;)
Czyli w praktyce, ponieważ Bartek wcześniej i tak miał kontrakt z Warszawą do końca sezonu 2018/2019, przedłużył go teraz tylko o rok do końca sezonu 2019/20, i jednocześnie najprawdopodobniej już teraz zapewnił sobie od Onico znaczącą podwyżkę.
A wiesz to na pewno czy zgadujesz?
No sympathy for fools...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

iron pisze:]
A wiesz to na pewno czy zgadujesz?
Na co komu logika? Użycie przez mnie przysłówka "najprawdopodobniej" w poprzedniej wypowiedzi wyklucza pewność - nie sądzisz? Nie jestem związany finansowo ani z Onico, ani Bartkiem, jeżeli o to pytasz, ale taka jest normalna praktyka przy przedłużaniu takich umów.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: repres1 »

Podnoszenie zawodnikowi wynagrodzenia w trakcie trwania umowy nie jest zjawiskiem rzadkim. Owszem, klub nie musi tego robić, ale czasem tak robi. Można podchodzić do interesów na zasadzie "Kto kogo wydyma", ale można tez zauważyć, że dany zawodnik jest wart więcej niż to obie strony założyły i tę wartość docenić. Jest pewna różnica pomiędzy zakupem tony węgla a "zakupem' bardzo zindywidualizowanych usług. Ludzkie podejście do interesów bywa czasem bardzo opłacalne.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Guilder »

Zwłaszcza, że nie jest to tak po prostu podwyżka bez idących za tym większych zobowiązań, tylko przedłużenie kontraktu o rok. Za te dwanaście miesięcy o Kwolka już by mogła być sroga bitwa na rynku transferowym, a tak klub z Warszawy będzie miał jeszcze roczne zobowiązanie Bartosza, a więc w najgorszym (?) wypadku jakąś tam kwotę odstępnego.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Noworoczny »

drukjul pisze:
iron pisze:]
A wiesz to na pewno czy zgadujesz?
Na co komu logika? Użycie przez mnie przysłówka "najprawdopodobniej" w poprzedniej wypowiedzi wyklucza pewność - nie sądzisz? Nie jestem związany finansowo ani z Onico, ani Bartkiem, jeżeli o to pytasz, ale taka jest normalna praktyka przy przedłużaniu takich umów.
I teraz nie wiadomo, czy to skrót (ironIC) i pytanie było żartem, czy to myśl twarda jak żelazo w Czelabińsku. W każdej razie Giulder napisał, jak to działa. Korzyść jest obopólna i obie strony troszkę ryzykują i troszkę się zabezpieczają.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: iron »

drukjul pisze:
iron pisze:]
A wiesz to na pewno czy zgadujesz?
Na co komu logika? Użycie przez mnie przysłówka "najprawdopodobniej" w poprzedniej wypowiedzi wyklucza pewność - nie sądzisz? Nie jestem związany finansowo ani z Onico, ani Bartkiem, jeżeli o to pytasz, ale taka jest normalna praktyka przy przedłużaniu takich umów.
"Najprawdopodobniej" użyłeś w stosunku do wynagrodzenia, nie do przewidywanego czasu pozostania Kwolka w Warszawie. Czyli zgadujesz. Może się okazać, że trafisz ale jak dla mnie to nie jest bynajmniej "normalna" ani "powszechna" praktyka. Jeśli kontrakt trwa do X to "kolejne dwa lata" to X + 2 lata. Chyba, że źle sformułowano na stronie.

Logicznym dla mnie to co napisał Guilder byłoby gdyby napisali, że renegocjowali obowiązującą umowę i przedłużyli ją o rok.

P.S. Abstrahuje od tego czy faktycznie zostanie o rok czy dwa dłużej. Chodzi mi o samą istotę podanej informacji.
No sympathy for fools...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Brizard na następne dwa sezony w Warszawie. Dobry ruch. Dwóch kluczowych graczy dobrze obecnie spisującej się drużyny jeszcze dwa sezony będzie grało w Wawie. Na ile ma kontrakt Antiga? Trzeba przyznać że dobrą robotę z Zagumym odwalili jak dotychczas w Warszawie. A mogłoby być lepiej, gdyby kreowany na gwiazdę tej ekipy Gjiorgiew grał na oczekiwanym poziomie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Bardzo dobrych ruch ;) Świetnie młody Francuz się wkomponował, przyznam, że byłem bardzo zdziwiony negatywnymi opiniami na jego temat z początku sezonu, gdzie przecież dołączył do drużyny niemal z marszu. A to przecież jak na rozgrywającego dalej bardzo młody zawodnik, rozwojowy, ale już z dużymi umiejętnościami. Brawo

