Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: jarek8dywan »

dyletant pisze:Ten sam Vinhedo co grał u ptoków?
Ten sam. Nie byl to moze najlepszy sypacz JW, ale po kilku nietrafionych transferach na tej pozycji Brazylijczyk prezentowal sie co najmniej poprawnie, o ile nie dobrze. Biorac pod uwage gre Goasa i budzet, zmiana na spory plus.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Jonah Seif w Perugi albo my nie doceniamy pewnych zawodników albo Perugia przecenia(Leo Andrić)
nyszek
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2018, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: nyszek »

Gandalf pisze:Jonah Seif w Perugi albo my nie doceniamy pewnych zawodników albo Perugia przecenia(Leo Andrić)
Coż, podobnie jak Chorwat za wiele tam nie pogra przy De Cecco, więc to bez znaczenia.
barti522 pisze:A: Filipiak, Witek
R: Vinhedo, Sieńko
P: Lipiński, Gryc, ? , ?
Ś: Marozau, Szalacha, Akala, ?
L: Kowalski, Bobrowski

Czyli Lipiński z Grycem wygląda na to. że walka o ofensywnego przyjmującego bo razem to się ich chyba nie zestawi :D Spada w końcu ta drużyna z Plusligi w tym roku? Jeśli tak to Bydgoszcz czeka ciężka walka.
\co do spadków z +ligi, to mi się wydaje że w tym sezonie również 2 ekipy bezpośrednio spadają, żeby w przyszłym sezonie docelowo było 12 drużyn
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kauchuck »

Już co raz mniej niewiadomych.
Podsumowując wszystkie dotychczasowe transfery Skra na papierze zostaje mniej więcej z tym co miała. "Wymianę" Lisinacia na Kochanowskiego ciężko ocenić, bo to gracze o zupełnie innej charakterystyce. Pierwszy bombardier, drugi bardzo dobry w bloku i bardziej regularny w zagrywce. Teppan i Szalpuk, w mojej subiektywnej opinii, transfery na plus. Ostatnie niewiadome: drugi rozgrywający (prawdopodobnie Droszyński) i czwarty przyjmujący.
ZAKSA podobnie jak w poprzednim sezonie. Choć może nawet lekko na minus. Kaczmarek + Śliwka w zamian za Torresa i Buszka? Hmm... Trzon zespołu utrzymany, ale na żadne hity już się nie zapowiada.
Trefl (zakładając z góry zakontraktowanie Schotta i Pietruczuka) i Olsztyn też się osłabiły i wg mnie dość wyraźnie, natomiast JW i Resovia solidnie się wzmocniły, a zwłaszcza Ci drudzy, którzy w przyszłym sezonie mają prawie dwie równe szóstki.
Cuprum raczej nie ma co marzyć o choćby utrzymaniu miejsca z poprzedniego sezonu - zanosi się, że wylądują poza 10-tką. Warszawa podobny potencjał jak w poprzednim sezonie, może nawet na lekki plus (szczególnie wymiana Araujo za Gjorgiewa).
Zawiercie - jeśli chodzi o teoretycznie pierwszą szóstkę przychodzi Masny, Achrem, Waliński i Gawryszewski - odchodzą Pająk, Patak, de Leon, Smith. Czy tylko ja mam wrażenie, że mimo hucznych zapowiedzi o wzmocnieniach, potencjał kadrowy na papierze, wcale tak bardzo się nie zwiększył? Zastanawiam się też gdzie przeniesie się Brazylijczyk.
Czarni Radom fajne transfery (szczególnie Pajenk i Żygałow) i jeśli Vincić będzie zdrowy, to myślę, że mogą powalczyć nawet o pierwszą 6-tkę. Katowice bez szaleństw w okienku transferowym, najwyżej mały plus za Rousseaux. Stocznia Szczecin jako jedyna drużyna - ostatni wielki znak zapytania. Zapowiedzi bardzo huczne, a wystarczyłoby, że przyszłoby choćby dwóch z wymienianych kandydatów (Żygadło, Kurek, Kazijski itd.). Będzin i Łuczniczka prawdopodobnie zajmą te same miejsca co w poprzednim sezonie, choć w przypadku tych pierwszych liczę na jakiś przynajmniej ciekawy transfer na pozycji atakującego.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Ryley Barnes w Lube a wiec na 100 nie przyjdzie do Gańska
nyszek
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2018, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: nyszek »

