Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: Verdungo »

Olsztyn przestał grać, dał się rozpędzić Zaksie i teraz mamy tego efekt.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: Lucarelli »

Zaksa musi zagrać na dużo wyższym poziomie w finale.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: leeon »

Cóż finał mógłby wyglądać dokładnie odwrotnie. Emocjonujące play offy mamy. Brawo Olsztyn, wcale nie byliście dużo słabsi od Zaksy.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1064
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: mitam »

Torres dał Zaksie finał
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: tomasol »

Gratulacje dla Kędzierzyna. Teraz odpocząć i powalczyć o medal, bo szansa jest duża.

A co do meczu to nie popisał się Santilli. Poddanie trzeciego seta w jego połowie było karygodne, pokazaliśmy rywalowi, że krwawimy. A ponowne wpuszczenie słabego dziś Belga było wisienką na torcie. Inna sprawa, że ZAKSA po przerwie poprawiła grę, ale chyba nie na tyle żeby nie pokusić się o wygraną.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: drukjul »

tomasol pisze:
A co do meczu to nie popisał się Santilli. Poddanie trzeciego seta w jego połowie było karygodne, pokazaliśmy rywalowi, że krwawimy. A ponowne wpuszczenie słabego dziś Belga było wisienką na torcie. .

Andringa w III i IV secie z siedmiu swoich ataków skończył tylko jeden. Santilli wracając do Rousseaux oczywiście dużo zaryzykował i jak się okazało dużo też przegrał, ale gdyby przed tie-breakiem niczego w porównaniu ze składem, który przegrał już III i IV seta nie próbował zmieniać, to też nie ma żadnej gwarancji, że Andringa od początku V seta w ataku zagrałby lepiej od Belga. Choć z drugiej strony Andringa pewnie i tak bardziej udanie od Belga zabezpieczyłby przynajmniej przyjęcie i można spekulować, ze dzięki temu AZS nie oddałby tak łatwo ZAKS-e tych kilku puntów na starcie. Ale to tylko teoria - pewności żadnej nie ma.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 531
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: pietrus72 »

za nami play- offy ,,mozna teraz na spokojnie usiąść ,bo emocji nie zabrakło w każdym meczu półfinałowym.
Trefl i AZS zagrali naprawdę dobre mecze ale były już dla nich uciążliwe po meczach ćwierćfinałowych ,sporo nabiegali się w meczach z Resovią i JSW.
Tutaj juź brakuje doświadczenia w końcówkach i chłodnej głowy, ale od początku..
Skra wygrała tylko dzięki swoim asom czyli Lisinac,Wlazły,ktoś tam jeszcze dołożył cegiełkę ale to wszystko,Trefl już dzisiaj nie miał sił zwłaszcza Schulz/ chłopak już ledwo ciągnął grę/,ale brawa że pociągnęli do tiebreaka dzięki zmianom Kozłowskiego i Ferenca.
Zaksa - pierwsze dwa sety to chyba nieporozumienie na przyjęciu ani w bloku,tylko Torres ciągnął grę swoimi atakami ,nic nie grali praktycznie w każdym elemencie, gdyby nie przerwa to AZS spokojnie dokończyłby dzieło i było 0-3 ..a tak mobilizacja kadrowo po przerwie że każdy zauważył w meczu błędy trenera AZS Santilliego w kolejnych partiach,3 set to praktycznie podanie ręki Zaksie a nasi już powoli wracali z mozołem na swój rytm meczowy.
Walka była do końca,ale nadal brakowało czegoś w Zaksie- Deroo praktycznie bez formy ale kilka razy wkurzył się to zagra na optymalnym wariancie :D ,bloki sporadyczne ze strony środkowych,Torres a nawet Toniutti zaliczyli blok,ogólnie postawa chłopaków wiele do życzenia.
Moim zdaniem Gardini ich zajechał totalnie taktycznie że widać praktycznie w każdym meczu pod koniec sezonu spadek formy.
Teraz przed nami ostatni akord ...Zaksa jest faworytem i myślę że obroni tytuł. Co najbardziej powinni być i na kogo uczuleni ?
chyba na ataki tych dwóch pszczółek :] Wlazły i Lisinac.

