Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Chal pisze:Toniutti przyszedł jako zawodnik, który został wykupiony z ligi włoskiej do Zenitu, a z najlepszym klubem kontynentu pożegnał się ze względów proceduralnych i stąd znalazł się na krótki, przejściowy okres w Niemczech.
Co to znaczy "proceduralnych"? Chyba niepotrzebnie lukrujemy rzeczywistość i osobę francuskiego sypacza - Toniutti w Kazaniu zwyczajnie się nie odnalazł, bo najwyraźniej nie przystosował się do oczekiwań Alekny w stosunku do jego osoby. Zdarza się. Jego bezpośredniego następcę Maruf w tym samym Zenicie i u tego samego trenera spotkało praktycznie to samo - Irańczyk często przegrywał rywalizację z Igorem Kobzarem i był zmuszony zadowolić się rolą rezerwowego rozgrywającego, z czym nie potrafił się pogodzić. Znacznie dziwniejsze może wydawać się to, że i po odejściu z Kazania do VfB Friedrichshafen Moculescu wolał aż do samego końca rozgrywek stawiać na mającego jeszcze wtedy poważne problemy zdrowotne Simona Tischera niż na zdrowego Francuza - widać doświadczony rumuński trener widział w Toniuttim mającego swoje słabości zwykłego śmiertelnika, a nie "geniusza rozegrania", bo przyznajmy że tak właśnie francuski sypacz po trzech sezonach jest często traktowany u nas.
hunter pisze: Toniutti przyszedł ze słabej ligi niemieckiej. Rossard, Brizard, Chinenyeze przychodzili jako gracze wyróżniający się w słabej lidze francuskiej, Tillie przyszedł po kontuzji.
Jednak pozycja Clevenota jest nieco inna, ma za sobą 2 lata przyzwoitej gry w solidnej włoskiej drużynie, choć oczywiście bardzo chętnie zobaczyłbym go w Pluslidze.
Liczy się niewątpliwie także to, że Rossard, Brizard, Tillie, Chinenyeze to siatkarze Georgesa Matijasevicia, podczas gdy Clevenot, tak jak i Ngapeth od początku trafił pod skrzydła najpotężniejszego z włoskich agentów Luci Novi'ego, który trzęsie dużą częścią rynku transferowego Serie A1, a nawet bywa oskarżany o to, że to często właśnie on, a nie dyrektorzy sportowi, decyduje o tym kto gdzie będzie grał w danym sezonie. Natomiast "stajnia" Matijasevica ilościowo co prawda jest olbrzymia, ale serbsko-francuski agent akurat na Półwyspie Apenińskim, zwłaszcza jeśli chodzi o czołowe kluby ma on w pewnym sensie status "persona non grata", bo jak pokazuje doświadczenie z kilku ostatnich sezonów jego zawodnikom bardzo trudno jest podpisać kontrakt z którymś z najbogatszych włoskich klubów jak Lube, Perugia, czy Modena. Jeżeli chodzi o Resovię, to klientem Novi był zwolniony Serniotti i pozostaje Jochen Schops, natomiast mam wątpliwości czy włoski agent będzie miał choć jednego klienta w rzeszowskim zespole w przyszłym sezonie.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2018, o 18:13 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Chal »

Przecież Toniutti odszedł z Zenitu dlatego, że nie mógł grać w Lidze Mistrzów, czego wcześniej Rosjanie nie dopatrzyli.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Chal pisze:Przecież Toniutti odszedł z Zenitu dlatego, że nie mógł grać w Lidze Mistrzów, czego wcześniej Rosjanie nie dopatrzyli.
Rosjanie podpisując kontrakt z Francuzem zdawali sobie sprawę, że Rawenna zgłosiła Toniuttiego wcześniej do Challenge Cup, liczyli jednak, że ponieważ nie zdążył zagrać ani jednego spotkania w pucharach w barwach włoskiego zespołu CEV udzieli mu amnestię na występy w LM. Tak się nie stało. Ale to tylko jeden z powodów. Może ważniejszym było to, że Alekno podczas treningów nie był z Francuza wcale do końca zadowolony i że uznał, iż Kobzar, do którego na początku tamtego sezonu była cała masa pretensji zmotywowany podpisaniem kontraktu z Toniuttim i dojściem do drużyny Franuza w listopadzie, zaczął grać w tym okresie znacznie lepiej i że to właśnie na niego warto dalej konsekwentnie stawiać. W efekcie podczas walki o pierwsze trofeum w tamtym sezonie – turniej finałowy o Puchar Rosji pod koniec grudnia, to właśnie Kobzar był dalej pierwszoszóstkowym rozgrywającym Zenitu, natomiast Toniutti przez Aleknę był wpuszczany na boisko tylko na bardzo krótkie wejścia.

