Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Adik_wwy »

Co do Kwolka to nie mam wątpliwości że za 2-3 lata to będzie najlepszy Polski przyjmujący. Moim zdaniem w porównaniu do poprzedniego sezonu i tak poprawił sporo przyjęcie. Widać mocny charakter potrafi wziąść grę na siebie i o to chodzi. Lider Polibudy na początku sezonu. Brawo
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Noworoczny »

Z uwagi na fakt, iż wiele spotkań jest poprzekladanych, tabela nie odzwierciedla kolejności drużyn. Jako element dodatkowy warto zerknąć na liczbę porażek. I tak:
Bez porażek są: Indykpol, Cuprum, Zaksa, Trefl, Jastrzębski.
Raz przegrały: Onico, Resovia, Skra.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: knightrider »

Jestem sobie w stanie wyobrazić opieranie przyjęcia w pl kadrze na Mice, Kwolku i Bednorzu jeżeli sobie Kurek z Kubiakiem przerwę zrobią.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: ciorny17 »

knightrider pisze:Jestem sobie w stanie wyobrazić opieranie przyjęcia w pl kadrze na Mice, Kwolku i Bednorzu jeżeli sobie Kurek z Kubiakiem przerwę zrobią.
Jestem wielkim fanem talentu Bednorza i Kwolka, ale takie opinie po okresie sparingowym i 2 kolejkach nijak się mają do rzeczywistości
Kłamca.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: ursula127 »

ustalanie kadry w tej chwili nijak się ma do rozumu
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: pewniak »

Mówiąc o kandydatach do kadry ZAWSZE będziemy opierać się na ocenach w momencie mówienia o nich. Zatem ocena na podstawie meczów sparingowych i dwóch kolejek jest na chwilę obecną bardziej rzetelna niż szacowanie kto będzie jak grał za pół roku.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: madlark »

pewniak pisze:Mówiąc o kandydatach do kadry ZAWSZE będziemy opierać się na ocenach w momencie mówienia o nich. Zatem ocena na podstawie meczów sparingowych i dwóch kolejek jest na chwilę obecną bardziej rzetelna niż szacowanie kto będzie jak grał za pół roku.
E, tam :D
Ocena głównie jest opierana na historii i sympatiach często irracjonalnych :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: pewniak »

madlark pisze:
pewniak pisze:Mówiąc o kandydatach do kadry ZAWSZE będziemy opierać się na ocenach w momencie mówienia o nich. Zatem ocena na podstawie meczów sparingowych i dwóch kolejek jest na chwilę obecną bardziej rzetelna niż szacowanie kto będzie jak grał za pół roku.
E, tam :D
Ocena głównie jest opierana na historii i sympatiach często irracjonalnych :D
Ale to się miało zmienić. Czy nie?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: madlark »

To się nie zmieni.
Pisanie teraz o wyborach do reprezentacji mija się z celem.
A jak czytam wywody Rysia czy Gerymskiego mam odruch w...
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: StanLee »

