ONICO Warszawa 2017/2018

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Aktualnie Onico z 2 rezerwowymi zawodnikami. Rozgrywajacym oraz środkowym. Zadnego pola manerwu. Jeszcze ktos wypada i Onico lezy, a i tak już na pewno nie stoi.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Kwolek zaczął trenować, na razie indywidualnie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
attendance
Posty: 4
Rejestracja: 4 lis 2016, o 09:09
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: attendance »

W siatkówce to norma zmiana nazw sponsorów, myślę że ruch kibicowski na siatce jest znacznie słabszy, siatkówka jest bardziej piknikowa i zmiana nazwy klubu niewielu zmartwiło...
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: barti522 »

Kto zostaje na 100 procent, a kto odchodzi?

– Na 100% zostają ci, którzy mają kontrakty: Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Jakub Kowalczyk i dochodzący do zdrowia Sharone Vernon-Evans. Odchodzą, to mogę potwierdzić, Jan Firlej i Jędrzej Gruszczyński. Nikoli Gjorgiewowi kończy się umowa, a Wojciech Włodarczyk ma kontrakt opcjonalny. Z kolei Guillaume Samica myśli o zakończeniu kariery.

Fragment wywiadu z Zagumnym na polsatsport.pl, czyli zostaje 6 wolnych miejsc do obsadzenia.

A: Vernon-Evans, ?
R: Brizard, ?
P: Kwolek, Janikowski, ? , ?
Ś: Wrona, Nowakowski, Kowalczyk, ?
L: Wojtaszek, ?
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: RobertBaklarzan »

Potrzebny koń na przyjęcie z za granicy najlepiej. Do tego rozgrywający i atakujący najlepiej z doświadczeniem na atak może jakiś Polak na środek do wyciągniecia i jazda po złoto po medal dla nas dla wszystkich!
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

barti522 pisze: A: Vernon-Evans, ?
R: Brizard, ?
P: Kwolek, Janikowski, ? , ?
Ś: Wrona, Nowakowski, Kowalczyk, ?
L: Wojtaszek, ?
Uzupełniłbym ten skład o Rafaela i Łukasika.
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: kanimo »

Ciekawe propozycje, choc Rafael chyba nie porywal w tym sezonie. Hunter bedzie wiedzial.
I Lukasik do Kwolka to niekoniecznie na medal. Potencjalnie to jednak gorszy zawodnik od Wlodarczyka. Chyba, ze myslales o zostaniu Wlodarczyka i Lukasiku jako 4tym.
Na drugiego rozgrywajacego mozna by wziac Wiktora Nowaka, skoro Skra go nie wziela.
Ciekawe tez co obecnie prezentuje Radek Gil. Nowak ma lepszy serwis.
Polski drugi sypacz umozliwia podwoja z Evansem i daje jakies odejscie na innych pozycjach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Ciekawe propozycje, choc Rafael chyba nie porywal w tym sezonie. Hunter bedzie wiedzial.
I Lukasik do Kwolka to niekoniecznie na medal. Potencjalnie to jednak gorszy zawodnik od Wlodarczyka. Chyba, ze myslales o zostaniu Wlodarczyka i Lukasiku jako 4tym.
Na drugiego rozgrywajacego mozna by wziac Wiktora Nowaka, skoro Skra go nie wziela.
Ciekawe tez co obecnie prezentuje Radek Gil. Nowak ma lepszy serwis.
Polski drugi sypacz umozliwia podwoja z Evansem i daje jakies odejscie na innych pozycjach.


Plotki z Francji donoszą, że Rafael Araujo jest przymierzany do Chaumont, gdzie miałby zastąpić odchodzącego do Werony Stephen'a Boyera. Z kolei, któryś z polskich zespołów miałby być zainteresowany usługami przyjmującego Chaumont Yacine Louatiego. Nie wiem, czy chodzi o Warszawę, ale Louati ponoć całkiem nieźle gra na trąbce, trochę na fortepianie, więc tak sobie myślę, że z ćwiczącym ponoć ostatnio pilnie na saksofonie Wroną Francuz mogliby uformować w Onico combo jazzowe "Ornithology". :]

