Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Gierek »

W tej chwili trwa 18 kolejka PlusLigi. Nie wiem dlaczego jeszcze tematu nie ma, więc go zakładam. W tej chwili trwa mecz Dafi Społem Kielce - Cuprum Lubin w którym na razie jest remis w setach 1:1. Pierwszego seta wygrali kielczanie do 23, a drugiego lubinianie do 20. Mecz się rozpoczął o godzinie 18:00.
Oto pozostałe mecze 18 kolejki:
22 styczeń, godzina 18:00 - Trefl Gdańsk - Warta Zawiercie
21 styczeń, godzina 14:45 - Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel
21 styczeń, godzina 20:00 - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Resovia Rzeszów
20 styczeń, godzina 17:00 - BBTS Bielsko-Biała - AZS Olsztyn
19 styczeń, godzina 18:00 - Espadon Szczecin - Czarni Radom
20 styczeń, godzina 18:00 - MKS Będzin - Łuczniczka Bydgoszcz
19 styczeń, godzina 18:00 - GKS Katowice - ONICO Warszawa

Ciekawe mecze moim zdaniem będą w Gdańsku, Bełchatowie i Bydgoszczy. Dla Szczecina ten mecz będzie meczem za sześć punktów. W reszcie meczów raczej faworyci są znani.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4612
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: niepoinformowany »

No i Cuprum wygrywa w Kielcach, ale traci punkt. Z ich perspektywy na pewno szkoda, bo ostatnio znacząco zbliżyli się do czołowej "6" i każdy komplet punktów jest na wagę złota.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kanimo

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kanimo »

Co do faworytow. Niby sa. Ale Olsztyn na wyjazdach nie blyszczy, moze Bielsko pokusi sie o seta, a moze o niespodzianke.

W Warszawie rowno gra Kwolek, coraz lepiej Wlodarczyk ale atakujacy dalej nierowno. Onico jest faworytem choc gra na obcej hali, maly comme back potrzebujacej pkt Gieksy jest niestety mozliwy. Czego, z wiadomych wzgledow im na razie nie zycze.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kibic_siatki »

Onico przegrywa I seta do 17 z GKS. Główna zasługa atakującego- Evansa który grał piach w ataku: mimo dużego zasięgu jest nieefektywny- ataki bronione, czapa.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: solanum »

"Evansa który grał piach w ataku: mimo dużego zasięgu jest nieefektywny- ataki bronione, czapa"
Czy na pewno?
Warto sprawdzić statystykę po pierwszym secie.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kibic_siatki »

W drugim secie Kanadyjczyk gra podobnie, choć trochę się poprawił. Co do pierwszego seta: z 5 ataków 2 skończył na pojedynczym, raz zablokowany, jeden błąd, raz podbity i po kontrze strata punktu. Dla porównania Kwolek dostał 9 piłek, Włodarczyk 4 z czego 3 skończył.
kanimo

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kanimo »

Warto uzupelnic czyste staty obserwacja.
Wg strony PL wartosci sa inne niz podane przez @kibic siatki Ataki rozkladaja sie miedzy skrzydlowych 13/9/9
Kwolek ma wprawdzie gorsza skutecznisc (o 6%) ale ma ok 30% atakow wiecej ( 13/9) i taka sama ilosc bledow plus czap wiec efektywnosc powinien miec nie najgorsza.
Wlodarczyk ma tyle samo atakow co Evans, wiec najwiecej pilek dostaje Kwolek. Jak najwiecej to pewnie i sytuacyjne i farfocle. Odbior mial slabszy.

@kibic siatki-ogladasz na zywo?
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kibic_siatki »

kanimo pisze: @kibic siatki-ogladasz na zywo?
Na ipli.
Dodam jeszcze ze Kanadyjczyk jest strasznym drewnem w obronie. W 3 secie radzi sobie na sporym szczęściu: jakieś kiwki na blok, ledwo przechodzi przez blok i spada w środku boiska. Po drugiej stronie świetnie gra Butryn, ale jest trochę osamotniony.
Edit.
Onico wygrywa cały mecz 3:1. W 4 secie opadł z sił Butryn. Widać było różnicę w prowadzeniu meczu przez trenerów: Antiga dokonał kilka trafionych zmian, a Gruszka na przerwach zwracał uwagę na zagrywkę, co gospodarzom przyniosło efekt tylko w I secie, a później stracili przez to masę punktów.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, o 20:06 przez kibic_siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Gierek »

