Sezon 2017/18 - kolejka 20

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciorny17 »

Najpierw tutaj.

Meczu na żywo obejrzeć nie mogłem, więc dzisiaj czym prędzej nadrobiłem zaległości. Nie ukrywam, poziom meczu słaby. Skra pierwsze dwa sety trochę dramat, nie funkcjonowało nic, Bednorz ugotowany, Piechocki znowu jakby się szaleju najadł, Wlazły widział dalej tylko skos. Jedynie środkowi na plus. Drugi set trochę lepiej, ale dalej gra taka, że nie pozwoliła wygrać z wcale dobrze się nie prezentującym Olsztynem.

3. i 4. set to znowu problemy z przyjęciem Olsztyna i brak lewego skrzydła. W Skrze na pewno w tym okresie czasu na plus prezentujący się fantastycznie Lisinac i Kłos. Dodatkowo Janusz grający swoje i nawet Piechocki jak na siebie w przyjęciu zagrał dobrze. Byłbym ignorantem nie zauważając powtarzalności Milada w ataku. Co nie skończył za pierwszym razem, poprawił za drugim. W przeciągu całego meczu MVP Janusz. Ale o nim w temacie o Skrze.

Ktoś napisał aby na Nowosybirsk wyjść z Penczewem i Ebadipourem. Można, ale już np. mecz z Zenitem pokazał, że bez ognia na lewym może być 0:3. Wiem, Bednorz wczoraj zagrał na 0 w ataku, w meczach z Sadą czy Lube jakoś rewelacyjnie nie zagrał, ale mając w swojej strefie bloku Grozera Penczewa tam nie widzę. No chyba, że zagra jak w Nowosybirsku w barwach jeszcze Resovii wówczas nie miałbym nic przeciwko temu. Ale śledząc ostatnie wyczyny Bułgara w ataku, porównując z zeszłym sezonem to jest przepaść. Przecież na koniec sezony, gdy Kurek już grał na przyjęciu to właśnie Niko był x-factorem. Obserwując go na podstawie wczorajszego meczu, po każdym złym zagraniu widać w nim było taką frustrację i najpopularniejsze polskie słowo wśród obcokrajowców. Może to, że kisi się na ławce 3/4 sezonu tak na niego w ataku wpłynęło.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Byłbym ignorantem nie zauważając powtarzalności Milada w ataku. Co nie skończył za pierwszym razem, poprawił za drugim.
A nie uwazasz, że jest jakaś korelacja?
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: astronauta »

Piłka w boisku, a sędziowie out?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze:
ciorny17 pisze:Byłbym ignorantem nie zauważając powtarzalności Milada w ataku. Co nie skończył za pierwszym razem, poprawił za drugim.
A nie uwazasz, że jest jakaś korelacja?
XD

Nie sprowokujesz mnie do dyskusji o kryciu w przyjęciu.

A jeszcze co do przyjęcia flota przez Skrę jakbym był youtuberem i prowadził siatkarskiego vloga, ukazałbym jak sprytnie działa linia przyjęcia w Skrze przed zagrywką rywala, bo to ciężkie do opisania jest bez używania przykładów. Mianowicie chodzi o zawężanie pola i ładne czytanie tego, gdzie poleci zagrywka i zostawianie wolnych na oko 2 metrowych korytarzy.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Nie sprowokujesz mnie do dyskusji o kryciu w przyjęciu.
To nawet nie chodzi o dyskusję, ale dostrzeżenie prawdopodobieństwa wpływu i poszeszenia strefy przyjęcia, i - tak jak wczoraj - zmiany strefy.