Intrygujące, że młodszy brat Nikoli Gjorgiewa - Gjorgi, który w poprzednich kilku sezonach był rozgrywającym Maliye Piyango Ankara, który to zespół na dniach zajął V miejsce w lidze tureckiej w bezpośredniej walce z Ziraatem Konarskiego i Kurka, zdążył podpisać kontrakt na przyszły sezon z Paris Volley - idzie więc ewidentnie śladami brata (bo Nikola wcześniej grał zarówno w Maliye Piyango, jak i w PV). Jest to o tyle ciakawe, że los PV co do przyszłego sezonu ciągle jest niepewny i nie jest nawet przesądzone, czy drużna ta zostanie w Ligue A, czy też zostanie karnie zdegradowana.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:Ciekawe propozycje, choc Rafael chyba nie porywal w tym sezonie. Hunter bedzie wiedzial.
I Lukasik do Kwolka to niekoniecznie na medal. Potencjalnie to jednak gorszy zawodnik od Wlodarczyka. Chyba, ze myslales o zostaniu Wlodarczyka i Lukasiku jako 4tym.
To nie są moje propozycje. Rafael miał ofertę kontraktu na stole, Łukasik także.

Nie wiem, czy Onico ma w głowie plany walki o medale. Będąc na ich miejscu, trochę rozsądniej tworzyłbym prognozy finansowej, bo opieranie strategii klubu na sprzedaży biletów i prognozowanie dużych wpływów z biletów było, jest i będzie błędem.
Nie wiem, czy chodzi o Warszawę, ale Louati ponoć całkiem nieźle gra na trąbce, trochę na fortepianie, więc tak sobie myślę, że z ćwiczącym ponoć ostatnio pilnie na saksofonie Wroną Francuz mogliby uformować w Onico combo jazzowe
Nich idzie do Gdańska. Razem z Januszem będą mogli pograć na forte na 4 ręce ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

Skrzypek pisze: Nich idzie do Gdańska. Razem z Januszem będą mogli pograć na forte na 4 ręce ;)
Myślę, że akurat sportowcom-muzykom brakowałoby w takim układzie elementu autentycznej konfrontacji i rywalizacji. W wypadku dwóch pianistów jednak bardzo trudno jest zorganizować musical battles/cutting contests, natomiast dla dęciaków jak saksofoniści, czy trębacze tego typu rywalizacja, kto zagra ciekawszą solówką i w ten sposób "wytnie" i zdominuje rywala przynajmniej od początku grania jazzu zawsze była chlebem powszednim. https://youtu.be/ltmwT7AktnA?t=184

Kto wie, może Onico w przyszłym sezonie na organizacji i sprzedaży biletów na tego typu jam session z Wroną w roli głównej będzie w stanie dodatkowo zarobić i wtedy wystarczy im pieniędzy na trochę lepszego atakującego niż Araujo? Np. taki Zibi ostatnio zarówno prezes Doleckiej i Gumie bardzo taktownie się przypomniał, wspominając w wywiadzie dla "PS", że jeszcze niczego w Argentynie nie podpisał i jeśli chodzi o przyszły sezon ciągle jest do wzięcia. :D

PS Samica oficjalnie potwierdził, że nieodwołalnie kończy karierę zawodniczą po tym sezonie. :<
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: kanimo »

Zibi moze jednak przekraczac prog mozliwosci fianasowych. Dodatkowo z Antiga niekoniecznie sie cenia. Ponadto Zibi cos mowil, ze do Polski sie nie wybiera. Jest jeszcze pare miejsc, gdzie moze pograc za lepsza kase.
A szkoda, bylo by fajnie i poziom wyzszy.

Aaa mowiliscie o Araujo... A ja myslalam, ze o Rafie Redwitzu na drugiego sypacza.... :]
Chyba by sie znalazl lepszy mlot.

Co myslicie o Nowaku? Niby fajnie jest miec drugiego sypacza, co moze uspokoic gre. Ale Firlej tez raczej nie spelnial tego kryterium.
Nowak od rowiesnikow odstaje o gruba klase. Nie rozumiem czemu Skra bierze Droszynskiego.

Warszawa nie ma problemow z limitami, moga poszukac za granica i drugiego sypacza, + przyjmujacego do Kwolka i atakiera.

