Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Noworoczny »

Szary Wilk pisze:Dla mnie to ZAKSA ma spore "szanse" wypaść z podium.
Jak spore?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: wieloryb_wacek »

Kaniel Outis pisze:Problemem Stoczni są obcokrajowcy więc nie będzie żadnego transferu last minute. Zostają z trójką Van De Voorde, Gałązka, Maziarz.
Pamiętajmy też o tym że ostatnio Kurek ma często problemy z plecami. MŚ to jeden turniej, nie wiadomo jak wytrzyma cały sezon. W Skrze wiazano z nim wielkie nadzieje, skończyło się srebrem (chyba oczekiwano więcej), ziraat wiązał wielkie nadzieje skończyło się totalnym fiaskiem. Dlaczego teraz ma być inaczej?
Myślę, że medal zdobędą, ale nie złoty.
Dlatego, że chyba poradził sobie z depresją (z którą walczył w Skrze, a nabawił się w Resovii), ze zdrowiem i formą fizyczną też jest dużo lepiej, niż wtedy.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: knightrider »

Przy totalnym niewypale Pencheva i Hoaga, Kurek ląduje na przyjęciu. Kluth w ataku mając Kurka/Kazijskiego swoje zagra.
Typy Top dowolnie podaje bez pozycji: Skra, Stocznia, Reska, Jastrzębie. Samym Deroo Zaksa do top 4 nie wbije. Zaksa ma najgorszą linie przyjęcie od lat. Szymura bez zagrywki wgl, przyjęcie mocno wrażliwe, atak też nie najlepszy + wszystko kopia w kopie Śliwka. Poziom +ligi się podniósł sporo i ekipy mają czym kopnąć skoro rok temu Śliwka z Rossardem nie dali Resce top 4 to mając Gardiniego na ławce Kędzierzyn powtórzy 5-6 miejsce.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Szary Wilk »

Po pierwsze, to chyba kolega wyżej jest słabo zorientowany co do kontuzji siatkarzy. Problemy z plecami [odcinek lędźwiowy] to ma z 90 % siatkarzy. Nowakowski był operowany na kręgosłup i jego też posądzisz o to, że może całego sezonu nie pograć ? Wiem, że inna pozycja i dynamika, ale nie oszukujmy się. Siatkówka to cholernie kontuzjogenny sport. Jeśli problem jest z dyskiem, to jest na całe życie, a rehabilitacją likwiduje się tylko ból, nie pogłębia się urazowi, ale nic więcej. Jak ktoś ma mocno zajechane kolana, to jak skończy karierę zawodowąi będzie sobie grał ze trzy razy w tygodniu, to może nigdy mu sięto nie odezwie, ale w siatkówce zawodowej to problem jest cały czas. Do tego dochodzą różne urazy barku, które też wynikają z przeciążeń.

Znajdź mi okaz zdrowia wśród zawodowych sportowców. Nie znajdziesz ich sporo nawet wśród amatorskich, którzy się mocno wciągnęli w uprawianie sportu i przekroczyli powiedzmy dwudziesty rok życia. Każdy ma coś swojego i raz jest lepiej, raz gorzej, czasem się coś nawraca no i tyle.

Po drugie, to problemy z formą Kurka absolutnie nie były [a na pewno nie głównie] spowodowane problemami z plecami, bo w zeszłym sezonie przeszedł operację stopy. Do tego dochodzą jego problemy natury mentalnej. Nie wiem czy to depresja i nie jestem psychologiem, ale facet chyba nie dźwignął ciężaru własnego wielkiego talentu i oczekiwań co do niego. Teraz się odblokował i zagrał mega turniej [pewnie przepracował trochę z psychologiem i trenerem], ale kto tam z nas wie, jaki jest prawdziwy problem, może w ogóle nie jest związany z graniem...

