Sezon 2017/18 - kolejka 20

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Verdungo »

ciacho23 pisze:Piechocki :] :] :]
Heynen płakał jak oglądał

Kolejny mecz i Skra idzie na 30 błędów w meczu, to jest jakiś dramat. Z 5-6 punktów już w tym secie oddali Olsztynowi
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

Verdungo pisze: Heynen płakał jak oglądał
Bednorz obecnością nowego selekcjonera na trybunach jakby najbardziej zestresowany. A Rousseaux - wręcz odwrotnie, dostał nagle skrzydeł. Jak to można tłumaczyć?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: leeon »

Się junior powietrza z Wrocławia nawdychał czy co? Ktoś wie jakie motywacje nim kierują jak schodzi w przyjęciu do środka a flot idzie do zewnętrznej?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Verdungo »

Hah, 4 obcokrajowców na boisku ;) Piazza już się gubi
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

Brawo AZS. Skra znów ma co odrabiać po dwóch setach. I trzeba przyznać, że bardzo dobrze się ten mecz ogląda.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Verdungo »

W Skrze tylko środek trzyma grę, skrzydła dzisiaj słabo. AZS gra cierpliwie i z taką grą Skry to nie dziwi mnie ich prowadzenie w meczu.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: cwirek »

ursula127 pisze:
ciorny17 pisze:Póki co jest 3 pewniaków dla mnie:
- Konarski,
- Schulz,
- Kaczmarek.

Co prawda Muzaj i Kaczmarek mają podobne cyferki, ale to dalej Łukasz jest 1. opcją w Lubinie a Maciek już niekoniecznie. Mimo rozegrania kilku spotkań mniej, zawodnik Lubina ma ponad 150 ataków więcej.
Dużą klasą na tej pozycji był (jest?będzie?) Kurek
A przed przejściem Konarskiego do ZAKSY pod włoską opiekę ktokolwiek zakładał, że wskoczy na taki poziom jaki prezentuje na przestrzeni ostatnich kilku sezonów? Jak dobrze pamiętam Konarski - tak samo jak teraz Muzaj - przez wielu forumowiczów był spisywany na straty - że Resovia to wysokie progi dla niego, i że w Zaksie to na dobrą sprawę też go czeka ławka. Jak się skończyło? :)

Osobną kwestią jest głowa Maćka, bo o ile jego umiejętności stricte techniczne są kwestią rozwojową, to co do psychiki miałbym wątpliwości. Trochę mi w tym aspekcie przypomina Grześka Szymańskiego, który jak szło to był kilerem, ale jak już się zaciął to cała drużyna miała problem. I z tego powodu nigdy nie zrobił wielkiej kariery w reprezentacji (ale za mistrzostwa świata 2006 pełen szacunek:))

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: aezakmi »

cwirek pisze:A przed przejściem Konarskiego do ZAKSY pod włoską opiekę ktokolwiek zakładał, że wskoczy na taki poziom jaki prezentuje na przestrzeni ostatnich kilku sezonów? Jak dobrze pamiętam Konarski - tak samo jak teraz Muzaj - przez wielu forumowiczów był spisywany na straty - że Resovia to wysokie progi dla niego, i że w Zaksie to na dobrą sprawę też go czeka ławka. Jak się skończyło? :)
Skończyło się grą z jednym z najlepszych rozgrywających świata + super przyjmujący i libero, stąd taki efekt. Wrócił do grania rzeszowskiego, tzn. z Drzyzgą na rozegraniu i znowu była kaszana - gra w reprezentacji. A Muzaj niech skończy, właśnie jak Łasko - z medalem olimpijskim.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3239
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Kicu »

aezakmi pisze:
cwirek pisze:A przed przejściem Konarskiego do ZAKSY pod włoską opiekę ktokolwiek zakładał, że wskoczy na taki poziom jaki prezentuje na przestrzeni ostatnich kilku sezonów? Jak dobrze pamiętam Konarski - tak samo jak teraz Muzaj - przez wielu forumowiczów był spisywany na straty - że Resovia to wysokie progi dla niego, i że w Zaksie to na dobrą sprawę też go czeka ławka. Jak się skończyło? :)
Skończyło się grą z jednym z najlepszych rozgrywających świata + super przyjmujący i libero, stąd taki efekt. Wrócił do grania rzeszowskiego, tzn. z Drzyzgą na rozegraniu i znowu była kaszana - gra w reprezentacji.
Jakoś w Turcji sobie radzi bardzo dobrze.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: aezakmi »

