Sezon 2017/2018 - kolejka 5

biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: biker74 »

Właśnie rozpoczęła się 5 kolejka:

18.10.2017, 18:00 Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk

22.11.2017, 00:00 Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu Warta Zawiercie

TV 18.10.2017, 18:00 Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów

TV 18.10.2017, 20:30 Cuprum Lubin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

18.10.2017, 17:00 GKS Katowice - MKS Będzin

18.10.2017, 18:00 Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała

18.10.2017, 18:00 Łuczniczka Bydgoszcz - Dafi Społem Kielce

17.10.2017, 19:00 ONICO Warszawa - Espadon Szczecin 2-0 (24-26, 17-25)
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Pele »

A więc Szczecin leje Warszawę. O ile się nie mylę, byli tacy co widzieli klub ze stolicy na pudle ale chyba jeszcze tam mają baaaardzo daleko. Według statystyk Kwolek całkiem, całkiem
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: biker74 »

Warszawa prowadził w 3 secie 23-20, poszedł na zagrywkę Wika i pozamiatał chyba towarzystwem 23-25.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: aezakmi »

Trochę mało czasu na siatkówkę ostatnio mam, ale jahahaha - Szczecin mnie nie zawodzi, jak na razie. Wygrywają za 3 punkty w Warszawie! Super. :) To kiedy Gjorgiev na przyjęcie, a Vernon jedynka na ataku? Może też Firlej wygryzie Brizarda? Antiga ma ból głowy.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Klugenhammer »

Pele pisze:A więc Szczecin leje Warszawę. O ile się nie mylę, byli tacy co widzieli klub ze stolicy na pudle ale chyba jeszcze tam mają baaaardzo daleko.
Stanowczo za wcześnie na grzebanie ich medalowych szans. Owszem, mają swoje problemy i gubią punkty, ale to samo dotyczy ich głównych rywali w walce o podium - Gdańska i Rzeszowa. Sezon jest długi, pewnie każdego dotknie jakiś dłuższy lub krótszy kryzys. Już za kilka tygodni może się okazać, że objawienia początku sezonu przygasną (jak to często bywa), a faworyci będą stopniowo odrabiać straty.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Crosby »

Kwolek bardzo słabo, w trzecim secie przy wyniku po 23 dwa razy atakował w aut. Sporo razy ustrzelony na zagrywce.. zresztą o czym my mówimy Wika z Ruciakiem pokazali mu miejsce w szeregu hahahaha
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

Może tak być, ale główni rywale w walce o podium to jednak jest Zaksa, Skra i Jastrzębie. Za nimi raczej Indykpol i Cuprum.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

Brawa dla ligowych weteranów ze Szczecina - Wiki i Ruciaka, oraz Klutha, który wszedł mecz słabo ale od II partii się rozegrał

Jeżeli zaś chodzi o Onico, to zwłaszcza po 20 punkcie przyjmujący Warszawy mają taką dziwną przypadłość, że drętwieją im ręce, a nogi robią się z waty. Ciekawe, czy coś można na to dostać w aptece? ;)

Bardzo w takich sytuacjach drużynie przydałby się ten czwarty przyjmujący, nie tracący w takich sytuacjach głowy, wchodzący za Włodarczyka, lub Kwolka i potrafiący przytrzymać przyjęcie. Teoretycznie taką funkcję powinien spełniać Samica - problem w tym, że i on jest daleki od swojej optymalnej formy i takiej roli do końca nie spełnia.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, o 20:43 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: aezakmi »

Crosby pisze:Kwolek bardzo słabo, w trzecim secie przy wyniku po 23 dwa razy atakował w aut. Sporo razy ustrzelony na zagrywce.. zresztą o czym my mówimy Wika z Ruciakiem pokazali mu miejsce w szeregu hahahaha
Wika, Ruciak, Murek pokazują, ile znaczy dobre przyjęcie zagrywki (Dawid akurat dziś nie grał). Dobrym przyjęciem można góry przenosić, razem z dobrym rozgrywającym - oczywiście.
Klugenhammer pisze:Już za kilka tygodni może się okazać, że objawienia początku sezonu przygasną (jak to często bywa), a faworyci będą stopniowo odrabiać straty.
Martwię się o Radom, ale mnie uspokoiłeś. :D Wróci Vincic, a Filip i Żaliński schudnie (no jak ten Prygiel ich pilnuje), to może zaczną grać na miarę swoich możliwości.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Aranger »

Ciężko powiedzieć co jest nie tak w grze warszawskiego zespołu na podstawie samych statystyk, a jedyny ich mecz, który był transmitowany, zagrali na bardzo dobrym poziomie. Celem podstawowym na ten sezon powinny być dla nich play-offy, w których mogą się już dziać różne rzeczy, ale póki co muszą nabrać rozpędu, żeby do tej pierwszej szóstki się załapać. Ja sam przeszacowałem ich chyba w przedsezonowych prognozach, w pretyperze dałem bardziej rozważnie na szóste miejsce.

