Sezon 2017/18 - kolejka 22

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: aezakmi »

Oliva skakał w poprzednim sezonie prawie 360cm, a ilość efektownych ataków przywracała o zawrót głowy. Grał, jak typowy Kubańczyk. A to, że obecnie nie prezentuje tego poziomu przygotowania fizycznego, co w ubiegłym sezonie, cóż - inna bajka.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: drukjul »

aezakmi pisze:Oliva skakał w poprzednim sezonie prawie 360cm, a ilość efektownych ataków przywracała o zawrót głowy. Grał, jak typowy Kubańczyk. A to, że obecnie nie prezentuje tego poziomu przygotowania fizycznego, co w ubiegłym sezonie, cóż - inna bajka.
Proszę Cię, nie opowiadajmy takich bajek. To, że Oliva w poprzednim sezonie wyglądał kilka kilogramów lżej niż dziś, nie oznacza jeszcze, że kiedykolwiek fruwał nad siatką jak choćby Leonel Marshall, czy Maciek Muzaj. Nie każdy Kubańczyk jest automatycznie siatkarzem "zasięgowym", są wśród nich także tacy jak nasz Oliva, który do czegoś doszli głównie dzięki dobrej dynamice, niezłej technice i ciężkiej ręce, ale nie mają wybitnego skoka. Jak pokazują nawet filmiki "autopromocyjne" samego Olivy, które zamieszczał na YT, on już w 2012 na zorganizowanym bloku starał się go obić, lub nawet uderzał pod górę. Widać dobrze, że warunków fizycznych, aby tak jak przykładowo Muzaj w takich sytuacjach próbować przejść górą na blokiem i zmieścić się w boisko, Oliva nawet jak był kilkanaście kilogramów młodszy niż teraz po prostu nigdy nie miał https://www.youtube.com/watch?v=eJRznFUQ3WM
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: aezakmi »

Wiadomo, jak to z tymi centymetrami w ataku jest. Ale na pluslidze ma obecnie podane 355cm (może właśnie dane z ubiegłego sezonu). To nie jest mało, ale fakt - nigdy z tymi liczbami nie wiadomo. Tego... Jakby tak zmierzyć ilość ataków po ciasnym skosie w trzeci metr z obecnego i poprzedniego sezonu, to różnica byłaby naprawdę duża. Skoka i tak miał ponad przeciętnego. Zapuścił się, lata też lecą...
Ostatnio zmieniony 24 lut 2018, o 17:40 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: astronauta »

Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: weary_skier »

A ja nie wiem skąd takie skupienie na wadze Olivy, bo jak na moje oko nie wygląda dużo gorzej niż wtedy, gdy chwalił się przygotowaniem fizycznym sezon temu. Zresztą wtedy też wyglądał mocno średnio...

Nie wiem, gdzie leży problem, ale tak przeglądając instagrama Kubańczyka widać, że ma ciekawe życie, gdzie siatkówka na pewno nie jest na pierwszym miejscu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: mmb »

BBTS 2:0 Onico
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: grzegorzg »

Oliva w ub sezonie do tych 360 cm to miał bardzo daleko, ale na pewno motorycznie wygladał ... nie wiem jak to nazwać... solidnie? Dobrze? Bo tez nie było żadnych cudów. Jesli porówna się np do przyjmujacego o podobnych parametrach fizycznych, chocby np Świderskiego, to jednak duzo mu brakowało do tego, co prezentował Sebastian np na MŚ06, czyli w podobnym wieku. Oliva, tak jak napisałem, broni się kapitalną reką. Naprawdę mało jest siatkarzy o ręce tak znakomicie ułozonej w ataku. I tu naszego Sebastiana imho wyraznie przewyższał. Stąd ta jego znakomita zagrywka.
Waga oczywiście znaczenie ma, ale czy akurat w przypadku Olivy? Przynajmniej w tym przedziale, w którym się "na oko" poruszamy, ja predzej bym się spodziewał istotnego spadku parametrów w trakcie meczu. A tu ani w pierwszym secie, ani w trzwecim, nie było chyba róznicy. Chociaz to też są sprawy indywidualne. Moze mnu brakuje te 10-15 cm i to wychodzi.
W kazdym razie, i tak szacunek, ze mimo spadku parametrów, na pewnym popziomie zachowuje naprawdę dobra skutecznośc. Czesto bywa tak, ze zawodnik po stracie czesci parametrów praktycznie znika. Ale to ta ręka. Tak czy owak, szacunek.
A symptomy spoadku formy fizycznej były widoiczne juz w finałach ub sezonu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: drukjul »

