Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

Niejaki Brandon Koppers uzupełnia pulę przyjmujących w Zaksie.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, o 18:13 przez Olwap, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Olwap pisze:Niejaki Brandon Koppers uzupełnia pulę przyjmujących w Zaksie.
No proszę. Jest Kanadyjczyk. Zdaje się z tej samej uczelni co i Maar, ale bardzo słabo tego przyjmującego kojarzę.

kanimo pisze:Nie lepiej budowac stopniowo, na miare mozliwosci?
kanimo pisze: Pozostali proponowani są solidni i niektorzy jeszcze rozwojowi.
Przyznam, że mam tutaj spore wątpliwości, czy akurat w tym konkretnym wypadku warto stawiać na stopniową budowę zespołu i kalkulować z myślą o jakiejś dalszej przyszłości. Nowy sponsor - czyli reaktywowana Stocznia Szczecińska ekonomicznie nie stanęła dotąd na własnych nogach i z tego co można przeczytać m.in na branżowym portalu przemysłu stoczniowego, nikt jest w stanie dać gwarancji, że stanie kiedykolwiek. Wręcz przeciwnie, dużo ludzi ma co do tego spore wątpliwości. Nowa firma egzystuje, a nawet jest w stanie zaplanować co prawda niewielkie inwestycje (typu odremontowana kosztem kilku milionów złotych nieczynna przez dziesięć lat bocznica kolejowa) tylko dzięki kroplówce państwowych pieniędzy, więc posiada przynajmniej takie gwarancje, że będzie sztucznie utrzymywany przy życiu właściwie tylko dopóty, dopóki w Warszawie jest taka wola polityczna. A polityczne wiatry mają to do siebie, że co jakiś czas lubią zmienić gwałtownie kierunek i zaczynają wiać w przeciwną stronę. Jeżeli więc w Szczecinie są pieniądze na sport i siatkówkę dziś - to powiem brutalnie - warto z nich skorzystać póki są i nie martwić się na zapas co będzie za rok, dwa, lub trzy lata, żeby nie skończyć jak przysłowiowy indyk. :|
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, o 18:15 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: dyletant »

Olwap pisze:Niejaki Brandon Koppers uzupełnia pulę przyjmujących w Zaksie.
To jednak nie chcieli Wołkowa?
Tu coś więcej o nim https://marauders.ca/roster.aspx?rp_id=9977
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

kanimo pisze:Kalembka juz chyba podpisal, bodajze w ktoryms z klubow I Ligi.
Gdzies mi mignelo jego nazwisko. Nysa?
Pozostali proponowani sa solidni i niektorzy jeszcze rozwojowi.
W Nysie środek Zajder , M'Baye, Mucha, Nożewski
Kalembka chyba nigdzie jeszcze nie podpisał ;)
dknvxx
Posty: 72
Rejestracja: 23 lut 2018, o 08:05
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: dknvxx »

"Reprezentant Australii, Lincoln Alexander Williams, będzie nowym atakującym MKS-u Będzin. Drugim atakującym będzie Rafał Faryna, który pozostaje w będzińskim klubie"

Ktoś go widział tego "kangura" w akcji? Statystyki w Lidze Narodów ma całkiem, całkiem...

Źródło: https://twitter.com/malinowski23/status ... 2633074688
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

dknvxx pisze:"Reprezentant Australii, Lincoln Alexander Williams, będzie nowym atakującym MKS-u Będzin. Drugim atakującym będzie Rafał Faryna, który pozostaje w będzińskim klubie"

Ktoś go widział tego "kangura" w akcji? Statystyki w Lidze Narodów ma całkiem, całkiem...

