GKS Katowice 2017/2018

lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: lipa210 »

Polska liga nadrabia poziomem duża ilością rodzimych zawodników na dobrym poziomie. W tureckiej są pieniądze ale nie mają ciężko znaleźć dobrych tureckich zawodników, naturalizują Bośniaków bo swoich nie mają. Ostatnimi zespołami, które coś grały w LM to Halkbank z Kubiakiem i wcześniej ale to był zespół zbudowany na LM, było więcej zagranicznych gwiazd niż mogły grać w lidze i pewnie dlatego też im dobrze szło, a wcześniej chyba Arkas z Agamezem. Moim zdaniem nasza liga jest na wyższym poziomie, to że mają pieniadze i mogą sciagnąc lepszych zawodników nie znaczy, że cała liga jest lepsza. Przeważnie to my ich ogrywaliśmy w LM i myślę że tak będzie nadal chyba, że znowu któryś zespół zbuduje skład na LM ale przegra lige bo nie bedzie mógł wszystkich gwiazd upchać w składzie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: dyletant »

Polska liga nadrabia poziomem duża ilością rodzimych zawodników na dobrym poziomie
Pełna zgoda, tutaj jednak mamy dużą przewagę i tym nasza liga jeszcze się broni. Natomiast nie widzę żadnego, ale to absolutnie żadnego argumentu żeby dobry zawodnik miał trafić do nas zamiast do Turcji, począwszy od kasy kończąc nawet na klimacie czy atrakcyjności miasta, może jeszcze tylko słabo zapełnione hale.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Widzę kolega Pidgey poddala się czasem jak obecny nowy Atakujący Trefla :)
Oczywiście panowie i panie że Kurka w Kato nie będzie była to spekulacja, gdzieś troszkę " marzenie " , zgadzam się że kwestia czy będzie konkretny Atakujący czy sprowadzony zawodnik drugoplanowy typu : Romac czy Strzeżek.
Kwestia Tureckiej ligi to sportowo upadki troszkę i są zdecydowanie słabsza liga SPORTOWO.
Owszem ściągają zawodników dobrych ale to przypominam przez polskie kluby przewijają się późniejsze talenty przykład: Antanasevic ( Skra ) , Lisinac ( Skra ) , także i siatkarze którzy są bardzo dobrzy ściąganie do Polski : Edabipour, Torres , Penchev , Kampa, Toniutii.
Owszem zgodzę się że jesteśmy " przystankiem " do lepszej drogi jaka są napewno : Włochy i Rosja ale nie zgadzam się że Turcja na chwile obecna kilka dobrych lat temu owszem.
Tak samo uważam, temat Turcji ligi itp że posiadamy polskich siatkarzy lepszej jakości pod względem sportowym w plus lidze jak i jako reprezentanacji klubów we Włoszech bo w Rosji mamy ich bardzo mało:)
A drogi Pidgey spokojnie bo naprawdę nie chcę ujawniać jaka rolę pełniłem w tym sporcie , pozdrawiam Cie i państwa.
Szacunek i kultura jest myślę idea tego sportu co widać na halach plus ligi i tak też na forum pokazujmy się:)
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: dyletant »

Kwestia Tureckiej ligi to sportowo upadki troszkę i są zdecydowanie słabsza liga SPORTOWO
Sanchez, Petric, Fromm, Hernandez, Hierrezuelo? Jeszcze sezony wcześniej Le Roux, Miljkovic, Agamez, Marshall, Bravo, nie mówiąc o jednorazowym utworzeniu Trentino v.2.0 w Ankarze.
Lisinac wyrobił się na wypożyczeniach w Częstochowie i Berlinie, Skra wzięła gotowego zawodnika. Aleksa nie mogła utrzymać, bo jest zbyt dobry na naszą ligę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: kanap »

dyletant pisze:Sanchez, Petric, Fromm, Hernandez, Hierrezuelo? Jeszcze sezony wcześniej Le Roux, Miljkovic, Agamez, Marshall, Bravo, nie mówiąc o jednorazowym utworzeniu Trentino v.2.0 w Ankarze.
Te nazwiska nie maja znaczenia, o sile ligi stanowią rodzimi gracze, trzeba uwzględnić limity, a te w Turcji nie są małe.Tubylcy grają słabo i wszystko się zamyka.
dyletant pisze:Lisinac wyrobił się na wypożyczeniach w Częstochowie i Berlinie, Skra wzięła gotowego zawodnika. Aleksa nie mogła utrzymać, bo jest zbyt dobry na naszą ligę.
Atanasjevicz był zbyt dobry, ale na kwadrat. Gdyby miał miejsce w pierwszej szóstce grałby w Skrze. Tylko on tego miejsca nie miał i dlatego odszedł. Nie piszmy historii na nowo.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: dyletant »