Gandalf pisze:Ryley Barnes w Lube a wiec na 100 nie przyjdzie do Gańska
Nie przyjdzie do Gdańska, bo ma przyjść Schott.
Kauchuck pisze:Już co raz mniej niewiadomych.
Podsumowując wszystkie dotychczasowe transfery Skra na papierze zostaje mniej więcej z tym co miała. "Wymianę" Lisinacia na Kochanowskiego ciężko ocenić, bo to gracze o zupełnie innej charakterystyce. Pierwszy bombardier, drugi bardzo dobry w bloku i bardziej regularny w zagrywce. Teppan i Szalpuk, w mojej subiektywnej opinii, transfery na plus. Ostatnie niewiadome: drugi rozgrywający (prawdopodobnie Droszyński) i czwarty przyjmujący.
ZAKSA podobnie jak w poprzednim sezonie. Choć może nawet lekko na minus. Kaczmarek + Śliwka w zamian za Torresa i Buszka? Hmm... Trzon zespołu utrzymany, ale na żadne hity już się nie zapowiada.
Trefl (zakładając z góry zakontraktowanie Schotta i Pietruczuka) i Olsztyn też się osłabiły i wg mnie dość wyraźnie, natomiast JW i Resovia solidnie się wzmocniły, a zwłaszcza Ci drudzy, którzy w przyszłym sezonie mają prawie dwie równe szóstki.
Cuprum raczej nie ma co marzyć o choćby utrzymaniu miejsca z poprzedniego sezonu - zanosi się, że wylądują poza 10-tką. Warszawa podobny potencjał jak w poprzednim sezonie, może nawet na lekki plus (szczególnie wymiana Araujo za Gjorgiewa).
Zawiercie - jeśli chodzi o teoretycznie pierwszą szóstkę przychodzi Masny, Achrem, Waliński i Gawryszewski - odchodzą Pająk, Patak, de Leon, Smith. Czy tylko ja mam wrażenie, że mimo hucznych zapowiedzi o wzmocnieniach, potencjał kadrowy na papierze, wcale tak bardzo się nie zwiększył? Zastanawiam się też gdzie przeniesie się Brazylijczyk.
Czarni Radom fajne transfery (szczególnie Pajenk i Żygałow) i jeśli Vincić będzie zdrowy, to myślę, że mogą powalczyć nawet o pierwszą 6-tkę. Katowice bez szaleństw w okienku transferowym, najwyżej mały plus za Rousseaux. Stocznia Szczecin jako jedyna drużyna - ostatni wielki znak zapytania. Zapowiedzi bardzo huczne, a wystarczyłoby, że przyszłoby choćby dwóch z wymienianych kandydatów (Żygadło, Kurek, Kazijski itd.). Będzin i Łuczniczka prawdopodobnie zajmą te same miejsca co w poprzednim sezonie, choć w przypadku tych pierwszych liczę na jakiś przynajmniej ciekawy transfer na pozycji atakującego.
Generalnie dobre podsumowanie, choć kilka takich małych szczegółów można by wyłapać żeby się odnieść. Np w Onico czy Araujo to naprawdę taka wymiana na plus względem Gjorgiewa? Wcale Brazylijczyk nie grał jakoś wybitnie przez te dwa sezony, miał bardzo dużo błędów, Macedończyk zaś sporo nie kończył, ale tych błędów miał znacznie mniej, tak mi się wydaje choć nie mam statystyk przed nosem. I jeszcze myślę, że Trefl nie osłabił się aż tak jak Olsztyn. Co do Resovii to poprzednie sezony pokazywały, że dwie równe szóstki, to wcale nie musi być ich atut, choć na papierze wyglądają lepiej niż w ostatnim sezonie. Jastrzębie generalnie na plus, ale upatruję pewnej słabości w osobie Lyneela. Jeśli Francuz będzie zdrowy, to powinno być w porządku, ale wiadomo jak w przeszłości bywało z jego kolanami. A para Fromm - Oliva przyjęcia dobrego nie gwarantuje, choć może będą w dobrej formie i nadrobią braki w przyjęciu skutecznym atakiem. Co do Cuprum to jeszcze nie wiadomo kto u nich wyląduje na ataku, jeśli znajdą kogoś ciekawego, to może jakoś zbilansują słabości na innych pozycjach, ale jest to wątpliwe.
DonFrancesco
Posty: 52
Rejestracja: 24 maja 2018, o 12:15
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: DonFrancesco »

