Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

pacos pisze:Witajcie wszyscy! To mój pierwszy post na tym forum, choć chyba nie muszę przypominać, że to nie musi być równoznaczne z tym, że mam 15 lat i jedyna siatka, jaką widziałem w życiu, to ta na zakupy. :) Wprost przeciwnie: interesuję się siatkówką pewnie dłużej niż niektórzy z Was chodzą po tym świecie. 8-) To tak tytułem wprowadzenia, żeby nie przyszło komuś do głowy, że jak ktoś pisze pierwszy post, to pewnie guzik wie... Ale do rzeczy.
hubert pisze:Jaki sens ma trener co w A2 zajął ostatnie miejsce ?
Gratuluję, hubert. Tym, co napisałeś, udało Ci się zmusić mnie do rejestracji i pojawienia się tutaj. A już myślałem, że będę tylko czytelnikiem tego forum... Nie wiem, skąd te informacje o ostatnim miejscu, ale fakty są całkiem inne, co bez trudu da się sprawdzić w necie (legavolley.it).
Drużyna Acqua Fonteviva Apuana Livorno, którą prowadził Paolo Montagnani, zajęła w sezonie zasadniczym Serie A2 7. miejsce w grupie "białej" (na 13 ekip, bilans 13-11), po czym z powodzeniem grała w play-offach. A play-offy to były nie byle jakie, bo zagrało w nich aż 16 drużyn z miejsc od 5. w dół w tabelach grup "białej" i "błękinej" po fazie zasadniczej (z wyjątkiem ostatnich w obu grupach). Livorno przeszło zwycięsko przez trzy rundy tych play-offów, w dwóch przypadkach eliminując wyżej notowanych rywali (łaczny bilans 6-1). W efekcie znalazło się w tej dwójce (spośród 16 drużyn!), która zapewniła sobie miejsce w odchudzonej Serie A2 na sezon 2019/2020. Trochę inaczej to wygląda niż ostatnie miejsce, prawda? Uff, mam nadzieję, że ktoś doczytał to aż do tego miejsca ;)
No dobra, ale ciagle niewiele to zmienia bo do zespołu aspirującego do 6 przychodzi kaliber Frackowiaka z Lubina.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: leeon »

Życzę Mice zdrowia. W teorii dobry ruch.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Gdyby trenerem został jednak plinski to podejrzewam ze wszyscy byliby zadowoleni a doświadczenie w trenerce zerowe,dajmy szanse nowemu trenerowi,sezon zweryfikuje
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

pacos pisze:W efekcie znalazło się w tej dwójce (spośród 16 drużyn!), która zapewniła sobie miejsce w odchudzonej Serie A2 na sezon 2019/2020.
Zaiste, niebywałe osiagnięcie jak na ponad 20-letni staz trenerski...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Plinski jest tak samo odległy od mojej wizji trenera w AZSie jak Włoch.
Te dwie kandydatury są spójne z wyborami AZSu - tj. obydwie są bzdurne.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: bialasqq »

Azsowi nie jest potrzebny trener do tworzenia taktyki, tylko do trzymania atmosfery w szatni i utrzymanie hierarchii w zespole. Mając Hadrave w skladzie potrzeba tylko liczyć, żeby lewe pracowało i AZS da rade
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Tlumaczac na nasze-wygral play auty w A2. Fajnie, duzy sukces. Chyba jednak Frackowiak ma kilka wiekszych.

Olsztyn ma niezlego sypacza, ktory w ostatnim sezonie nie wyrabial kondycyjnie, dwoch przyjmujacych, ktorzy w ostatnim sezonie wiecej siedzieli niz grali + jednego dobrego ofensywnego przyjmujacego, dobry srodek, dobrego atakujacego (czy najlepszego, to sie przekonamy, jak wszystkie ekipy oglosza atakierow). Do powalczenia o PO.

A trener-lekkie rozczarowanie. Dalej zobaczymy w praniu

Do tworzenia atmosfery to moze zatrudnic jakiegos dowcipnego forumowicza z silna lapa.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2019, o 15:41 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Przedziwny wybór. Wolałbym Moculescu, ale sezon zweryfikuje.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:Tlumaczac na nasze-wygral play auty w A2. Fajnie, duzy sukces. Chyba jednak Frackowiak ma kilka wiekszych.
Ale za to Włoch ma w CV sukcesy japońskie, bo piszą że dawno, dawno temu ale wygrał puchar Kurowashiki. A rzuca się w oczy, że Olsztynie wszyscy ostatnio udawali Japończyków - Wujek ostatnio nosił japoński kok, Hadrava też zaczął upinać włosy w japoński kok, więc może to był właśnie główny powód zatrudnienia Montagnani? :D
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: pacos »

grzegorzg pisze:
pacos pisze:W efekcie znalazło się w tej dwójce (spośród 16 drużyn!), która zapewniła sobie miejsce w odchudzonej Serie A2 na sezon 2019/2020.
Zaiste, niebywałe osiagnięcie jak na ponad 20-letni staz trenerski...
Przedstawiłem czarno na białym różnicę między rzekomym ostatnim miejscem a tym, co było w rzeczywistości. I nigdzie nie napisałem, że to niebywałe osiągnięcie. Choć i tak jest to jakieś osiągnięcie w porównaniu z zerowym stażem trenerskim np. Daniela Plińskiego (z całym szacunkiem dla Pliny)... A tak naprawdę wszystko wyjdzie w praniu.

