sezon 2017/2018 - kolejka 11.

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: drukjul »

Los obszedł się dziś nieludzko z Lubinianami. Byli najbliżej zwycięstwa od ponad miesiąca, walczyli i gryźli parkiet właściwie od samego początku do końca spotkania jak nigdy, a przegrywają jak zawsze. :(
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: mmb »

Piękny mecz, gratka dla kibica, chyba póki co najlepszy w sezonie :D
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Elgarten »

kanimo pisze: Ciekawe, czy Czarni dadza rade dobic sie do strefy PO. Obawiam sie, ze moze byc za pozno.
Zostało 19/20 pojedynków. Czarni tracą do szóstej Politechniki ledwie 6 punktów (mając 1 mecz rozegrany mniej). Zdecydowanie liczą się w walce o szóstkę.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Crosby »

Schulz > Muzaj
kanimo

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: kanimo »

Zgoda
Wytrzymuje cisnienie. Nie przestaje myslec.

6 punktow to sporo. I rowniez gra Onico powinna sie poprawiac, podobnie jak Czarnych. Maja wieksza ilosc zawodnikow dopiero wchodzacych do tej ligi. Nie zapominajac o miejscu na 4 przyjmujacego. Co powoli zaczyna byc skandaliczne. Brak kasy?
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, o 23:02 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: adamr »

dzisiaj bardzo mądrze zagral TJ , Szulc zagrał super, ale gdzie są krytycy Szalpuka ?
kanimo

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: kanimo »

zaraz sie dowiesz, ze wyszedl mu jeden mecz.;) Bo 3 chyba dotad pokazywali

TJ mial slaby poczatek, sporo niedokladnosci. Ale i przyjecie go nie rozpieszczalo. Lepiej bylo jak sie Lubin wystrzelal.
Matius

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Matius »

Kaczmarek 67 ataków, 30 punktów, Schulz 36 punktów, Szalupa 28 punktów :o Spektakl 3 aktorów.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, o 23:08 przez Matius, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Aranger »

Ja tam Szalpuka shejtowałem za mecz ze Skrą i pochwaliłem za dzisiaj, sumienie mam czyste. :D

Schulz w tym sezonie to póki co zdecydowanie najlepszy atakujący w lidze, w życiu bym się kiedyś nie spodziewał, że będzie tak wymiatać, ciekawe czy taką formę utrzyma na cały sezon.
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: kibic_siatki »

drukjul pisze:Los obszedł się dziś nieludzko z Lubinianami. Byli najbliżej zwycięstwa od ponad miesiąca, walczyli i gryźli parkiet właściwie od samego początku do końca spotkania jak nigdy, a przegrywają jak zawsze. :(
Trudno było o inny rezultat: jak kolejny raz na skrzydle grał tylko Kaczmarek (67 ataków), wobec 29 Puparta i 18 Terzicia. Masny próbował skryć słabość defensywnych skrzydłowych dając masę piłek na środek, ale to nie mogło zrównoważyć coraz słabszej zagrywki, pogorszenia przyjęcia i wbijane gwoździe z drugiej strony, szczególnie przy nim na bloku.
W Gdańsku atak rozkładał się równomiernie na 2 zawodników: Schulz 49, Szalpuk 45 i Ferens 26. Trefl jest bardzo podatny na trafienie w zagrywką, ale trzeba ich cisnąć cały mecz.
Komentarz Jarosza był śmieszny: "niech jeszcze coś Kaczmarek dołoży w 5 secie".
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: aezakmi »

No właśnie, Masny starał się ukryć Kaczmarka w 1 secie, w 2 już sam nie wiem jak to było :D, ale później była klasyka. Koniec końców - zawsze wszyscy do Kaczmarka. Szkoda tej kontuzji Tahta, bo odpukać: żeby nam do końca sezonu nie zajechali Łukasza, z taką grą.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Re_soviaczka »

Schulz wykręcił w tym meczu 61% w ataku. 30/49, 2 błędy i tylko raz zablokowany. :o Fantastyczny mecz w jego wykonaniu.
Dla porównania aż 6 bloków na Kaczmarku i "tylko" 27/67.

Ferens 6 błędów w przyjęciu...

