Sezon 2017/2018 - kolejka 6

TonaldDusk
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: TonaldDusk »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, o 15:09 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: nicram »

Verdungo pisze:To ustawienie, kiedy Muzaj zbiega z lewego na prawe jest tragiczne. Pokazała to jedna z ostatnich akcji, kiedy Kampa wystawia na prawe, a Muzaj jeszcze zbiega i musi ratować się kiwką
Mogliby z tego zagrać krótką przez plecy :)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Joker »

Igła coś wspominał, że Śliwka musi popracować nad przyjęciem...Jak dla mnie powinien nauczyć się zagrywać, żeby nie być jak Czarnowski, że w wieku 30 lat zagrywka polega na przebiciu na drugą strone aby tylko nie zepsuć, a i to mu nie wychodzi.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, o 14:47 przez Joker, łącznie zmieniany 1 raz.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Verdungo »

nicram pisze:
Verdungo pisze:To ustawienie, kiedy Muzaj zbiega z lewego na prawe jest tragiczne. Pokazała to jedna z ostatnich akcji, kiedy Kampa wystawia na prawe, a Muzaj jeszcze zbiega i musi ratować się kiwką
Mogliby z tego zagrać krótką przez plecy :)
Hah, dokładnie, krótka z obiegnięcia. Mały element z żeńskiej siatkówki może im pomoże w tym ustawieniu :D
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Szary Wilk »

Często ludzie mówią, że u Muzaja zawodzi sfera mentalna. W sumie nie dziwię się, spójrzcie na gościa. Przed lustrem czasu sobie nie żałuje, jego kobieta "fit model", gość ma 23 lata, a w środku pewnie taki 17 letni "Yolo".
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: iron »

TonaldDusk pisze:
Bo nie jestem z Polski i może nie wygram Ci konkursu na najlepszego poliglote. Ciekawy jestem czy ty w innym języku umiesz się perfekcyjnie gramatyczne posługiwać. Żal.
A Strzeżek nie dość że słabo to jeszcze wygląda jak alimenciarz Kijowski
Nie jesteś z Polski a po zwróconej uwadze potrafisz wstawiać znaki interpunkcyjne. Tłumaczysz niechlujstwo pochodzeniem a znasz słowo alimenciarz i Pana kijowskiego. Swoją drogą słabe polityczne trololo. I jakie znaczenie ma wygląd?

Jastrzębie jak mali chłopcy we mgle. Nie wchodzi nic. Może Ernastowicz od początku? Gorzej nie będzie.
No sympathy for fools...
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: mmb »

Resovia - drużyna wesołych flotowców ;)
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Szary Wilk »

Z taką cieńką Resovią przegrywają do jednej bramki, wstyd.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: nicram »

mmb pisze:Resovia - drużyna wesołych flotowców ;)
Serwuja 50 na 50 - 3x flot, 3x z silna z wysoku, więc równie dobrze można napisać drużyna bombowców :] :] :]
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 949
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Indyk AZS Ol »

nicram pisze:
mmb pisze:Resovia - drużyna wesołych flotowców ;)
Serwuja 50 na 50 - 3x flot, 3x z silna z wysoku, więc równie dobrze można napisać drużyna bombowców :] :] :]
Olsztyn to drużyna flotowców.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
TonaldDusk
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: TonaldDusk »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, o 15:18 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: punkt 23 regulaminu
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Verdungo »

Muzaj na lewym :o
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: iron »

TonaldDusk pisze:
Gramatyka I interpunkcja jest chyba trudniejsza niż nauczenie się słówek? Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się nie ośmieszaj i nie prowokuj znawco najmadrzejszy
He he he :|

Jastrzębie na prowadzeniu i Muzaj kończy z lewego :)

EDIT:
Przykro stwierdzić ale Jastrzębie wygrało bo Resovii myślała, że na leżąco samo się wygra.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, o 15:26 przez iron, łącznie zmieniany 1 raz.
No sympathy for fools...
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Szary Wilk »

