Sezon 2017/18 - kolejka 20

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Noworoczny »

LGD-JWE
SBE-IOL
ZKK-CLU
MBE-GKA
BBB-CRA
DKI-CBY
ESZ-OWA
AZA-RRZ

Kolejka już trwa a nie ma jeszcze wątku. Szczecin jak na razie przegrywa z Warszawą 1:2.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się spotkania w Będzinie, Gdańsku, Zawierciu, Kielcach. Możemy być światkami wielu emocji. Tradycyjnie liczymy na dobry występ olsztynian.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: kibic_siatki »

I set ustawiony zagrywką Olivy. Przewaga byłaby jeszcze większa, gdyby nie słaba gra Muzaja. Trefl trafiony zagrywką: Mika słabo przyjmuje floty, a Szalpuk mocne. W efekcie przyjęcia Schulz zabił się na bloku i zmieniony rozgrywający.
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: mmb »

kibic_siatki pisze:Przewaga byłaby jeszcze większa, gdyby nie słaba gra Muzaja.
Łagodne określenie jak na 3/12 w ataku :P
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: TommyLeeJones »

Czy Muzaj nie wykonał właśnie zagrywki stacjonarnej :D ? I te auty z dobrych piłek.

To będzie dość dziwne, jeśli zwycięzca PP nie dostanie się do play-offów.

Edit nr 2: Cichy Pit miota przekleństwa, to też rzadki widok.
Ostatnio zmieniony 7 lut 2018, o 22:05 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: iron »

No i 2:0. Gra Trefla w ogóle nie przypomina tej z PP.

EDIT: Gra Kampy to jakiś sabotaż.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Kuba_JW »

Ktoś wyjaśni sytuacje z przeszkadzaniem podczas rozegrania? Przecież Kampa nie przełożył ręki na drugą strone a JW skonczyło atak, tak?
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
kibic_siatki
Posty: 2595
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: kibic_siatki »

Też nie rozumiem dlaczego Trefl w tej akcji zdobył punkt.
kon
Posty: 162
Rejestracja: 28 maja 2010, o 21:03
Płeć: M
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: kon »

Kampa w drugiej linii, piłka była nad siatką więc dotknięcie gracza Trefla dozwolone, a dotknięcie Kampy to blok - nie widzialem sygnalizacji sędziego, ale tak to wyglądało na powtórce.
astronauta
Posty: 2900
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: astronauta »

Z Quirogą to się nic nie da wygrać, nie wiem, po cholerę tam jest.
A Popiwczak w tym sezonie regularnie robi kosmiczne babole w końcówkach.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

Wariacki rollercoaster. Jak zasnąć po takim meczu? :D
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: knightrider »

Ani Argentyńczyk ani Kanadyjczyk to nie ta jakość by stanowić realną siłę Jastrzębia w walce o medale czy LM
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

astronauta pisze:Z Quirogą to się nic nie da wygrać, nie wiem, po cholerę tam jest.
A Popiwczak w tym sezonie regularnie robi kosmiczne babole w końcówkach.
knightrider pisze:Ani Argentyńczyk ani Kanadyjczyk to nie ta jakość by stanowić realną siłę Jastrzębia w walce o medale czy LM
Rzucie lepiej okiem na statystyki Argentyńczyka we wczorajszym meczu i porównajcie je sobie z tym co prezentował zarówno w ataku, jak i przyjęciu pełniący analogiczną rolę w drużynie Trefla Mika. Jeżeli Jastrzębie wczoraj przegrało to na pewno nie z winy Argentyńczyka. Ja bym już prędzej szukał przyczyny w błędzie trenera - czyli złej decyzji de Giorgi, żeby za dobrze grającego Argentyńczyka wprowadzić w tie-breaku po ponad godzinnej przerwie wystudzonego Derocco. Gdyby nie seria punktów na początku tie-breaka, która poleciała "Ptokom" przez błędy przyjęcia Kanadyjczyka przy zagrywce Grzyba, to prawdopodobnie właśnie oni mogliby się cieszyć teraz wygraną. Fefe zawiodła dziś intuicja i tzw. "nos trenera", podobnie jak Kowala przy wstawieniu do 6 na tie-brek Schopsa w miejsce Jarosza w spotkaniu Sovii z Bełchatowem, ale tak czasami bywa.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Kamil92 »

Jastrzębie w przegranym tie-breaku wykręciło 80% w ataku.
cwirek
Posty: 320
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Żory

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: cwirek »

A przyjęciu? :) Argentyńczyk sam w sobie nie zagrał złego meczu, nawet byłbym w stanie powiedzieć że zagrał najlepszy mecz w barwach Jastrzębskiego. Zawiódł mnie wczoraj Kampa, jak na tego siatkarza dużo niedokładności i błędy w polu zagrywki.