Gdyby miał miejsce w pierwszej szóstce grałby w Skrze
góra sezon-2 tak jak Conte, nie zakrzywiajmy rzeczywistości. Chyba, że kreatywny prezes by zrobił czary mary i zawodnik by się nazywał Aleksander Atanasiewicz.
Ale dobra, koniec OT, bo to temat o Katowicach
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Witam , serdecznie wszystkich.
Czy ktoś słyszał o jakiś plotach lub z innych źródeł wiadomości o wzmocnieniach ataku w Gieksie bo półki co został jeden Atakujący Karol.
Ja osobiście słyszałem że Romac odpada - kierunek Francja.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: barti522 »

Ziobrowski?
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

Niestety słyszałem plotki, że zmiennikiem Butryna ma być jakiś atakujący z I ligi :< czyli możliwe, że znowu zapowiada się sezon bez konkretnej konkurencji dla Karola, obym się mylił. Liczę jeszcze na jakieś pozytywne zaskoczenie jeżeli chodzi o transfery ale na dzisiaj nie wygląda to za kolorowo. Utrzymać raczej się uda ale lepszego miejsca niż w poprzednich sezonach to bym się nie spodziewal. Pewnie zmowu zakręcimy się coś koło 10. Chociaż wiadomo przed sezonem mozemy sobie gdybać a i tak wszystko wyjdzie w praniu.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: barti522 »

Na ten moment oficjalnie jest jeszcze 3 środkowych i przyjmujących, czy na 4 mają dojść Depowski i Woch? Czy jednak coś się zmieniło?
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

Brakuje atakującego, środkowego i przyjmującego. Poważne zainteresowanie jest Depowskim i Wochem. O innych nazwiskach jeszcze nie słyszałem
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

Pierwsza szóstka na ten moment wygląda w miarę przyzwoicie Quiroga, Rousseaux, Komenda, Butryn, Sobala, Kohut. Martwi mnie kolejny sezon bez zmienników na jakimś wyższym poziomie.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2018, o 19:44 przez perykles, łącznie zmieniany 1 raz.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: barti522 »

A może ten atakujący z 1 ligi to będzie Krzysiek bo miał wracać podobno do Plusligi, ewentualne inne kierunki to pewnie Lubin lub Będzin.
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Witam, czyli dalej w Katowicach cisza od kiedy były wielkie zapowiedzi o Muzaju ( ten z kolei chyba nigdy nie zagra pozytywnie w Reprezentacji i miejsca tam nie znajdzie ).
Tak zgadzam się z panami szanuje Karola ale cały sezon nie ma szans Gieksa aby z tego było coś dobrego , może jeszcze sięgną po jakiegoś zawodnika z zagranicy ?! W sumie mimo limitów spokojnie dałoby się to ogarnąć:)
10 miejsce no pamiętajmy że plus liga ma mieć teraz 14 drużyn o ile się nie mylę?.
Ha ciężko będzie a tak się fajnie zapowiadało Rossausex, Sobala i ....
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: barti522 »

Ogórek :D
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

No i sprawdziły się przewidywania o Depowskim. Nie jest to jakiś spektakularny transfer ale w porównaniu do Stelmacha to odbieram go bardzo pozytywnie
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Stelmach mało miał okazji do ogrania się ale to też wynikało z jego potencjału pewnie.
Tak Depowski młody ambitny zawodnik odbieram również pozytywnie, myślę że nie raz go na parkiecie zobaczymy.
Teraz czekamy na Atakującego, gdzieś czuje ze będzie to zawodnik zagraniczny bądź Ziobrowski.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

Zagraniczny atakujący jest możliwy chyba tylko przy jednoczesnym odejściu Kohuta, a on na pewno zostaje. Chciałbym bardzo Ziobrowskiego bo z tych zawodników, którzy zostali na rynku jest chyba jedyną fajną opcją. Coś czuje, że jednak zanosi się na tego atakującego z I ligi. Chociaż jakby dołączył duet Ziobrowski/Woch to mielibyśmy przynajmniej 2 młodych perspektywicznych zawodników na zmiany.