Alekno po zdobyciu Pucharu Rosji przez Zenit Kazań w 2014 roku, zresztą pierwszego po długiej, bo aż 5-letniej przerwie, przeprosił nawet publicznie Kobzara, że w niego wcześniej nie wierzył, oraz że opowiadał w wywiadach, że z tak nierówno grającym siatkarzem na rozegraniu będzie zespołowi Kazania zdobyć to trofeum w tamtym sezonie niezwykle ciężko: http://sport.business-gazeta.ru/article/113139/ (zwracam przy okazji uwagę na zdanie "В ноябре к «Зениту» присоединился француз Бенджамин Тоньютти, который проиграл конкуренцию Кобзарю")

Trzecim powodem wreszcie, dla którego Zenit zrezygnował z Toniuttiego była zgoda Saeida Maroufa na transfer do Kazania. Zenit pertraktował z Irańczykiem jeszcze przed tym, zanim się zainteresował bliżej Toniuttim, tylko że w październiku-listopadzie sam Marouf, kiedy otrzymał taką propozycję nie mógł się na nią jakoś zdecydować. Alekno, kiedy w końcu ogłoszono ten transfer przyznał uczciwie nawet, że Marouf od początku był pierwszym wyborem klubu, kiedy okazało się, że w Zenicie zwalnia się miejsce dla drugiego stranieri po spowodowanym depresją przymusowym urlopie i wyjeździe do USA Andersona i gdyby wcześniej Marouf opowiedział im szybko ”tak”, to nie zawracaliby sobie wtedy w ogóle głowy Toniuttim.

Potem okazało się zresztą, że Marouf ma w Rosji problemy wizowe, a jak już zaczął grać Zenicie, to też nie mógł jakoś dogadać się z Alekną i raz grający lepiej, raz gorzej Kobzar pozostał pierwszym rozgrywającym tej drużyny właściwie aż do końca sezonu.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: iron »

Moje informacje potwierdzają Shojiego w Resce i duże prawdopodobieństwo Buszka i Miki w Rzeszowie, do tego amerykański środkowy z beniaminka (podpisany). Dobro narodowe zaczyna kolejne kiszenia - Szalupa i Orczyk (podpisani) przy pozostającym Bednorzu. W rozbiorze beniaminka bierze również udział JW. Tak krytykowanego leworęcznego zawodnika wybierającego się do Włoch zastąpi Boczek. Masny patrzy w kierunku Jury, a jeśli Słoweniec nie zostanie w aktualnym klubie to prawdopodobny jest tam Spider. Fornal opuszcza klub... Koncepcja Zawiercia na przyszły sezon trochę się sypie.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Noworoczny »

Boczek (Arnold) czy Bociek?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Aranger »

Szalpuk w Skrze ? Tak rozsądnie kierujący swoją karierą chłopak oszalał ?
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: lipa210 »

iron pisze:. Dobro narodowe zaczyna kolejne kiszenia - Szalupa i Orczyk (podpisani) przy pozostającym Bednorzu.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, wszyscy trzej potrzebują obok siebie zawodnika o dobrym przyjęciu. Nie wyobrażam sobie, żeby dwóch zawodników z tej trójki było na boisku jednocześnie i żeby przyjęcie jakoś w miarę funkcjonowało. Muzaj wydaje mi się, że zaczyna myśleć przy de Giorgim więc niech lepiej zostanie jeszcze sezon w Jastrzębiu, chociaż może wyjazd do Włoch jeszcze bardziej go rozwinie, zależy czy będzie grał.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: iron »

Pozostaje czekać na oficjalne info.
No sympathy for fools...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Lucarelli »

iron pisze:Pozostaje czekać na oficjalne info.
A słyszałeś coś może o obsadzie przyjęcia w Kentucky?
Mam nadzieję że jeżeli z tym Śliwką prawda to przychodzi na trzeciego, szczerze to wolałbym od niego do pierwszej szóstki Penczewa, który chyba będzie wolny po sezonie.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: qtp »

Szalpuk, Bednorz i Orczyk przy Piechockim :P i rok starszy Mario, bardzo kibicuje takiemu rozwiązaniu.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: lipa210 »

