Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Matius

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Matius »

weary_skier pisze:
Komunista pisze:Skra gra pierwszy mecz o punkty, więc ma trudniej niż gospodarze.
A gospodarze, to który mecz o punkty grają?
Dodam że Skra miała jeszcze Superpuchar po drodze :)
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: TommyLeeJones »

Nie kupuję dzisiaj gry Łomacza, mam wrażenie że środkowi nie hulają jak powinni, skrzydła często mają piłkę za plecami. Do tego Jastrzębianie są bardzo twardzi na wysokiej piłce i mają więcej inicjatywy.
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Szary Wilk »

Nie taki zły ten Quiroga, jak przed sezonem go malowali. Pewny punkt z przyjęciu, swoje w ataku też zrobi.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Aranger »

Przynajmniej częściowo Muzaj naprawił swoje winy z drugiego seta tą obroną przy setowej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: madlark »

Oliva powinien zgłosić się do Mam talent :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Szary Wilk »

Może Bednorz zapuka do kadry w przyszłym roku? Dziś gra dobrze, w meczach przedsezonowych też spisywał się okej.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: grzegorzg »

Gratulacje dla Jastrzębian. Najogólniej rzecz biorąc, zaprezentowali się nie tylko lepeij jako druzyna, ale mieli także indywidualności wiekszego kalibru.

Bednorz jest wśród "aspirantów" zdecydowanie najbardziej zrównoważonym zawodnikiem.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Adik_wwy »

z taką grą Argentyńczyka nikt nie będzie płakał za miłośnikiem Chińczyków. Wspaniała robotę wykonuje w defensywie. w Skrze najlepszy Bednorz ale tam jest chyba inny problem i to od kilku sezonów a mianowicie nie potrafią funkcjonować jako drużyna tylko cala swoją grę chcą opierać na indywidualnych umiejętnościach.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: aezakmi »

Bardzo pewnie Quiroga grał w przyjęciu. Ten flot Kłosa w 4 secie, to na DeRocco byłby punkt, a ten spokojnie na palce - idealnie do rozgrywającego. Dobry mecz zagrali - jest moc.
W Skrze nie ma jeszcze zgrania z rozgrywającym i odwrotnie. Stać ich na lepszą grę.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Aranger »

Pobieżnie oglądałem ten mecz i widziałem, że Bednorz znakomicie w ataku w trzeciej i czwartej partii, ale jak przyjmował ? Bo na to nie zwróciłem uwagi szczerze mówiąc.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: mac 1 »

Łomacz to nie zawodnik dla Skry nie ten typ rozegrania. Jest solidny i w zespole inaczej zbudowanym świetnie by się sprawdził ale.. Z takich świeczek Mario to grał wieki temu patrząc z jego perspektywy. Srecko też się dzisiaj męczył a wszyscy wiemy jakiej klasy to siatkarz. Wiem to dopiero pierwszy mecz tego sezonu. Może się zgrają ale mam co do tego obawy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:(...)ale jak przyjmował ?
Statystycznie gorzej od Śliwki, ;) ale zdecydowanie lepiej.

Skra czeka na Kłosa, bo Czaarnowski najlepsze lata ma za sobą. Bardzo słabo w ataku, w bloku bez powodzenia.

Nie wiem jak z tymi statystykami, ale Piechocki ma fatalne jak na libero.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Aranger »

Statystyk tego meczu nie ma sensu brać na poważnie, w pierwszym secie według nich Lisinac miał 0/3 w ataku, a skończył dwa, Muzaj miał 4/9, w statystykach - 4/7, według raportu, który mieli komentatorzy, Skra uzyskała w ofensywie 51% w pierwszej partii, a na stronie Plusligi - 36%. I jeszcze w drugim secie blok autorstwa Muzaja zaliczono Olivie, który w tamtej akcji był na drugim skrzydle i chyba nawet nie dołączył na trzeciego. :D
Ostatnio zmieniony 8 paź 2017, o 14:28 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: aezakmi »