Źródło: https://twitter.com/malinowski23/status ... 2633074688
Tak jak Araujo leworęczny atakujący
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

A: Williams, Faryna
R: Kozub, Kowalski
P: Langlois, Buchowski, Fornal, ?
Ś: Ratajczak, Grzechnik, ? , ?
L: Potera, Gregorowicz

Ktoś wspominał bodajże jeszcze o Diefenbachu na środek? Wygląda na to, że Będzin spokojnie się utrzyma , ciężko będzie Bydgoszczy zawalczyć o uniknięcie barażu.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Didek »

Penchev ma już klub? Może to jest opcja do Szczecina.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

Didek pisze:Penchev ma już klub? Może to jest opcja do Szczecina.
Pod warunkiem, że Bułgar nie ma innych, ciekawszych propozycji. A przykładowo w drużynie wicemistrza Rosji Zenicie Sankt Petersburg, akurat wczoraj pojawiło się jeszcze jedno miejsce/vacat dla zagranicznego siatkarza, dzięki temu że Putin nadał rosyjskie obywatelstwo Kubańczykowi Oreolowi Camejo, który do tej pory wraz z Grozerem wyczerpywał w tej drużynie limit stranieri.

A brat Kawiki Shoji - libero Erik, przymierzany wcześniej także do Rzeszowa ostatecznie wylądował na Syberii w Fakiele Nowy Urengoj. Drugim stranieri Fakiełu w przyszłym sezonie - taka ciekawostka - będzie Białorusin Artur Udrys, w sezonie 2014-2015 siatkarz AZS Częstochowa. Trzy ostatnie sezony Udrys spędził najpierw w lidze koreańskiej, potem chińskiej, a teraz proszę - spektakularny powrót do Europy i do klubu z rosyjskiej czołówki ligowej.

PS. Byłem w błędzie - Penczewowi ewentualny transfer do Petersburga jednak nie grozi, bo nowy regulamin superligi rosyjskiej mówi, że zawodnik posiadający rosyjskiej obywatelstwo, ale nie mogący w okresie karencji FIVB grać w rosyjskiej reprezentacji traktowany będzie w lidze jak cudzoziemiec. Czyli zakontraktowanie Camejo i Grozera uniemożliwia już ściągnięcie trzeciego, a licząc z Lukasem Divisem, który ma rosyjskie obywatelstwo, ale może już grać w sbornej, nawet czwartego cudzoziemca do Zenitu Sankt Petersburg.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Tymczasem Mateusz Kowalski zostaje w Będzinie , co za tym idzie coraz mniej polskich opcji na środek do Szczecina.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: weary_skier »

Czy ktoś zorientowany w I lidze może napisać czy starszy Fornal ma potencjał na Plusligę i czy przyjmuje na tyle dobrze, że poradzi sobie obok Langlois, który przyjmować nie potrafi?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: MrArtist »

weary_skier pisze:Czy ktoś zorientowany w I lidze może napisać czy starszy Fornal ma potencjał na Plusligę i czy przyjmuje na tyle dobrze, że poradzi sobie obok Langlois, który przyjmować nie potrafi?
Wydaje mi się że w przyjęciu jest lepszy od swego brata - dobrze to było widać gdy oglądało się ich po przeciwnych stronach w 1 ligowych bojach. Zagrywkę też ma dość solidną, zobaczymy jak będzie z atakiem, niby w 1 lidze nie szło mu źle, wręcz zdarzało mu się w Siedlcach bywać liderem w zdobyczach punktowych (nie wiem czy w Krakowie też bo niestety widziałem go tylko wtedy jak przyjeżdżał z AGH do Siedlec), ale to jednak bardziej defensywny zawodnik.
kanimo

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanimo »

