Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Bociek za to dzisiaj świetnie z wszelkiego rodzaju piłek. Ciekawe jak pogra w tym sezonie, fizycznie wygląda dobrze. Oby tylko omijały go kontuzje.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

Pająk zapomniał o reszcie, ma Smitha na środku a wszystko do Boćka wystawia.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Noworoczny »

Znowu niepełna kolejka. Już cztery mecze wiszą.

Bez porażki zostały tylko trzy drużyny i tak się składa, że zajmują trzy pierwsze miejsca, choć dwie z nich ma jedno spotkanie mniej na koncie - Cuprum, Indykpol, Zaksa.

Z jedną porażką: Jastrzębski Węgiel, Trefl, Skra.

Czy to będzie pierwsza szóstka na koniec? Możliwe.
iron pisze:A można po Polsku?
Przepraszam, dyktowałem do komórki i nie sprawdziłem, co wyszło.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: astronauta »

Zakazać trąbek w Zawierciu. Do teraz głowa mnie boli.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

Za parę minut początek meczu Zaksa-Indykpol. Mam nadzieję, że Olsztyn się dzisiaj postawi i zobaczymy 5 setów w hali Azoty.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Buszek na jakieś 6 ataków chyba 3 czapy i aut na czystej siatce, ponoć ma jakiś uraz, ciekawe czy wejdzie Szymura albo Semeniuk.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: drukjul »

Olsztyn gra dziś trochę w stylu Kędzierzyna - szanują piłkę na zagrywce, dużo bronią i wyprowadzają mordercze kontry - często przez środek, lub inteligentnie wykorzystując blok rywali i co ciekawe dziś taki właśnie sposób gry Olsztynianom leży przynajmniej na razie wyraźnie lepiej niż zawodnikom Kentucky.
mucha-07
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 15:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: mucha-07 »

Buszek jeszcze nie teraz, ale Szymura z czasem może go wygryźć :) Coś widzę że ludzie w Kędzierzynie nie mają czasu oglądać najlepszej drużyny ligi i tej do tego miana aspirującej. Swoją drogą wciąż mówi się o "halach wypełnionych do ostatniego miejsca" więc może problem nie istnieje :D
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: TommyLeeJones »

Umiejętność nabijania bloku i powtarzania akcji to fajna rzecz ale w siatkówce jednak gramy na punkty... Także Rafał mógłby się sprężyć, na zagrywce to samo.

Fajnie to wszystko się ogląda ale dopiero gdy Torres puścił serię zagrywek po 115 km/h uświadomiłem sobie jak bardzo brakuje mi solidnych kopnięć w naszej lidze.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Pewnie teraz, jak już go pochwaliłem, Hadrava nie skończy z 4 ataków pod rząd, ale kapitalny jest Czech w tym sezonie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

No, to chyba powinien zostać Szymrua na 3 seta.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze:Za parę minut początek meczu Zaksa-Indykpol. Mam nadzieję, że Olsztyn się dzisiaj postawi i zobaczymy 5 setów w hali Azoty.
Faktycznie mecz rozwija się w kierunku 5 setów. Zdaje się, że odpuszczę sobie dwa następne i wrócę na tie-break. :D
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: adi_tiger »

ale meczycho, dobrze się to ogląda. w końcu :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: grzegorzg »

Jak Toniutti rozgrywa środkowym, to jest świetny. Jak Woicki, to znakomici sa najczęsciej środkowi...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

grzegorzg pisze:Jak Toniutti rozgrywa środkowym, to jest świetny. Jak Woicki, to znakomici sa najczęsciej środkowi...
Kochanowski dostaje szkołę życia, jak trafi do klubu z lepszym sypaczem (albo z lepiej grającym przez środek), to strach się bać, patrząc na to, jak punktuje przy Woickim. :P

Pierwsza strata punktów Kędzierzynian w tym sezonie stała się faktem.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