mac 1 pisze:Łomacz to nie zawodnik dla Skry nie ten typ rozegrania. Jest solidny i w zespole inaczej zbudowanym świetnie by się sprawdził ale.. Z takich świeczek Mario to grał wieki temu patrząc z jego perspektywy. Srecko też się dzisiaj męczył a wszyscy wiemy jakiej klasy to siatkarz. Wiem to dopiero pierwszy mecz tego sezonu. Może się zgrają ale mam co do tego obawy.
Pamiętam mecz otwarcia JW w 2011 (pierwszy sezon z Michałem Łasko), grali pierwszy mecz w Częstochowie i przegrali 1:3, tacy dobrzy zawodnicy grali w JW, ale zgrania między nimi kompletnie nie było. Też wówczas wybitnego rozgrywającego nie mieli (Vinhedo to był taki Łomacz, Thornton tam jeszcze był - tragedia, co grał w JW), a po kilku kolejkach machina ruszyła - zgrali się i zaczęli grać na miarę swoich możliwości. Zdobyli m.in. srebro KMŚ - super mecze grali na tamtym turnieju. Łomacz trochę przestawi się na szybszą grę z Wlazłym, Lisiniacem i Ebadipurem, i już będą groźniejsi, gra będzie lepiej funkcjonować.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2017, o 14:29 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: kibic_siatki »

Gratulacje dla Jastrzębia za świetny mecz. Jak ma się takiego lidera jak Olivę, to łatwiej od razu mieć oparcie dla rozgrywającego. W składzie wystąpiły niewielkie zmiany i to było widać na boisku. Quiroga zaczął dosyć słabo mecz w ataku, ale po 2 setach było już dobrze.
Skra ma w dalszym ciągu problem z przyjmującymi: przez 2 pierwsze sety nie było ich w ataku i gra opierała się na Wlazłym i Lisinacu. Potem Bednorz się rozegrał, ale wcześniejsi liderzy zaczęli słabnąć. Ebadipour jak na razie spisuje się średnio, co prawda obciążony przyjęciem nie błyszczy w ataku, ale po Bednorzu można spodziewać się więcej- mało przyjmował, a przez 2 sety go nie było. Czarnowski słabiutko, raczej nie przebije się do 1 składu.
Ze statystyk wynika lepsze przyjęcie Skry, ale gorszy atak. Dużą zasługę w tym miał Oliva.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: weary_skier »

Po fatalnym meczy z Olsztynem i pięciu setach z Cuprum, Espadon wygrywa inauguracyjną partię w Radoimiu. Niestety o meczu nie da się nic powiedzieć bo livescore nie działa.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: ligamistrzow »

Radom najpierw oklep od Katowic teraz od Szczecina i to jeszcze na swoim parkiecie, strasznie zawodzą na początku sezonu
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Kamil92 »

Statystyki przyjęcia Szalpuka po dwóch pierwszych setach - :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: drukjul »

weary_skier pisze:Po fatalnym meczy z Olsztynem i pięciu setach z Cuprum, Espadon wygrywa inauguracyjną partię w Radoimiu. Niestety o meczu nie da się nic powiedzieć bo livescore nie działa.
Wow, a u mnie dla odmiany dziś Livescore Adv śmiga. I to nie tylko z meczu Czarni-Espadon, ale także z Zawiercia z meczu Warty z Treflem.

Otworzyłam aż buzię ze zdziwienia i przetarłem oczy - ale to nie fatamorgana, naprawdę działa. :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Aranger »

Kamil92 pisze:Statystyki przyjęcia Szalpuka po dwóch pierwszych setach - :]
Niesamowitej rzeczy dokonał.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: madlark »

drukjul pisze: Otworzyłam aż buzię ze zdziwienia i przetarłem oczy - ale to nie fatamorgana, naprawdę działa. :D
Niesamowite :o A jednak istnieją mężczyźni, którzy są kobietami :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Noworoczny »

Bardzo przyjemny mecz do oglądania. Wielkie pozytyw przy Quirodze. Skra zagrywała całkiem nieźle a Rodrigo do pary z Popiwczakiem rzucali wszystko Kampie na nos. Oliva oczywiście MVP, ale i Muzaj pięknie go wspomagał w ofensywie.