Gjorgiev na przyjęciu rozwiązaniem nie jest, bo na swojej naturalnej pozycji gra kiepsko i chyba jest najsłabszym punktem na skrzydłach swojego zespołu. Zerkałem dzisiaj jednym okiem na transmisję na lajfach i z tego co widziałem, Kwolek przy stanie 23:23 w trzecim secie wyrzucił dwa ataki w aut, najsłabszy mecz sezonu dzisiaj rozegrał. O ile po Muzaju, Szalpuku czy Śliwce z uwagi na ogranie na ligowych parkietach oczekuję na poziomie Plusligi już czegoś więcej, o tyle Bartosz ciągle się uczy. Dla dwóch błędów bezpośrednich w takim momencie nie jest to oczywiście żadne usprawiedliwienie, ale i tak w pierwszych kolejkach się chyba obronił.

IMHO do play-offów wejdą Zaksa, Skra, JW i Trefl, a o pozostałe dwa miejsca powalczą AZS Olsztyn, Resovia, Cuprum i OW. Dużo sobie obiecywałem po tym sezonie Czarnych Radom, ale tym początkiem sezonu już się chyba wykluczyli z walki o cokolwiek (no może nie z walki o utrzymanie :D ), bo tylu straconych punktów z zespołami pokroju GKS Katowice, Espadon Szczecin czy Effector Kielce to już chyba nie ma gdzie nadrobić.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: aezakmi »

drukjul pisze:Jeżeli zaś chodzi o Onico, to zwłaszcza po 20 punkcie przyjmujący Warszawy mają taką dziwną przypadłość, że drętwieją im ręce, a nogi robią się z waty. Ciekawe, czy coś można na to dostać w aptece? ;)
RLS, czyli zespół niespokojnych nóg - coś się na pewno znajdzie.

Dzisiaj przyjęcie Onico na papierze nie było najgorsze, ale pewnie statystyki zostały nabite do 20 punktu (zanim dopadł ich RLS), a potem była klapa. Brizard też nie pomaga - gra prostą siatkówkę. A Kwolek nie ma jeszcze wystarczająco chłodnej głowy - za dużo emocji w nim drzemie, libero Wojtaszek mistrzem przyjęcia nie jest i bywa tak, że nie ma kto przyjmować. Trochę dziwna to jest drużyna. Jeszcze nie jest to poukładane, środkowy Warda chyba wyszedł dziś w szóstce - także na środku też są ciągłe rotacje. Na razie to są rozsypane puzzle, ale to dopiero 5 kolejka, wszystko przed nimi, jest 6 wolnych miejsc na koniec. Jest też Vernon, a Antiga raczej go na ławce przez cały sezon trzymał nie będzie (w końcu to jego kadrowicz). A patrząc na to, jak gra Gjorgiev, to młody może wskoczy do szóstki i pokaże się z lepszej strony niż jego kolega.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Szary Wilk »

Pytania dla ogarniętych w temacie:

-Jaki jest powód słabej gry ONICO? Czy rozegranie zawodzi?
-Jak prezentuje się Kwolek? Zdobycze punktowe ok, ale czy jest to zawodnik, który grając na takim poziomie zasłuży na powołanie? Czy jest silnym punktem przeciętnej w tym sezonie Polibudy?
-Gjorgiev jest tak mocno przeciętny, jak piszecie? Odpowiedzialny za niepowodzenia na skrzydłach? A Włodarczyk?

A przed sezonem wielu pisało, że Gjorgiev to mega transfer, którego może każdy pozazdrościć i on będzie strzałem w dziesiątkę.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Adik_wwy »

Giorgijev to najbardziej przereklamowany zawodnik od kiedy oglądam Pluslige. Stasenko który kiedyś grał w Polibudzie to przy nim mega atakujący. Kwolek gra swoje a i tak jest najlepszym graczem Politechniki. Włodarczyk dobre akcje przeplata gorszymi generalnie w pewnych momentach zawodnik do zmiany ale to co gra Samika...i tu moje pytanie gdzie ten 4 przyjmujący?Brizard gdyby był dobry nie grałby teraz w Pluslidze, Środkowi nic więcej niż przeciętnie. Słabo to wygląda jedyny plus Kwolek
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Noworoczny »