Kicu pisze:Jakoś w Turcji sobie radzi bardzo dobrze.
I fajnie, zamieniamy Drzyzgę na lepszego rozgrywającego i Konarski może być wartościowym atakującym.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: cwirek »

To tak na dobrą sprawę to żadna różnica czy tym pierwszym będzie Konarski, Muzaj, Schulz czy Kaczmarek skoro na rozegraniu będzie Łomacz, Komenda, Janusz, Drzyzga czy Kędzierski. :) choć patrząc na dzisiejszy mecz to jestem pewny, że swoją szansę może dostać też Woicki.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: TommyLeeJones »

A potem poszedł do Turcji i co? I mu idzie, ostatnio znowu był najjaśniejszą postacią swojej drużyny.

Czasem mam koncepcję według której argument sezonu kadry anno domini 2017 powinniśmy pomijać podczas omawiania zawodników. Zdyskwalifikować argument "w 2017 r. na kadrze mu nie szło". Bo nie szło nikomu, to w ogóle jakaś czarna dziura polskiej siatkówki, mam przeczucie, że takiego badziewia nigdy już nie odstawią. I nie chodzi tyle o wynik, co o ogólny obraz nędzy i rozpaczy na boisku. Tyczy się to nawet Drzyzgi, za którego grą tak nie przepadam.

Skra chce złamać system i zmienić sens przysłowia "siatkówka to gra błędów".
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: aezakmi »

cwirek pisze:To tak na dobrą sprawę to żadna różnica czy tym pierwszym będzie Konarski, Muzaj, Schulz czy Kaczmarek skoro na rozegraniu będzie Łomacz, Komenda, Janusz, Drzyzga czy Kędzierski. :) choć patrząc na dzisiejszy mecz to jestem pewny, że swoją szansę może dostać też Woicki.
Jak to nie ma znaczenia?! Proponuję powtórkę meczów z Brazylią - ten z Pesaro, liga światowa 2017 oraz meczu z Rosją w Memoriale Wagnera.
Dobrze, że Heynen jest na meczu w Bełchatowie i znowu może oglądać Janusza w akcji, który gra znacznie lepiej niż "najlepszy" rozgrywajacy fazy grupowej ME 2017 - Dryzga.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

Co prawda pieniądze się liczy na schodach, ale już teraz zaznaczam, że koncepcja Grzegorzga się sprawdza (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Przeciez zastrzezenia do Koanrskiego były kompletnie inne jak do Muzaja !!!

Zresztą, te zastrzezenia w jakiejś mierze są aktualne.


Kapitalna gra Janusza.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: aezakmi »

Penczew odwracał mecz z Resovią, teraz odwraca mecz z Olsztynem. Dobrze, że przestał serwować flotem, zdał sobie z tego sprawę, że tylko pełna moc być musi.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Verdungo »

Szkoda tylko, że aż tyle popsutych zagrywek. Po 3 setach Skra miała 17 zepsutych a AZS tylko 6.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Z takim zastrzeżeniem, ze moc byc powinna jak jest faza. Bez fazy, to tylko nabijanie punktów przeciwnikowi. ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

aezakmi pisze:Penczew odwracał mecz z Resovią, teraz odwraca mecz z Olsztynem. Dobrze, że przestał serwować flotem, zdał sobie z tego sprawę, że tylko pełna moc być musi.
Nie przesadzajmy - Bułgar nie gra dziś pierwszych skrzypiec w Skrze, ale przynajmniej w przeciwieństwie do Bednorza w pierwszym secie nie przeszkadza grać kolegom. Za to obaj środkowi Skry mają szansę na złamanie granicy 20 punktów, Lisinac ma "oczko" więc już ją złamał. 40 punktów zdobytych w jednym meczu przez środkowych - sporadycznie się to zdarza.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: aezakmi »