Komentarz podobny do wczorajszego, ale cóż się dziwić, skoro do Resovii bierze się byłego zawodnika a do Skry byłego trenera tych klubów.

Zgadzam się z przedpiścami, że Bednorz zrobił postęp i chyba najbliżej mu do kadry z młodych zdolnych. Przyzwoicie w ataku i mocna zagrywka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: astronauta »

Muzaj zawalił seta nr 2, pięknie wybronił przy piłce setowej w secie nr 3. Mecz dla niego w sumie na plus, ale wciąż zbyt dużo głupich błędów. No i znowu gania z czwórki :x
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Noworoczny »

Zawalił, zawalił. Skra sroce spod ogona nie wypadła. To były sytuacyjne piłki. A z czwórki niech se gania, jak to na Bełchatów wystarcza.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: drukjul »

madlark pisze:
drukjul pisze: Otworzyłam aż buzię ze zdziwienia i przetarłem oczy - ale to nie fatamorgana, naprawdę działa. :D
Niesamowite :o A jednak istnieją mężczyźni, którzy są kobietami :D
Takie są skutki szoku. Widać tak mnie skołował widok funkcjonujących dziś wreszcie livescore'ów na stronie Plusligi, że nawet nie wiem co gadam. :D

Jeżeli wierzyć temu z meczu Zawiercie-Gdańsk, to mecz zakończył się błędem Kogi przy freeball'u (24:26 i 0:3 dla Trefla). Wcześniej Warta miała mieć w tej partii piłkę setową, ale jej nie wykorzystała.
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: astronauta »

Noworoczny pisze:Zawalił, zawalił. Skra sroce spod ogona nie wypadła. To były sytuacyjne piłki. A z czwórki niech se gania, jak to na Bełchatów wystarcza.
Niestety, ale zawalił i sam to przyznał. Przejście linii 3 metra, ściągnięty atak przy dobrej piłce. Dla mnie najfajniejszym momentem było zejście Czarnowskiego ze zdziwioną miną po spektakularnej czapie w buty od Kosoka.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: grzegorzg »

Przede wszystkim Muzaj to jest jakis cudowny przypadek. Trudno mi jest znależc w pamięci zawodnika, który ma tak dziwny atak, ze najczęściej atakuje po prostej, lub na wprost. Przeciez dla kazdego naturalna rzeczą jest przede wszystkim atak po skosie. Piszę to po raz n-ty, ale naprawdę to dziwne. Zupełnie jakby miał jakąs w sumie irracjonalna trudnośc ataku po przekątnej.

Widzę, ze wyczyn Szalpuka został już odnotowany. Chyba, ze to jakiś błąd...

Wracjąc do Skry, to wybroniła sie w drugim secie, ale gdyby tak nie było, to wina obarczyłbym Piazze. Zapatrzył się w Olivę i spóznił z czasem. No i zaraz następny set pokazał, ze śmiało mozna kawałeczek dac Wlazłemu w przyjęciu zageszczając ustawienie w sytuacjach awaryjnych.
astronauta
Posty: 2902
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: astronauta »

grzegorzg pisze:Przede wszystkim Muzaj to jest jakis cudowny przypadek. Trudno mi jest znależc w pamięci zawodnika, który ma tak dziwny atak, ze najczęściej atakuje po prostej, lub na wprost. Przeciez dla kazdego naturalna rzeczą jest przede wszystkim atak po skosie.
Dla mnie to on zdecydowanie i głównie atakuje po skosie.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: grzegorzg »

No nie bardzo. Na przykład dzisiaj zupełnie nie pamietam jakiegoś soczystego wejścia po skosie proporcjonalnie do predyspozycji zawodnika, cos a'la Kurek z dobrych lat z lewego. Przy jego zasięgu i przyzwoitym rozegraniu, w pierwszej linii, na dwubloku powinien wchodzic w boisko po przekątnej jak w kaczy kuper.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: mmb »

Szalupa 7% w przyjęciu? To nie może być prawda :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”