Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Kamil92 »

Racja, Włodarczyk trochę zawodzi na początku sezonu, a na ławce brak alternatywy dla niego, bo Samica takową nie jest.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: madlark »

Kamil92 pisze:Racja, Włodarczyk trochę zawodzi na początku sezonu, a na ławce brak alternatywy dla niego, bo Samica takową nie jest.
Stefan do roboty :D
Za to klient dał radę :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: StanLee »

Aranger pisze:Mamy niespodziankę w Sosnowcu - gospodarze wygrywają z Onico Warszawą 3:2.

Tamtejsza hala to jest ciężki teren, do tego, jak wynika ze statystyk, dzień konia miał dzisiaj Marcin Waliński i to Będzin zgarnia 2 punkty.

Póki co poza pierwszym meczem Włodarczyk chyba trochę zawodzi jeśli chodzi o warszawski zespół. Kwolek po trzech setach miał 70% w ataku, później się zaciął, ale tak czy inaczej to chyba najrówniej i najlepiej grający siatkarz tego zespołu u progu sezonu.
Będzin od początku sezonu kręci bardzo dobre statystyki w ataku, co może dobrze świadczyć o grze Łukasza Kozuba - więc w momencie, gdy dalej słabo gra Gjorgiew, to ten wynik nie jest aż tak dużą niespodzianką. Dzisiaj dla przykładu na 25 BP będących dziełem Onico, niemal połowę zrobił Kwolek - Gjorgiewowi statystycy zapisali dwa BP w ataku, Włodarczykowi -1, a Bartkowi - aż 9. Więc jeżeli rzeczywiście było tak, że Bartosz otrzymywał najwięcej piłek na kontrze w ataku, to te 57% skuteczności ataku i 32% perfekcyjnego przyjęcia to naprawdę dobry wynik.

Rafael Araujo naprawdę świetnie zaczął sezon i statystycznie między nim, a Gjorgiewem, mamy małą przepaść - dość powiedzieć, że Brazylijczyk gra na 44% efektywności ataku gdy Gjorgiew ... na takiej skuteczności i 24% efektywności. Onico, jeżeli Macedończyk nie będzie w stanie grać na oczekiwanym poziomie, faktycznie będzie głównym rozczarowaniem sezonu - a wtedy takie zespoły jak Będzin będą dla nich trudnymi przeciwnikami. Trochę nie mogę doczekać się meczu Będzina w telewizji, bo wydaje mi się, że to może być bardzo fajnie grający w tym sezonie zespół - Kozub pokazał dużą inklinację do gry kombinacyjnej na kadrze, a skrzydłowi chyba też sprzyjają takiej grze. No, może nie Rafael, ale Waliński na pewno. :)
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: TommyLeeJones »

StanLee pisze:Trochę nie mogę doczekać się meczu Będzina w telewizji, bo wydaje mi się, że to może być bardzo fajnie grający w tym sezonie zespół - Kozub pokazał dużą inklinację do gry kombinacyjnej na kadrze, a skrzydłowi chyba też sprzyjają takiej grze. No, może nie Rafael, ale Waliński na pewno.
Transmisja była podczas spotkania z Lubinem. Akurat wtedy zagrali fatalnie. Ponieważ MKS niemal nie zmienił składu, będą grali to samo co w poprzednim sezonie z tym, że Kozub gra nieco szybciej od Seifa, Araujo powinien grać ciut lepiej (zwykłe ogranie) natomiast wyraźnie brakuje im drugiego przyjmującego. W zeszłym sezonie Roberts miał pechową, przewlekłą kontuzję, w tym jest ściągnięty wówczas Zlatanov. Wtedy Bułgar był sensownym wyjściem, bo nie było miejsca i czasu na wybrzydzanie. Natomiast na dłuższą metę, jako szóstkowy w +Lidze jest dla mnie za słaby, chwiejny w przyjęciu, chaotyczny w ataku. Stąd Derocco próbuje wstawiać porównywalnego Peszkę. Może powinien zaufać Jakubowi na stałe?