Słuchając tych peanów n/t Śliwki mam wrażenie, ze komentatorzy zapomnieli o jego "przyjeciu".
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze: To nawet nie chodzi o dyskusję, ale dostrzeżenie prawdopodobieństwa wpływu i poszeszenia strefy przyjęcia, i - tak jak wczoraj - zmiany strefy.
Oczywiście hipokrytą byłbym gdybym nie zauważył tego, a raczej nie dopuścił do siebie myśli o fakcie, że odciążenie w przyjęciu = większa swoboda w ataku, ale czy zespół gdzie dwóch serwuje mocno atakującą zagrywką a reszta floty jest dobrą wykładnią Twojej tezy?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2018, o 15:09 przez ciorny17, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:(...)czy zespół gdzie dwóch serwuje mocno atakującą zagrywką a reszta floty jest dobrą wykładnią Twojej tezy?
Pytanie ogólne, czy jeden mecz moze byc wykładnia czegokolwiek? Ten mecz z Zenitem także...

Słabe to Zawiercie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: leeon »

Na Skrę wystarczyło.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciorny17 »

Po Masnym zostało tylko nazwisko.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

Dzisiaj sędziuje na drugim Peter Stormare.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: kibic_siatki »

Myślałem, że tylko Piechocki potrafi położyć przyjęciem wygranego seta. Są jednak jeszcze gorsi libero...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Uzywając terminologii Kadziewicza, Zaksa ma ostatnio powazne kłopoty ze skrzynią biegów. Skoro Kadziu zastanawiał się, czy graja na drugim, czy moze trzecim biegu, to trzeba przyznac, ze właczanie wyzszych nastepuje z wyraznymi oporami a nawet zgrzytami. ;) Dobrze, ze znajduje się ktoś, kto dopchnie ten lewarek kolanem. :D

To Kaczmarek gra u siebie. ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

W końcu Kaczmarek czy Schulz, bo już się pogubiłem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

To Kadziu powiedział.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

Skoro tak, to wszystko jasne.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Nie wiem, kto gdzie oglada, ale taka była mniej więcej rozmowa Kadzia ze Swędrowskim

-nie wiadomo, czy włodarzy Lubina stac bedzie na zatrzymanie Kaczmarka w Lubiniu
-wiesc gminna niesie, ze nie bedzie stac
- no to powiedzmy od razu, ze gra u siebie.


;)

Oczywiście po tym była chwila ciszy. :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

Pepe jest moim fanem. Kolejny raz wejście smoka. Bloki. Set wyciągnięty zagrywką. Ataki. Świetny gość.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Verdungo »

Noworoczny pisze:Pepe jest moim fanem. Kolejny raz wejście smoka. Bloki. Set wyciągnięty zagrywką. Ataki. Świetny gość.
On Twoim czy Ty jego ;) ?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

To taki tutejszy idiom. ;)
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: mmb »

Krzysiu, Szymura, Semen - chciałbym żeby grali gdzieś regularnie, bo naprawdę fajne chłopaki i marnują się w tym kwadracie ;)
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Crosby »

Z tym Kaczmarkiem jest niby wszystko fajnie ale jego skuteczność % ataku jest zawsze słaba. Jak on wykręci 50% to jest święto..
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ursula127 »

nastepny ocenia graczy wedlug statystyki a nie gry :x
procenty to sobie we flaszce mozesz liczyc
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
huta9912
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2017, o 21:35
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: huta9912 »

Ja tam wole Kaczmarka niz tego Torresa. A jak tam z Deroo? bo nie oglądałem do konca
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Crosby »

Kaczmarek bije jak kobieta brakuje mu pierdo.niecia
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: TommyLeeJones »

Ponieważ prawdopodobnie jestem jedynym użytkownikiem forum, który żywotnie interesuje się dołami naszej ligi i gdy tylko są transmitowane, ogląda z zainteresowaniem te epickie starcia... Uprzejmie donoszę, że Kielce w meczu o 9 punktów (obok siebie w tabeli + walka o utrzymanie się w lidze) ograły Bydzię 3:1. Odkąd mają Dokicia, Społem mogą punktować takich rywali, z drugiej strony Łuczniczka w razie wygranej mogła pomachać odcinanym spadkowiczom.