Edit: co do Stelmacha to miał 3 sezony żeby się pokazać z dobrej strony a nic takiego nie zobaczyłem. W moim odczuciu był w tej drużynie na siłe, żeby nie powiedzieć że ktoś mu to miejsce załatwił
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Nie no dlaczego musiałby odejść Kohut ?
Przepis mówi że max liczba zawodników w danym momencie obcokrajowców może być max 3 a jakich nie powiedziane. Zawsze może być np :
Komenda , Depowski , Rossausex, Sobala , Kohut i Atakujący xxx ( obcokrajowiec)
Inna opcja : Komenda, Rossausex, Qiuroga, Sobala , Krulicki , Atakujący xxx.
I tak wiele opcji można tworzyc : przykład Jastrzębia czy Rzeszowa mnóstwo teraz mają obcokrajowców a da się to połączyć:) oby tylko nie oddać meczu przypadkiem jak Skra ---->>> pozdrawiam.
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Przepraszam przedmówce co do Ziobrowskiego uważam że byłby ciekawa opcja :
Dlaczego :
Młody, ambitny, przede wszystkim ze złotej drużyny kadetów, juniorów.
Uważam że Gieksa powinna się nad nim zastanowić osobiście mając taka opcje bo wiemy że z Radomia chce odejść. Czekam i czekam na to aby odkryła karty kogo mają w zainteresowaniu ;)
Pozdrawiam
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

gieksik89 pisze:Nie no dlaczego musiałby odejść Kohut ?
Przepis mówi że max liczba zawodników w danym momencie obcokrajowców może być max 3 a jakich nie powiedziane. Zawsze może być np :
Komenda , Depowski , Rossausex, Sobala , Kohut i Atakujący xxx ( obcokrajowiec)
Inna opcja : Komenda, Rossausex, Qiuroga, Sobala , Krulicki , Atakujący xxx.
I tak wiele opcji można tworzyc : przykład Jastrzębia czy Rzeszowa mnóstwo teraz mają obcokrajowców a da się to połączyć:) oby tylko nie oddać meczu przypadkiem jak Skra ---->>> pozdrawiam.

Moim zdaniem na 99% atakującym będzie Polak. Gieksa nie może sobie pozwolić na posadzenie na ławce takich zawodników jak Quiroga czy Kohut. No i nie porównujmy nas do Jastrzębia czy Resovi oni mają szerokie i dwie wyrównane szóstki. I przede wszystkim nie ograniczają ich limity Jastrzębia ma polski środek i atak a Resovia jedyny problem jaki ma to zagraniczny libero, który i tak będzie grał pewnie na zmianę z Maslowskim
kanimo

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: kanimo »

Ziobrowski jest dosyc chimeryczny. Trudno przewidziec, czy mogl by wygryzc Butryna z szostki, duzo przemawia za negatywna odpowiedzia. Raczej nie da widocznego wzrostu jakosci.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: jarek8dywan »

kanimo pisze:Ziobrowski jest dosyc chimeryczny...
Mam wrazenie, ze potrzeba mu pracy z dobrym trenerem, ktory go pouklada i wyciagnie z niego potencjal. Wydaje sie, ze kolejny sezon w Polsce nie bedzie dobrym rozwiazaniem (Gruszka mu niewiele pomoze).
fixz_9
Posty: 83
Rejestracja: 4 cze 2018, o 11:47
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: fixz_9 »

2 atakerem będzie B. Krzysiek zobaczycie ;)
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

Też mam takie przeczucie ale w jego przypadku w gre wchodzi jeszcze chyba Będzin i Lubin
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Hey Hey Perykles przede wszystkim to mówmy jak jest aktualnie w klubie Asecoo i Jastrzębiu: jaki tylko libero zagraniczny w Rzeszowie ( mowa o Perry ) pozycja rozegranie: Shoij i Redtwiz, środek ; sądzisz że Smith rep. USA i kapitan , będzie tylko stał w kwadracie , dalej przyjmujący: Rossard to też czołowy graczi już nie mówiąc o Nicolas Szerszen gdzie też będzie szukał szansy.
Dalej sądzisz tylko Perry---> Masłowski?
Spójrzmy na Jastrzębie hmm : Kampa nie do ruszenia
Olivia myślę nie zostałby dla kwadratu ,
Lyneel czy Fromme nie są to zawodnicy też widziani na kwadrat wręcz nowa siła Jastrzębia. Także troszkę proszę o przemyślaneks i racjonalne tezy.
Owszem Jastrzębie i Asecoo sportowo zawodników ma lepszych ale nie o tym mowa.
Tylko ilości graczy zagranicznych gdzie Gieksa półki co dysponuje 3 , czyli niewielka ilością szczerze.
Sądzę ze Kohut to nie pewniak taki zawsze skoro Gieksa też grała zestawieniem Pietraszko i Krulicki.
Występy też Emanuela były różne to nie była wyróżniającą się postać na tle Gieksy w ostatnim sezonie.
Tak zgadzam się z przedmówcami że nie koniecznie będzie gracz z Zagranicy a może ten Krzysiek, może Ziobrowski ale nie argument że Gieksa ma Kohuta Qiuroga i Rossausex i koniec.
Pozdrawiam
kanimo