Wszyscy się tak przed sezonem śmiali z Jarosza, a prawda jest taka, że to absolutny lider w Resovii :D Ogólnie PlusLiga najsłabsza od kilku lat, to znaczy nie sama PlusLiga, bo Olsztyn,Warszawa,Gdańsk takiego dobrego składu jak teraz, to nie mieli chyba nigdy, ale Resovia bardzo okrojona, Jastrzębie to ma dwie opcje w ataku, bo środek słabiutki, a Quiroga to drugi libero, Skra jako tako jeszcze wygląda, ale byli kiedyś zdecydowanie dużo lepsi, natomiast ZAKSA wymieniła Tillie na Buszka w wyjściowym składzie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Noworoczny »

Kuba Jarosz już gra jak Kuba Jarosz, a Olek w boiskowym ogarze zaczyna równać do Kuby Jarosza.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: iron »

No to chyba zagadka ciężkich butów Hidalgo rozwiązana.
No sympathy for fools...
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: batmanowski »

Jastrzębie wróciło do swojej gry i reska już leży.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
TheLinkin
Posty: 128
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 13:15
Płeć: K

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: TheLinkin »

iron pisze:No to chyba zagadka ciężkich butów Hidalgo rozwiązana.

Co się stało?
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: iron »

TheLinkin pisze:
iron pisze:No to chyba zagadka ciężkich butów Hidalgo rozwiązana.

Co się stało?
Jakieś problemy ze stopą. Pokazywali, jak miał bardzo otejpowaną i jak Paweł poprawiał mu to.

No i 5 set. Strasznie faluja obie drużyny. Na przestrzeni 4 setów obie zaliczyły szczyt i spadek formy, tylko w odwrotnej kolejności
No sympathy for fools...
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Michal5 »

Niestety Resovia na własne życzenie traci punkt, ale i tak można być zadowolonym. Powoli to zaczyna wyglądać tak jak powinno, jeszcze jest pole do poprawy, ale ogólnie w miarę. No i chyba najważniejsza informacja, że Rossard wraca do formy, a jego trzeba jak mało kogo.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: TommyLeeJones »

Poniżej zamieszczam przepis na Asseco Resovię Rzeszów w sezonie 2017/2018.
1. Wyjdź na boisko.
2. Zagraj w Śliwkę.
3. Ciesz się smakiem zwycięstwa :) .

Teraz nieco poważniej, na papierze przyjęcie Olka nie wygląda źle. Ale wizualnie jest odrażająco niechlujne, Boruch rzuca balona jak na treningu i Śliwka ma problemy. Palcami głównie na trzeci metr. Pewnie przerysowuję ale taka lekceważąca pozycja do przyjęcia piłki, proste nogi, sęki od byle czego mnie rażą, to przecież podstawy. N'Gapetha się naoglądał czy co?
Szary Wilk pisze:Często ludzie mówią, że u Muzaja zawodzi sfera mentalna. W sumie nie dziwię się, spójrzcie na gościa. Przed lustrem czasu sobie nie żałuje, jego kobieta "fit model", gość ma 23 lata, a w środku pewnie taki 17 letni "Yolo".
Brzydzą mnie takie posty i będące ich treścią werdykty. Nie znasz go osobiście, facet normalnie gra w siatkę, nie gwiazdorzy, nie cyrkuje na boisku, idzie mu raz lepiej, raz gorzej a tu takie ataki personalne na forum. Wstyd.


Oliva był do zdjęcia przez większość meczu, uraz stopy ewidentny, po zagrywce aż przysiadł. Może warto byłoby dać Derocco albo Ernastowicza? Wiele gorsi by nie byli a Salvador by oszczędzał zdrowie. Trudny dylemat trenera.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Gierek »

Za nami mecze kolejki 6. Oto rezultaty:
Aluron Virtu Warta Zawiercie - AZS Olsztyn 3:2
Espadon Szczecin - GKS Katowice 2:3
ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:0
Dafi Społem Kielce - ONICO Warszawa 0:3