Louati-dosyc atrakcyjny transfer dla wiekszosci zespolow z czuba. Moze do Deroo za slabo przyjmuje a do Torresa ma zly paszport.
Ale atrakcyjny grajek. Brac.
I niech graja z Wrona. Moze powinni zastapic Brizarda przez Janusza i bylo by trio. Bo jakies klawisze do tych deciakow by sie przydaly.
Awatar użytkownika
yfysk
Posty: 562
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:52
Płeć: M
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: yfysk »

a może by tak w końcu miejscowymi juniorami się zacząć posilać? Tyle zawsze narzekania, że w Warszawie 3 super kluby, a zawodnicy się rozjeżdżają albo nie dostają szansy.
Marcin Podwysocki na prezydenta!
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: knightrider »

Włodarczyk mocno rozczarował i chyba to jest jego max, Giorgiev to samo, a ponoć to on najwięcej hajsu kosi.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Zibi moze jednak przekraczac prog mozliwosci fianasowych. Dodatkowo z Antiga niekoniecznie sie cenia. Ponadto Zibi cos mowil, ze do Polski sie nie wybiera. Jest jeszcze pare miejsc, gdzie moze pograc za lepsza kase.
A szkoda, bylo by fajnie i poziom wyzszy.
knightrider pisze:Włodarczyk mocno rozczarował i chyba to jest jego max, Giorgiev to samo, a ponoć to on najwięcej hajsu kosi.
Też mi się tak wydaje, że dotychczasowy kontrakt Gjorgiewa powinien wystarczyć na pozyskanie na przyszły sezon Zibiego - argentyńskie kluby siatkarskie nie należą wcale do finansowych krezusów. Także ewentualna wymiana Włodarczyka na Louatiego powinna zmieścić się w budżecie Warszawy, jeżeli jak mówi Guma pozostaje on na dotychczasowym poziomie i w przyszłym roku ani nie zostanie znacząco powiększony, ale także nie ulegnie redukcji. A Francuz jak zauważyła Kanimo jest nie tylko solidnym, ale także uniwersalnym i wszechstronnym siatkarzem - z niezłym przyjęciem, zagrywką i blokiem, o czym świadczyć może pewnie nawet i to również, że według tegorocznego rankingu Data Volley Ligue A siatkarzy po sezonie zasadniczym jest on liderem na swojej pozycji http://lnv-web.dataproject.com/Statisti ... PID=0&mn=2

Warto też na pewno wspomnieć o tym, że przez dwa sezony (2015-2017) Louati grał z Antoine Brizardem w Tuluzie, więc znają się jak łyse konie.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze: Warszawa nie ma problemow z limitami, moga poszukac za granica i drugiego sypacza, + przyjmujacego do Kwolka i atakiera.
Nie mają problemów z limitami, ale co z finansami? ;)
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: kanimo »

yfysk pisze:a może by tak w końcu miejscowymi juniorami się zacząć posilać? Tyle zawsze narzekania, że w Warszawie 3 super kluby, a zawodnicy się rozjeżdżają albo nie dostają szansy.
Yyy...
A Janikowski to niby skad tam przyszedl na nastepny sezon? Nie wiem ile tam metrow miedzy tymi halami ale daleko nie ma.

Gruszczynski, Jaglarski.
Szalpuk, Leman, Halaba. To tylko ostatnio. Wrona tez Metrowiec ;)

Mysle, ze jeden na rok wystarczy, bo wtedy ma wieksze szanse pogrania, biorac pod uwage, ze jeden z przyjmujacych tez do mlodych nalezy.

Ale fakt-do zagospodarowania jeszcze sypacz z MOSU-niezly, choc Nowak lepszy, tylko nizszy. I Nowak otarl sie o seniorskie granie i pokazal, ze nie peka. Prokopczuk, na moje oko, moze nalezec do tych pekajacych. Moze powinien na razie powalczyc o miejsce na parkiecie w I LIdze, zeby nabrac pewnosci siebie.

Ponadto ten rocznik slabszy, co udowadniaja zarowno poziom MPJ jak i rezultaty miedzynarodowe.