No co wy, taka fujara do Lube/ :o ??
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: greatworldofvolley »

No i Tervaportti już oficjalnie nie jest zawodnikiem Szczecina, czyli zwolniło sie miejsce dla Żygadły ;)
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kiepski »

a gdzie wybiera się Fin? W Pluslidze mógłby zostać.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: SerCos »

Do Olympiakosu, będzie grał razem ze Schmittem
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: weary_skier »

Którym Schmittem? Gavinem?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Tak w Grecji siatkówka się pomału odbudowuje przynajmniej Olympiakos i PAOK , w Olympiakosie na ataku i rozegraniu para Schmitt - Tervaportti natomiast w PAOK-u Djuric - Filippov.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Fragment świeżego wywiadu z Mieszkiem Gogolem o planach transferowych szczecińskiego zespołu z oficjalnej strony klubu http://www.kpsstocznia.pl/nasi-w-kadrze-narodowej/
"Co do transferów sytuacja ze zmianą sponsora otworzyła bardzo wiele możliwości, ale niestety jest bardzo późno więc rynek jest mocno okrojony. Polskich zawodników na nim praktycznie nie ma. Klub stanął przed dużym dylematem jaką budować drużynę w tym momencie okna transferowego. Myślę jednak że wielu ludzi może zostać miło zaskoczonych. Pamiętajmy jednak, że dobry klub buduje się przez lata a nie w pośpiechu. Co do ogłaszania konkretnych nazwisk – to już leży w kwestii klubu ale myślę że niebawem odkryjemy część kart."
Mamy więc już pewność, że to co budują w wielkiej tajemnicy na pochylni w Szczecinie i co zamierzają zwodować to ma być zupełnie nowy pancernik. :D

Obrazek

Tajemnicą pozostaje kaliber i ilość artylerii głównego kalibru, oraz to kto tym Potiomkinem właściwie będzie dowodził. Niby na pokladzie jest już jeden kapitan, ale na pancernikach oprócz kapitanów są też zwykle przewidziane specjalne kajuty i messy admiralskie. Portal volleyball.it znów dziś wraca do roli, jaką mógłby w Szczecinie pełnić ewentualnie Stojczew i Włosi twierdzą, że jest taka możliwość, że zostanie w Stoczni dyrektorem technicznym/sportowym, czyli w jakimś sensie takim właśnie admirałem/nadtrenerem.
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

DonFrancesco pisze:No co wy, taka fujara do Lube/ :o ??
Tak wyglądają transfery w topowych klubach - tam nikt nie bawi się w wyrównaną 14 jak w RR - robią mocną pierwszą "6", 1-2 solidnych zmienników a reszta to zapchajdziury na uzupełnienie składu. Gdyby taka RR budowała skład w ten sposób to myślę że byliby w stanie sklecić bardzo mocny team. Ale po co podpisać 5-6 bardzo dobrych + reszta jak można podpisać 10 solidnych przeciętniaków typu Buszek, Mika itp.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanap »

barti522 pisze:Tak w Grecji siatkówka się pomału odbudowuje przynajmniej Olympiakos i PAOK , w Olympiakosie na ataku i rozegraniu para Schmitt - Tervaportti natomiast w PAOK-u Djuric - Filippov.
Się odbudowuje, słowo klucz "pomału". Faktycznie status quo. Wystarczy przyjrzeć się zawodnikom. Co ten Djurić robił w tamtym roku w serie A nawet statystyki ledwo go łapią Filippova, Schmitta i Fina znamy z plus ligi, albo z kwadratu plus ligi.