Tymczasem Szczecin jest chyba w dosyć dużym dołku. Obecnie przegrywa u siebie z Radomiem 2:1 i 12:6 w czwartym secie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Aranger »

W międzyczasie Fornal chyba utracił miejsce w szóstce Radomia.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:W międzyczasie Fornal chyba utracił miejsce w szóstce Radomia.
O ile pierwszą cześć sezonu, do kontuzji Tomek miał nawet ok, a Wojtek Żaliński cieniował to teraz Wojtek gra ok, a Kwasowski kolejny już raz pokazuje, że jest wartościowym zawodnikiem. Swoją charakterystyką gry bardzo mi przypomina Wojtka Włodarczyka: przyjęcie lekko kuleje, ale w ataku, mimo wcale nie aż tak wybitnych parametrów gra ok.

Wracając do Fornala. O ile w juniorach stawiałem go wyżej nad Kwolka to teraz Bartosz mocno dystansuje Tomka. Zawsze imponowała mi jego dojrzałość w grze, a teraz ofensywnie zawodnik Czarnych mocno kuleje nawet jak na warunki plusligowe. Dlatego w moim odczuci pchanie już Fornala do kadry nie jest najlepszym pomysłem.
Kłamca.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: aezakmi »

Kontuzji Fornala nie przewidziałem, ale coś mi podpowiadało, że...
aezakmi 21 lis 2017, o 20:10 pisze:Z przyjmujących potrafiących przyjmować jeszcze jest Kwasowski. Być może zajmie niedługo miejsce Fornala lub Żalińskiego w szóstce Radomian, a potem z górki i do kadry, bo konkurencja słaba.
Magic :D. Może Kamil będzie drugim Buszkiem. A Vernon gra słabo w Onico, bo Brizard gra do niego tragiczne piłki. Francuz ma wbite do głowy, ile zasięgu ma Vernon i rzuca mu wieżowce, a powinien grać, jak Kampa do Grozera lub Grankin do Michajłowa. W reprezentacji Kanady, Vernon jednak grał lepiej, choć Sanders też "świeczkował", ale nie aż tak.
kanimo

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kanimo »

Tak, tylko kontuzja Tomka to dosyc swieza sprawa. Pierwsza absencja w meczu 14 koleki jakies 2 tygodnie temu. Biorac pod uwage, ze byly to zdaje sie bole plecow, moze to byc dolegliwosc nawracajaca. Jeszcze w meczu 13 kolejki Tomek odnotowal 20 atakow ze skutecznoscia 50%a, dajac zespolowi 15 pkt, a kolejke wczesniej 33ataki i 18 pkt. Wiec gdzie tu jest ten spadek formy?? ;)

Czyli raczej nie przegral sportowo a przegral z kontuzja nieco przewlekla. Co w koncu jest w sport wliczone.

Zreszta mi sie zawsze jakos wydawalo, ze Tomek bedzie dojrzewal wolniej niz Kwolek. Co nie oznacza, ze bedzie gorszym zawodnikiem za ten rok czy 2. Jest innym typem gracza.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: ciorny17 »

kanimo pisze: Zreszta mi sie zawsze jakos wydawalo, ze Tomek bedzie dojrzewal wolniej niz Kwolek. Co nie oznacza, ze bedzie gorszym zawodnikiem za ten rok czy 2. Jest innym typem gracza.
Ja nie twierdzę, że sportowo przegrał. Jednakże po jego grze w juniorach spodziewałem się więcej.

Ja od zawsze w Tomku pokładałem więcej nadziei jak w Bartoszu. Głupio to zabrzmi, ale gra Tomka była dla mnie, o czym już nie raz pisałem, bardziej dojrzała. A sumując ten i poprzedni sezon, martwi mnie jego stagnacja w ataku. Nie chodzi mi o wyciąganie cyferek z pojedynczych spotkań. Chodzi mi o pewną miękkość w ataku.
Kłamca.
kanimo

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kanimo »

Jesli mozna oglosic stagnacje, to raczej bez powodu do zmartwien. W tym mozna sporo zrzucic na sypacza-Tomek sporo pilek dostawal, i o ile pipe chodzil dobrze, to przy siatce na lewym byly to czesto smieci.
Zeszly sezon byl pierwszym, i mialo prawo roznie byc. To ciagle 20letni zawodnik, bardzo wszechstronny i w zespole raczej ustawiany lekko defensywnie.
W juniorze, z Kozubem, majacym bardzo fajna wystawe do lewego, byly dlugie okresy stabilizacji na niezlym poziomie.