Z lepszyc , warszawskich juniorow przechodzacych do sniora sa jeszcze Witek-atak i Firszt -przyjecie, obaj Metro.
Miom zdaniem Witek do I Ligi, jeszcze mu sporo brakuje fizycznie i zyska na graniu, W Ilidze powinien gdzies powalczyc o 6ke i po 2-3 sezonach byc gotowym na PL.
Firszt tak na pograniczu PL i I Ligi ale nie do Onico, bo 3 przyjmujacych w tak szczeniackim wieku to troche za duzo.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: MWi »

Onico Warszawa będzie mieć nowego prezesa (dla mnie nie jest to zaskoczenie): https://onicowarszawa.pl/aktualnosci/zm ... szawa-s-a/

Za to fakt, że z drużyną rozstaje się również Paweł Zagumny jest dla mnie małym szokiem. Czyżby obecność Pawła była tylko krótkim zabiegiem marketingowym?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: leeon »

Albo jakiś bajzel narobili, albo ktoś myślał że medal będzie od razu... co zatem z Antigą?
Ogólnie to słabo to wygląda
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Skrzypek »

MWi pisze: Za to fakt, że z drużyną rozstaje się również Paweł Zagumny jest dla mnie małym szokiem. Czyżby obecność Pawła była tylko krótkim zabiegiem marketingowym?
Zagumny zbudował skład, który nie spełnił celu. Myślę, że to dosyć klarowna przyczyna rozstania się z Pawłem.
Zagumny to nie Kowal, Onico to nie Asseco ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Lucarelli »

Skrzypek pisze:
MWi pisze: Za to fakt, że z drużyną rozstaje się również Paweł Zagumny jest dla mnie małym szokiem. Czyżby obecność Pawła była tylko krótkim zabiegiem marketingowym?
Zagumny zbudował skład, który nie spełnił celu. Myślę, że to dosyć klarowna przyczyna rozstania się z Pawłem.
Zagumny to nie Kowal, Onico to nie Asseco ;)
Największym zarzutem wobec Gumy wydaje się być zbudowanie składu z trzema przyjmującymi.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Pewnie 6stka byla w limicie. Nie ma 6 sa zmiany.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: MWi »

Zgadzam się z Waszymi opiniami. Mimo wszystko w polskim środowisku siatkarskim pozbycie się takiego nazwiska po jednym niespełnionym sezonie jest dość rzadkie.

Nie atakuję tej decyzji, bardziej mnie ona zaskakuje.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: niepoinformowany »

Jak czytałem wywiad z Zagumnym, to mnie krew zalewała. "Inni też grali jedną szóstką" to trochę niezbyt trafiony argument, bo nikt inny z trzema przyjmującymi nie grał. Normalnie jak polityk, wszyscy winni tylko nie ja, ja byłem super i zrobiłem wszystko co się dało. Nie tędy chyba droga, i może to też jakiś wpływ miało?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: nerwus »

Ciekawe- Prezes Dolecka to Wrona, Kwolek, Samica, Kowalczyk. Antiga i Zagumny to atakujący i Włodarczyk. Trochę upraszczam ale czyje wybory były gorsze?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Chal »

De facto trudno kogoś winić za transfer Gjorgiewa, a już zwłaszcza Włodarczyka. Nie zawsze wszystko się udaje.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Didek »

MWi pisze:Zgadzam się z Waszymi opiniami. Mimo wszystko w polskim środowisku siatkarskim pozbycie się takiego nazwiska po jednym niespełnionym sezonie jest dość rzadkie.

Nie atakuję tej decyzji, bardziej mnie ona zaskakuje.
Znając Pawła, to pewnie powiedział właścicielowi za dużo. Stąd taka a nie inna decyzja.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Crosby »

Brawo dobra decyzja,nie ma nic za nazwisko bo ten nadęty buc poza bezsprzecznie fantastyczną karierą sportową nic sobą nie reprezentuje.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: Szampon093 »

Zawsze jest opcja, ze obawiaja się ,,klatwy Gumy" ze nigdy nie zdobeda mistrza Polski :D
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: gregy69 »

niepoinformowany pisze:Jak czytałem wywiad z Zagumnym, to mnie krew zalewała. "Inni też grali jedną szóstką" to trochę niezbyt trafiony argument, bo nikt inny z trzema przyjmującymi nie grał. Normalnie jak polityk, wszyscy winni tylko nie ja, ja byłem super i zrobiłem wszystko co się dało. Nie tędy chyba droga, i może to też jakiś wpływ miało?
Resovia gra 3 przyjmującymi. Krastins nie powąchał parkietu chyba od grudnia :D
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2017/2018

Post autor: astronauta »

niepoinformowany pisze:Jak czytałem wywiad z Zagumnym, to mnie krew zalewała...
Gdzie ten wywiad?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”