Szalpuk lub Orczyk jako zmiennik/ rywalizacja z Bednorzem to ciekawe rozwiązanie ale Orczyka jako 4 przyjmującego trochę szkoda, Katić wystarczy jego przynajmniej nie jest szkoda ;) A kto do pary z Bednorzem? Ebadipur zostanie? Moje marzenie do Clevenot ale o nim marzą wszyscy kibice bogatszych klubów w Polsce, a pewnie i tak zostanie gdzieś we Włoszech.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: gregy69 »

iron pisze:Moje informacje potwierdzają Shojiego w Resce i duże prawdopodobieństwo Buszka i Miki w Rzeszowie, do tego amerykański środkowy z beniaminka (podpisany). Dobro narodowe zaczyna kolejne kiszenia - Szalupa i Orczyk (podpisani) przy pozostającym Bednorzu. W rozbiorze beniaminka bierze również udział JW. Tak krytykowanego leworęcznego zawodnika wybierającego się do Włoch zastąpi Boczek. Masny patrzy w kierunku Jury, a jeśli Słoweniec nie zostanie w aktualnym klubie to prawdopodobny jest tam Spider. Fornal opuszcza klub... Koncepcja Zawiercia na przyszły sezon trochę się sypie.
A na grzmota potrzebny Smith w Resovii ? Na jesień Lemański i Możdżon będą zdrowi, Dryja jako zmiennik daje radę. To już lepiej młodego Francuza sobie wychować. No chyba, że kontuzje dwóch wyżej wymienionych utwierdziły włodarzy klubu w przekonaniu, że jednak bez wyrównanej 14-tki się nie da grać :D
Jeśli Smith to prawda, to znaczy, że Mika i Buszek raczej na pewno przyjdą, bo inaczej lipa z limitami.
Jeśli Szerszeń okaże się tak dobry, jak o nim mówią, to wraca stara dobra Resovia, czyli dwóch przyjmujących, którzy w prawie każdym klubie w PL graliby w szóstce, będzie klaskać w kwadracie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: leeon »

Po co Skrze Szalpuk? Po co Mice i Buszkowi powrót do Resovii?
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: reeman »

Gdzieś trzeba zarabiać
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kiepski »

Iron powiem szczerze że większości wymienionych przez Ciebie transferom brakuje logiki, ale znając klimaty Rzeszowa i Bełchatowa to tu nic mnie już chyba nie zaskoczy. Szalpuk po rozczarowaniu jakie go spotkało w Bełchatowie miałby wrócić? Tu chyba najbardziej jestem zaskoczony. I skąd taki rozbiór Zawiercia? Ja myślałem że po obiecującym (bynajmniej dla mnie) sezonie, zatrzymają trzon i się wzmocnią.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kamil92 »

Kiepski pisze:Ja myślałem że po obiecującym (bynajmniej dla mnie) sezonie, zatrzymają trzon i się wzmocnią.
To rozczarowującym dla Ciebie czy nie?
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: iron »

Kiepski pisze:Iron powiem szczerze że większości wymienionych przez Ciebie transferom brakuje logiki, ale znając klimaty Rzeszowa i Bełchatowa to tu nic mnie już chyba nie zaskoczy. Szalpuk po rozczarowaniu jakie go spotkało w Bełchatowie miałby wrócić? Tu chyba najbardziej jestem zaskoczony. I skąd taki rozbiór Zawiercia? Ja myślałem że po obiecującym (bynajmniej dla mnie) sezonie, zatrzymają trzon i się wzmocnią.
Ale wiesz to nie są moje wymysły i nie są to informacje zasłyszane "na trybunach". Większość informacji przeze mnie posiadanych sprawdzała się do tej pory. Pamiętam chyba dwa przypadki kiedy w ostatniej chwili zawodnicy bądź klub zmienili decyzję.

Co do Zawiercia to fakt plany mają "mocarskie" ale z ich wykonaniem już jest gorzej.
No sympathy for fools...
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: aezakmi »

Kiepski pisze:Szalpuk po rozczarowaniu jakie go spotkało w Bełchatowie miałby wrócić?
Czy ja wiem? Rozegrał ponad pół sezonu, kilka spotkań w lidze mistrzów - nie było tak źle. I jeszcze nie wiedział, że od Kurka na tamtą chwilę nie był słabszy - jego psychika nie pozwalała mu tak myśleć. To się zmieniło. Jego super mecz z Rosją na Memoriale (Kurek stał i klaskał), słowa samego Kurka po ME, że czas dać szansę innym, gra w Gdańsku i zdobycie Pucharu Polski, a za chwilę może nawet medal MP - także jego pewność siebie i swoich umiejętności dziś, a rok temu jest zupełnie inna. I takiego kontraktu, jak w Skrze pewnie nigdzie nie dostanie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Bednorz + Szalpuk + Orczyk, Irańczyk zostaje? Ktoś przyjmowac musi..
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: grzegorzg »

Piechocki...