Dzieje się coś w ZAKSie, znaleźli tego zmiennika dla Deroo czy faktycznie miał być ten Kanadyjczyk (Ryley Barnes) z rosyjskiej superligi i poszedł do Maczeraty, a włodarze są zdziwieni i jeszcze się nie pozbierali.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:Mamy więc już pewność, że to co budują w wielkiej tajemnicy na pochylni w Szczecinie i co zamierzają zwodować to ma być zupełnie nowy pancernik.
Obawiam sie tylko, czy zwodowanie takiego kolosa na Bałtyku nie wywoła tsunami, które przyniesie więcej szkód niz pozytku. W Gdańsku chyba coś podobnego próbowano uczyc pływac. Nauka trwała wcale niekrótko i podtopień nie brakowało... ;)


A swoja drogą, aż zal ze era tych pieknych, majestatycznych okrętów minęła bezpowrotnie. Yamato, Musahi,Hood...
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Możliwe przyjęcie w tym roku w Lube to: Leal, Juantorena, Barnes i Parodi więc raczej nie takie zapchajdziury Ci rezerwowi :)
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

http://ks.cuprum.pl/aktualnosci/srodkow ... komplecie/

Czyli środek w Lubinie wygląda następująco: Boruch, Marcyniak, Smoliński, Zawalski.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanap »

grzegorzg pisze: W Gdańsku chyba coś podobnego próbowano uczyc pływac. Nauka trwała wcale niekrótko i podtopień nie brakowało... ;)
No nie wiem czy te nazwiska z sezonu 2008/2009 można porównywać z planami Stoczni: Kadziewicz, Bruno Augusto Zanuto, Bojan Janić, Marko Samardžić. Moim zdaniem w Szczecinie zdecydowanie mocniejsze nazwiska, ale poczekamy na konkrety żeby nie było że z dużej chmury mały deszcz, ja tam bym widział jeszcze Niko Penczeva, ale jaką wizję miał trener i co z niej wy niknęło?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze: Obawiam sie tylko, czy zwodowanie takiego kolosa na Bałtyku nie wywoła tsunami, które przyniesie więcej szkód niz pozytku..
Jak ów pancernik ze zdjęcia został zbudowany faktycznie ze stali Kruppa, to po wodowaniu potężna fala tsunami może nie tylko zalać pół Polski i dotrzeć na wysokość Bełchatowa, ale nawet Kędzierzyna i Rzeszowa. :D

Ale, że kniaź Potiomkin skądinąd znany był z tego, że różne rzeczy z dykty lubił sobie wycinać i sklejać, to ja bym się jeszcze jednak chwilę wstrzymał. Jak wreszcie kadłub zejdzie na wodę, to wszystko się wyjaśni. Tak sobie myślę, że skoro dni Morza odbędą się w tym roku w dniach 22-24 czerwca to do ogłoszenia składu... wróć do wodowania tego szczecińskiego pancernika został pewnie jeszcze ponad tydzień.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanap »

drukjul pisze:...Portal volleyball.it znów dziś wraca do roli, jaką mógłby w Szczecinie pełnić ewentualnie Stojczew i Włosi twierdzą, że jest taka możliwość, że zostanie w Stoczni dyrektorem technicznym/sportowym, czyli w jakimś sensie takim właśnie admirałem/nadtrenerem.
Odpowiedz wydaje się bardzo banalna, a nasuwa ją w cytowanym przez Ciebie wywiadzie:
....zmianą sponsora otworzyła bardzo wiele możliwości, ale niestety jest bardzo późno
Było za późno aby z Stojczeva zrobić trenera, to teraz będzie pełnił funkcję sprzątaczki/managera/skałta/hostessy a po 2-3 miesiącach obejmie przeznaczone dla siebie stanowisko. Przypomina mi się akcja w Resovi z Kowalem, nie wiem jakie to stanowisko piastował kiedy to pierwszym szkoleniowcem bym Serniotti, ale za długo to nie trwało.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Aranger »