Po trzecie, to Penchev i Hoag na pewno nie będą niewypałami, na pewno nie oboje. Penchev już zna PlusLigę i jakiś tam niezły poziom utrzyma, więc nie wierzę, że będzie to klapa. Hoag to ciężko powiedzieć, ale jak ktoś sobie bardzo dobrze radził w Trentino, to raczej też nie będzie wtopą w lidze polskiej, gdzie poziom jest jednak niższy, a drużyna w której gra bardzo solidna i w mojej opinii nawet mocniejsza, niż zeszłoroczne Trentino
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Bartek O »

Szary Wilk pisze: a drużyna w której gra bardzo solidna i w mojej opinii nawet mocniejsza, niż zeszłoroczne Trentino
Zdecydowanie podzielam Twoją opinię. Mało tego, jestem zdania, że ze Stocznią, która w obecnym (pełnym) składzie nie zrobiła nawet jednego treningu, kłopot w ubiegłorocznej Serie A miałyby również Perugia i Cucine !! A potencjału obecnej Stoczni i Trentino 2017/18 nawet nie ma co porównywać!!

Żygadło > Giannelli
Penchev > Lanza
Kurek > Vettori (to jest akurat wyjątkowo oczywista oczywistość)
Gałązka > Zingel !!
Kazijski > Uros Kovacević (w tym również nie ma żadnej ironii)
van de Voorde (Maziarz) > Eder
Mihułka (Rossard) > De Pandis.
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: alimak »

Kaniel Outis pisze:Problemem Stoczni są obcokrajowcy więc nie będzie żadnego transferu last minute. Zostają z trójką Van De Voorde, Gałązka, Maziarz.
No właśnie chyba jedynie z dwójką, bo Maziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: reeman »

alimak pisze:
Kaniel Outis pisze:Problemem Stoczni są obcokrajowcy więc nie będzie żadnego transferu last minute. Zostają z trójką Van De Voorde, Gałązka, Maziarz.
No właśnie chyba jedynie z dwójką, bo Maziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.
Perła na ratunek, bo po co Resovii 5 środkowych
przemek94
Posty: 13
Rejestracja: 9 lip 2018, o 17:38

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: przemek94 »

alimak pisze:
Kaniel Outis pisze:Problemem Stoczni są obcokrajowcy więc nie będzie żadnego transferu last minute. Zostają z trójką Van De Voorde, Gałązka, Maziarz.
No właśnie chyba jedynie z dwójką, bo Maziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.
Pytałem na profilu Stoczni na facebooku o środkowych i odpisali że kontrakty mają Gałązka i Van De Voorde a Maziarz z nimi trenuje ale jeszcze nic nie jest przesądzone
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: alimak »

No i po tych treningach wrócił do Strzelec. ;)
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: qtp »

reeman pisze:Perła na ratunek, bo po co Resovii 5 środkowych
Wystarczy że Lemański kontuzja, Dryjka grypa, Smith przeciążenie i Perła do 6, ze środkowymi zawsze w Resovi było pechowo.

wieloryb_wacek pisze: depresją (z którą walczył w Skrze, a nabawił się w Resovii)
taaaa...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Pele »

alimak pisze:
Kaniel Outis pisze:Problemem Stoczni są obcokrajowcy więc nie będzie żadnego transferu last minute. Zostają z trójką Van De Voorde, Gałązka, Maziarz.
No właśnie chyba jedynie z dwójką, bo Maziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.
Nie wiem skąd masz wiadomości, że MAziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, bo w pierwszym meczu (29.09) nie grał na pewno!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Pawel9221 »

Bartek O pisze:
Szary Wilk pisze: a drużyna w której gra bardzo solidna i w mojej opinii nawet mocniejsza, niż zeszłoroczne Trentino
Zdecydowanie podzielam Twoją opinię. Mało tego, jestem zdania, że ze Stocznią, która w obecnym (pełnym) składzie nie zrobiła nawet jednego treningu, kłopot w ubiegłorocznej Serie A miałyby również Perugia i Cucine !! A potencjału obecnej Stoczni i Trentino 2017/18 nawet nie ma co porównywać!!