Aranger pisze:
grzegorzg pisze:Jak Toniutti rozgrywa środkowym, to jest świetny. Jak Woicki, to znakomici sa najczęsciej środkowi...
Kochanowski dostaje szkołę życia, jak trafi do klubu z lepszym sypaczem (albo z lepiej grającym przez środek), to strach się bać, patrząc na to, jak punktuje przy Woickim. :P

Pierwsza strata punktów Kędzierzynian w tym sezonie stała się faktem.
Sądzę, że jeśli Olsztyn będzie grał w pucharach w przyszłym sezonie to może zostać, w przeciwnym razie albo trafi do Skry/Zaksy, albo wyjazd za granicę.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2017, o 20:12 przez Verdungo, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: kanimo »

Rejny jeszcze nikt nie pochwalil. Dobre wejscie i potwierdza, ze ma spore aspiracje i mozliwosci. Strach sie bac, co nam za srodkowi rosna.
Grzegorz-a widziales z jakich pilek pare razy Kuba zaatakowal? Zza glowy, plecow, ucha...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: grzegorzg »

Alez ja nie mam zamiaru Kochanowskiemu w zaden sposób umnijszac. O jakąs równowagę w ocenie mi chodzi. Bo jak Toniutti strzeli babola/le, to cisza, a jak da środkowemu otke bez bloku/pomiedzy blokujacymi to jest genialny. Jak to samo zrobi Woicki, to Kochanowski jest świetny.

A to, ze jest świetny, to juz zupełnie inna sprawa. ;)
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: ksjw90 »

Santilli - uwielbiam tego trenera. Bez marynarki, w krótkich, mocnych i prostych słowach tłumaczy drużynie na czasach co mają grać oraz ich podbudowuje. Taki siatkarski Bogdan Wenta. Żyje meczem, nie zawaha się zrównać zawodnika z ziemią dla dobra zespołu.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

Wszystko powoli zmierza do tie-breaka.
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: batmanowski »

Resovia miała szczęście, że Olsztyn tak słabo zagrał w Rzeszowie. Tak to by ich roznieśli. Strasznie nierówna ta liga w tym roku.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: grzegorzg »

Gratulacje dla Zaksy. Udane wejście Szymury.
Skoro Kadziewicz twierdzi, ze liga rzadzą środkowi, to rzadzi też przyjęcie i rozegranie. Nic dziwnego zatem, ze Espadon jest trzeci w tabeli. ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze:Wszystko powoli zmierza do tie-breaka.
Norma - jak to ostatnio w co drugim meczu AZS-u. ;)

Znacznie gorzej dla Wuja, Kochanowskiego, Hadravy i spółki, że po zwycięstwie po pięciu setach nad Bełchatowem Olsztynianom te V, decydujące sety, jeżeli do nich dochodzi jakoś zupełnie nie wychodzą.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: TommyLeeJones »

kanimo pisze:Rejny jeszcze nikt nie pochwalil. Dobre wejscie i potwierdza, ze ma spore aspiracje i mozliwosci. Strach sie bac, co nam za srodkowi rosna.
Rejnę chwaliłem jeszcze w sezonie kadrowym. Wtedy jeszcze nie dysponował mocną zagrywką. Mimo to musi się jeszcze ogrywać a nie jest już kompletnym szczypiorem, ma 24 lata i zagrał tylko jeden, porządny sezon w Będzinie. Mało ale każdy jest kowalem swojej kariery.

Tak patrzyłem na Szymurę i przypomniałem sobie swoją kłótnię ze StanemLee. Były plotki o transferze Rafała do JW, ja w niego wierzyłem i twierdziłem, że da sobie radę nawet w szóstce, Stan miał rzecz jasna odmienną opinię. Szymura poszedł jeszcze wyżej, do mistrza kraju i dzisiaj zaprezentował, że do walki o medale jak najbardziej się nadaje. Pozdrawiam ;) .
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Ale nie rozpędzajmy się, póki co rozegrał dwa mecze z czego jeden rywalem poważnym. Swoje szanse wykorzystał świetnie, ale czy się nadaje to się okaże w kolejnych miesiącach.