O jesli ogladasz regularnie to moze mogl bys napisac jak wygladal Sasak w ostatnim sezonie. Interesuje mnie tez rozwoj Napiorkowskiego i Macyry-kiedys niezle sie zapowiadali.
I generalnie, czy uwazasz, ze ktorys z grajkow I Ligi osiagnal poziom pozwalajacy na granie w PL.
Dzieki z gory.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: MrArtist »

kanimo pisze:O jesli ogladasz regularnie to moze mogl bys napisac jak wygladal Sasak w ostatnim sezonie. Interesuje mnie tez rozwoj Napiorkowskiego i Macyry-kiedys niezle sie zapowiadali.
I generalnie, czy uwazasz, ze ktorys z grajkow I Ligi osiagnal poziom pozwalajacy na granie w PL.
Dzieki z gory.
Chętnie się rozpiszę na ten temat, ale w niedziele lub poniedziałek wieczorem, bo zaraz jadę na weekend na wyjazd integracyjny z firmy i nie będzie kiedy, albo raczej nie będę w stanie :D
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

Buszek w RR oficjalnie :D
kanimo

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanimo »

MrArtist pisze:
kanimo pisze:O jesli ogladasz regularnie to moze mogl bys napisac jak wygladal Sasak w ostatnim sezonie. Interesuje mnie tez rozwoj Napiorkowskiego i Macyry-kiedys niezle sie zapowiadali.
I generalnie, czy uwazasz, ze ktorys z grajkow I Ligi osiagnal poziom pozwalajacy na granie w PL.
Dzieki z gory.
Chętnie się rozpiszę na ten temat, ale w niedziele lub poniedziałek wieczorem, bo zaraz jadę na weekend na wyjazd integracyjny z firmy i nie będzie kiedy, albo raczej nie będę w stanie :D

Dzieki.
Poczekam chetnie i przeczytam z radoscia.
Dobrego wyjazdu i powrotu bez duzego bolu glowy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Nagor »

Wychodzi na to, ze nawet jak kurek trafi do szczecina to niekoniecznie bedzie rownoznaczne ze wzmocnieniem.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Crosby »

Plus jest taki że Kurek prawdopodobnie na mistrzostwa nie pojedzie więc przejdzie normalnie przez cały okres przygotowawczy w klubie.
bartmix123
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 11:53
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: bartmix123 »

Wie ktoś moze gdzie zagra w przyszłym sezonie Kevin Le Roux?? Fajnie byłoby go zobaczyc w Pluslidze.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Pawel9221 »

kanimo pisze:O jesli ogladasz regularnie to moze mogl bys napisac jak wygladal Sasak w ostatnim sezonie. Interesuje mnie tez rozwoj Napiorkowskiego i Macyry-kiedys niezle sie zapowiadali.
I generalnie, czy uwazasz, ze ktorys z grajkow I Ligi osiagnal poziom pozwalajacy na granie w PL.
Dzieki z gory.
Ja moge powiedziec pare zdan o Napiorkowskim , zagrywka kapitalna , chyba najlepsza w 1 lidze , a pewno czolowka , sila atakiu i dynamika tez ok , czasem gubi kierunki i myli sie w ataku albo dostaje blok. Jednak na pewno material na pluslige juz teraz.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: szatow »

Pawel9221 pisze:
kanimo pisze:O jesli ogladasz regularnie to moze mogl bys napisac jak wygladal Sasak w ostatnim sezonie. Interesuje mnie tez rozwoj Napiorkowskiego i Macyry-kiedys niezle sie zapowiadali.
I generalnie, czy uwazasz, ze ktorys z grajkow I Ligi osiagnal poziom pozwalajacy na granie w PL.
Dzieki z gory.
Ja moge powiedziec pare zdan o Napiorkowskim , zagrywka kapitalna , chyba najlepsza w 1 lidze , a pewno czolowka , sila atakiu i dynamika tez ok , czasem gubi kierunki i myli sie w ataku albo dostaje blok. Jednak na pewno material na pluslige juz teraz.
Sam też trochę śledzę poczynania tego zawodnika. Ostatnio jednak w jednym z artykułów na głównej napotkałem zdanie:
"Zakończenie kariery i podjęcie pracy zawodowej zapowiada ciągle jeszcze młody atakujący Patryk Napiórkowski."
https://siatka.org/pokaz/spore-zmiany-s ... -wrzesnia/