W rakingu przyjmujacych jest pierwszy, w punktujacych zaledwie 26 ale przed nim glownie atakujacy, ewentualnie przyjmujacy "ofensywni" . Z rowiesnikow wiadomo-tylko Kwolek.
W statach przyjmujacych (niezaleznie od tego, co sie sadzi o ich spsobie liczenia) jest 12ty, i z przyjmujacych z dobrym przyjeciem wyprzedza go jedynie sporo dojrzalszy Quiroga (Gonzalo)
Wiem ze rankingi to.. ale mysle, ze na odtrabienie zastoju za wczesnie. No i moze warto zmienic zespol i trenera?
Tomek ma jeszcze rok (chyba podpisal na 3).
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: ursula127 »

kanimo pisze: No i moze warto zmienic zespol i trenera?
Tomek ma jeszcze rok (chyba podpisal na 3).
Radom zawsze promował młodych,ale trudno powiedzieć,że któryś się u Prygla specjalnie rozwinął
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Takie dwa mecze jednego dnia, jak dzisiaj, to w ubiegłych dwóch, trzech sezonach byłaby kolejka marzeń. Ale obecnie oba spotkania mają swoich wyraźnych faworytów i nawet nie budzą wielkich emocji. Tradycyjnie liczymy na emocje w Bełchatowie. W K-K JJ będzie chciał pokazać, jaki błąd zrobiła Zaxa pozbywając się go ze swojego składu (-;
Mam gorącą nadzieję, że Maciej Jarosz zostanie poproszony o komentowanie tego widowiska.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: leeon »

Milczarek na przyjęciu? Pemchev popsuty?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Verdungo »

leeon pisze:Milczarek na przyjęciu? Pemchev popsuty?
Podobno coś z kolanem
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Masa zepsutych zagrywek. Propsy dla sędziego za trzymanie poziomu co do odbicia.

Skra nie serwuje i nie przyjmuje w 2. secie.

Lisinac pod formą i to bardzo
Ostatnio zmieniony 21 sty 2018, o 15:33 przez ciorny17, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamca.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Verdungo »

Taki sobie póki co ten mecz, jeszcze w tym secie sporo baboli w przyjęciu po stronie Skry. Nawet Kłos plecami chciał przyjąć :D
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Joker »

Wrócił stary Karol. Już się martwiłem, że rozegra ze 3 dobre mecze w sezonie.

Mecz tragiczny, antysiatkówka

Lisinac już siedzi w samolocie do Włoch, totalnie wywalone
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Verdungo »

Joker pisze: Lisinac już siedzi w samolocie do Włoch, totalnie wywalone
O tym samym pomyślałem po pierwszym secie, od paru spotkań gra słabo.
astronauta
Posty: 2883
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: astronauta »

Ten dzisiejszy Lisinac to ten niby top 3 na świecie? Z taką grą to nawet nie jest top 3 +Ligi.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Joker »

astronauta pisze:Ten dzisiejszy Lisinac to ten niby top 3 na świecie? Z taką grą to nawet nie jest top 3 +Ligi.
Dzisiejszy nie, ten normalny tak
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: kibic_siatki »

Bez Penczewa Skra jest bezbronna w przyjęciu. Jak Katić wchodzi za Bednorza na poprawę przyjęcia...
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Verdungo »

kibic_siatki pisze:Bez Penczewa Skra jest bezbronna w przyjęciu. Jak Katić wchodzi za Bednorza na poprawę przyjęcia...
Piazza nawet nie wpuszcza Milczarka dzisiaj, mając go w odwodzie jako przyjmującego ;)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: pewniak »

Verdungo pisze:
kibic_siatki pisze:Bez Penczewa Skra jest bezbronna w przyjęciu. Jak Katić wchodzi za Bednorza na poprawę przyjęcia...
Piazza nawet nie wpuszcza Milczarka dzisiaj, mając go w odwodzie jako przyjmującego ;)
Pewnie jest opcją na wypadek gdyby dwóch przyjmujących połamało nogi
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: ciacho23 »

Piechocki to powinien w cyrku pracować.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 18 kolejka

Post autor: Joker »

ciacho23 pisze:Piechocki to powinien w cyrku pracować.
Tam są zdecydowanie bardziej efektywniejsi ludzie, on to do piaskownicy jedynie się powygłupiać i potarzać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”