Teraz tak w skrócie o meczu Espadon Szczecin - GKS Katowice:
Kolejny bardzo dobry mecz Karola Butryna. Pierwszego i drugiego seta zawodnicy GKS-u Katowice wygrali myślę, że trudną zagrywką w końcówkach setów. W trzecim i czwartym secie nastąpiło "odrodzenie" gospodarzy, bardzo dobrą zmianę dał Janusz Gałązka, a zawodnicy z Katowic w polu serwisowym wyraźnie spuścili z tonu, zepsuli całą masę zagrywek. Piąty set od początku był na styku, lecz jednak kilka błędów w przyjęciu gospodarzy spowodowało porażkę gospodarzy w tie-breaku 12:15.
Pozostałych meczów nie oglądałem, jedynie co mogę powiedzieć to z wyniku. Olsztyn prowadził 2:0 ale myślę, że znowu 10-minutowa przerwa ( :P ) troszkę podziałała. Trzeci set dosyć pewnie wygrany przez zawodników z Zawiercia, lecz 4 i 5 set były na styku (gra na przewagi).
Co do pozostałych dwóch meczów to myślę, że wynik taki jakiego można było się spodziewać.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: niepoinformowany »

Pytanie do kibiców JW: graliście gorzej z Gdańskiem czy Rzeszowem [pytam na poważnie, bez żadnego sarkazmu]?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: iron »

Pierwsza wygrana beniaminka a do tego z Olsztynem. Szacunek. Może teraz pokażą bardzo dobrą grę i ruszą ze zwycięstwami.
No sympathy for fools...
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: tedo »

Pisałem że JW zagrało na dramatycznym poziomie i jedynym zawodnikiem który grał był Muzaj i gdyby po drugiej stronie była inna drużyna to JW przegrały ten mecz 3:0
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: astronauta »

niepoinformowany pisze:Pytanie do kibiców JW: graliście gorzej z Gdańskiem czy Rzeszowem [pytam na poważnie, bez żadnego sarkazmu]?
Według mnie gorzej JW grał z Resovią.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Aranger »

Kochanowski w meczu z Zawierciem 18 punktów i 6 bloków, do tego najwięcej zagrywek w zespole. Na poziomie ligowym to już chyba ścisła czołówka na swojej pozycji, ciekawe jak będzie w rozgrywkach międzynarodowych, ale świetny jest ten chłopak.

Co do meczu Szczecina z Katowicami, to trzy rzeczy:
- naprawdę niezły mecz jak na drużyny z tej półki, obejrzałem w całości i uznaję to za dobrze spędzone dwie i pół godziny.
- zabrzmi mocno, ale rzekłbym, że bardzo udany początek sezonu Espadonu Szczecin. Tylko jeden mecz przegrany za 0 punktów, niektórym teoretycznie mocniejszym od siebie mocno napsuli krwi i urwali dwa sety, a z OW i Czarnymi Radom zgarnęli pełną pulę. Oby tak dalej, duża w tym chyba zasługa trenera Michała Gogola.
- podobała mi się gra Komendy wczoraj, fajnie pod względem dokładności, dużo pipe'a, na bloku to już nasz zdecydowanie najlepszy rozgrywający, od tego sezonu zaczął dokładać zagrywkę z wyskoku i ma już sporo asów. Bardzo harmonijnie się rozwija Marcin, jak dalej pójdzie w tym kierunku, to wobec naszego deficytu dobrych sypaczy chyba warto go będzie rzucić na głęboką wodę na kadrze już w 2018.
kanimo

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: kanimo »

O prawie to samo chcialam napisac.
Ogladajac GKS:Espadon pod katem kadry to jedno trzeba powiedziec: Komenda. Bez fajerwerkow, rowno, w wiekszosci solidnie jasli chodzi o dokladnosc, niezle wybory. Kilka kiksow pod cisnieniem (poczatek TB po przyjeciach na ok 3 metr straszne balony poszly). Chyba widac poprawe jesli chodzi o szybkosc (nieznaczna ale zauwazalna). Widac tez, ze chlopak analizuje swoja gre. Jest skupiony, chlodny. Zero arogancji.
Warto zainwestowac, przynajmniej jako 2giego, chyba ze konkurencja nagle przyspieszy.

Muzaj fajnie i jakos rowniej. W TB to juz chyba spuchl.
Butryn fajnie.

Sliwka-brak slow na to przyjecie. Serwisem tez nie powala. Ciekawe jak na treningu?
Z przyjmujacych statystycznie najlepiej przedstawiaja sie Fornal i Kwolek. Akurat Kwolka troche widzialam i przed sezonem bylo interesujaco ale jednak jeszcze nie na repre w sezonie eliminacji do IO.
Ze wzglednie mlodych to Bednorz statystycznie najslabiej ale wizualnie momentami niezle. Szalupe widzialam 2 razy i troche statystyki-niezle ale tez chyba jeszcze nie na udzwigniecie roli ofensywnego w reprze.
Biorac pod uwage, ze Kurek chyba sie nie nagral, to jestesmy w .....
Sezon w toku, moze cos nam sie wykluje w PL. Moze Mika dojdzie do formy. Moze Kurek zacznie grac.