Nie mam pojęcia na ile jest to prawdą. Mógłby ktoś potwierdzić?
siatkarz014
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2012, o 18:47
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: siatkarz014 »

Ostatnio rozmawiałem z siatkarzem z Wrześni i mówił mi, że pierwsze słyszy, żeby Napiórkowski miał kończyć karierę. Możliwy kierunek to beniaminek 1. ligi, Kluczbork.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: MrArtist »

kanimo pisze:
MrArtist pisze:
kanimo pisze:O jesli ogladasz regularnie to moze mogl bys napisac jak wygladal Sasak w ostatnim sezonie. Interesuje mnie tez rozwoj Napiorkowskiego i Macyry-kiedys niezle sie zapowiadali.
I generalnie, czy uwazasz, ze ktorys z grajkow I Ligi osiagnal poziom pozwalajacy na granie w PL.
Dzieki z gory.
Chętnie się rozpiszę na ten temat, ale w niedziele lub poniedziałek wieczorem, bo zaraz jadę na weekend na wyjazd integracyjny z firmy i nie będzie kiedy, albo raczej nie będę w stanie :D

Dzieki.
Poczekam chetnie i przeczytam z radoscia.
Dobrego wyjazdu i powrotu bez duzego bolu glowy.
Jeśli chodzi o Sasaka to widziałem go 3 razy, raz w Siedlcach i 2 razy w necie, bo Suwałki dość często trafiały na jakieś transmisje internetowe. Co się rzuca w oczy to kapitalne warunki - 208 cm - często chodził górą, nad blokiem, ale nie powiedziałbym że wali przed siebie, wręcz przeciwnie, ładnie trzyma kierunki i jego ataki po prostej robią wrażenie. Zawiodłem się trochę na jego zagrywce - spodziewałem się więcej mocy, może po prostu miał gorsze dni - niech ktoś z Suwałk się wypowie na ten temat.

Macyra - jeśli mnie pamięć nie zawodzi to grał w tym sezonie chyba w 2 lidze, gdzieś to czytałem ostatnio ale mi umknęło więc tu zawiele nie dodam od siebie.

Kolejnym zawodnikiem o którym mogę coś napisać to Urbanowicz, który teraz przeszedł z Siedlec do Olsztyna. O ile KPS w tym sezonie niczego wielkiego nie pokazał to Urbanowicz był naszym najlepszym zawodnikiem - solidny w przyjęciu, przyjmował bezpiecznie bez baboli - no i świetny w ataku.

A kto by mógł jeszcze trafić do Plus Ligi? Może Bułkowski? - zawsze mi się podobał - dynamiczny i dobrze wyszkolony technicznie, bardzo mocna zagrywka - tylko ten nikczemny wzrost - bodajże 185 cm
Kiedyś myślałem że Mateusz Jasiński zawita do Plus Ligi - bo to taki typ siatkarza którego brakuje w lidze - czyli potrafiący przytrzymać przyjęcie i pociągnąć atak - ale kończy w tym roku 29 lat - a pomyśleć ze 10 lat temu był w reprezentacji Polski juniorów.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kiepski »

Wszyscy chyba skupili się na Mundialu w Rosji, bo mamy zastój na rynku transferowym a i na forum spokój.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

W sytuacji, kiedy sporo zespołów zdążyło skompletować już pełne składy to mamy raczej bliski koniec sezonu transferowego, a nie żaden zastój.

