Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

PabloFX
Posty: 819
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: PabloFX »

Czyli Resovia musiałaby zdobyć 29pkt na 39 możliwych? Andrzej, to sie nie uda
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Noworoczny »

Tuż przed półmetkiem jeden z głównych bóków podaje następujące kursy na majstra:
1. Zaxa 2
2. Skra 3 (mimo, że teraz dopiero na szóstym miejscu)
3. JW 5,5
4. Resovia 15 (a więc wg bóków spora szansa, że ARR wejdzie jednak do playoffs.
5. Cerrad i Onico - 21 (nie zauważyli przyjścia Kurka?)
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kamil1999 »

Onico pomimo przyjścia Kurka nie ma drużyny na majster. Mają średniego rozgrywającego, zresztą podobnie jak Skra. Łukasik sobie radzi lepiej niż myślałem, ale też nie jest pewny. Kwolek to nie Poziom Rossarda, Deroo, Ebadipoura czy Lyneela. No i Wojtaszek, czy Wrona to też nie ta Najwyższa półka.Jeśli chodzi o skład to dzięki transferów Kurka mogą myśleć o medalu o skład maja na poziomie Radomia, ale na pewno jeszcze nie na mistrza. Nie w tym sezonie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Noworoczny »

Ale w sensie, że Resovia jednak bardziej?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kanimo »

Jakiego Radomia? Z Kurkiem?
Tym transferem plus Penczewem przeskoczyli Radom.
I sorry ale Wrona nie jest no no name. Jest Polakiem wiec jest mniej ceniony. Ale poza troche nijaka zagrywka to fajny srodkowy. Kanadyjczyk to kot i calkiem ograny. W sumie srodki rowne, albo ciut lepszy Warszawy, przewaga Onico i to duza na ataku, przewaga na przyjeciu bo Kwolu wrocil na niezly poziom, Lukasik powinien konczyc wysoka a do drugiej linii moze wejsc Niko, ktory doadatkowo niezle serwuje i chodzi na pipa i od Kwasowskiego jest lepszy.
Fornal gra slabszy sezon. Ruciak nie jast lepszy od Wojtaszka a przewaga Radomia na rozegraniu jest nieznaczna.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: reeman »

Wczoraj Kwolek w ataku na poziomie Miki z meczu w Radomiu przynajmniej w pierwszych setach
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kamil1999 »

kanimo pisze:Jakiego Radomia? Z Kurkiem?
Tym transferem plus Penczewem przeskoczyli Radom.
I sorry ale Wrona nie jest no no name. Jest Polakiem wiec jest mniej ceniony. Ale poza troche nijaka zagrywka to fajny srodkowy. Kanadyjczyk to kot i calkiem ograny. W sumie srodki rowne, albo ciut lepszy Warszawy, przewaga Onico i to duza na ataku, przewaga na przyjeciu bo Kwolu wrocil na niezly poziom, Lukasik powinien konczyc wysoka a do drugiej linii moze wejsc Niko, ktory doadatkowo niezle serwuje i chodzi na pipa i od Kwasowskiego jest lepszy.
Fornal gra slabszy sezon. Ruciak nie jast lepszy od Wojtaszka a przewaga Radomia na rozegraniu jest nieznaczna.
Para Kwolek-Łukasik jakoś mnie nie zachwyca.Fornal nie ma najlepszego sezonu ,ale przecież i Kwolek jakoś rewelacyjnie nie gra.Myślę ,że jego zagrywka zawyża jego noty. Żaliński za to mnie bardziej przekonuje zarówno od Kwolka jak i Łukasika.W rozegraniu silniejsi Czarni jak mówisz a w ataku Warszawa dzięki Kurkowi ,jednak Żygałow to też nie byle kto.Swego czasu pierwszy zmiennik Michaiłowa a tutaj gra bardzo dobry sezon.Środki równe.Vigrass to kocur i czołówka ligowa podobnie jak Kochanowski ,Smith ,ale i Pajenk ,który tu przyszedł jako jeden z najlepiej punktujących środkowych Serie A i zawodnik Werony a ten zespół to taka 5 siła od jakiegoś czasu w tamtej lidze.Huber nie jest też gorszy niż Wrona a nawet nie wiem czy już nie lepszy.Jego i Haina bardzo bym chciał zobaczyć w reprezentacji w przyszłym roku.Wrona to oczywiśnie nie jest no-name ,ale też nie najwyższa półka ,chociaż ten sezon jak na razie ma bardziej udany.Ruciak lepiej przyjmuje od Wojtaszka a ja to bardziej cenię u libero niż obronę.Onico ma jeszcze lepszą ławkę no i dlatego uważam ,że Czarni=Onico.Tak czy inaczej ani jedni ani drudzy nie zdobędą raczej majstra bo skład mają po prostu za słaby na Zakse ,Resovie(jeśli będzie 6 a uważam ,że są wstanie przegonić Aluron) czy Skre i Jastrzębie kiedy będą w formie a jestem przekonany ,że te kluby na finały przygotują niezłą formę.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Aranger »

Ja to bym brał pod uwagę, że Kurek w topowej formie to postać, która w pojedynku z każdym plusligowym rywalem będącym na papierze na podobnym poziomie co Onico, jest w stanie swoją postawą zrobić zasadniczą różnicę.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Xenio »

Uważam, że kluczowym zawodnikiem w Onico staje się Łukasik i jego przyjęcie. Blok ma i myślę, że go nie zgubi, zagrywkę może tylko poprawić. Jeśli będzie atakował tak jak teraz to robi a poprawi przyjęcie choć troszkę to medal jakikolwiek staje się realny. Nawet złoty a po drodze może jakiś puchar.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7840
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Będę zaskoczony jeżeli Łukasik utrzyma miejsce w szóstce do końca sezonu, ostatnia opcja w ataku i przyjęciu, do tego bez zagrywki. Fajny ma ten blok, ale kompletnie nie bilansuje się to z dobrymi rywalami na ten moment. Nawet jeśli Antiga faktycznie go lubi.