Żygadło > Giannelli
Penchev > Lanza
Kurek > Vettori (to jest akurat wyjątkowo oczywista oczywistość)
Gałązka > Zingel !!
Kazijski > Uros Kovacević (w tym również nie ma żadnej ironii)
van de Voorde (Maziarz) > Eder
Mihułka (Rossard) > De Pandis.
Gianelli gorszy od Żygadło obecnie, Van De Voorde lepszy od Edera, chyba czas przestac pic :D
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: drukjul »

Pele pisze:
alimak pisze:
Kaniel Outis pisze:Problemem Stoczni są obcokrajowcy więc nie będzie żadnego transferu last minute. Zostają z trójką Van De Voorde, Gałązka, Maziarz.
No właśnie chyba jedynie z dwójką, bo Maziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.
Nie wiem skąd masz wiadomości, że MAziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, bo w pierwszym meczu (29.09) nie grał na pewno!
Warto wspomnieć i o tym, że jak zauważył już trzy tygodnie temu @Kali BBTS nazwisko zarówno Maziarza jak i Asparuchowa znajdujemy w oficjalnym składzie Stoczni na sezon 2018/2019 na stronie PLS-u http://www.plusliga.pl/players/id/540.html

Przy formie Kurka z MŚ Gogol z Stojczewem mogą też zawsze pomyśleć, o możliwości przesunięcia Klutha na środek bloku. Trochę szkoda, żeby przy drugim Bartku na ataku potencjał tego zawodnika się marnował cały sezon w kwadracie.
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: alimak »

Pele pisze:
alimak pisze:
Kaniel Outis pisze:Problemem Stoczni są obcokrajowcy więc nie będzie żadnego transferu last minute. Zostają z trójką Van De Voorde, Gałązka, Maziarz.
No właśnie chyba jedynie z dwójką, bo Maziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.
Nie wiem skąd masz wiadomości, że MAziarz rozpoczął sezon z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, bo w pierwszym meczu (29.09) nie grał na pewno!
OK, zwracam honor, sugerowałem się zdjęciem, które zobaczyłem tu i zasłyszanymi wieściami, że w Szczecinie póki co treningi i nie wiadomo co dalej. http://radio.opole.pl/102,252612,zaksa- ... um=twitter i zasłyszanymi wieściami, że w Szczecinie póki co treningi i nie wiadomo co dalej.Widocznie zdjęcie z wcześniejszego okresu, a ja jakoś mocno się w temat nie zagłębiałem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: qtp »

drukjul pisze:Przy formie Kurka z MŚ
Bądźmy precyzyjni formy z fazy finałowej. Przy formie z faz grupowych to raczej Kurka na środek Bułgar mógł by przestawiać.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Bartek O »

Pawel9221 pisze:Gianelli gorszy od Żygadło obecnie, Van De Voorde lepszy od Edera, chyba czas przestac pic :D
A może raczej czas zapoznać się z definicją słowa ironia?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: drukjul »

qtp pisze:
drukjul pisze:Przy formie Kurka z MŚ
Bądźmy precyzyjni formy z fazy finałowej. Przy formie z faz grupowych to raczej Kurka na środek Bułgar mógł by przestawiać.
To wszystkim wiadomo, że w Bartku mieszkają dwie całkiem różne sportowe osobowości, ale zakładam że ta która brała górę trochę wcześniej po tym co się wydarzyło podczas czterech ostatnich spotkań naszej reprezentacji w Turynie na dłuższą chwilę pozostanie nieaktywna. Podczas mistrzostw Kurek pod względem psychologicznym (przy zaufaniu którym obdarzał go Heynen) tak nieprawdopodobnie mocno potrafił się sam psychicznie zbudować i napędzić - wróciła pewność siebie, włączyły się automatyzmy, zniknął strach przed popełnieniem błędu, że teraz to poczucie zwycięstwa nad własnymi słabościami powinno zostać z nim na dłuższy okres. Miejmy nadzieję, że przynajmniej do IO w Tokio w 2020, bo jak nawet teraz powiada sam Bartek, złotych medali naszej drużyny na MŚ i indywidualnego wyróżnienia MVP nie traktuje jeszcze jako samoistnego celu, tylko przystanek w drodze do właściwego celu. Dodaje przy tym - co jest dobrym prognostykiem - że znakomicie czuje się również pod względem fizycznym.