Czekamy co prawda jeszcze na to, co zejdzie z pochylni Stoczni Szczecin. Utrzyma się "toto" w ogóle na wodzie, pójdzie na dno, czy może osiądzie na mieliźnie? Wodowanie budzi na pewno duże zainteresowanie, ale i sporo wątpliwości.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Atakujący: Szczecin(Kurek?) , Katowice(Krzysiek?) , Będzin(Williams?), Lubin
Rozgrywający: Skra(Droszyński?) , Szczecin(Żygadło?) , Warszawa(Buczek?)
Przyjmujący: Skra, Jastrzębski, Szczecin x3(Kazijski?, Łapszyński?), Gdańsk x2(Schott?, Pietruczuk?), Lubin, Będzin(Peszko?), Bydgoszcz x2
Środkowi: Skra, Zaksa, Szczecin x4(Van De Voorde?, Gałązka?), Katowice(Woch?), Będzin(Diefenbach?), Bydgoszcz
Libero: Zaksa(Szymura?), Szczecin(Murek?), Będzin(Gregorowicz?)

Chyba jeszcze nie taki zakończony ;)
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

barti522 pisze:Atakujący: Szczecin(Kurek?) , Katowice(Krzysiek?) , Będzin(Williams?), Lubin
Rozgrywający: Skra(Droszyński?) , Szczecin(Żygadło?) , Warszawa(Buczek?)
Przyjmujący: Skra, Jastrzębski, Szczecin x3(Kazijski?, Łapszyński?), Gdańsk x2(Schott?, Pietruczuk?), Lubin, Będzin(Peszko?), Bydgoszcz x2
Środkowi: Skra, Zaksa, Szczecin x4(Van De Voorde?, Gałązka?), Katowice(Woch?), Będzin(Diefenbach?), Bydgoszcz
Libero: Zaksa(Szymura?), Szczecin(Murek?), Będzin(Gregorowicz?)

Chyba jeszcze nie taki zakończony ;)
Droszynski podpisany kilka miesiecy temu doslownie.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1045
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kanonier »

barti522 pisze:Atakujący: Szczecin(Kurek?) , Katowice(Krzysiek?) , Będzin(Williams?), Lubin
Rozgrywający: Skra(Droszyński?) , Szczecin(Żygadło?) , Warszawa(Buczek?)
Przyjmujący: Skra, Jastrzębski, Szczecin x3(Kazijski?, Łapszyński?), Gdańsk x2(Schott?, Pietruczuk?), Lubin, Będzin(Peszko?), Bydgoszcz x2
Środkowi: Skra, Zaksa, Szczecin x4(Van De Voorde?, Gałązka?), Katowice(Woch?), Będzin(Diefenbach?), Bydgoszcz
Libero: Zaksa(Szymura?), Szczecin(Murek?), Będzin(Gregorowicz?)

Chyba jeszcze nie taki zakończony ;)
Murek najprawdopodobniej wróci tam gdzie powinien zakończyć karierę i jest dla kibiców legendą.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: barti522 »

Szampon093 pisze:
barti522 pisze:Atakujący: Szczecin(Kurek?) , Katowice(Krzysiek?) , Będzin(Williams?), Lubin
Rozgrywający: Skra(Droszyński?) , Szczecin(Żygadło?) , Warszawa(Buczek?)
Przyjmujący: Skra, Jastrzębski, Szczecin x3(Kazijski?, Łapszyński?), Gdańsk x2(Schott?, Pietruczuk?), Lubin, Będzin(Peszko?), Bydgoszcz x2
Środkowi: Skra, Zaksa, Szczecin x4(Van De Voorde?, Gałązka?), Katowice(Woch?), Będzin(Diefenbach?), Bydgoszcz
Libero: Zaksa(Szymura?), Szczecin(Murek?), Będzin(Gregorowicz?)

Chyba jeszcze nie taki zakończony ;)
Droszynski podpisany kilka miesiecy temu doslownie.
Dosłownie dalej widnieje w karuzeli transferowej w kręgu zainteresowań, w tym newsie sprzed kilku miesięcy było napisane najprawdopodobniej jednak oficjalnego potwierdzenia chyba nie było do tej pory? chociaż mogę się mylić.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Oficjalnego nie bylo, ale to jest pewne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”