Szczecin zdobywa 2 punkty na Bydgoszczy w meczu drużyn o dość podobnym potencjale. Gogol, bardzo naiwnie zresztą, próbuje zrobić z Malinowskiego pierwszego młota (0/7 w ataku, w tym 3 czapy) na szczęście szybko go zdjął i Kluth miał 19/37 w ataku, 51% skuteczności (i 11 błędów). Gawryszewski 6 bloków, nieśmiertelny Jurkiewicz aż 7. W Łuczniczce szalał Ananiew (17/26, 65%) ale zawiedli Gryc i Szalacha. Bardzo żałuję braku transmisji, jako jeden z niewielu pasjonuję się ligową młócką z dolnych rejonów tabeli :D . Na pewno pierwsze kolejki pokazały, że oba kluby zbudowały sensowne (względem możliwości) drużyny. Pamiętajmy też, że Bednaruk nie może skorzystać z cennego Sacharewicza a ktoś z duetu Jurkiewicz - Szalacha ma rozwalonego achillesa (Kuba to powiedział w ostatnim, obszernym wywiadzie).
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: weary_skier »

Komentując mecz Espadonu zupelnie pominąłeś wyczyny Duffa, z resztą słusznie, bo to kolejny mecz, gdzie Kanadyjczyk jest do bółu przeciętny. Jakieś 50% w ataku, blo albo dwa i tyle.
Nie wiem czy było warto marnować miejsce dla obcokrajowca biorąc pod uwagę, że na przyjęciu będzie musał grac ktoś z dwójki Ruciak/Wika, albo jak pod koneic wczorajszego meczu obydwaj.

Będzina bym waż tak nie przewartościowywal, oni chyba ze względu na oświetlenie w Sosnowcu mają jakiś wysoki współczynnik zdobyczy punktowych na własnej hali. Ciekaw jestem dlaczego DeRocco boi się postawić na Koka. Przed sezonem sądziłem, że to on będzie partnerem Walińskiego.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze:nieśmiertelny Jurkiewicz aż 7
:D
Ehhh.... a kiedyś grałem przeciwko Jurkiewiczowi w czasach kiedy dostawał kontrakt w Szczecinie szeroko komentowany w niskich siatkarskich stanach ze względu na przeskok. No ale ja już byłem wtedy boiskowym emerytem... ;)

Do rzeczy... Chodzo mi o to, żeby nie pisac o Bieńku, jak ktoś tam wczesniej czy gdzie indziej naskrobał, ze jest "beznadziejny". Blok to nie jest przyjęcie, które najczęściej sie ma lub nie, a wszelkie działania naprawcze trwają przeważnie latami. To jest element siatkarskiego rzemiosła, w którym podstawowe znaczenie odgrywa doświadczenie. A Bieniek i tak się bilansuje na wysokim poziomie, więc chwała mu za to.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: SerCos »

weary_skier pisze:Będzina bym waż tak nie przewartościowywal, oni chyba ze względu na oświetlenie w Sosnowcu mają jakiś wysoki współczynnik zdobyczy punktowych na własnej hali. Ciekaw jestem dlaczego DeRocco boi się postawić na Koka. Przed sezonem sądziłem, że to on będzie partnerem Walińskiego.
Będzinianie wybiegli na parkiet bez Mateja Koka, który na treningu doznał urazu mięśnia przywodziciela. Absencja reprezentanta Słowenii ograniczyła pole manewru sztabowi trenerskiemu MKS-u Będzin, ale nie na tyle, by przeszkodzić w odniesieniu zasłużonego zwycięstwa...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Chal »

W pierwszym meczu Będzin grał kompletnie bez lewego, a i tak tylko na własne życzenie przegrał 2. seta. Waliński sezon rozpoczął od 3. kolejki i od razu zespół wygląda inaczej. O Araujo już przed sezonem mówiłem, że zatrzymanie go w klubie takim jak Będzin po udanym poprzednim sezonie i grze w brazylijskiej kadrze to prawdziwy majstersztyk, zwłaszcza gdy spojrzymy na obsadę ataku w kilku zespołach celujących w wyższe miejsca.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Ależ pod formą jest Żaliński.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

