Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

towalowli
Posty: 223
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: towalowli »

Marek_AZS_Olsztyn pisze:Tak jak już pisałem wcześniej: w Olsztynie znacząco wzrósł budżet.
Tworzą bardzo ciekawy zespół.
Jakieś nazwiska konkretne padają poza Żalińskim, Vigrassem i Miką?

Z tym Miką to ciężki temat - umiejętności ma wręcz wybitne, ale... ostatni raz pokazał ja bardzo dawno temu przez te kontuzje. Całkiem możliwe, że nawet nie zbliży się do tamtego poziomu - za te pieniądze może i by skusili kogoś, kto nie spędzi większości sezonu za bandami.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Mnie jakoś Mika nie przekonuje, z resztą nigdy mnie zbytnio nie przekonywał. Poza MŚ nie oczarował mnie nigdy swoją formą, czy zagraniami, a to było już 5 lat temu. To moje prywatne zdanie, przypuszczam, że wiele osób może się z nim nie zgodzić, ale dla mnie gość się skończył, albo raczej skończyły go kontuzje, a wcześniej przesiedziane na ławce lata. Nawet jeśli nasz budżet wzrośnie, to AZS nie stać na to, aby przez 3/4 sezonu zawodnik leczył kontuzje, bądź też się z nimi borykał i grał poniżej swojego poziomu. Mam wrażenie, że paru pewniejszych graczy by się znalazło na tą pozycję. Jeden sypiący się ostatnio (Andringa) w zespole wystarczy. Szpitala nam tu nie potrzeba. Później będzie tak jak w sezonach 2004/2005, 2005/2006 - Papke pozrywane achillesy, Bąkiewicz problemy z krążeniem w ręce i oramy Siebeckiem i Ruciakiem finały MP. Nie żebym wróżył AZS-owi na tą chwilę jakiekolwiek finały, ale chodzi oczywiście o play-offy, gdyby się zakwalifikowali do nich.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hvar »

Demandred pisze: Papke pozrywane achillesy, Bąkiewicz problemy z krążeniem w ręce i oramy Siebeckiem i Ruciakiem finały MP.
Ba, chyba nawet Maćkiem Alancewiczem Olsztyn wtedy orał :D
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Demandred pisze:Mnie jakoś Mika nie przekonuje, z resztą nigdy mnie zbytnio nie przekonywał. Poza MŚ nie oczarował mnie nigdy swoją formą, czy zagraniami, a to było już 5 lat temu. To moje prywatne zdanie, przypuszczam, że wiele osób może się z nim nie zgodzić, ale dla mnie gość się skończył, albo raczej skończyły go kontuzje, a wcześniej przesiedziane na ławce lata. Nawet jeśli nasz budżet wzrośnie, to AZS nie stać na to, aby przez 3/4 sezonu zawodnik leczył kontuzje, bądź też się z nimi borykał i grał poniżej swojego poziomu. Mam wrażenie, że paru pewniejszych graczy by się znalazło na tą pozycję. Jeden sypiący się ostatnio (Andringa) w zespole wystarczy. Szpitala nam tu nie potrzeba. Później będzie tak jak w sezonach 2004/2005, 2005/2006 - Papke pozrywane achillesy, Bąkiewicz problemy z krążeniem w ręce i oramy Siebeckiem i Ruciakiem finały MP. Nie żebym wróżył AZS-owi na tą chwilę jakiekolwiek finały, ale chodzi oczywiście o play-offy, gdyby się zakwalifikowali do nich.
Jak mówi przysłowie kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, tylko pomyślcie co by się stało gdyby Mika jakimś cudem złapał tę formę sprzed 5 lat, lub chociażby tę sprzed roku z finału pucharu polski. On plus zdrowy Andringa/Zaliński/Pietraszko/Zurek/Hadrava/Vigrass i mamy paczkę gotową zawalczyć z każdym.
witalis99
Posty: 143
Rejestracja: 17 gru 2017, o 14:27
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: witalis99 »