Zatrudnienie Stojczewa w klubie wskazywałoby na zapewnienie klubowi odpowiednich rozwiązań pozwalających temu statkowi nie tylko nie zatonąć, ale i zapewnić dumny rejs po polskich wodach - a w dłuższej perspektywie może nie tylko polskich ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

kanap pisze:
Odpowiedz wydaje się bardzo banalna, a nasuwa ją w cytowanym przez Ciebie wywiadzie:
....zmianą sponsora otworzyła bardzo wiele możliwości, ale niestety jest bardzo późno
Było za późno aby z Stojczeva zrobić trenera, to teraz będzie pełnił funkcję sprzątaczki/managera/skałta/hostessy a po 2-3 miesiącach obejmie przeznaczone dla siebie stanowisko. Przypomina mi się akcja w Resovi z Kowalem, nie wiem jakie to stanowisko piastował kiedy to pierwszym szkoleniowcem bym Serniotti, ale za długo to nie trwało.
Miszko Gogol został potwierdzony jako pierwszy trener nie tak znowu dawno, więc podejrzewam, że powód może być jeszcze inny - Stojczew pozostaje w sporze sądowym ze swoim poprzednim pracodawcą - Modeną, z której jak wiemy w kwietniu po buncie zawodników drużyny został wyrzucony mając w kieszeni obowiązujący jeszcze przez dwa lata kontrakt. Bułgar domaga się od swojego poprzedniego klubu finansowej rekompensaty, ponoć dosyć wysokiej, a podjęcie oficjalnie pracy w Polsce osłabiałoby, czy nawet wręcz zupełnie przekreślało jego pozycję negocjacyjną przy pertraktacjach w sprawie zawarcia ugody. Jej co prawda nadal nie ma, ale portal volleyball.it informuje dziś we wspomnianym artykule, że jest już ona na wyciągnięcie ręki i że wkrótce zostanie zawarta.

Co zaś do wspomnianych możliwości, to faktycznie zakładając, że na rozegraniu zobaczymy Łukasza Żygadło, a na ataku Kurka i Klutha, na libero Mihułkę i Murka, przyjęcie - nie licząc Wiki można, a nawet trzeba obsadzić zawodnikami zagranicznymi (dwaj Bułgarzy?) i pozostanie jeszcze tylko jedno miejsce dla klasowego zagranicznego zawodnika na środku bloku. Zostaje więc jeszcze problem, gdzie teraz znaleźć drugiego niezłego środkowego - wolnego i grającego na polskiej licencji. Ktoś niedawno w tym wątku rzucił pomysł, że Szczecin mógłby się jeszcze spróbować dogadać z Onico w sprawie transferu Jana Nowakowskiego i gdyby ten pomysł się udało faktycznie urzeczywistnić, to nie byłoby to z pewnością wcale takie głupie.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: dyletant »

SerCos pisze:Do Olympiakosu, będzie grał razem ze Schmittem
To Oivanen odchodzi?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kanimo

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanimo »

grzegorzg pisze:
drukjul pisze:Mamy więc już pewność, że to co budują w wielkiej tajemnicy na pochylni w Szczecinie i co zamierzają zwodować to ma być zupełnie nowy pancernik.
Obawiam sie tylko, czy zwodowanie takiego kolosa na Bałtyku nie wywoła tsunami, które przyniesie więcej szkód niz pozytku. W Gdańsku chyba coś podobnego próbowano uczyc pływac. Nauka trwała wcale niekrótko i podtopień nie brakowało... ;)


A swoja drogą, aż zal ze era tych pieknych, majestatycznych okrętów minęła bezpowrotnie. Yamato, Musahi,Hood...

A nie leza niektore na dnie na glebokosciach dostepnych ;) .