Bartek tyle czasu męczył się sam ze sobą ze swoją słabszą formą, że kiedy wreszcie odzyskał radość gry powinien teraz odczuwać głód siatkówki. Jego trenerzy po tegorocznych doświadczeniach w reprezentacji też już widzą, że Kurek buduje swoją pewność siebie na jak największej liczbie minut gry i na ilości wykonanych ataków, więc myślę, że w Szczecinie nie będą Bartka specjalnie oszczędzać w rozgrywkach Plusligi.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Pawel9221 »

Bartek O pisze:
Pawel9221 pisze:Gianelli gorszy od Żygadło obecnie, Van De Voorde lepszy od Edera, chyba czas przestac pic :D
A może raczej czas zapoznać się z definicją słowa ironia?
NIesamowite "smieszne" zarty i zabawny koles z Ciebie , bardziej smieszne jest to,ze miales sporo tej "racji", ze Stocznia ma lepszych zawodnikow,ale juz bez ironii....
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Bartek O »

Pawel9221 pisze:
Bartek O pisze:
Pawel9221 pisze:Gianelli gorszy od Żygadło obecnie, Van De Voorde lepszy od Edera, chyba czas przestac pic :D
A może raczej czas zapoznać się z definicją słowa ironia?
NIesamowite "smieszne" zarty i zabawny koles z Ciebie , bardziej smieszne jest to,ze miales sporo tej "racji", ze Stocznia ma lepszych zawodnikow,ale juz bez ironii....
To przeczytaj cały post do którego nawiązałeś raz jeszcze. Potem kolejny, moze kolejny. Aż do skutku. Tymczasem Ty wziąłeś na celownik "porównanie" zawodnikow, które ja potraktowalem z przymruzeniem oka. Poza dwoma wyraźnie zaznaczonymi przypadkami.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: madlark »

Atone Wolny

‏ @Moc_Arz
59 min.59 minut temu

Ciekawostka z #wygrajsiatkarskaliga jak spece od zabawy w menadżera zabudżetowali składy do rozgrywek? Gdyby tak wartościować ekipy i to jeszcze pozycjami, można dojść do ciekawych wniosków . Najlepszy atak ma Skra, najdroższy i wyrównany skład Resovia, Stocznia nie ma środka
Obrazek
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: dyletant »

Ale na jakiej podstawie tak wysoko oceniają Katowice? Jeden Quiroga nie pociągnie im ligi, Butryn i Rousseaux bardzo nierówni, środek średni, rozegranie solidne, ale przeciętne w porównaniu do reszty.
Hadrava powinien mieć za ostatni sezon solidną 5 a nie marne 4,3
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Skrzypek »

dyletant pisze: Hadrava powinien mieć za ostatni sezon solidną 5 a nie marne 4,3
Nie bawię się w #wygrajsiatkarskaliga, ale mam wrażenie, że 4,3 to średnia wyciągnięta z wartości w grze obu atakujących Olsztyna.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: weary_skier »

Do rozpoczęcia sezonu pozostało już tylko kilka dni, więc postaram się krótko, tak aby zdążyć przed inauguracją, która niezgodnie z tradycją nie będzie meczem beniaminka z mistrzem.

Oto przewidywana przeze mnie kolejność.

1. PGE Skra Bełchatów
Wlazły, Łomacz, Ebadipour, Szalpuk, Kochanowski, Kłos, Piechocki.
Zeszłoroczny mistrz nie będzie miał problemów z obroną tytułu. Dwóch szóstkowych graczy zostało zastąpionych świeżo upieczonymi Mistrzami Świata. O ile można dyskutować nad zmianą Lisnac - Kochanowski tak Szalpuk w stosunku do Bednorza to duży krok do przodu. Co więcej, Estończyk to na tyle dobry gracz, że bez problemu zastąpi Wlazłego podczas jego co zimowej grypy.