Adamde pisze:
Demandred pisze:Mnie jakoś Mika nie przekonuje, z resztą nigdy mnie zbytnio nie przekonywał. Poza MŚ nie oczarował mnie nigdy swoją formą, czy zagraniami, a to było już 5 lat temu. To moje prywatne zdanie, przypuszczam, że wiele osób może się z nim nie zgodzić, ale dla mnie gość się skończył, albo raczej skończyły go kontuzje, a wcześniej przesiedziane na ławce lata. Nawet jeśli nasz budżet wzrośnie, to AZS nie stać na to, aby przez 3/4 sezonu zawodnik leczył kontuzje, bądź też się z nimi borykał i grał poniżej swojego poziomu. Mam wrażenie, że paru pewniejszych graczy by się znalazło na tą pozycję. Jeden sypiący się ostatnio (Andringa) w zespole wystarczy. Szpitala nam tu nie potrzeba. Później będzie tak jak w sezonach 2004/2005, 2005/2006 - Papke pozrywane achillesy, Bąkiewicz problemy z krążeniem w ręce i oramy Siebeckiem i Ruciakiem finały MP. Nie żebym wróżył AZS-owi na tą chwilę jakiekolwiek finały, ale chodzi oczywiście o play-offy, gdyby się zakwalifikowali do nich.
Jak mówi przysłowie kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, tylko pomyślcie co by się stało gdyby Mika jakimś cudem złapał tę formę sprzed 5 lat, lub chociażby tę sprzed roku z finału pucharu polski. On plus zdrowy Andringa/Zaliński/Pietraszko/Zurek/Hadrava/Vigrass i mamy paczkę gotową zawalczyć z każdym.
Dokładnie. Jeśli jeszcze sam zawodnik po tym sezonie nie ma wygórowanych wymagań finansowych to takich brać w ciemno.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Dokładnie. Mika może być strzałem w dziesiątkę. Paweł Ciesiun już go naprawi i będzie jak nowy. Taki zawodnik to wielki potencjał ale i ryzyko
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

hvar pisze:
Demandred pisze: Papke pozrywane achillesy, Bąkiewicz problemy z krążeniem w ręce i oramy Siebeckiem i Ruciakiem finały MP.
Ba, chyba nawet Maćkiem Alancewiczem Olsztyn wtedy orał :D
To było inaczej, z przyjęcia został przestawiony Krzysztof Śmigiel na atak a na przyjęciu Siebeck z Ruciakiem. Trzeci finałowy mecz w Olsztynie Śmigiel zaczął słabo, więc na atak przeszedł Siebeck a na przyjęciu zostali Ruciak z Alancewiczem.

Ogólnie też nie chcę Miki. Może za szybko skreślam zawodników (vide Kurek), ale nie pasuje mi też do naszej koncepcji.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

dyletant pisze: Ogólnie też nie chcę Miki. Może za szybko skreślam zawodników (vide Kurek), ale nie pasuje mi też do naszej koncepcji.
W Olsztynie nie ma jeszcze trenera a Ty znasz już koncepcję ? :)

Biorąc pod uwagę kontuzje Andringi to Miki bym nie brał. Jak się obaj posypią to znowu orka Kapulasami, Wikami czy Urbanowiczami.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Olsztyn od pewnego czasu zawsze ryzykował w kwestii zawodników. Kolejno Buszek po kontuzji, Bednorz po kiepskim sezonie i kontuzji, Śliwka bo bardzo słabym sezonie. Olsztyna po prostu nie stać na topowych zawodników bo ci są za drodzy.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Buszel nie przyszedł do nas po kontuzji tylko po dość dobrym sezonie w farcie Kielce a bednorz przyszedł z Częstochowy i kontuzji nabawił się dopiero u nas na początki sezonu
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

A śliwka przyszedł po sezonie w którym nie był poprostu podstawowym zawodnikiem i szukał gry a nie ze względu na jakas słaba dyspozycje
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Transfer miki porównałbym bardziej to transferu Yudina.Przyszedl po dwóch kontuzjach w nie wiadomo jakiej dyspozycji a pieniądze nadal brał duże,jak wyglądała jego przygoda w Olsztynie to wszyscy wiemy..
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

W Olsztynie nie ma jeszcze trenera a Ty znasz już koncepcję ?
Nie trzeba znać trenera, żeby wiedzieć, że i tak cała gra będzie ułożona pod rozegranie Woickiego ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2686
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Simao »

W przyszłym sezonie, jeszcze na 100% nie pewne, ale juz bardzo prawdopodobne, że zagra u was Mateusz Mika. U nas mial praktycznie cały sezon bezproduktywny to u was będzie musiał już coś pograć. Chociażby dlatego, aby wywalczyć niezły kontrakt w kolejnym sezonie. W sytuacji gdy zanotuje taki sezon jak u nas, będzie miał poważne problemy z tym.
towalowli
Posty: 223
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: towalowli »

Na konkurencyjnym portalu podano informację, że oprócz Żalińskiego i Kowalskiego z Olsztynem podpisał już Remigiusz Kapica.