Jeżeli Kwolek będzie w stanie grać na poziomie z ostatnich meczów do końca sezonu, to Onico trzeba stawiać gdzieś obok Zaksy.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: uszat »

Czyli gdzieś koło 4-5 miejsca.
Mostostal BB´97´02´08
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Będę zaskoczony jeżeli Łukasik utrzyma miejsce w szóstce do końca sezonu, ostatnia opcja w ataku i przyjęciu, do tego bez zagrywki. Fajny ma ten blok, ale kompletnie nie bilansuje się to z dobrymi rywalami na ten moment. Nawet jeśli Antiga faktycznie go lubi.

Jeżeli Kwolek będzie w stanie grać na poziomie z ostatnich meczów do końca sezonu, to Onico trzeba stawiać gdzieś obok Zaksy.
Wybacz, ale mam wrażenie, że nie zbyt uważnie oglądasz Plusliga. Łukasik nie jest ostatnią opcją w ataku a w tym sezonie lepiej wygląda niż Kwolek, który ma raczej przeciętny sezon jak na razie. Tylko zagrywka mu wychodzi na jego poziomie. Tak czy inaczej Łukasik i Kwolek to za słaba para na mistrza. Może na medal, ale nie na mistrza.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7840
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

I właśnie dlatego w połowie sezonu Łukasik ma 147 mniej ataków na koncie niż Kwolek mając 4 sety rozegrane mniej i jakieś 70 ataków mniej niż Araujo mając 10 setów rozegranych więcej.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze:I właśnie dlatego w połowie sezonu Łukasik ma 147 mniej ataków na koncie niż Kwolek mając 4 sety rozegrane mniej i jakieś 70 ataków mniej niż Araujo mając 10 setów rozegranych więcej.
Nie mówię przecież, że Łukasik jest 1 opcją tylko, że nie jest ostatnia, że szypacz i do niego się nie boi grać. A jeśli już podałeś statystyki to padają jaką mają skuteczność Kwolek i Łukasik. Mam wrażenie, że Łukasik będzie miał większą.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2018, o 19:25 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: adamow »

Będąc skrzydłowym jak Łukasik raczej trudno jest być ostatnia opcją w ataku - zwykle to któryś ze środkowych pełni tą rolę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7840
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Czyli jest ostatnią opcją w ataku na skrzydle, i to tak zdecydowanie. Nie chce mi się sprawdzać, ale pewnie Wrona i Vigrass razem też wykonują więcej ataków. A że ma wyższą skuteczność niż Kwolek, to prawda, ciężko, żeby nie miał, skoro na koniec rundy zasadniczej będzie mieć w takim tempie 2,5 razy mniej wykonanych ataków. Łukasik dostaje jakieś 4 wystawy na set, czyli niewiele, poza blokiem łatwy do zastąpienia zawodnik. A czy blokiem będzie rekompensować lepszy serwis, obronę i przyjęcie Penczewa - nie sądzę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wyglądał w meczach z mocnymi zespołami. Ciężko bardziej zminimalizować rolę przyjmującego na tym poziomie.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kamil1999 »

Tylko tutaj jest pytanie w jakiej dyspozycji jest sam Penchev. Owszem gwarantuje dobre przyjęcie, ale ostatnio w ataku najlepiej się nie prezentował. W Stoczni zaczął jako szóstkowy, ale Gogol doszedł do wniosku, że lepiej mieć 3 skrzydłowych w ataku niż 2 libero i 2 skrzydłowych. Antiga może dojść do podobnego wniosku i jak na razie do tego wniosku dochodzi. Penchev już to nie ten sam zawodnik co w Rzeszowie. Nawet jego serwis już taki trochę słabszy się wydaje. Łukasik dostaje swoje piłki i je kończy co najważniejsze. A czemu nie dostaje więcej skoro sobie radzi i ma warunki na dobry atak? Tu Brizarda trzeba się spytać. Łukasik nie jest najlepszym przyjmującym zagrywki, ale nie jest to jednak dziura w przyjęciu chociaż niedawno tak pisałem. Musi jedynie poćwiczyć przyjmowanie flotów a z silnymi zagrywką mi sobie radzi. A różnica między Kwolekiem a Łukasikiem nie jest aż tak duża zważywszy fakt, że Kwolek grał więcej setów w tym sezonie.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Skrzypek »

Powtarzam to, co pisałem dokładnie rok temu. Penchev nie jest graczem, który będzie utrzymywać poziom ataku bez regularnej gry. Bułgar musi grać, żeby za jakiś czas wejść na dobry poziom w ofensywie. MUSI GRAĆ.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”