Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: dyletant »

zarówno w przyjęciu, jak i na lewym skrzydle w ataku (miał z 70% skuteczność
Pewnie dlatego, że przyjął 10 razy, zresztą pisałem o tym w temacie LE ;)

Nie będę udawał, że mój nick wymyśliłem bezpodstawnie. Nie śledzę NCAA. Co to za Szerszeń? jaki to typ zawodnika, które atrybuty ma najmocniejsze i czyim ma być uzupełnieniem/zastępcą, bardziej Miki czy Rossarda?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

dyletant pisze:
zarówno w przyjęciu, jak i na lewym skrzydle w ataku (miał z 70% skuteczność
Pewnie dlatego, że przyjął 10 razy, zresztą pisałem o tym w temacie LE ;)

Nie będę udawał, że mój nick wymyśliłem bezpodstawnie. Nie śledzę NCAA. Co to za Szerszeń? jaki to typ zawodnika, które atrybuty ma najmocniejsze i czyim ma być uzupełnieniem/zastępcą, bardziej Miki czy Rossarda?
Na pewno jego najlepszym elementem jest zagrywka, potrafi serwować mocno i regularnie. A o reszcie ciężko sie wypowiedzieć - bo to że wyglądał nieźle w przyjęciu czy ataku na tle NCAA nie oznacza że tak samo będzie w +L czy na poziomie reprezentacyjnym. Zagrywkę ma na poziomie światowym - ale reszta to dla mnie jedna wielka zagadka. Myślę że będzie sobie radził w +L dość dobrze - ale czy to będzie zawodnik na duże międzynarodowe granie to szczerze mówiąc mam wątpliwości - ma dobrą dynamikę ale z drugiej strony jest dość niski (194, nawet T. Sander jest wyższy). Ale może się mylę.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

rzr pisze:Rzeczywiście teraz znalazłem to w innym miejscu.
A ja sobie jeszcze dla pewności, czy nie wprowadzam kogoś w błąd porównałem wcześniejsze i aktualne wydanie FIVB przepisów (wydanie maj 2017 -> http://www.fivb.org/en/FIVB/Document/Le ... 170608.pdf

W tym najnowszym czytamy co następuje:
As of that date, the player shall have the same rights and obligations with players of the new Federation (e.g. he can directly compete in club competitions of the new Federation without a need for ITC). However, if the player has previously played for another national team, he will be eligible to play for a national team of the new Federation only after two (2) years have elapsed. This two-year period starts from the day that the complete application file, containing all required documents, is received by the FIVB.
Natomiast w edycji z 2013 roku ten sam paragraf wyglądał jeszcze tak:
As of that date, the player shall have the same rights and obligations with players of the new Federation (e.g. he can directly compete in club competitions of the new Federation without a need for ITC). However, if the player has previously played for another national team of the same age category, he will be eligible to play for the national team of the new Federation only after two (2) years have elapsed. This two-year period starts from the day that the complete application file, containing all required documents, is received by the FIVB.
Niby więc dokładnie to samo, ale jak widać w obecnych przepisach zdanie "However, if the player has previously played for another national team of the same age category, he will be eligible to play for a national team of the new Federation only after two (2) years have elapsed" zostało zastąpione przez zapis: "However, if the player has previously played for another national team, he will be eligible to play for a national team of the new Federation only after two (2) years have elapsed."

Czyli gdyby Nicolas chciał zmienić licencję jeszcze 5 lat temu w 2013 roku, to przy tamtej, starej wersji tego przepisu, ponieważ występował we francuskich reprezentacjach młodzieżowych U19 i U21, ale nie w francuskiej reprezentacji seniorów, mógłby zagrać w polskiej reprezentacji seniorów już od momentu podjęcia decyzji przez FIVB. Teraz jednak, kiedy zastrzeżenie, że "w innej reprezentacji tej samej kategorii wiekowej" zostało zastąpione prostszą, ale też i szerszą formułą "w innej reprezentacji" sama kategoria wiekowa w której występował w barwach Francji nie ma już niestety znaczenia, jeżeli chodzi o wspomnianą dwuletnią karencję.
dyletant pisze: Nie będę udawał, że mój nick wymyśliłem bezpodstawnie. Nie śledzę NCAA. Co to za Szerszeń? jaki to typ zawodnika, które atrybuty ma najmocniejsze i czyim ma być uzupełnieniem/zastępcą, bardziej Miki czy Rossarda?
Zdecydowanie bliżej mu do Rossarda, choć też nie do końca. Francuski szkoleniowiec reprezentacji juniorów, kiedy Nicolas dwa lata temu został wybrany MVP rozgrywek NCAA (sezonu regularnego, rok temu w sezonie 2016/2017 dla odmiany został MVP turnieju finałowego) porównał Nicolasa bardzo odważnie do Ngapetha, bo stwierdził, że to niezbyt wysoki, ale super dynamiczny i silny fizyczny siatkarz - czyli kombinacja cech, która we francuskiej siatkówce, gdzie dominują siatkarze bardziej techniczni, jego zdaniem w sumie nieczęsto się zdarza.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: PH3N-x »