Można było ten mecz wczoraj wygrać 0:3, ale jakoś brakło siły (a może i determinacji?) żeby docisnąć Gdańszczan w kluczowym momencie. To co przez dwa sety prezentowali na parkiecie to był poziom drugiej połowy tabeli. Szacunek, że się podnieśli. Schulz do reprezentacji!

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: NIEMAMLANCII »

astronauta pisze:Z Quirogą to się nic nie da wygrać, nie wiem, po cholerę tam jest.
A Popiwczak w tym sezonie regularnie robi kosmiczne babole w końcówkach.
Akurat ten pierwszy dawał radę
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Ja z kolei nie bardzo rozumiem, dlaczego zmiana na Ferensa, który miał całkiem dobre wejście, nie została utrzymana. Ktos mi to wyjasni?
Chyba, że to plany "dalekosięzne" jak u Kowala z Schoepsem...

Quiroga "podpadł" koncówka seta nr 4, co jak widac wystarczyło de Giorgiemu do zmiany, chcociaż imho notował całkiem dobry występ.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:Ja z kolei nie bardzo rozumiem, dlaczego zmiana na Ferensa, który miał całkiem dobre wejście, nie została utrzymana. Ktos mi to wyjasni?
.
Wielkiej tajemnicy tutaj nie ma. AA nie mając już wiele do stracenia, po prostu postawił przed III partią na "reset" i na danie jeszcze jednej szansy swojej pierwszej "6" po dwóch przegranych w bardzo złym stylu setach, licząc na to, że mu się zawodnicy wreszcie odblokują i zaczną grać swoje. I nie licząc Mateusza, który jakoś do aż końca spotkania wczoraj nie mógł się przełamać, okazało się to bardzo dobrą decyzją Włocha. Chwalony - i słusznie - za grę od II seta "Bocian" początek spotkania też miał w końcu fatalny w I secie skończył 1 atak na 7 piłek, a Kanadyjczyk który go w połowie seta zmienił wypadł całkiem przyzwoicie. Ale nie zmienia się sprawdzonych już koni w biegu, więc Damian dostał następną szansę, wrócił na boisko i do końca spotkania grał już naprawdę znakomicie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:(...) po prostu postawił przed III partią na "reset"(...)
"

I o mały włos Jastrzębie nie zrobiłu mu "set" ;) . Powroty na innych pozycjach nie dziwią, przynajmniej mnie, ale -wyjawszy inne konteksty - róznica gry Ferensa była zdecydowanie na plus.
Cóz, włoska szkoła zatwardziałości, cos jak de Giorgi z Kurkiem...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:
drukjul pisze:(...) po prostu postawił przed III partią na "reset"(...)
"

I o mały włos Jastrzębie nie zrobiłu mu "set" ;) . Powroty na innych pozycjach nie dziwią, przynajmniej mnie, ale -wyjawszy inne konteksty - róznica gry Ferensa była zdecydowanie na plus.
Cóz, włoska szkoła zatwardziałości, cos jak de Giorgi z Kurkiem...
No cóż, jak zawsze są tu dwie odwieczne szkoły - falenicka i otwocka. Jedna mówi, że potencjalnie to "lepsze" często bywa wrogiem dobrego, a druga że czasem warto jest zaryzykować i jednak dać temu potencjalnie ciut "lepszemu" szansę. Wczoraj tryumfowała zasada pierwsza, ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma ona monopolu na posiadanie racji i że raz górą bywa Otwock, a raz Falenica. Jak się zasiada na ławce trenerskiej, to trzeba nauczyć się być piwotalnym i mieć nosa na którą szkołę, konkretnego dnia postawić. :D
Ostatnio zmieniony 8 lut 2018, o 11:23 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Oczywiście, w tym co piszesz jest bardzo wiele prawdy, Tylko jak zwykle, nie tylko sa dwie szkoły, ale nawet dwie strony medalu. A druga podpowiada, ze zmiennicy będa mieli takie zmiany w... znaczy tam, gdzie słonce nie dochodzi. Bo chocby sobie urobili ręce po pachy, to i tak skutek bedzie wiadomy. Mocno to demotywujące ( i to obu delikwentów) i jestem głęboko przekonany o tym, ze nawet jesli wypowiedzi zawodników beda najbardziej w swiecie poprawne politycznie, to takie postepowanie zwyczajnie boli...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: Nagor »