Uprzejmie proszę o nieusuwanie, ale skoro idiotyzmy @Noworocznego mogą swobodnie funkcjonować na forum, to i odpowiedzi także.
Noworoczny pisze:Dobrym zwyczajem każdego forum jest nie wyrażanie opinii o dyskutantach a jedynie odnoszenie się do tego, co napisali. Staram się do tej zasady stosować.
Noworoczny pisze:Cytuję to, co napisałeś. Nic nie ubarwiam (-:
No, to popatrzmy na Twój post:
Noworoczny pisze:
StanLee pisze:Dobrze gra Jarosz,
Z punktu widzenia Zaxy nawet bardzo dobrze.
Co z tego, że to dotyczyło pierwszego seta (Jarosz 6/12 w ataku i kończący partię as), i co z tego, że w tym samym zdaniu napisałem, że na dłuższą metę ta gra Jarosza nie ma sensu, bo będą go w końcu podbijać - oczywiście w kolejnej partii te miękkie ataki Jarosza już nie wchodziły. Ale nie byłbyś sobą gdybyś w typowy dla siebie sposób z dosyć oczywistej, zgodnej z rzeczywistością opinii nie wyrwał fragmentu wypowiedzi z kontekstu, manipulując, i dodając przeintelektualizowany komentarz.
Noworoczny pisze:
StanLee pisze: Śliwka umiał przyjmować i serwować, byłby naprawdę super graczem, trzyma atak Resovii.
GIGAPARSK!
Gdybym umiał jeździć szybko na rowerze, byłbym naprawdę super kolarzem.
Gdyby ten niesamowity Jakub Jarosz umiał atakować, byłby naprawdę super atakującym (-:
Co z tego, że ta uwaga była podsumowaniem występu Śliwki w tym meczu z Zaksą, dosyć banalna, acz prawdziwa - że świetnie gra w ataku, ale co z tego, skoro bardzo słabo w przyjęciu i na zagrywce. Co z tego, że @grzegorzg właściwie to powtórzył kilka razy w tym temacie, z którym ''jak prawie zawsze się zgadzasz'', a tym samym zgadzasz się ze mną, dziękuję. :) Oczywiście nie byłbyś sobą, gdybyś nie pokusił się o zupełnie bezsensowny, przeintelektualizowany, szydzący komentarz. Więc albo trzeba tłumaczyć Tobie najprostsze zdania, jak to powyższe, dla reszty oczywiste, albo robisz to specjalnie. Niestety, innej, nie-smutnej opcji nie ma.
Noworoczny pisze:IA w ogóle, jak pisze StanLee Reska była dziś lepsza.
O, to najlepsze. Gdzie tak napisałem?

Jedyne co napisałem, to że jako zespół Resovia jest w lepszej formie (fizycznej) niż Zaksa na tym etapie sezonu, i gdyby nie Rossard mogliby wygrać - czy to prawda, nie wiem, czy to jest równoznaczne z tym co sugerujesz - oczywiście nie. Więc znowu - odnoszenie się do tego, co ktoś napisał? Cytowanie tego, co ktoś napisał? Brak ubarwiania...?

Czy Ty sobie robisz jaja? :)

I właśnie dlatego zniechęcasz do jakiejkolwiek aktywności na forum. Tak naprawdę Twój uparty trolling jest personalnie wymierzony m.in. we mnie, i to jest i tak ta mniej smutna wersja dla Ciebie, bo jeżeli np. to powyższe było pisane na serio, to nie świadczy najlepiej o Twoim intelekcie. ;) I dlatego tak kłopotliwa jest Twoja aktywność na forum - najlepsze, że nawet jak często na forum z kimś się kłóciłem (@kanimo, @TommyLeeJones) zawsze to miało oparcie w dyskusji o siatkówce, a obie te osoby lubię czytać pomimo ostrych sporów - z Tobą jest inaczej, bo Twoja aktywność nie ma na celu jakiejkolwiek rozmowy o siatkówce. Gdyby tak było, nie uciekałbyś, gdy pojawiają się zalążki takowej. :)

A ja mam do wyboru albo marnować czas na odnoszenie się do bzdur jak powyższe, albo zostawiać je bez komentarza. Oczywiście znając życie dopiero teraz przyjdzie moderacja i to wszystko usunie, dopiero jak straciłem czas żeby te głupoty prostować. Nic nowego. :)
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: iron »

[post skaowany]
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, o 07:09 przez weary_skier, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Posty, któe uważacie, że łamią regulamin forum nalezy zgłaszać za pomocą przycisku raportowania. Znak "!" przy poście.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:arosz 6/12 w ataku
Skoro już pozwalamy sobie na takie niegrzeczne uwagi personalne, to napiszę coś, od czego powstrzymywałem się od kilku lat. Wydaje się, że Ty w ogóle nie oglądasz tych meczów, tylko potem patrzysz w cyferki i na ich podstawie snujesz swoje teorie. Może to jest powodem legendarnego wręcz niezrozumienia naszej ulubionej dyscypliny.

No a stwierdzenia, że drużyna X pewnie by wygrała, gdyby zawodnik Y dobrze grał to już w ogóle przywraca mi wspomnienia z przedszkola (-: No, może i by wygrała, ale gdyby w drużynie Z lepiej serwował zawodnik Q to może by nie wygrała? Jaki w ogóle sens mają takie rozważania? Ja widzę tylko jeden. Wygrywa drużyna, której nie lubisz i trollujesz, żeby zdenerwować jej kibiców.