Terzic dostał 18 piłek, ale aż 11 z nich skończył, chyba jego najlepszy mecz w tym sezonie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: TommyLeeJones »

67 ataków Kaczmarka... Nie wiem czy to rekord ale na pewno czołówka. Nic dziwnego, że pod koniec meczu więcej plasował, chociaż Maciej Jarosz był tym zaskoczony i domagał się mocnych ataków na zasięgu. Schulz 61% i 3 błędy przy 49 próbach, gra bardzo inteligentnie, znakomicie uderza z niskich piłek pod górę, po palcach bloku, rzadka umiejętność. Ale Damian miał też łatwiej z uwagi na większą pomoc kolegów z drużyny. Sanders umiejętnie przerzucał ciężar gry przez cały mecz, raz więcej prawym, raz lewym, w IV secie mocniej środek, dużo pipe'a chociaż niewątpliwie miał lepszych wykonawców w ofensywie od Masnego. Ogólnie kawał dobrej, ligowej siekaniny. Tylko Tahta i Miki brakowało ;) .

Pewnie Kaczmarek z uwagi na wiek zgarnie miejsce w kadrze ale jeśli Schulz będzie kontynuował grę na tak dobrym poziomie... To czemu nie?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze:67 ataków Kaczmarka... Nie wiem czy to rekord ale na pewno czołówka. Nic dziwnego, że pod koniec meczu więcej plasował, chociaż Maciej Jarosz był tym zaskoczony i domagał się mocnych ataków na zasięgu.
Był zaskoczony, bo najwyraźniej dla niego siatkarze to robocopy. Swędrowski chce pochwalić dobry atak atakującego, ale Jaros już wytyka "błąd" libero, że kciuka nie trzymał do góry, tylko w bok, że ma źle paznokcie ścięte (za krótkie) temu piłka się tak źle odbiła... Mógłby na to spojrzeć inaczej, jest komentatorem w tv.
TommyLeeJones pisze:Pewnie Kaczmarek z uwagi na wiek zgarnie miejsce w kadrze ale jeśli Schulz będzie kontynuował grę na tak dobrym poziomie... To czemu nie?
28 lat Schulz będzie miał w lutym, to do Tokio spokojnie dotrwa. :) Kurdej szatan, w takiej formie i jeszcze z perspektywą kilku lat grania?! Brać i się nie zastanawiać (oczywiście, jak utrzyma dyspozycję).
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: mmb »

Schulzowi brakło 4 małych punktów żeby wyrównać rekord Klutha (40pkt i aż 57 ataków!) :D
kanimo

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: kanimo »

Widzac jak wielki postep zrobil Damian w tym stosunkowo krotkim okresie, kiedy zostal obdarzony zaufaniem trenera, pozostaje zalowac, ze Troy nie opuscil Gdanska wczesniej. Szczegolnie, ze ostatni sezon mial taki sobie. Ale fakt-do Tokio Damian pogra.

Do kadry dawac najlepszych. Jak obaj atakujacy utrzymaja taki poziom to jak najbardziej. Damian dzisiaj (i w ogole) fajnie bronil.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: drukjul »

mmb pisze:Schulzowi brakło 4 małych punktów żeby wyrównać rekord Klutha (40pkt i aż 57 ataków!) :D
Gdyby do tego faktycznie dziś doszło, to w obu wypadkach atakującym niewątpliwie bardzo pomógłby fakt , że w drużynie rywali przy 1/2 ustawień można było łatwo znaleźć wyraźną dziurę w bloku z napisem Miskin na koszulce.

Z tym, że tego co pamiętam ubiegłoroczny rekord punktowy Klutha padł w znacznie krótszym pojedynku 4-setowym, a nie jak dziś 5-setowym wydłużonym maratonie. A do tego ubiegłoroczny skład Trefla na środku jeszcze z lepiej blokującym Paszyckim zamiast Nowakowskiego, pomijając osobę Masnego był akurat jeśli chodzi o blok zespołem więcej niż solidnym, o czym bardzo dobrze przekonała się we własnej hali chociażby Resovia w PP. A w dzisiejszym bardzo długim pojedynku cały dorobek lubinian w bloku to - aż trudno uwierzyć - tylko 2 bloki punktowe.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: grzegorzg »

adamr pisze:(...)ale gdzie są krytycy Szalpuka ?
Dyplomatycznie poszli spac. :D
Mateo 77
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2017, o 22:57