Teraz wymienić Gjorgjewa na młodszy, lepszy model oraz może dołączyć zagranicznego przyjmującego (akurat jest miejsce na 3 obcokrajowca).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

iron pisze: "Najprawdopodobniej" użyłeś w stosunku do wynagrodzenia, nie do przewidywanego czasu pozostania Kwolka w Warszawie..
To naprawdę żelazna logika, ale proponuje żebyśmy na przyszłość może trochę bardziej nawzajem starali się szanować swoją inteligencję. Przysłówek "najprawdopodobniej" może się odnosić tylko do wnioskowania subiektywnego o niepełnym stopniu uznania pewności i ograniczonym stopniu stanowczości. Przeto ta część mojej wypowiedzi bezpośrednio po rzeczonym przysłówku, która sugerowała, że dokładnie w połowie trwania poprzedniej 3-letniej, czyli obowiązującej do końca sezonu 2018/19 umowy w przypadku Bartka doszło nie tylko do przedłużenia jej o kolejny rok, ale do renegocjacji dotychczasowego kontraktu - zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie finansowe - miała ewidentnie taki właśnie charakter. Natomiast to, do kiedy Kwolek przedłużył teraz kontrakt z Onico (do końca sezonu 2019/20) było treścią oficjalnego komunikatu klubu, który właśnie skomentowałem i nawet trudno żebym sygnalizował tutaj brak pewności, czy jakieś wątpliwości co do prawdziwości komunikatu. Uważasz, że jestem zbyt łatwowierny i zanim nie zlecę analizy grafologicznej i nie sprawdzę, kto się pod tym oświadczeniem podpisał powinienem je mieć? ;)
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Xenio »

Polskie Radio program III i taki komunikat "dziś mecz na szczycie +ligi Onico-Zaksa", kto by pomyślał, że trener Antiga zajdzie tak wysoko ze swoim zespołem. Jednak to jest Trener. !!!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Potrzebujesz komunikatów z radia, żeby stwierdzać takie rzeczy? Wystarczy spojrzeć w tabelę.

Nie sądzę, aby przetrzebione kontuzjami Onico cokolwiek dzisiaj powalczyło.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Pele »

niepoinformowany pisze:...
Nie sądzę, aby przetrzebione kontuzjami Onico cokolwiek dzisiaj powalczyło.
Skąd taki brak wiary u Ciebie! Wszak Onico z Kielcami POWALCZYŁO :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Kiepski »

Szczerze to chciałbym zobaczyć Onico w pełnym składzie i jakby się prezentowało na tle najlepszej drużyny w chwili obecnej Plusligi. Trzeba przyznać że Antiga jak dotychczas robi dobrą robotę, zobaczymy co będzie dalej. Na początku sezonu mówiłem że trochę mają za krótką ławkę (w szczególności na przyjęciu to wypadało najsłabiej) i liczyłem że jeszcze kogoś ściągną. Poważne są te urazy Kwolka, Evansa i Nowakowskiego?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Żadnej wiedzy medycznej nie mam, ale opierając się na tym, co mówili komentatorzy, to Kwolek i Nowakowski jeszcze 3-4 tygodnie, a Vernon może mieć już sezon z głowy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: rzr »

nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: ursula127 »

rzr pisze:Tutaj informacje od klubu:
https://onicowarszawa.pl/aktualnosci/le ... siatkarzy/
na forum czytałem info ,że u Kanadyjczyka złamana piszczel ,a tutaj ,że zaraz wraca. O co tu chodzi?
Czy on Terminator jakiś, czy to forum takie wiarygodne?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: kanimo »

Przeciez niedlugo to pojecie wzgledne. To moze byc miesiac lub troche wiecej.
Jeszcze nie wiadomo czy to zlamanie czy pekniecie szczelinowe i na jakiej dlugosci/glegokosci. Rengtenow na forum nie publikowali.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”