Zaryzykuję natomiast stwierdzenie, że ten sezon to może być jego życiowa szansa. Zaksa powoli wchodzi w fazę bardzo napiętego terminarza, wobec tego Rafał gry powinien dostać dużo. Jeśli się dobrze spisze, to powinien sobie wywalczyć miejsce w szóstce na decydujące momenty sezonu. Dobrze przyjmuje, więc wpasowuje się w system gry Zaksy, w ataku jak widać też jest w stanie dać dużo, bardzo jestem ciekaw kolejnych meczów jego wykonaniu.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: hubert »

Graczy typu Szymura czy Rejno można sobie odpuścić. Czym innym jest grzanie ławy i granie bez żadnej odpowiedzialności a czym innym jest granie pod ciśnieniem w słabszym zespole. W tym wieku powinni wybrać kluby w których by grali. Spokojnie Szymura pograłby sobie w takiej Bydgoszczy czy innym klubie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Kicu »

hubert pisze:Graczy typu Szymura czy Rejno można sobie odpuścić. Czym innym jest grzanie ławy i granie bez żadnej odpowiedzialności a czym innym jest granie pod ciśnieniem w słabszym zespole. W tym wieku powinni wybrać kluby w których by grali. Spokojnie Szymura pograłby sobie w takiej Bydgoszczy czy innym klubie.
Mam z goła odmienne zdanie. W zespole ze środka czy dołu tabeli może i by grał więcej, ale tam moim zdaniem ciśnienia nie ma. Chyba, że mówimy o takiej Częstochowie i ryzyku spadku z ligi. W ZAKSIE gra o Mistrzostwo, więc wymagania są i to spore.
A patrząc na dyspozycję Buszka, jestem w miarę spokojny o szanse gry dla Szymury.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: TommyLeeJones »

Nie ukrywam, że moja ocena co do Rafała jest mocno intuicyjna i prawda, był to tylko jeden mecz. Ale też mecz z konkretnym przeciwnikiem i wszedł w trudnym momencie. Nie wiem gdzie miałby grać pod ciśnieniem, jeśli nie w hegemonie ligi. Czas pokaże.
slepy sedzia
Posty: 470
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:45
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: slepy sedzia »

Coś nie taka mocna ta Zaksa jak się to do dziś wydawało ...
... trochę się zawiodłem.
Nie jest to jednak wg mnie zespół, który może coś ugrać w europejskich pucharach.
========================
Ciekawie pokazał się Szymura, zawodnik rzeczywiście wszechstronny. Nie miał on nigdy specjalnego zasięgu a mimo to również w ataku masę punktów dziś zrobił. I to na Olsztynie, gdzie jest paru dobrych blokujących. Kto wie czy nawet nie uratował Zaksie meczu.
Oby tylko nie był to jednorazowy popis. Bardzo potrzeba takich przyjmujących, którzy wszystko dobrze potrafią i którzy nie mają "dziur" w umiejętnościach.
========================
Olsztyn przegrał, bo grał dziś jednak "bez serwisu". A mógł, będącą w takiej dyspozycji Zaksę, spuścić nawet za 3 pkt.
Szkoda. Zaksa uciekła reszcie czołówki.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: mmb »

slepy sedzia pisze:Bardzo potrzeba takich przyjmujących, którzy wszystko dobrze potrafią i którzy nie mają "dziur" w umiejętnościach.
A brak poważnej zagrywki i niezłego bloku to nie są dziury? ;)

Zaksa słabsza niż w poprzednich sezonach ale liga tym bardziej, więc pewnie dalej nikt im nie zagrozi. No a w LM to wiadomo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”