astronauta pisze:Różnicę widać np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=kBCZ4iqUPek&t=2s
aezakmi pisze: Ale na pluslidze ma obecnie podane 355cm (może właśnie dane z ubiegłego sezonu). To nie jest mało, ale fakt - nigdy z tymi liczbami nie wiadomo. ..
Różnicę są w dynamice i szybkości, nie w samym zasięgu. Na wszelki wypadek przypomnę, że w męskiej siatkówce pułap końcówki antenki to raptem 3,23 m więc nie szalejmy z tymi stratosferycznymi wysokościami 350 cm, albo i jeszcze wyżej - na żadnych filmikach z akcjami Olivy, także tymi z poprzedniego sezonu na pewno ich nie zobaczymy. Z wybitnym skokiem zawodnik albo się urodzi, albo go zwyczajnie nigdy mieć nie będzie. Przynajmniej od pewnego poziomu i wieku trening "skoka" profesjonalnemu siatkarzowi niewiele już daje - nawet bardzo ciężko harując można zwiększyć swój zasięg maksymalnie najwyżej o kilka centymetrów. Jak pokazują własne filmiki promocyjne Kubańczyka z youtube sprzed 5-6, a więc kilku już dobrych kilku lat Oliva nigdy nie zaliczał się do jakiś wybitnych skoczków, ale w końcu nie tylko ten jeden jedyny atut decyduje o tym, że ktoś staje się wybitnym siatkarzem, czy też nie. A wracając jeszcze do poprzedniego sezonu, o jego jego lepszej grze decydowała jednak nie tylko sama niewątpliwie wyższa dyspozycja fizyczna, ale także to nie był jeszcze tak dobrze rozpisany jak jest obecnie, więc miał ten handicap, że nie rozszyfrowano jeszcze jego ulubionych kierunków ataków, kierunków zagrywek, jak stara się rozwiązać trudne sytuacje na siatce, wreszcie tego jak należy do jego ataków w bloku skakać itd...
Wodzynek
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 19:52
Płeć: M
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Wodzynek »

Widziałem Olive na żywo dwa razy, raz w zeszłym i raz w obecnym sezonie, do tego oglądam każdy mecz Jastrzębia w TV. W porównaniu z tym co skakał w tamtym roku to obecnie on nie skacze. Na żywo to wyglądało po prostu śmiesznie jak można było zobaczyć zasięg Muzaja i Olivy w dwóch kolejnych atakach. Z tego co widzę, to po prostu przytyło mu się dobrych kilka kilogramów. Obserwując przy okazji jest profil na Instagramie wiem już dlaczego przytył. Potrawy jakie on tam prezentuje a także fakt, że co weekend bawi się w klubach ze swoją partnerką mogą być przyczyną gorszej formy fizycznej ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:(...)miał ten handicap, że nie rozszyfrowano jeszcze jego ulubionych kierunków ataków, kierunków zagrywek, jak stara się rozwiązać trudne sytuacje na siatce, wreszcie tego jak należy do jego ataków w bloku skakać itd...
To niewątpliwie prawda, chociaz ja ciagle sie zastanawiam, czy aby na pewno wszyscy siatkarze korzystają z dobrodziejstwa "rozpoznania taktycznego". Dzisiaj była taka akcja, jak Oliva przemyka gdzies znacznie pod łokciem bodaj Hadravy, który juz otwierał blok. Wiem doskonale, ze dobrac tempo bloku i zamiennie uzywać zasięgu dla samego zasięgu, lub dla maksymalnego przełozenia rąk, to nie jest sprawa prosta, ale w koncu na boisku mamy bez liku reprezentantów, a nie kolegów z trzepaka... ;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: aezakmi »

drukjul pisze:A wracając jeszcze do poprzedniego sezonu, o jego jego lepszej grze decydowała jednak nie tylko sama niewątpliwie wyższa dyspozycja fizyczna, ale także to nie był jeszcze tak dobrze rozpisany jak jest obecnie, więc miał ten handicap, że nie rozszyfrowano jeszcze jego ulubionych kierunków ataków, kierunków zagrywek, jak stara się rozwiązać trudne sytuacje na siatce, wreszcie tego jak należy do jego ataków w bloku skakać itd...
Niee, tylko nie rozpisanie. Juantoreny, Michajłowa i Leona nie mogą rozpisać od 10 lat. Zajcewa nasza kadra za Antigi nie mogła rozpisać w ogóle, 3 razy nas załatwił na 3 mecze przeciwko nam. Oliva jest po prostu w gorszej dyspozycji. A z zasięgiem przesadziłem. O tym, że Oliva przestał skakać - na antenie Polsatu mówił również Kadziewicz w jednym z ligowych spotkań obecnego sezonu. Oczywiście szybkości i dynamiki też mu brakuje, generalnie przygotowania motorycznego z poprzedniego sezonu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: drukjul »