zobaczymy ...koncert plusligi trwa ;)
cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: cba »

sal pisze:
kibic_siatki pisze:Ciekawy jestem gdzie schował się Noworoczny? Zawsze się drze, że sędziowie kantują na rzecz przeciwnika. Jak właśni liniowi oszukują, to moralność Kalego. :]
Za to słupkowi kantują na rzecz Olsztyna.Maroszek odgwizdał Semeniukowi nieczyste odbicie.OK.Za chwilę Hadrava odbija identycznie i według Maroszka jest czysto.Następna akcja Woicki dotyka siatki ,brak reakcji obu sędziów.Tego to już nie widzisz? Moralność Kalego?
po tym jak najlepszy polski sedzia-Pan Dudek- opierniczył Maroszka po drugim secie (Maroszek poczerwienial, biegal do technicznych czelendzowych, szukal potwierdzenia swoich decyzji u drugiego) to juz bylo nieco lepiej. jak zobaczylismy Maroszka na slupku to bylo wiadomo kto tu jest "gwiazda" i chce zostac MVP. Ciekawe czy w nagrode dostanie mecze finalowe? ps. dla mnie MVP to Pawel Woicki ;) , gdyby nie wkurzyl zawodnikow ZAKSy ktorzy dwa pierwsze sety grali kaszane i hali to moglismy miec jutro mecz ps.2 czemu nie wszedl Rejno za Bienka pozostanie slodka tajemnica trenera Gardiniego, kiedys srodkowego.... :<
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018, o 23:14 przez cba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 774
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: jimiq »

dwa naprawdę MECZYCHA !!!!!!!!!!!!!!!!!
Miło się oglądało, gratulacje dla chłopaków. Świetne widowiska.

Ale trzeba też oddać kibicom. W końcu wyglądało to jak wyglądać powinno imć jak do tego do tej pory byliśmy przyzwyczajeni.
Publika doping i ogień.
Ja niestety tylko w polsacie oglądałem ale powiem i kieruję słowa do kibiców, wyglądało to super.
Tak jak na ost meczach serie A.
Dzięki ludziska. O to chodzi.
Takie mecze i taka oprawa to naprawdę przyjemność oglądać. To miód na me serce.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: Pele »

Franko pisze:Mnie sięzdaje że to kwestia zmęczenia, niesprawiedliwy jest ten system gdzie jedna druzyna przed polfinałami gra 3 mecze a druga trenuje spokojnie
Zadałaem taki epytanie po meczu Danielowi Plińskiemu. Odpowiedział:
"Zawsze można zmienić pracę, przecież robimy to co lubimy i jeszcze pokazuje nas telewizja, na meczach jest sporo ludzi. Więc nie ma co narzekać tylko trzeba ronić swoje"
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: ursula127 »

Brawo Daniel
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: Noworoczny »

Ktoś mnie wywoływał w kwestii sędziowania. Muszę powiedzieć, że dałem takiego babola w komentarzu nt. powtórzenia akcji po ataku Kochanowskiego, że aż wstyd. Oglądałem powtórkę i faktycznie Kuba nie skończył. Podbili go. Co prawda piłką rzuconą, ale to nie ma znaczenia. Nie wiedzieć czemu "widziałem" jak piłka wpadła w boisko. Jestem chyba za bardzo przemęczony.

Ad rem. Widziałem te dwa auty. Jeden był ewidentny ale drugi wątpliwy. Niestety plusliga dysponuje kamerami ze zbyt rzadkimi klatkami i zbyt ciemnymi obiektywami. W sumie nie wiadomo, czy tam było boisko. Widziałem natomiast, że nie gwizdnęli Hadravie nadepnięcia linii trzeciego metra. I w tym drugim meczu i w pierwszym - tam była taka sama historia.

Generalnie ani Zaxa ani JW nie należą do ulubieńców związkowych i uważam rze jeśli ktoś gwiżdże na ich korzyść, to przez pomyłkę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2017/18 - Play Offs - mecze 1/2

Post autor: Noworoczny »

Oglądałem dziś powtórkę drugiego meczu półfinałowego pomiędzy ZKK a IOL (akurat właśnie leci drugi raz) i ten tie-break faktycznie był przedziwny. Nie można nazwać wprowadzenia Rousseaux na boisko w decydującym secie najtrafniejszą decyzją trenerską wszech czasów, ale w mojej opinii współwinny jest jednak Wójek. Gość nie skończył chyba czterech ataków a ten mu daje piątą. Można było szybciej zagrać prawe albo pipe'a i zrobić przejście. Wyglądało NATO, jakby Paweł chciał sympatycznego Belga zdjąć. Potem jednak sam zrobił dwa babole, w tym nie skończył przechodzącej (skąd my to znamy). Z pięciopunktowej przewagi z połowy seta na końcu ostały się ledwie dwa czy trzy oczka, więc gdyby Roberto szybciej zareagował z Tomkiem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”