pietrus72 pisze:No to śmieszna rezerwa Zaksy ...Stępień,Sacharewicz,Jungiewicz, młody Szymura, Śliwka i Szymura to zaplecze szóstki,rewelacyjnie to szóstka będzie dalej grała cały sezon. Czekamy kto 4 przyjmujący?Gardini bajkę opowiada krawaciarzom z Zarządu i chyba ultimatum dostanie.
Akurat Sacharewicz jak dla mnie jest solidnym zawodnikiem. Gość co sezon bywał w czubie najlepiej blokujących i to grając w przeciętnych zespołach. W sumie to nawet trochę szkoda go na rezerwę, chętnie bym go zobaczył w Olsztynie. Inna sprawa jak z niego będzie trener korzystał, bo przecież Rejno to też solidny grajek, a chyba nie grał za wiele.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 531
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: pietrus72 »

Sacharewicza nie znam z tej strony że to solidny grajek na środku ,dużo lepiej blokuje to wiem ze statystyki , ale zaznaczam opcje że Gardini zostanie na krześle trenera wykonując swój kontrakt do końca to cała gra rezerwy będzie miała bezsens na wejście na boisko :] inaczej nie widzę gry żadnego gracza rezerwy w szóstce przy tym trenerze.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1577
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: lukecik »

Przypomnijcie mi proszę, Achrem grał w Rzeszowie na polskiej licencji i nie był traktowany jako obcokrajowiec? I przy okazji jak się ma w tej samej kwestii osoba Masnego? On zdaje się ma polskie obywatelstwo, ale i tak gra jako "obcy"? Z góry dzięki.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: tomikon »

lukecik pisze:Przypomnijcie mi proszę, Achrem grał w Rzeszowie na polskiej licencji i nie był traktowany jako obcokrajowiec? I przy okazji jak się ma w tej samej kwestii osoba Masnego? On zdaje się ma polskie obywatelstwo, ale i tak gra jako "obcy"? Z góry dzięki.
Na początku grał na Polskiej licencji, nie pamiętam jedna czy ostatni sezon też tak grał.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: drukjul »

lukecik pisze:Przypomnijcie mi proszę, Achrem grał w Rzeszowie na polskiej licencji i nie był traktowany jako obcokrajowiec? I przy okazji jak się ma w tej samej kwestii osoba Masnego? On zdaje się ma polskie obywatelstwo, ale i tak gra jako "obcy"? Z góry dzięki.
Faktycznie, masz rację, Achrem nigdy nie miał polskiej licencji zawodniczej, ale jak wiemy posiada polskie obywatelstwo. A zasadniczo do końca sezonu 2015/2016 (a w przypadku niektórych długoletnich umów zawartych wcześniej, jak np Lukasa Tichacka nawet dłużej) w PLS i LSK obowiązywały trochę inne niż dziś przepisy, które wszystkich zawodników/zawodniczki, jak przykładowo Małgorzata Kożuch, czy Michał Łasko posiadających tylko polskie obywatelstwo, bez względu na posiadaną przez nich niepolską licencje zawodniczą, czy nawet fakt, że cały czas grali w reprezentacjach innych krajów niż Polska, pozwalały traktować jak zawodników krajowych/polskich, a nie zagranicznych - nie obowiązywały więc ich wtedy żadne limity.

Ten artykuł Ci powinien wyjaśnić co się zmieniło https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... zy/mhe96r2
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Pajenk w Radomiu Lux i Pietraszko oficjalnie w Olsztynie
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kiepski »

Pajenk, Akhrem, Konarski, Fromm, Shoji, Lynell, nie wiadomo jeszcze jak Zaksa i Skra, ale kilka ciekawych nazwisk z zagranicy do naszej Plusligi trafiło już w sumie, po mizerii w ubiegłorocznym okienku transferowym w tym jakby coś drgnęło
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Jan Klobucar i Zlatan Jordanow odchodzą z MKS Będzin chyba bez niespodzianki jak i oficjalne potwierdzenie odejścia Bednorza
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olwap »

Schulz oficjalnie w RR.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Olwap pisze:Schulz oficjalnie w RR.
Miła niespodzianka :] kim nas ta Resovia jeszcze zaskoczy? Może Miką?
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Kauchuck »