Wracając do meczów obecnej kolejki zerknąłem przed chwilą na livscore meczu BBTS - Onico i widzę, że w warszawskiej drużynie Gruszczyński w IV secie gra jako libero, a zaczynał mecz jako zawodnik z pola. Czyżby do wszystkich możliwych kontuzji w drużynie Antigi doszedł teraz jeszcze jakiś uraz Wojtaszka? :(
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Hirako »

drukjul pisze:Wracając do meczów obecnej kolejki zerknąłem przed chwilą na livscore meczu BBTS - Onico i widzę, że w warszawskiej drużynie Gruszczyński w IV secie gra jako libero, a zaczynał mecz jako zawodnik z pola. Czyżby do wszystkich możliwych kontuzji w drużynie Antigi doszedł teraz jeszcze jakiś uraz Wojtaszka? :(
Tak, potwierdzenie na Twitterze. Coś z kolanem(?)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: drukjul »

Hirako pisze:
Tak, potwierdzenie na Twitterze. Coś z kolanem(?)
To wyjątkowo nieciekawie to zaczyna wyglądać.

Dobra passa drużyny Antigi skończyła się zatem na 13 zwycięstwach. Prawda, że zdziesiątkowane kontuzjami, ale Onico przegrywa 1:3 jednak ze zdecydowanie najsłabszym zespołem ligi, więc widać, że w obecnej sytuacji kadrowej może mieć nawet spory problem, żeby utrzymać miejsce w "6" przed play-offami. Olsztyn co prawda traci po tej kolejce 13 pkt, Lubin po zwycięstwie na Zawierciem w tie-breaku punktów 14, ale mamy jeszcze całkiem sporo, bo 7 kolejek ligowych przed sobą w rundzie rewanżowej, czyli obie drużyny mogą zdobyć jeszcze 21 pkt, a Onico tyle samo punktów jeszcze stracić.
kanimo

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: kanimo »

Coz, Onico powinno szybko poszukac jokera medycznego na przyjecie. Para Wlodarczyk/Samika bez mozliwosci zmiany to jednak nie na 6 plusligi.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Coz, Onico powinno szybko poszukac jokera medycznego na przyjecie. Para Wlodarczyk/Samika bez mozliwosci zmiany to jednak nie na 6 plusligi.
W tym sęk, że nie mogą. Jokera medycznego klub może ściągnąć tylko wtedy, kiedy zawodnik z podstawowej szóstki dozna kontuzji, która wykluczy go z gry do końca sezonu. A wyrostek Kwolka oznacza przerwę w treningach może trwającą miesiąc, lub nawet dłużej, ale jego gry do końca sezonu z pewnością definitywnie nie wyklucza.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Aranger »

Swoją drogą, Łukasik przez cały sezon notuje naprawdę dobre statystyki w ataku jak na siatkarza ostatniej drużyny w tabeli. Bielsko nieuchronnie spadnie z ligi, ale akurat on powinien znaleźć sobie miejsce w niezłym klubie na nowy sezon.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Xenio »

Może nie spadnie :] Dodaj blok do tego, ma najlepsze statystyki z przyjmujących. W Siedlcach zagrywał z wyskoku i w każdym meczu 1-2 asy ustrzelił, gdyby w +lidze tak zagrywał to niezły grajek.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Szampon093 »

Łukasik trochę taki Szymura w zeszłym sezonie AZS
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: ursula127 »

Czunkiewicz dogranie prostej piłki z drugiego metra na czwarty :x
Czy to naprawdę taka sztuka zagrać palcami z łatwej piłki?( patrz Zatorski w tiebreaku z Trentino dogranie z drugiego metra na druga stronę siatki)
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Skrzypek »

Skra zagra przeciwko Czarnym z Wiktorem Nowakiem na rozegraniu. Janusz kontuzjowany. ;)
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: ciorny17 »

Skrzypek pisze:Skra zagra przeciwko Czarnym z Wiktorem Nowakiem na rozegraniu. Janusz kontuzjowany. ;)
Obrazek

A nie zapomniałem, nie ma jak obejrzeć.
Kłamca.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: skrowiec »

1:0 dla Skry. Nowak daje rade
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Noworoczny »

Już go rozpisali (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: Verdungo »

Piechocki tradycyjnie najlepszy w przyjęciu :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: grzegorzg »

Ciekawy jestem, pamietając casus Sordyla, kto jest przewidziany w razie jakiegoś... tfu... W każdym razie Plińskiego w Skrze juz nie ma. ;)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: ursula127 »

gdzies mozna zobaczyc skre?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: ciacho23 »

Tak.. w hali :]
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: ursula127 »

to skad tyu te wszystkie komentarze, kto to oglada na zywo?
Ostatnio zmieniony 25 lut 2018, o 19:06 przez ursula127, łącznie zmieniany 2 razy.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Sezon 2017/18 - kolejka 22

Post autor: astronauta »

ursula127 pisze:to skad tyu te wszystkie komentarze, kto to oglada na zywo?
Stąd: http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 504&Page=S
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”