Jednak jest stawka 4 trenerow polskich do obserwowania. Michal Mieszko-swietne wejscie w sezon. No i tak pisaliscie, ze Fin bylejaki, jak go widzialam w Resce itp. Ani od Tichego ani od Kedzierskiego gorszy nie jest. Pod reka Gogola reaktywacja Wiki.
Teraz pora by Serek pokazl pazurki.
BTW-troche mnie denerwuja takie wpisy:
Post przez Szary Wilk » 21 paź 2017, o 15:26
Wszyscy się tak przed sezonem śmiali z Jarosza, a prawda jest taka, że to absolutny lider w Resovii :D Ogólnie PlusLiga najsłabsza od kilku lat, to znaczy nie sama PlusLiga, bo Olsztyn,Warszawa,Gdańsk takiego dobrego składu jak teraz, to nie mieli chyba nigdy, ale Resovia bardzo okrojona,
Wiem, ze pokora nie jest modna. Ale jak sie oglada z perspektywa 3 lat lub cos kolo tego to sie przydaje, przy publicznych wypowiedziach.
Oczywiscie Bartman z Kubiakiem plus Drzyzga plus Nowak w PW nic Ci nie mowia?
Albo wicemistrzostwo Trefla z Mika i Schwarcem plus Troyem w niezlej formie i Wlochem na sypie. O Olsztynie juz nie wspomne bo czasy najwiekszej chwaly troszke odleglejsze niz 3-4 sezony ale nawet wtedy to byl niezly klub.
Z sadem o slabosci czolowki PL trzeba niestety sie zgodzic ale wodzielismy w 5 i 6 kolejce niezle widowiska.


Czemu z takim zparciem nie pokazuja Trefla?

Uff ale byl odwyk. Milo, ze znowu mozemy pogadac.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: Aranger »

kanimo pisze:Sliwka-brak slow na to przyjecie. Serwisem tez nie powala. Ciekawe jak na treningu?
Z przyjmujacych statystycznie najlepiej przedstawiaja sie Fornal i Kwolek. Akurat Kwolka troche widzialam i przed sezonem bylo interesujaco ale jednak jeszcze nie na repre w sezonie eliminacji do IO.
Ze wzglednie mlodych to Bednorz statystycznie najslabiej ale wizualnie momentami niezle. Szalupe widzialam 2 razy i troche statystyki-niezle ale tez chyba jeszcze nie na udzwigniecie roli ofensywnego w reprze.
Bednorz statystycznie najgorzej ? :) 65% w ataku po czterech meczach z samą ligową czołówką + bardzo dobry występ z Zaksą w Superpucharze. Wizualnie wygląda kapitalnie fizycznie. Kwolka widziałem w meczu z Kielcami, nierówno zagrał, szczególnie w przyjęciu, z tych młodych przyjmujących moim zdaniem jest graczem mającym największe wahania. No i jestem ciekaw jak Fornal zagra ze Skrą w piątek, telewizyjny mecz, z dużą ciekawością obejrzę pod kątem Tomka, ze średnio-słabymi zespołami mocno poprawił statystyki ataku względem poprzedniego sezonu. Z Zaksą chyba nie wyglądał źle, cyferki ma przyzwoite, może ktoś był na hali i może coś powiedzieć na jego temat ?

Muzaj w połowie meczu z Resovia przestał przebiegać przez całe boisko w ustawieniu z sypaczem w P1 i skończył chyba wszystko co dostał na lewym, w tym raz takim plasem wzdłuż siatki obok potrójnego bloku wymagającym chyba dobrej orientacji w terenie (?). Ciekawe czy w kolejnych meczach też zaprzestanie tej praktyki. Ale jak już prowadzimy wyścig pretendentów do kadry, to na ten moment bardziej widzę w niej Kaczmarka niż jego.
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018 - kolejka 6

Post autor: tedo »

Oczywiście pisałem o meczu z Gdanskiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”