PS A Fornal to nie jest zawodnik Skry, czy był?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Verdungo »

Jeśli takich przyjmujących zobaczymy w Skrze w przyszłym sezonie, do tego niestabilny Piechocki czy Wlazły, który lata świetności ma już za sobą to raczej Skra nie ma czego szukać poza Plusligą.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:PS A Fornal to nie jest zawodnik Skry, czy był?
Był, ale o ile dobrze pamiętam, to po wygaśnięciu kontraktu podpisał z Czarnymi normalny kontrakt (nie wypożyczenie) na 3 lata.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: pewniak »

Verdungo pisze:Jeśli takich przyjmujących zobaczymy w Skrze w przyszłym sezonie, do tego niestabilny Piechocki czy Wlazły, który lata świetności ma już za sobą to raczej Skra nie ma czego szukać poza Plusligą.
Na Puchar CEV w większości wystarczy.
Kiepski pisze:Iron powiem szczerze że większości wymienionych przez Ciebie transferom brakuje logiki, ale znając klimaty Rzeszowa i Bełchatowa to tu nic mnie już chyba nie zaskoczy. Szalpuk po rozczarowaniu jakie go spotkało w Bełchatowie miałby wrócić? Tu chyba najbardziej jestem zaskoczony. I skąd taki rozbiór Zawiercia? Ja myślałem że po obiecującym (bynajmniej dla mnie) sezonie, zatrzymają trzon i się wzmocnią.
Trzeba wziąć pod uwagę, że sporo "przecieków" mówi o sytuacji tu i teraz. A to w każdej chwili może się zmienić (napisałbym że "poza podpisanymi umowami" ale nie).
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
averss
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2010, o 10:40

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: averss »

iron pisze:Moje informacje potwierdzają Shojiego w Resce i duże prawdopodobieństwo Buszka i Miki w Rzeszowie, do tego amerykański środkowy z beniaminka (podpisany). Dobro narodowe zaczyna kolejne kiszenia - Szalupa i Orczyk (podpisani) przy pozostającym Bednorzu. W rozbiorze beniaminka bierze również udział JW. Tak krytykowanego leworęcznego zawodnika wybierającego się do Włoch zastąpi Boczek. Masny patrzy w kierunku Jury, a jeśli Słoweniec nie zostanie w aktualnym klubie to prawdopodobny jest tam Spider. Fornal opuszcza klub... Koncepcja Zawiercia na przyszły sezon trochę się sypie.
A wiadomo coś w takim razie o tym młodym środkowym z Francji który przyszedł nie tak dawno jako transfer medyczny do Resovii, i ma kontrakt podpisany do końca sezonu z opcją przedłużenia o 2 lata?
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: iron »

Nic mi nie wiadomo. Podobno jednak szykuje się wymiana obu rozgrywających w Rzeszowie.
No sympathy for fools...
averss
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2010, o 10:40

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: averss »

To ciekawie ciekawie się dzieję tym bardziej że ktoś w wątku o Resovii wspomniał że Dryja ma propozycje gry we Włoszech
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: leeon »

Verdungo pisze:Jeśli takich przyjmujących zobaczymy w Skrze w przyszłym sezonie, do tego niestabilny Piechocki czy Wlazły, który lata świetności ma już za sobą to raczej Skra nie ma czego szukać poza Plusligą.
Mówiono o nowym atakującym i libero, ale ciężko mi w to uwierzyć, bo Wlazy gra jako tako, a juniora DNA nie zakwestionowano :]
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: placid »

Dla Skry z polskich przyjmujących to chyba najtrafniejszym wyborem byłby Fornal, tylko czy para Bednorz- Tomek jest wystarczająca dobra dla aspiracji Bełchatowa ? Taka mała analogia wiem że troszkę na wyrost Kurek-Winiarski i Bednorz-Fornal choć charakterystyki zawodników podobne. Wiadomo czy Milad zostaje ?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Verdungo »

Ja już pisałem to kilka razy i napiszę raz jeszcze. Piechockiego i Wlazłego nie zmienisz, możesz zmienić pozostałych zawodników, ale to nic nie zmieni.
Styl gry Skry nadal pozostawia wiele do życzenia. Ich gra to sinusoida, szczególnie w tym sezonie, jeden mecz zagrają dobrze a następny słabo i tak to się ciągnie.
Jeśli tacy przyjmujący mieliby być to musi być pewniejszy libero, Wlazły też lepszy już nie będzie. Jestem bardzo ciekaw jaki skład zbuduje Skra na przyszły sezon począwszy od trenera.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: pewniak »

leeon pisze:Mówiono o nowym atakującym i libero, ale ciężko mi w to uwierzyć, bo Wlazy gra jako tako, a juniora DNA nie zakwestionowano :]
Ja tylko... :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :] :]
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”