Nijaki trochę ten mecz. Podoba mi się dzisiaj gra Wachnika, w przeciwieństwie do Filipa. Filip co dostał na pojedynczy blok to kończył, natomiast w kontrach już czapa była. W 2 secie Radom wzmocnił zagrywkę, do tego dobra gra środkowych i set wygrany, w 1 secie trochę piłek im wróciło pod nogi ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: madlark »

Aranger pisze:Ależ pod formą jest Żaliński.
Depresja po braku powołania :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: astronauta »

Mecz w TV jest kolejnym dowodem na to, że liga jest zdecydowanie za duża. Jeden to gra, dwa to trybuny.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Mamy październik 2017, komentatorzy dziwią się, że Filip gra jak jeździec bez głowy. :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Kompletna kompromitacja Radomian.

Droszyński pod względem dokładności momentami dramatycznie, muszą czekać na Vincicia. Rok temu po złym starcie się odbudowali, w tym może to się skończyć miejscami 10-13.

Fornal bardzo ładnie.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Adik_wwy »

haha cos tym Polskim kandydatom na trenera Reprezentacji nie idzie nawet praca w klubach:)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: niepoinformowany »

A kto by się takimi szczegółami przejmował? W wywiadzie się powie, że polscy szkoleniowcy są niedoceniani, nie otrzymują szans i wszystko gra.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: pewniak »

Pomyśleć, że jeszcze trzy lata temu na mecz Skry z Resovią był zakładany osobny wątek :) Dobrze, że w Typerze podałem wyniki na chłodno, bo dzisiaj już dochodzi nadzieja i zaczyna się szukanie szans na seta... dwa... mecz :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Aranger »

Dlaczego od początku sezonu mecze komentują Mazur, Ignaczak czy Jarosz, a poza pierwszym meczem nie ma Kadziewicza ?Oprócz Drzyzgi jest zdecydowanie najlepszy w roli eksperta w trakcie meczu.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

Jestem ciekaw kto dzisiaj wygra, wg mnie ciężko stwierdzić jednoznacznie, ponieważ składy obu zespołów trochę się zmieniły w porównaniu do poprzedniego sezonu ;)
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Guilder »

Poratuje ktoś streamem?

Dziękuję bardzo.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: pewniak »

Guilder pisze:Poratuje ktoś streamem?
stream
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: pewniak »

Ktoś wie, czy Resovia dotarła do Hali Energia?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

pewniak pisze:Ktoś wie, czy Resovia dotarła do Hali Energia?
Podobno korki są i powinni dotrzeć, ale nie wiadomo kiedy ;)
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Michal5 »

pewniak pisze:Ktoś wie, czy Resovia dotarła do Hali Energia?
Niestety, strach w oczach u większości...
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Szary Wilk »

@pewniak

Nie rozumiem, o co ci chodzi. Jak ktoś gra takimi średniakami jak Tichacek, czy Rusek, to czego się spodziewać? Wynik jest naturalnym odzwierciedleniem potencjału obu drużyn.

Od Tichacka w tej lidze jest z 8 lepszych sypaczy, od Jarosza tak samo. O takich zmiennikach jak Krastins, czy Depowski, to nawet nie wspominam. A Rossard bez formy. Rusek też w hierarchii libero nie stoi najwyżej.


Resovia w tej chwili to po prostu średniak i mnie nie będą dziwić takie zdarzenia, jak porażka u siebie z Warszawą, czy Lubinem.
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: astronauta »

JW do KK miał bliżej, a też nie dojechał:-)
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: nicram »

A czego Wy się spodziewaliście po Tichaczku, Jaroszu i Rusku, że oklepia Skre w godiznke i pod prysznic. ??
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: akukuk »

Nie mogę patrzeć na grę Tichacka.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 4.

Post autor: Verdungo »

akukuk pisze:Nie mogę patrzeć na grę Tichacka.
Trochę baboli zrobił w tym secie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”