StanLee pisze:Warszawa na papierze wygląda lepiej niż Olsztyn rok temu, przyjęcie też mogą mieć trochę lepsze, i mają znakomitego trenera - zupełnie nie widzę tutaj potencjału na wtopę,
Noworoczny pisze: OWA - Coś tu nie wypali.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:Ciężko powiedzieć co jest nie tak w grze warszawskiego zespołu na podstawie samych statystyk, a jedyny ich mecz, który był transmitowany, zagrali na bardzo dobrym poziomie.
Tutaj żadnej wielkiej tajemnicy pewnie nie ma. Tak jak zauważyła słusznie Aezakmi główną przyczyną niepowodzeń Onico, nie tylko w tym meczu, ale również w przedostatnim z Będzinem jest szwankujące przyjęcie. I to szczególnie przyjęcie w końcówkach seta - przy grze na przewagi gdzie każdy punkt ma swoją wartość, czy też tie-breaka jak ostatnio w Będzinie, czy wcześniej w Gdańsku. A w takich sytuacjach to przyjęcie w drużynie z Warszawy przynajmniej jak dotąd regularnie zawodzi. Drużynie brakuje pewności siebie, w dużym stopniu również dlatego, że nie ma zdecydowanego lidera w ataku na skrzydłach (Gjorgiew rzeczywiście na razie jest wyraźnie pod formą i takiej roli nie spełnia) i kiedy raz zostanie odrzucona od siatki i nie zrobi od razu przejścia w niewygodnym dla siebie ustawieniu, to potem potrafi tracić punkty całymi seriami. Stres i brak obycia ligowego 20-letniego Kwolka, który i tak usiłuje wziąć na swoje barki ciężar zdobywania punktów można tutaj oczywiście świetnie zrozumieć, natomiast nerwy Wojtka Włodarczyka, a tym bardziej Samiki,czy Wojtaszka zdecydowanie trudniej.

Oficjalne statystyki meczowe siatkarzy Onico za mecz z Espadonem jeżeli chodzi o ten element można sobie spokojnie wyrzucić do kosza, bo te za pierwsze dwa sety u Kwolka, Włodarczyka i Wojtaszka to jednak trochę rzeczywistość alternatywna i jakiś świat równoległy do naszego. Dziwi mnie, że zwłaszcza Fabio Storti tego nie pilnuje, bo w końcu sam był naszym reprezentacyjnym statystykiem i zdaje sobie na pewno świetnie sprawę, że już lepszy całkowity brak informacji niż dezinformacja.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Aranger »

Kwolek jakiegoś szałowego poziomu nie prezentuje, mimo to na pięć meczów w co najmniej dwóch był najlepszym graczem swojego zespołu i może nie jest jego podporą, ale też raczej nie zawodzi. Gra to co potrafi na ten moment, myślę, że pod koniec sezonu będzie lepszym siatkarzem niż aktualnie. Gjorgiev zawodzi dosyć mocno, w żadnym meczu tego sezonu nawet 50% w ataku nie osiągnął, a nie jest jakoś przesadnie obciążony przez swojego rozgrywającego w ofensywie. Patrząc w terminarz, to teraz Onico Warszawa ma dwa mecze na podbudowanie dorobku punktowego i morale, a później zaczynają się poważne schody jeśli chodzi o poziom rywali.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: ursula127 »

kto oglądał ten mecz?
Chętnie posłucham opinii z reala , bo ocena meczu którego się nie widziało to czysty idiotyzm
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Kamil92 »

Noworoczny pisze: OWA - Coś tu nie wypali.
Oh, świetna analiza, bardzo rzeczowa. Warto ją przytoczyć zwłaszcza teraz - po aż 5(!) kolejkach. Tylko kogo ona obchodzi?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: pewniak »

ursula127 pisze:kto oglądał ten mecz?
Chętnie posłucham opinii z reala , bo ocena meczu którego się nie widziało to czysty idiotyzm
Podpisuję się pod tym.
Cyferki są fajnym uzupełnieniem tego co się widziało. Ale opisywanie meczu na podstawie tylko statystyk...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

pewniak pisze:
ursula127 pisze:kto oglądał ten mecz?
Chętnie posłucham opinii z reala , bo ocena meczu którego się nie widziało to czysty idiotyzm
Podpisuję się pod tym.
Cyferki są fajnym uzupełnieniem tego co się widziało. Ale opisywanie meczu na podstawie tylko statystyk...
W zasadzie to każda opinia wydana bez pełnej wiedzy w jakimś zakresie jest idiotyczna. ;) Odbije więc piłeczkę - skąd właściwie wiecie, że osoby które się wyżej wypowiadały meczu w większości nie widziały? Ze szklanej kuli?