Gandalf pisze:
Olwap pisze:Schulz oficjalnie w RR.
Miła niespodzianka :] kim nas ta Resovia jeszcze zaskoczy? Może Miką?
Raczej, a nawet na pewno żadnym obcokrajowcem ;). Mają już sześciu, więc połowa z nich kwadracik. Chyba, że Szerszeń będzie grał jako Polak? (wątpię).
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Kauchuck pisze:
Gandalf pisze:
Olwap pisze:Schulz oficjalnie w RR.
Miła niespodzianka :] kim nas ta Resovia jeszcze zaskoczy? Może Miką?
Raczej, a nawet na pewno żadnym obcokrajowcem ;). Mają już sześciu, więc połowa z nich kwadracik. Chyba, że Szerszeń będzie grał jako Polak? (wątpię).
Aktualnie ma francuską licencje więc póki jej nie zmieni to jako zagraniczny zawodnik. A co do obcokrajowców w Resovii to za dużo ich jest
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1038
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: hunter »

Gandalf pisze:
Gandalf pisze:
To może być super transfer bardzo na niego liczę szkoda że nikt z reprezentacji się nim nie interesuje no cóż

MVP rozgrywek NCAA 2017 solidna rekomendacja taką nagrodę dostali Anderson czy Sander
Rossard przychodził jako MVP ligi francuskiej, więc rekomendacja jeszcze bardziej solidna, liczyłem na sporo, ale też miałem pewne obawy z racji wyboru klubu, wyszło jak wyszło, więc spokojnie z zachwytami.
Podobnie było rok temu jak Politechnika Evansa podpisała.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

Binczyk na TT napisal, ze szykuje sie bomba transferowa do PL. Bełchatow/Zaksa zostaly. Binczyk zwykle pisze o Skrze..
PrXmO
Posty: 151
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 12:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: PrXmO »

Szampon093 pisze:Binczyk na TT napisal, ze szykuje sie bomba transferowa do PL. Bełchatow/Zaksa zostaly. Binczyk zwykle pisze o Skrze..
Może naprawdę towarzysz dla Ebadipoura chociaż widać, że się zadomowił i nie potrzebny mu raczej drugi Irańczyk.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Aranger »

To nie Irańczyk, Bińczyk temu zaprzeczył.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szampon093 »

PrXmO pisze:
Szampon093 pisze:Binczyk na TT napisal, ze szykuje sie bomba transferowa do PL. Bełchatow/Zaksa zostaly. Binczyk zwykle pisze o Skrze..
Może naprawdę towarzysz dla Ebadipoura chociaż widać, że się zadomowił i nie potrzebny mu raczej drugi Irańczyk.
Napisal ze inny kierunek niz Iran. Wiec ciekawe strasznie.
PrXmO
Posty: 151
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 12:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: PrXmO »

Szampon093 pisze: Napisal ze inny kierunek niz Iran. Wiec ciekawe strasznie.
Może wyciągną w końcu Murilo po tylu latach xD
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: leeon »

Myślę ze jakby to byla Skra to by napisał...
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: lipa210 »

Raczej Zaksa, Cebulij, może Russel. Jak w Skrze ma być Szalpuk to nie wierzę żeby miał iść na ławkę. Jak mieli kasę to mogli postarać się o porządnego atakującego a nie Szalpuka wstawiać do kwadratu. To byłoby bez sensu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Aranger »

Jak nic Kurek na przyjęcie do Skry. :D
mader5
Posty: 43
Rejestracja: 18 maja 2017, o 19:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: mader5 »

Też mi mignęła myśl o tym Kurku. Oby jednak ktoś zagraniczny.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Szampon093 pisze:Binczyk na TT napisal, ze szykuje sie bomba transferowa do PL. Bełchatow/Zaksa zostaly. Binczyk zwykle pisze o Skrze..
Buszek do Resovi :] :] :] :] :] :]
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: lipa210 »

To już całkiem by była tragedia, gdyby nie głupi pomysł Piechockiego o ratowaniu jego psychiki z Japonii to możliwe, że mielibyśmy i Luburicia i Szalpuka, a tak znowu Szalpuk by odszedł po sezonie na ławce.
Gandalf
Posty: 239
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 11:34
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Gandalf »

Dawid Woch na celowniku GKS
mader5
Posty: 43
Rejestracja: 18 maja 2017, o 19:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: mader5 »

W każdym razie lepiej nie rozbudzać zanadto apetytów i skali oczekiwań. Bo i jest spora szansa, że to co zostało określone bombą finalnie w mniemaniu większości będzie co najwyżej niezłym transferem.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Adik_wwy »

Czy ktoś wie co się dzieje z Kazijskim ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”