drukjul pisze:Nie przesadzajmy - Bułgar nie gra dziś pierwszych skrzypiec w Skrze, ale przynajmniej w przeciwieństwie do Bednorza w pierwszym secie nie przeszkadza grać kolegom.
Nie gra pierwszych skrzypiec? Nie musi. Jest/był brakującym ogniwem, aby cały zespół grał pierwsze skrzypce.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Verdungo »

Zastanawia mnie tylko, czy trenerowi to dzisiejsze spotkanie da coś do myślenia, czy w kolejnym meczu nadal zacznie z Bednorzem w szóstce.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

Ha!!! Kochanowski wreszcie błysnął, bo cały mecz grał do tej pory niewyraźnie. A Heynen patrzy z boku.

Ależ końcówka - Lisinac wszedł dziś w rolę bohatera ostatniej akcji. 24 pkt - to chyba życiówka Serba w PLS-e
Ostatnio zmieniony 9 lut 2018, o 20:27 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Skra też błysneła swoimi błędami w drugiej części tb
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Crosby »

Cytując klasyka Lisinac zrobił dzisiaj dziecko Kochanowskiemu
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Tak ogólnie, to Wlazły jest dramatyczny. Od Muzaja róznis ię tylko tym, ze wygrywa "siłą i godnosia ososbistą" jak to się kiedyś mówiło.
Ostatnio zmieniony 9 lut 2018, o 20:38 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

No i Skra na trzecim miejscu. Oczywiście nie wiadomo, czy tak się to skończy, ale pamiętając rozkład gry home/away, kto wie. Gdy ostatni raz o tym pisałem, jakiś kibic Skry postanowił sprawdzić i spytał czy przyjmę na to zakład. Zaproponowałem mu warunki na priva i nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Nie żebym był jakimś hazardzistą, bo poza forum nie grałem na pieniądze od dobrych kilku lat, ale nie piszę tu opinii niezgodnych z własnymi sądami (-:

W każdej razie Warszawa do końca RZ ma dużo trudniejszych przeciwników i o wiele nie wygra u siebie za 3, nie zajmie drugiego miejsca.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Aranger »

Kochanowski ogólnie od dłuższego czasu jest w wyraźnie gorszej formie niż w pierwszej cześci sezonu. Ostatni taki naprawdę błyskotliwy mecz zagrał chyba z półtora miesiąca temu.
W każdej razie Warszawa do końca RZ ma dużo trudniejszych przeciwników i o wiele nie wygra u siebie za 3, nie zajmie drugiego miejsca.
Mają u siebie Kielce, Skrę, Zakse, Resovię, Zawiercie, Cuprum, nie zdziwiłbym się szczególnie, gdyby wyłączając mecz z Zaksą zrobili komplet punktów na tych meczach.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

Pisząc "o wiele nie wygra u siebie za czy" miałem na umyślę Skrę oczywiście. A na wyjeździe słoneczni też mają nielichych oppsów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: mmb »

drukjul pisze:Ależ końcówka - Lisinac wszedł dziś w rolę bohatera ostatniej akcji. 24 pkt - to chyba życiówka Serba w PLS-e
Popatrzyłem na szybko w statystyki i na to wygląda. Co ciekawe, w tamtym sezonie, w meczu rewanżowym w Olsztynie też zrobił niezły wynik - 20pkt :D

ED/ A rekord Kochana z tego sezonu, to póki co, 22pkt z Treflem 8-)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: aezakmi »

Crosby pisze:Cytując klasyka Lisinac zrobił dzisiaj dziecko Kochanowskiemu
To już drugie, tydzień temu Wiśnia... To Kochanowski będzie musiał wziąć "tacierzyńskie", czyli przyszły sezon nie będzie tak kolorowy, jak ten obecny. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”