2. Zaksa Kędzierzyn-Koźle

Kaczmarek, Toniutti, Deroo, Śliwka, Bieniek, Wiśniewski, Zatorski
Nie wiem czy ten sezon będzie dla Śliwki kluczowym egzaminem, ale nawet jeśli go obleje to i tak nie da wcale mniej drużynie niż Buszek rok temu. Kaczmarek mimo słabych przedsezonowych sparingów powinien udowodnić, że nie zabranie go na MŚ było jednak, pozostającym bez konsekwencji, błędem Heynena. Mocny, niezmienny kręgosłup drużyny to gwarancja medalu.

3. Jastrzębski Węgiel
Konarski, Kampa, Fromm (Oliva), Lyneel, Hain, Kosok, Popiwczak

Fefe próbuje powtórzyć koncepcje, która dała mu sukcesy z Zaksą. Koncepcja może ta sama, ale wykonawcy (poza Konarskim) inni. Aby myśleć o srebrze Oliva musiałby powtórzyć formę sprzed dwóch lat a Lyneel przeżyć rok bez kontuzji.

4. Stocznia Szczecin
Kurek, Żygadło, Kazisjki, Penczew, VD Voorde, Gałązka, Mihułka (Rossard)

Gdyby góry złota wpłynęły do Szczecina początkiem a nie końcem okresu transferowego, to pewnie umieściłbym zespół wyżej. Jednak jako, że tak się nie stało, to nie chcę mi się wirzyć, że drużyna w dziurami w składzie (Gałązka, Mihułka) jest w stanie zdobyć medal w "Lidze Mistrzów Świata". Wysoką, cały czas, pozycję Szczecinam opieram w głównej mierze na postawie Bartka Kurka.

5. Resovia Rzeszów

Nie no tutaj to naprawdę nie wiem.
Limity, kontuzje, licencje, dwie szóstki. Tyle pytań, tyle wątpliwości a odpowiedź jedna - Kowal. To nie może się udać. Jeśli jednak miałbym sklecić jakiś skład, to z tytułu poprzedniego sezonu mam dość bez atutowego ofensywnie środka i zawodników, którzy nie dawali tyle ile się od nich oczekuje albo pękali w kluczowych momentach (Rossard, Masłowski). Dlatego mój skład to:
Shoji, Schulz, Mika, Szerszeń, Smith, Dryja, Perry. Jeśli Mika się nie podleczy to Buszek.

6. Onico Warszawa
Vernon-Evams, Brizard, Kwolek, Łukasik, Wrona, Vigrass, Wojtaszek

Drużyna nie zbyt spektakulrna, dziwnie złożona, ale będzie ciężko do pokonania dla każdego.
Wierzę, że Łukasik będzie faktorem przyczyniającym się do rozwoju Kwolka. Jeśli nasz młody mistrz świata chce zacząć odgrywa ważniejszą rolę na arenie reprezentacyjnej niż dotychczas to musi poprawić przyjęcie.

7. Lotos Trefl Gdańsk
Janusz, Muzaj, Schott, Mijailović, Grzyb, Nowakowski, Olenderek

To będzie fajna drużyna do kibicowania. Niestety średniactwo kadrowe na przyjęciu, którego nawet Anastasi nie załata nie pozwoli im na więcej niż siódme miejsce.

8. Cerrad Czarni Radom
Filip, Vincic, Fornal, Żaliński, Pajenk, Huber

Bedę przekorny, biceps Filipa wyjdzie zwycięsko w walce z Żigałowem o miano podstawowego młota. W kontekście drużyny, to zaczną mocno jak za Sucha, ale braknie jakości.

9. Indykpol AZS Olsztyn
Hadrava,Woicki, Lux(Andringa), Kapelus, Pietraszko, Zniszczoł, Żurek

Gdyby nie kontuzja Holendra, jednego z najlepszych defensywnych przyjmujących zeszłego sezonu, to typowałbym Olsztyn znacznie wyżej. Jednak gdy od początku sezonu to wiekowy Kapelus ma decydować o jakości przyjęcia, to nie widzę tego zbyt kolorowo.

10. Aluron Virtu Zawiercie
Bociek, Masny, Semeniuk, Waliński, Gawryszewski, Rejno, Koga.

Boję się, że tym razem ruchy Kryspina Barana na rynku transferowym nie przyniosą spodziewanego efektu. Lata gdy Akhrem i Masny stanowiły o sile medalistów Plusligi bezpowrotnie minęły. Odkryciem sezonu będzie Semeniu a solidnie go wspierał Waliński.