Z naddyrektorem sportowym za spora kase to chyba zbedny wydatek. Gogol pokazal sie niezle.
Grunt to nie isc droga PW, sorry Onico, ktora zamiast 4tego przyjmujacego zakontraktowala Gacka w charakterze speca od pijaru.
Dobry trener tak. Drogi trener tak, jesli bardzo dobry/znakomity
Drogi superwajzor- niekoniecznie.
Mieszko to Szczecinianin. I pewnie chcial by zostac u siebie. Moze by i skorzystal na rocznym terminowaniu (inna filozofia niz Vital, wiec o tyle ciekawsze) u Stojczewa, ale czy chcial by zostac drugim na kilke lat?
I czy Stocznie stac na taki wydatek na dluzszy okres?
Nie lepiej budowac stopniowo, na miare mozliwosci?

Co do srodka-moze jest paru grajkow juz gotowych do wyjscia z I Ligi? Niezle zapowiadal sie Lewandowski z Trefla, i byly srodkowy z Olsztyna, ktory potem poszedl do Czewy i I Ligi. Nie wiem po jakich sa sezonach ale jesli po dobrych...
Przez sezon warto popatrzec na Muche i Adamczyka. Z obu moga byc baardzo fajni srodkowi, Adamczyk ma dodatkowo super zagrywke. Choc Nysa to raczej buduje zespol na baraze i PL, wiec ewentualnie Mucha zostanie a Adamczyka Skra chyba tylko wypozyczyla na ogranie..
Mordyl i Kania juz zostali wyciagnieci. Janek Nowakowski peka przy waznych pilkach i w ataku jest chimeryczny. IMHO zawodnik, ktorego talent jest przeceniany.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, o 16:38 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
nyszek
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2018, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: nyszek »

No ja mam wątpliwości co do Stojczewa czy jest on potrzebny w Szczecinie, mając na uwadze to, co się działo w Modenie, jakie stosunki panowały między nim a zawodnikami.

A co do Modeny - Bednorz będzie miał rywala w osobie Kaliberdy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Dobry trener tak. Drogi trener tak, jesli bardzo dobry/znakomity
Drogi superwajzor- niekoniecznie.
nyszek pisze:No ja mam wątpliwości co do Stojczewa czy jest on potrzebny w Szczecinie, mając na uwadze to, co się działo w Modenie, jakie stosunki panowały między nim a zawodnikami.
.
Stosunki między samymi zawodnikami były akurat bardzo dobre, o czym świadczy między innymi i to, że w ostrym sporze Ngapetha i Rezende z Stojczewem nikt z siatkarzy nie stanął w obronie trenera. Rado w ostatnim sezonie w Modenie po mistrzowsku zmobilizował i skonsolidował zespół, a że akurat skonsolidował przeciwko sobie samemu to już detal i być może jakiś mały błąd w sztuce motywacji. ;)

Jednak przyznaje, że chętniej bym ujrzał Stojczewa w Szczecinie. Nie odmawiam Mieszkowi trenerskich i kapitańskich talentów, ale ze Stojczewem na mostku to będzie od razu wiadome, o co ta drużyna chce zawalczyć w najbliższym sezonie i że nie jest to żaden kajak, ani barka, tylko pancernik. Przyznaje się też bez bicia, że jako dziecko zawsze chciałem zostać admirałem i jako niespełniony życiowo admirał mam do wszystkich bez wyjątku admirałów słabość. Do Rado też. :D
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, o 17:26 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Tym drugim środkowym w Szczecinie mógłby być np Kalembka/Kowalski/Siek/Przybyła/Perłowski/Zwiech , nic innego się już raczej nie wymyśli.
kanimo

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanimo »

Kalembka juz chyba podpisal, bodajze w ktoryms z klubow I Ligi.
Gdzies mi mignelo jego nazwisko. Nysa?
Pozostali proponowani sa solidni i niektorzy jeszcze rozwojowi.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Aranger »

Tomasz Kowalski drugim obok Kozuba rozgrywającym w Będzinie. Liczę bardzo na mocny rozwój Łukasza w przyszłym sezonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”