Ja miałem okazję obejrzeć wczorajsze spotkanie akurat na hali, dlatego uczulałem już kolegów na to, że świetne niestety wyłącznie na papierze statystyki przyjęcia warszawskiej drużyny w pierwszych dwóch setach mają się nijak do przebiegu obu partii i do tego, jak to przyjęcie stołecznego zespołu realnie wyglądało. I zdanie to nadal podtrzymuje.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: pewniak »

drukjul pisze:Odbije więc piłeczkę - skąd właściwie wiecie, że osoby które się wyżej wypowiadały meczu w większości nie widziały? Ze szklanej kuli?
Moja wypowiedź to nie zarzut. Podpisuje się pod tezą Uli. ;)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

pewniak pisze:
drukjul pisze:Odbije więc piłeczkę - skąd właściwie wiecie, że osoby które się wyżej wypowiadały meczu w większości nie widziały? Ze szklanej kuli?
Moja wypowiedź to nie zarzut. Podpisuje się pod tezą Uli. ;)
To nie żadna teza, tylko najwyżej ocena, że czyjeś opinie są dla mnie bezwartościowe. Wypowiedzi ocenne nie mają w ogóle wartości logicznej, więc mówiąc inaczej w sensie logicznym nic nie stwierdzają ;)

Jest więc to najwyżej wyraz oceny subiektywnej, do której każdy ma prawo, ale którą my z kolei mamy prawo ocenić, np. w kategoriach netykiety i dobrych manier na forum - etykietowanie słowem "idiotyczna" czyjeś wypowiedzi mnie na przykład mocno razi.

Warto więc może przypomnieć, że dla kogoś innego, również subiektywnie, taka opinia może być ciekawa. A dla jeszcze kogoś innego neutralna, czyli ani bezwartościowa, ani wartościowa. Obowiązku czytania cudzych opinii, podobnie jak wypowiadania się na forum z tego co wiem na razie jeszcze nie ma.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: nerwus »

Statystyki pokazują że ÓW grając na własnej hali popełniło 24 błędy własne ( tylko serwis i atak) czyli pewnie jeszcze doszły dotknięcia siatki. Grając tylko 3 sety! Tak się nie da wygrać meczu.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: ursula127 »

pytam kto był na meczu bo opinia takiej osoby jest bardziej wiarygodna
( np WP piało z zachwytu nad grą Krychowiaka w ostatnim meczu a opinie gazet angielskich plasowały go wsród średniaków końcowej drużyny ligi - i komu mam wierzyć)
Nie rozstrzygam,że osoby które pisały o meczu go nie widziały,ale mam swoje zdanie o bajkopisarzach ze statystyk
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Kiepski »

Gjorgiev zawodzi, przy niezbyt dobrym przyjęciu problem kto ma w końcówkach setów skończyć atak. Dziwiłem się że ONICO na czwartego przyjmującego nie wzięło kogoś z dobrym przyjęciem, który w ważnych momentach wszedłby i przyjął piłkę w punkt. Samica od kilku sezonów poza pojedynczymi meczami zjazd w dół i tu nic nie pomoże. To tak jakby w sumie W-wa miała dwóch przyjmujących. Więc radziłbym patrzeć się na rynek, czy ktoś z dobrym przyjęciem nie został jeszcze bez kontraktu bądź to może jeszcze się taki nie pojawi na nim.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

ursula127 pisze:pytam kto był na meczu bo opinia takiej osoby jest bardziej wiarygodna
( np WP piało z zachwytu nad grą Krychowiaka w ostatnim meczu a opinie gazet angielskich plasowały go wsród średniaków końcowej drużyny ligi - i komu mam wierzyć)
Nikomu. Może warto zrozumieć, że oceny nie są ani prawdziwe, ani nie są fałszywe, wszystkie bez wyjątku pozostają natomiast subiektywne, bo taka jest właśnie - subiektywna, a nie obiektywna natura wszystkich ocen. Z tego też powodu i do statystyk meczowych warto zawsze choćby ex-post zaraz po meczu zajrzeć i skonfrontować własne, nieraz jednak bardzo subiektywne odczucia, impresje, czy wręcz uprzedzenia z odczuciami i wrażeniami innych ludzi (choć warto pamiętać, że siatkarski statystyk to też człowiek, a ludzi nieomylnych nie ma), bo nigdy do końca nie można być pewnym tego przez jakie właściwie szkła na poczynania i na grę tej czy innej drużyny, czy też konkretnego zawodnika patrzymy i czy w miarę sprawiedliwie jego występ oceniliśmy. Przecież w końcu jest to jeden z głównych powodów potrzeby istnienia takiego forum i tego, że tutaj zaglądamy.