11. MKS Będzin
Lincoln-Williams, Kozub, Langlois, Buchowski, Ratajczak, Grzechnik, Potera

Życzeniowo przed Katowicami, bo podoba mi się, że nie boją się sięgać po wcale nieoczywistych zawodników na rynku transferowym. Może tym raze zaowocuje.

12. GKS Katowice
Komenda, Butryn, Rousseaux, Quiroga, Kohut, Sobala, Mariański.

Mam wrażenie, że od wejścia do Plusligi drużyna ta nie wykonała żadnego kroku, który pozwoliłby zaskarbić jej sobie sympatie kibiców. Ot taki ligowy szarak, w którym trener jest pewnie wciąż lepszym zawodnikiem niż szkoleniowcem.

13. Cuprum Lubin
Wachnik, Toobal, Yanagida, Grobelny, Marcyniak, Boruch, Gruszczyński

Ostatnie ruchy trenerskie pozwoliły wyrwać się Lubinianom z szarego końca. Szykuje się brutalny sezon dla Ziobrowskiego, keidy zostanie posadzony na ławce przez nominalnego przyjmującego.

14. Łuczniczka Bydgoszcz
Filipiak, Vinhedo, Kovacevic, Lipiński, Szalacha, Morozau, Kowalski

Ściągnięta dawna gwiazda siatkówki serbskiej nie pomoże Łuczniczce w oderwaniu się od dna. O jakieś dwie drużyny za dużo w tej lidze.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Lynn »

pozycja Będzina zawyżona, a GKS będzie wyżej
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kanimo »

Lynn pisze:pozycja Będzina zawyżona, a GKS będzie wyżej
Wyzej od kogo?
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: dyletant »

Gdyby nie kontuzja Holendra, jednego z najlepszych defensywnych przyjmujących zeszłego sezonu, to typowałbym Olsztyn znacznie wyżej. Jednak gdy od początku sezonu to wiekowy Kapelus ma decydować o jakości przyjęcia, to nie widzę tego zbyt kolorowo.
Andringę zastąpi Kalinin, oficjalnie przedstawiony dziś w Uranii, Kapelus będzie do gaszenia pożarów jeśli Lux będzie zawodził. Chociaż początek sezonu to raczej wyjdzie w 6 kosztem niezgranego Rosjanina, tak bym to widział.

Napisałbym swoje typy, ale wstrzymam się kilka kolejek. Najwyżej mimo wszystko cenię Resovie wzmocnioną na kluczowych pozycjach czyli rozegraniu i ataku, ze świetnym libero i dużą mocą na zagrywce całego zespołu, potrzebny tylko zdrowy Mika, albo Szerszeń tak dobry, jakie się w nim pokłada nadzieje. Skra może być zmęczona graniem na 4 frontach (liga, LM, KMŚ i PP) a ławka skromna, Stocznia to może być drugi Mlekpol, pokłóci się i max ugra brąz, o 4 powalczy ZAKsa z Jastrzębiem
Rzecz jasna o ile nie pogodzi co niektórych Olsztyn, no bo jak tu nie wierzyć w swoich, albo mój czarny koń rozgrywek Radom.
Ostatnio zmieniony 9 paź 2018, o 19:57 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: mmb »

Szerszeń i Dryja w szóstce? :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Noworoczny »

dyletant pisze:Napisałbym swoje typy, ale wstrzymam się kilka kolejek.
Za kilka kolejek się nie liczy. To są przewidywania przed sezonem.
U mnie to będzie podobnie, jak u WueSa. Może tylko Stocznię dam niżej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: Lynn »

Wyzej od kogo?
od 2-3 zespołów napewno
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2018/19

Post autor: kanimo »

No to w omawianym typowaniu jest wyzej od 2 zespolow;

Masz na mysli jeszcze 2 oczka wyzej? Wyzej od Zawiercia?
Ostatnio zmieniony 9 paź 2018, o 20:18 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”