Jeżeli się zagalopowałem, to proszę Moderację o usunięcie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Marcy$ »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, o 07:08 przez weary_skier, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Posty, któe uważacie, że łamią regulamin forum nalezy zgłaszać za pomocą przycisku raportowania. Znak "!" przy poście.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:No a stwierdzenia, że drużyna X pewnie by wygrała, gdyby zawodnik Y dobrze grał to już w ogóle przywraca mi wspomnienia z przedszkola (-:
Nigdzie nie napisałem, że ''Resovia pewnie by wygrała, gdyby Rossard grał dobrze''.

Czy jesteś w stanie napisać choć jednego posta, w którym nie manipulujesz wypowiedziami innych osób? :-)

Moja teza sama w sobie ambitna nie była, acz, jak widać, dla niektórych zbyt ambitna... :-)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Nigdzie nie napisałem, że ''Resovia pewnie by wygrała, gdyby Rossard grał dobrze''.
StanLee pisze:Resovia jest w lepszej formie (fizycznej) niż Zaksa na tym etapie sezonu, i gdyby nie Rossard mogliby wygrać -
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: StanLee »

Here we go again.
Noworoczny pisze:
StanLee pisze:Nigdzie nie napisałem, że ''Resovia pewnie by wygrała, gdyby Rossard grał dobrze''.
StanLee pisze:Resovia jest w lepszej formie (fizycznej) niż Zaksa na tym etapie sezonu, i gdyby nie Rossard mogliby wygrać -
"wygraliby pewnie" =/= "mieliby szansę wygrać". To chyba się w internecie nazywa samozaoraniem. :-)) Więc ponownie sugerujesz, że napisałem coś, czego nie napisałem, oczywiście zignorowałbym, gdyby nie fakt, że to zdecydowana część Twoich postów, i właściwie prawie każdy post dotyczący mojej osoby.

Ale skoro nie zrozumiałeś po raz drugi czy trzeci, wyjaśnię. Resovia, jak na swój dosyć mały względem topu w Polsce potencjał kadrowy, jest na starcie sezonu w naprawdę dobrej formie - Śliwka w pierwszych trzech meczach ponad 60% ataku, dobra gra Możdżonka po słabym poprzednim sezonie ligowym, nawet Jarosz jak na siebie w sparingach czy do meczu z Zaksą grał zaskakująco dobrze, na co chyba zwracał uwagę @Michal5 - a sami kibice Resovii z marszu zaczęli bardzo chwalić Serniottiego. Ale to wszystko z wyjątkiem Rossarda, który ze względu na granie na kadrze na Pucharze Wielkich Mistrzów, gdzie Francuzi byli bez formy, do Rzeszowa przyjechał w drugiej połowie września w naprawdę słabej dyspozycji, a normalnie zaczął chyba trenować pod koniec miesiąca. Zaś Zaksa, przynajmniej do momentu meczu z JW, raczej sprawiała wrażenia grania na zaciągniętych hamulcach co po Superpucharze było dosyć oczywiste - co samo w sobie zarzutem pewnie nawet nie jest, przecież to początek sezonu, ale co było tak czy siak całkiem łatwe do obrony. Więc tak, Resovia może żałować faktu, że Rossard do 20. września chyba był nieobecny w klubie, i jest przez to w mizernej formie, bo na starcie sezonu, pomimo dużo mniejszego potencjału, miałaby pewnie realne szanse żeby wygrywać czy zdobywać punkty z lepszymi zespołami tj. Zaksa. Żeby wyciągnąć z tego pisanie negatywów o Zaksie, też trzeba mieć nieprzejednany intelekt. :D

Dlatego uprzejmie proszę, żebyś nie odnosił się do moich postów i przestał marnować mój czas, a ja chętnie uczynię to w Twoim kierunku. Czy była to ambitna uwaga? No, nie była, pewnie dlatego napisałem to z telefonu między 2. a 3. setem. Ale Ty z jednego zdania najpierw wysnułeś wniosek, że uważam, że Resovia była lepsza, a następnie, że uważam, że Resovia z dobrze grającym Rossardem wygrałaby pewnie ten mecz, a jedno i drugie to typowa dla Ciebie manipulacja. Zaś ja nie mam najmniejszej ochoty tłumaczyć każdego, najbardziej oczywistego zdania mojego autorstwa kilkukrotnie tylko dlatego, że najwidoczniej go nie rozumiesz, zwłaszcza, że tezy ''Resovia może żałować, że Rossard prawie do października siedział na kadrze'', ''Śliwka nie umie przyjmować i serwować'', ''Jarosz z tymi swoimi plasami to może klepać Będzin'' nie potrzebują do ich zrozumienia wyższych zdolności poznawczych.