A poza wszystkim, to bardzo rzadko nawet wśród osób zajmującym się pisaniem o sporcie zawodowo, ktoś ma okazję obejrzeć na własne oczy wszystkie mecze ligowe z jakiejś kolejki i kiedy zabieramy się za lekturę podsumowania, czy też próbę analizy nie jednego, ale bardzo wielu spotkań, to trzeba z góry pogodzić się z tym, że w wielu wypadkach będą to opinie bazujące właśnie głównie na statystykach, czy też na opiniach i relacjach z drugiej ręki. Zwłaszcza, jeżeli dotyczy to tych bardziej egzotycznych lig zagranicznych gdzie nawet relacji telewizyjnych dostępnych w sieci praktycznie nie ma - jak np. belgijska gdzie gra choćby Orczyk, czy japońska - gdzie występuje Kubiak

Przy wydawaniu jakichkolwiek ocen warto więc z całą pewnością uważać na rzucane nieraz zbyt pochopnie bardzo kategoryczne słowa i przede wszystkim zdawać sobie sprawę gdzie tkwią ograniczenia stwierdzeń, czy ocen. I to nie tylko tych artykułowanych przez innych ludzi, ale może przede wszystkim stwierdzeń i ocen wypowiadanych przez nas samych.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: pewniak »

@drukjul
Wszystko fajnie, tylko to że poziom dziennikarstwa zszedł na psy i relacje z meczów ktoś robi ze statystyk, to nie znaczy, że musimy to przyjąć jako nowy standard. Tak samo w kwestii "opinii" o meczach, z których widziało się tylko statystyki. Czym innym jest napisanie "ze statystyk wynika że..." (i tu Twój wywód pasuje jak ulał), a czym innym jest napisanie po prostu, że ten grał słabo a ten lepiej bez oglądania tego pojedynku choćby w TV.
W innym wątku sam pisałem, że fora są od tego żeby wyrażać swoje zdanie. Ale to nie znaczy, że i w tym nie trzeba być rzetelnym.
drukjul pisze:Może warto zrozumieć, że oceny nie są ani prawdziwe, ani nie są fałszywe, wszystkie bez wyjątku pozostają natomiast subiektywne, bo taka jest właśnie - subiektywna, a nie obiektywna natura wszystkich ocen. Z tego też powodu i do statystyk meczowych warto zawsze choćby ex-post zaraz po meczu zajrzeć i skonfrontować własne, nieraz jednak bardzo subiektywne odczucia(...)
Dokładnie tak robię sam. Ale jeśli najpierw oglądnę mecz a potem zaglądnę w cyferki, to te cyferki mówią do mnie zupełnie inaczej niż takie, które widzę bez oglądania meczu. W pierwszym przypadku uzupełniają mój odbiór meczu, a w drugim są dla mnie tylko informacją, na podstawie której nie robię z siebie eksperta w ocenie zawodników. Bo powiedzenie o kłamstwach i statystykach wszyscy znamy.

E: i drogi drukjulu, żebyś czasem nie odebrał mojej polemiki jako "atakującej" :) bo ogólne spojrzenie na sprawę mamy podobne. ;)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: drukjul »

pewniak pisze:
E: i drogi drukjulu, żebyś czasem nie odebrał mojej polemiki jako "atakującej" :) bo ogólne spojrzenie na sprawę mamy podobne. ;)
Ależ wcale nie odbieram. :) Tylko jeszcze raz pozwolę sobie przypomnieć, że to co dla kogoś jest nieciekawe, dla innego może być całkiem interesujące, bo akurat przykładowo dojrzał w tych statystykach coś, co mojej uwadze uszło. Obowiązku czytania opinii innych userów na forum nie ma, więc może jednak lepiej powstrzymać się od tak kategorycznego etykietowania wypowiedzi i ocen innych ludzi?

A co do oceny spotkań i występów konkretnych siatkarzy na podstawie samych statystyk, to niech może podniosą rękę w górę ci, którzy przynajmniej raz w życiu tego nie zrobili.

Dziękuje, jakoś jednak nie widzę tego lasu rąk... :)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, o 17:04 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: mmb »

Skra bez Srecko? AZS wygra? :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 5

Post autor: Aranger »

Narzekamy na frekwencję na halach Plusligi, ale tym razem mozna pochwalić - chyba pełna Urania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”