Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: Aranger »

Dostał na treningu piłką w oko.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: Skrzypek »

kibic_siatki pisze: Resovia: niesamowicie w ataku grał Śliwka- do 5 seta praktycznie nie do zatrzymania.
Proponuję spojrzeć znacznie chłodniej na Śliwkę, inaczej niż robią to komentatorzy. Nie jest to uwaga do forumowicza, którego post zacytowałem, ale do wszystkich ludzi, którzy wysyłają Olka do reprezentacji.
Śliwka bardzo często bazuje na przypadku w ofensywie, uderza w ręce blokującego i liczy na wybicie w aut. Dziś było to stosunkowo skuteczne do pewnego momentu, ale gdy przestało, pojawiły się kłopoty z zamknięciem akcji. Plasy, kiwki, klepanie na blok, próby ataków dziurą w bloku nie będą skuteczne na poziomie międzynarodowym. Dziś w pewnym momencie wyczerpało się źródełko szczęścia i Olek przestał punktować. Ostatecznie skończył ledwie dwie ( !!! ) piłki w ciągu dwóch ostatnich setów spotkania. Tak, w 4 secie skończył tylko jeden atak, podobnie jak w tie-breaku.
Jego przyjęcie zagrywki było dobre w 1, 4 secie, w 2, 3 i 5 "krwawił. Co ciekawe dopiero w 5 secie Skra zmieniła taktykę i obrała sobie Olka jako główny cel do ostrzału i szybko odbiło się to na jego postawie.
Zagrywkę przemilczę.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: Aranger »

Jakoś super uważnie tego meczu nie oglądałem, ale z tego co widziałem, to z floatem nie miał żadnych problemów (przynajmniej do 5 seta), przy mocnych zagrywkach nie było dokładności, ale bez większych trudności zostawiał piłkę nad boiskiem w takim położeniu, by rozgrywający miał umiarkowany komfort wystawy.

Dwa mecze z Zaksą grane na 50-60% przy dużej liczbie prób też poleciał na farcie ? Jak pogra do końca sezonu na takim poziomie jak przez dwie ostatnie kolejki to powinien dostać szansę na kadrze, wtedy się przekonamy, czy sposób jego ataku przejdzie na poziomie międzynarodowym, dopóki Olek nie będzie miał z nią kontaktu, możemy tylko gdybać. Może ta Plusliga za mocna nie jest, ale nie róbmy z niej rozgrywek inwalidzkich, gdzie dobre występy z drugą drużyną w tabeli nic nie znaczą.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: ursula127 »

kibic_siatki pisze: . Bardzo dobrze pokazał się na przyjęciu w pierwszym secie Milczarek, w drugim trafiony zagrywką Rossarda (ale taką którą rzadko się przyjmuje). Szkoda, że tak rzadko otrzymuje szansę, bo w tym meczu przyjmował lepiej od Piechockiego. Na minus jego bieganie w obronie, ale te kilkanaście lat różnicy robi swoje. Widać na nim, że brak gry powoduje błędy w ustawieniu np. gdy po bardzo dobrym przyjęciu zastawił linię ataku Wlazłemu.
świetny mecz Roberta w przyjęciu,bardzo dobry mecz Piechockiego w pozostałych elementach
Aż się prosi gra na dwóch libero
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: Noworoczny »

Piechocki po tym świetnym meczu spadł już na 18. miejsce rankingu libero. Jak na 15 drużyn to wyczyn.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: ursula127 »

Noworoczny pisze:Piechocki po tym świetnym meczu spadł już na 18. miejsce rankingu libero. Jak na 15 drużyn to wyczyn.
ogladaj rankingi ja wole patrzec na gre
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: qtp »

Tak Śliwka zagrał mecz na farcie w ataku :] i w poprzedniej kolejce też, i dwie temu też i sześć... od powrotu po kontuzji jest pierwszą opcją w ataku, dostaje też większość sytuacyjnych.
W przyjęciu też jest postęp wyraźny, ale niestety zagrywka dyskwalifikuje go z dużego grania.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: Michal5 »

Nie chcę w żadnym wypadku usprawiedliwiać porażki sędziowaniem czy coś takiego, ale jednak pochylę się nad tym. Końcówka 4 seta, 23:20 po zablokowanym pajpie, pierwszy gwiżdże niby 4 odbicia, których nie było i robi się powtórka akcji gdzie punkt zdobywają Bełchatowianie. Naprawdę gwizdek musi iść w ruch, już od razu? Tej piłki Skra i tak by już nie wybroniła bo leciała w trybuny, a błędu 4 odbić nie było. Wcześniej przy przewadze Resovii, Rossard dogrywa piłkę na lewe - gwizdek i podwójne odbicie. Set wcześniej puszcza Piechockiemu taką piłkę w końcówce, że głowa mala (miał poniżej głowy i pchał do lewego), a akcja była dość ważna. Trochę konsekwencji by się przydało.
Ja jednak pochwalę Śliwkę, kolejny bardzo dobry mecz w ataku w jego wykonaniu, zdecydowanie pierwsza opcja w ataku. Trochę spuchł w 4 secie, ale trudno się też dziwić. Przyjecie utrzymywał, niestety tylko ta zagrywka... Cóż, bez prawego nie za bardzo się da.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - 19 kolejka

Post autor: pewniak »

ech i co tu można napisać...
To cud, że drużyna bez Rozgrywającego i Atakującego prawie ograła wicelidera. Najbardziej szkoda mi Śliwki i Rossarda, bo zagrali na prawdę świetne zawody, a i tak przegrali.

Do fanów Skry:
Ostatnio czytałem w zakładce Waszego klubu, ze Piechocki dziwnie się zachowuje na boisku: biega jak szalony, skacze, przewraca się. Do dzisiaj nie wiedziałem o co chodzi. Teraz już wiem. Powiedzcie mu, żeby brał połowę tego co bierze przed meczem. Też wystarczy, a on się uspokoi.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”