A, za dwie bardzo miłe wiadomości od innych osób dziękuję, właściwie dlatego odpisałem. ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Noworoczny »

"Pewnie" w znaczeniu "prawdopodobnie". Nie w znaczeniu "na pewno" ani nie w znaczeniu "zdecydowanie".
Resovia może żałować, bo była w lepszej formie fizycznej, niż Zaksa i gdyby nie słaba gra Rossarda, mogłaby wygrać. Skra może żałować, bo była w lepszej formie fizycznej, niż JW i gdyby nie słaba gra Ebadipura, mogłaby wygrać. Itd.

Jarosz mógł dobrze grać, jak na Jarosza. Ale to wciąż Jarosz. Możdżonek może i dobrze wyglądał w porównaniu do Możdżonka z poprzedniego sezonu, ale to wciąż zawodnik bez ataku i ostatnio ze słabą zagrywką. Śliwce szło nieźle w ataku, ale to przyjmujący. A przyjmował głównie w buraki. Tichaczek po kilkuletnim szlifowaniu sempiterną ławy nie jest zawodnikiem, który może przesądzić losy meczu z drużyną klasy Zaksy. Lemański, jak pisali kibice Resovii, nie dojechał na mecz. Wynik był zasadniczo przesądzony przed meczem.

Gdzie Zaksa niby grała na zaciągniętym hamulcu, skoro był to ich pierwszy mecz w lidze? Twoja analiza była skrajnie nietrafna, jak zwykle zresztą. I jest to łagodna ocena.

E: Zapomniałem o Rusku, który przyjmował tragicznie.

E2: I jak Resovia mogłaby wygrać przy lepszej formie Rossarda, skoro, jak piszesz, było wiadomo, że Jarosz od drugiego seta zacznie grać jak Jarosz?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Kkud
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2014, o 16:50
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Kkud »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 13 paź 2017, o 07:08 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Posty, któe uważacie, że łamią regulamin forum nalezy zgłaszać za pomocą przycisku raportowania. Znak "!" przy poście.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: pewniak »

Girls! Girls!
Toczycie spór nierozwiązywalny. To jest forum, które z definicji służy do wyrażania SWOICH opinii. Dopóki w tych opiniach nie ma ataków ad personam typu: "jesteś głupi", "twoja matka..." etc., nie można zarzucać adwersarzowi, że atakuje.
Opinie @StanLee oparte są w ogromnej większości o cyferki, natomiast wpisy @Noworoczny... do ich czytania potrzebna jest książka kodów :). Obu czytam z przyjemnością, mając na uwadze powyższe. Bez tego to tak jakbym szedł na "Władcę Pierścieni" i oczekiwał ambitnego kina.
Więc dajcie sobie jeszcze raz po twarzy i wróćcie do normalnego pisania.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 3.

Post autor: Noworoczny »

I czyja analiza była trafniejsza?
Jarosz znowu grał jak Jarosz - no, może trochę lepiej, bo 45%.
Przyjmujący Śliwka jak nauczy się przyjmować będzie świetnym przyjmującym. Dzisiaj znowu 4 błędy bezpośrednie w przyjęciu, ale w trakcie 3 setów.
Możdżonek środkowy bez ataku skończył 1 na 6.
Tichaczek rozgrywał jak Tichaczek.
Lemański przyjechał na mecz.
Ale i tak było 0-3.

Coś mi się przypomina komentarz forumowicza, chyba to był Astronauta, po Twojej prognozie, że Polska wygra mecz. Nie chce mi się szukać, ale to było coś w tym stylu "miałem nadzieję, że Polska wygra, ale po twojej prognozie ją straciłem". Widać więc, że jest to powszechniejsza opinia, niż się spodziewałem.

Dziękuję za wszystkie wyrazy poparcia (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”