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: kanimo »

Krzysiek chyba nie bylby zla opcja na drugiego. Jakosc aktualnie zblizona lub wyzsza niz u Ziobrowskiego.
Z punktu widzenia zawodnika (Ziobrowskiego) zmiana kwadratu u Prygla na kwadrat u Gruchy chyba niewiele wnosi. Filip/Butryn to zblizona jakosc, choc inne charakterystyki.
Z punktu widzenia klubu zawodnik typu Krzysiek tzn wysoki, silny (choc z glowa i technika kiedys bywalo srednio) moze wniesc cos nowego jesli zatka sie niski i starannie atakujacy po kierunkach Butryn.

Ziobrowski przez ta koreanska historie chyba troche zawezil swoje mozliwosci wyboru.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: perykles »

gieksik89 pisze:Hey Hey Perykles przede wszystkim to mówmy jak jest aktualnie w klubie Asecoo i Jastrzębiu: jaki tylko libero zagraniczny w Rzeszowie ( mowa o Perry ) pozycja rozegranie: Shoij i Redtwiz, środek ; sądzisz że Smith rep. USA i kapitan , będzie tylko stał w kwadracie , dalej przyjmujący: Rossard to też czołowy graczi już nie mówiąc o Nicolas Szerszen gdzie też będzie szukał szansy.
Dalej sądzisz tylko Perry---> Masłowski?
Spójrzmy na Jastrzębie hmm : Kampa nie do ruszenia
Olivia myślę nie zostałby dla kwadratu ,
Lyneel czy Fromme nie są to zawodnicy też widziani na kwadrat wręcz nowa siła Jastrzębia. Także troszkę proszę o przemyślaneks i racjonalne tezy.
Owszem Jastrzębie i Asecoo sportowo zawodników ma lepszych ale nie o tym mowa.
Tylko ilości graczy zagranicznych gdzie Gieksa półki co dysponuje 3 , czyli niewielka ilością szczerze.
Sądzę ze Kohut to nie pewniak taki zawsze skoro Gieksa też grała zestawieniem Pietraszko i Krulicki.
Występy też Emanuela były różne to nie była wyróżniającą się postać na tle Gieksy w ostatnim sezonie.
Tak zgadzam się z przedmówcami że nie koniecznie będzie gracz z Zagranicy a może ten Krzysiek, może Ziobrowski ale nie argument że Gieksa ma Kohuta Qiuroga i Rossausex i koniec.
Pozdrawiam
Ja nie twierdze, że Gieksa nie może sobie pozwolić na większą liczbę zagranicznych zawodników. Mówię tylko że przy obecnych zagranicznych przyjmujących i Kohucie obcokrajowiec na ataku byłby bardzo niepraktyczny w kontekście ewentualnych zmian. Jastrzębie i Resovia nie będą miały takiego problemu. A co do Kohuta to po odejściu Pietraszki w mojej opini jest on najlepszym z 3 aktualnych środkowych.
gieksik89
Posty: 63
Rejestracja: 17 maja 2018, o 18:32
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: gieksik89 »

Owszem zgadzam się że Asecoo czy Jastrzębie duże bogactwo poparte połowa polskich zawodników i zagranicznych.
Perykles fakt każdy ma prawo odbierać zawodnika indywidualnie i tutaj możemy mieć o Kohut odmienne zdanie dla mnie doświadczenie ale też i już wiek nie taka dynamika - werwa.
Jak byłem na meczach Gieksy nie zaskoczył mnie , taki neutralny.
Szanuje jednak inne zdanie i wizerunek zawodnika odebrany przez Perykles.
Sobala jestem ciekawy jak się wkręci w drużynę.
Fakt taki ze z polskich zawodników na wielki transfer nie ma szans wszyscy już zakontraktowani w innych klubach :)
Troszkę kiedyś pół żartem pół marzeniem rzuciłem Kurka , taki byłby wow transfer top .
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: GKS Katowice 2017/2018

Post autor: Re_soviaczka »

Taki off - top, możesz odmieniać nazwiska zawodników, o których piszesz? Bardzo razi to w oczy...
I pisać poprawnie ich nazwiska, albo nazwy klubów.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”