Muzaj to cienizna, nie chciałbym go zobaczyć w kadrze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

E tam, w kadrze to był nawet Bartosz Krzysiek zdaje się. ;) Myslę, że zaden trener świata nie zrezygnowałby z powołania Macieja Muzaja z powodu nadziei, ze to akurat przy nim, a może nawet dzieki jego uwagom, ten gracz o niesamowitym potencjale "odpali" w stopniu do tego potencjału proporcjonalnym. ;)
ciorny17
Posty: 8529
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze:E tam, w kadrze to był nawet Bartosz Krzysiek zdaje się. ;) Myslę, że zaden trener świata nie zrezygnowałby z powołania Macieja Muzaja z powodu nadziei, ze to akurat przy nim, a może nawet dzieki jego uwagom, ten gracz o niesamowitym potencjale "odpali" w stopniu do tego potencjału proporcjonalnym. ;)
Tylko pytanie ileż można odpalać. Kolejny sezon klubowy i ciągle Maciek nie gra tego co mógłby, według nas. A może pora zweryfikować oczekiwania wobec Muzaja i stwierdzić, że iście kubańskie warunki fizyczne to nie wszystko aby w siatkówce zaistnieć.
Kłamca.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ursula127 »

akurat na tej pozycji w kadrze tłok się robi i Muzaj się może nie łapać nawet do grona aspirantów
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ciorny17
Posty: 8529
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciorny17 »

Póki co jest 3 pewniaków dla mnie:
- Konarski,
- Schulz,
- Kaczmarek.

Co prawda Muzaj i Kaczmarek mają podobne cyferki, ale to dalej Łukasz jest 1. opcją w Lubinie a Maciek już niekoniecznie. Mimo rozegrania kilku spotkań mniej, zawodnik Lubina ma ponad 150 ataków więcej.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Tylko pytanie ileż można odpalać(...)
Tego przeciez nie wie nikt. Nie napisałem także nic o "zaistnieniu".Po prostu nie wierzę, ze ktos jest w stanie sobie odmówic tej pokusy i nie spróbowac wywrzec na gracza wpływu. A do czego to doprowadzi i jaką rolę odegra Muzaj w kadrze, tego ja nie wiem. Ale przykład Miki czegos uczy...

Pewnie będzie powołanych 4 atakujacych, to się załapie. ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: aezakmi »

Muzaj to jest "łokietek". Ulubione kierunki ataku? Łokcie i tricepsy blokujących oraz taśma górna. Od czasów Skry to samo. Maciej byłby fajnym grajkiem, gdyby grał, jak Paul Carroll + jeszcze ciut więcej. Szło wszystko w tym kierunku, ale nie doszło. Muzaj Krzyśkiem? :) Też jest wolny, żółwie tempo najścia do ataku i jego wykonania (Mazur to świetnie wyjaśnił w magazynie Polska 2017, na przykładzie Wlazłego, może kiedyś poświęcę czas i znajdę tą wypowiedź i ją tu wkleję). Nie ma przyspieszenia, jakie mają najlepsi atakujący. Kaczmarek i Schulz idą szybciej, co oczywiście przekłada się na siłę uderzenia, której Muzaj również nie ma - prędkość zagrywki (tu widać), bardzo często poniżej 100 km/h i to nie przy takim stylu jej wykonywania, jak Juantorena, ale bardziej jak Atan czy Rossard. Do tego on jest, jak Jarosz - nie jest pierwszą opcją w ataku. I ten strach przed Rosjanami :D. Słabo to wygląda. Przykład Miki uczy, ale to inna pozycja, gdzie można cudować. Na ataku najlepsi grają w podobnym stylu tzn. typowi bombardierzy - szybcy i wściekli. ^^
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: grzegorzg »

Muzaj siłę to ma, on się często wstrzymuje z braku pewnosci uderzenia.
Z atakujacymi tez bywa róznie. Łasko długo nie spełniał nadziei jakie w nim pokładano, o ile w ogóle sepłnił je do końca.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ursula127 »

ciorny17 pisze:Póki co jest 3 pewniaków dla mnie:
- Konarski,
- Schulz,
- Kaczmarek.

Co prawda Muzaj i Kaczmarek mają podobne cyferki, ale to dalej Łukasz jest 1. opcją w Lubinie a Maciek już niekoniecznie. Mimo rozegrania kilku spotkań mniej, zawodnik Lubina ma ponad 150 ataków więcej.
Dużą klasą na tej pozycji był (jest?będzie?) Kurek
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 20

Post autor: ciacho23 »

Piechocki :] :] :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”