Ktoś bardziej zorientowany mógłby napisać o nim coś więcej? Rocznik 2000, atakujący, lewa ręka - tyle wiadomo, a co jeszcze?
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Guilder »

Chyba najzdolniejszy Polak z roczników '99 i '00. Tylko że przy Hadravie to on za dużo nie pogra. :(
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Guilder pisze:Chyba najzdolniejszy Polak z roczników '99 i '00. Tylko że przy Hadravie to on za dużo nie pogra. :(
Kiedyś Hadrava musi odpocząć co pokazał ten sezon gdy już był bez siły. Przy Kańczoku było to mało prawdopodobne ,ale myślę ,że w przyszłym sezonie Kapica może pograć ze słabszymi przeciwnikami. Tylko pytanie ,jakie zespoły zostaną wśród tych słabszych bo poziom w naszej lidze się bardzo wyrównuje.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Guilder »

No właśnie rzecz w tym, że wśród tych słabszych zespołów może się znaleźć AZS Olsztyn. Już teraz jest to pozycja 9-10. Na grę rezerwami może sobie pozwolić czołówka. W przypadku zespołu z Warmii taki manewr może się źle skończyć nawet w starciu z Będzinem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Jeżeli ten skład się potwierdzi to Olsztyn spokojnie powinien zakwalifikować się do 6 w następnym sezonie.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

AZS OLSZTYN 1978 pisze:Jeżeli ten skład się potwierdzi to Olsztyn spokojnie powinien zakwalifikować się do 6 w następnym sezonie.
A nawet zapowiada się porównywalny/lepszy do tego gdzie byliśmy w 4
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: pigula »

Kluczem do dobrych wyników Olsztyna jest lewe skrzydło, jeśli prawdą jest przyjście Żalińskiego lub Miki to można byc optymistą.Jeden z nich do pary z Andringą powinien zrobić różnicę na plus.Wtedy Hadrava zostanie trochę odciążony, Wujek nie będzie musiał nim tak orać jak do tej pory.
Oczywiście warunkiem jest zdrowy Mika i Andringa...
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Renek Kapica klepnięty,miał być ktoś bardziej doświadczony no ale cóż..oby hadrava nie miał kontuzji co jak dotychczas się udaje mimo ciągłej gry do niego a swoją droga jeśli uda nam się zatrzymać kapice na dłużej fo może być z niego wielka pociecha bo talent niewątpliwie ma.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Nagor »

azs_oln pisze:jeśli uda nam się zatrzymać kapice na dłużej fo może być z niego wielka pociecha bo talent niewątpliwie ma.
Po pierwszym udanym sezonie odejdzie...
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Gerrard »

pigula pisze:Oczywiście warunkiem jest zdrowy Mika i Andringa...

I to właśnie jest bardzo niepewne patrząc na ostatnie sezony.
Marek_AZS_Olsztyn
Posty: 47
Rejestracja: 6 mar 2018, o 09:46
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Marek_AZS_Olsztyn »

Powiem Wam, że dość dziwna sytuacja z tym Kapicą.
Ponieważ rozmowy były z dużo bardziej doświadczonym atakującym.

Wygląda na to, że większa kasa pójdzie do środkowego lub przyjmującego.
Od lat związany z olsztyńską siatkówką...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Nagor »

Marek_AZS_Olsztyn pisze:Ponieważ rozmowy były z dużo bardziej doświadczonym atakującym.
To ja już wolę Kapicę niż jakiegoś emeryta
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Nagor pisze:
azs_oln pisze:jeśli uda nam się zatrzymać kapice na dłużej fo może być z niego wielka pociecha bo talent niewątpliwie ma.
Po pierwszym udanym sezonie odejdzie...
Czyli zagra dla AZSu przynajmniej jeden udany sezon?
To nie jest tak zle. Moze zreszta zagra 2 jak Kuba Kochanowski.
Na razie zobaczymy jak sie odnajdzie w seniorze ale to niewatpliwie najciekawszy gracz rocznika.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

kanimo pisze:
Nagor pisze:
azs_oln pisze:jeśli uda nam się zatrzymać kapice na dłużej fo może być z niego wielka pociecha bo talent niewątpliwie ma.
Po pierwszym udanym sezonie odejdzie...
Czyli zagra dla AZSu przynajmniej jeden udany sezon?
To nie jest tak zle. Moze zreszta zagra 2 jak Kuba Kochanowski.
Na razie zobaczymy jak sie odnajdzie w seniorze ale to niewatpliwie najciekawszy gracz rocznika.
A może zagra na tyle dobrze w tych meczach co dostanie szansę, że zapomnimy za rok o Janku Hadravie
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

A mi się wydaje ,że to Hadrava ,który w końcu będzie odciążony zacznie znowu błyszczeć i po sezonie odejdzie do jakiejś Resovii czy Skry.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Nagor »

kamil1999 pisze:A mi się wydaje ,że to Hadrava ,który w końcu będzie odciążony zacznie znowu błyszczeć i po sezonie odejdzie do jakiejś Resovii czy Skry.
Propozycje ponoc mial z wielu lepszych klubow ale wybral olsztyn ze wzgledow pozasportowych
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”