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Mateo 77 »

Kwolek coraz bardziej się rozkręca ;) Faktycznie wiek jest jego ogromną zaletą. Przecież chłopak jeszcze będzie miał czas na ochłodzenie swojej głowy! Teraz niech szlifuje swój warsztat, rozwaga przyjdzie wraz z doświadczeniem. ONICO na zasłużonym 6. miejscu z dobrymi perspektywami na poprawę pozycji w tabeli.
kanimo

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: kanimo »

Ale ktos pisal o jego goracej glowie i braku rozwagi?
Kwolek gra zazwyczaj madrze i dojrzale. Jak na swoj wiek to boiskowy wyjadacz. Poza parkietem tez zachowuje sie OK od bardzo juz dlugiego czasu, wiec nie rozumiem do czego pijesz.
grzegorzg » dzisiaj, o 04:32
adamr napisał(a):
(...)ale gdzie są krytycy Szalpuka ?

Dyplomatycznie poszli spac. :D
Milych snow. :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Milych snow.
Alez ja w sen zimowy jeszcze nie zapadłem. :D No, ewentualnie w styczniu... ;)

Wracjac na chwilke do tych dywagacji o Semeniuku i poziomie jego przyjęcia, to wydawało mi się, ze zmieniając Buszka w ub sezonie, jakos sie nie kompromitował, a juz na pewno nie przypominał naszych "orłów" przyjęcia, czyli panów ŚSB. ;)
W innych okolicznosciach jak ML nie obserwowałem go.
Poniewaz wypada oddac siatkarzowi co dobre, to musze powiedzie, ze Kwolek mi zaimponował. Widziałem go pierwszy raz w lidze i jestem pod wrażeniem. Tą swoją cięzkawą motoryke kryje świetna reką, a i w bloku nie wygladał tak załosnie, jak wydawało mi się widząc go w juniorach.
Ciekawe czy jest "symetryczny" w przyjęciu (vide uwaga Drzyzgi), ale baze w tym elemencie ma naprawdę bardzo dobra. Powinno byc tylko lepiej.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Szampon093 »

Shulz z sezonu na sezon coraz lepiej.. Duzy zasieg, mocna zagra, nie traci glowy w trudnych momentach. Dorósł. Konarski wiadomo, chociaz fanem jego nie jestem, ale Muzaj zostaje w tyle biorac pod uwage dyspozycje Kaczmarka i Shulza, jednak postawiłbym na Damiana chyba jednak aktualnie, ze wzgledu na sile uderzenia.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: SevenUP »

Od Muzaja to juz Filip gra lepiej w tym sezonie.
kanimo

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: kanimo »

Obaj odstaja, Filip gra w kratke.
Kaczmarek i Schulz sa zdecydownie do przodu.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: mily66 »

Tu szerzej o problemach z czelendżem w Radomiu I nie tylko: https://ro.com.pl/rekordowe-przyjecie-c ... w/01365028
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: iron »

Jako wielki optymista co do Muzaja wreszcie muszę przyznać, że jego gra jest co najmniej daleka od potencjału. Kaczmarek, Schulz, Filip, Kluth a ostatnio nawet chyba Filipiak są od Muzaja lepsi. Na chwilę obecną najbardziej podoba mi się gra Schulza. Jak napisał Szampon jego siła uderzenia imponuje. Widać, że wkłada w uderzenie cała siłę ale nie traci przy tym głowy. Nie wiem jak jest faktycznie ale "na oko" Schulz atakuje o wiele mocniej niż np. Konarski, który nota bene nigdy mnie nie przekonywał.
No sympathy for fools...
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: sezon 2017/2018 - kolejka 11.

Post autor: Crosby »

Schulz wypracował taki fajny jak ja to nazywam topspinowy atak i dlatego dostaje tak mało czap bo większość jego ataków jest po prostu nad blokiem. Kiedyś te ataki wyglądały bardziej jak plas i nie miały zupełnie mocy dlatego często go podbijali bo najczęściej atakował po długiej przekątnej i był bardzo monotonny w tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”