Kaczmarkowi nie od dzisiaj brakuje [cenzura]. To jego największa wada, ponieważ ma przegląd pola i kontrolę ataku. Nikt nie jest doskonały... Z tym, że dobrym przygotowaniem fizycznym do turnieju można szybko zaleczyć braki fizyki, za to z brakami techniki już tak się nie da.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Pele »

Ciekawe co z Samem Deroo, bo w trzecim secie zniesiony został z boiska. Nie byłem na meczu tylko słuchałem relacji w RO, i nie mówili co mu sie stało.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: KChudz »

Pele pisze:Ciekawe co z Samem Deroo, bo w trzecim secie zniesiony został z boiska. Nie byłem na meczu tylko słuchałem relacji w RO, i nie mówili co mu sie stało.
Z tego co mówili komentatorzy pod koniec meczu, to wynika, że podkręcił kostkę, ale torebka stawowa nie pękła. Na Trentino chyba nie będzie gotowy. Ile potrwa przerwa tego jeszcze nie wiadomo.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: pietrus72 »

Wczorajszy mecz z Cuprumem nie należał do meczy który przyciągnie kibica na halę,choć wynik 3-0 ładny ale sety pokazują jaka mentalność gry obu zespołów było wiele do życzenia.
Gra KK była można powiedzieć daleko do opracowania perfekt, pierwszy set pod kontrolą mimo błędów /jak zwykle -zagrywka i Torres/ ,drugi set to momentu 14-19 zawodnicy ospali a ataki anemiczne ze strony Torresa ,bloku środkowych to nie widziałem za bardzo wiele ,duzo zagrywek wciąz zepsutych.
Gdyby nie Rejno set byłby przegrany z kretesem,obudził się trener dając jego na boisko,bo wchodząc Rejno ma zadanie podwyższenie bloku i poprawienie gry środkiem,zarazem odciążenie gry ze skrzydła.Rejno aż pali się do gry,pokazuje to na boisku, Bieniek jest poza kreską formy,wciąż będąc szóstkowym zastrzeżeń jest wiele to samo Wiśnia.
Trzeci set -do momentu kontuzji Deroo ,gra była pod kontrolą ,ale przy wyniku 23-17 to nie rozumiem gry na Torresa,sama końcówka to naliczyłem pięć-sześć pod rząd podania pilki na niego ,przy 24-23 zaatakował trzykrotnie z tej samej strony????,szczęśliwie jego trzeci atak lubinianie nie obronili.UFF !
Widać że to jeżdziec bez głowy,,,nie myśli ,,nie rozumiem taktyki trenera ,skoro inne skrzyło jest wolne ,to większość idzie na Torresa,większość psuje ataki i tracimy pkt,moim zdaniem pożegnają jego w KK i jego w Polsce,bo to nie jest jego wymiar ligi .
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

pietrus72 pisze:(...)nie rozumiem taktyki trenera ,skoro inne skrzyło jest wolne ,to większość idzie na Torresa
To trener wczoraj rozgrywał ???
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciorny17 »

TommyLeeJones pisze: Kaczmarkowi nie od dzisiaj brakuje [cenzura]. To jego największa wada, ponieważ ma przegląd pola i kontrolę ataku. Nikt nie jest doskonały... Z tym, że dobrym przygotowaniem fizycznym do turnieju można szybko zaleczyć braki fizyki, za to z brakami techniki już tak się nie da.
Kaczmarkowi brakuje wytrzymałości. Siłę ma, ale im dalej w las tym gorzej. A jak Twój rozgrywający posyła Ci połowę piłek w ataku całej drużyny (podczas nieobecności Tahta) to można słabnąć. Jeśli to prawda z tymi przenosinami na Opolszczyznę to bardzo jestem ciekaw tego jak będzie on funkcjonował przy Toniuttim.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”