hubert pisze:Plinski jest tak samo odległy od mojej wizji trenera w AZSie jak Włoch.
Te dwie kandydatury są spójne z wyborami AZSu - tj. obydwie są bzdurne.
Zdradziłbyś, jaka jest ta Twoja wizja? :)
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Wess »

Nie wiem kto nadzoruje przekaz informacji na oficjalnej stronie ale to co dziś się wydarzyło to marketingowy sabotaż.

Prezentacja 4 osób na raz. Zero przejrzystości. Wystarczyło ogłosić i przedstawić trenera. CV jest chociażby dostępne tutaj:

Obrazek

Po opisie na stronie większość myśli, że to ogórek, który trenował ostatni zespół drugiej ligi włoskiej.

Na koniec wystarczyłaby informacja, że od jutra zaczniemy prezentować zespół i rozpoczniemy od gracza, który ma w swoim dorobku tytuł mistrza świata.

Osoba wrzucająca dzisiejsze info zlała dużą ilość tekstu, z której nic nie wynika. Moim zdaniem w tym klubie dział marketingu leży. Trenera plus trzech zawodników było można ogłosić w lepszy sposób.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

pacos pisze:Zdradziłbyś, jaka jest ta Twoja wizja? :)
Nie brać zagranicznego jak u nas są trenerzy nie gorsi. Chociażby Pawlik czy Kwapisiewicz.
Nie uważasz, że argumentacja prezesa Jankowskiego "wzięliśmy Włocha bo już 2 mieliśmy i się sprawdzili" jest lekko śmieszna ?
Jakby jeden był z Bułgarii a drugi z Rumunii to wtedy Włocha by nie wzięli ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: krzysiu »

Ale podobno chcieli Polaków ale Ci nie chcieli isc do Olsztyna ;)
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: pacos »

hubert pisze:
pacos pisze:Zdradziłbyś, jaka jest ta Twoja wizja? :)
Nie brać zagranicznego jak u nas są trenerzy nie gorsi. Chociażby Pawlik czy Kwapisiewicz.
Nie uważasz, że argumentacja prezesa Jankowskiego "wzięliśmy Włocha bo już 2 mieliśmy i się sprawdzili" jest lekko śmieszna ?
Jakby jeden był z Bułgarii a drugi z Rumunii to wtedy Włocha by nie wzięli ?

Pełna zgoda. Też po cichu liczyłem na Pawlika i 2-, 3-letni kontrakt, żeby chłop mógł odpowiadać za autorski projekt. Bo jeśli już brać kogoś, kto nigdy nie pracował w PlusLidze, to ja wolę Polaka. Wiadomo, najważniejsze są kompetencje, a nie paszport, ale co do fachowości Pawlika chyba raczej nie ma uwag. Ale, jak widać, wizja prezesa P.K. przeważyła. Oby to nie była "wizja"...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

Pawlik chciał pracować w PL natomiast ,, wizja" rozmijała się z tym co widział klub..
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Ludzie przecież Indykpolu AZS Olsztyn nie stać na trenera z najwyższej półki. Klub nie jest wspierany przez Spółki Skarbu państwa, tylko przez prywatną firmę.
Dodatkowo region należy do najbiedniejszych w Polsce niestety. I tak uważam że jak na taki budżet , podobno mówi się o 4 mln to skład jest bardzo dobry.
A tak na marginesie czy zatrudnienie np. Castelaniego gwarantowało by miejsce w np czwórce, raczej nie.
Skład jest mocno wzmocniony co by nie mówić, więcej opcji w ataku a ławka naprawdę solidna. Ja chciałbym żeby trenerem był Mariusz Sordyl taki ruch mógłby być fajnym posunięciem.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: barti522 »

AZS OLSZTYN 1978 pisze: Skład jest mocno wzmocniony co by nie mówić, więcej opcji w ataku a ławka naprawdę solidna.
Ja wiem czy taka solidna :) Kapica - Kowalski - Andringa - Sokołowski - Poręba - ? - Zabłocki , z tej 6 może się zdarzyć taka sytuacja, że 5-tka będzie przyspawana do ławki, wyłączając Andringe.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

pacos pisze:Przedstawiłem czarno na białym różnicę między rzekomym ostatnim miejscem a tym, co było w rzeczywistości. I nigdzie nie napisałem, że to niebywałe osiągnięcie. Choć i tak jest to jakieś osiągnięcie w porównaniu z zerowym stażem trenerskim np. Daniela Plińskiego (z całym szacunkiem dla Pliny)... A tak naprawdę wszystko wyjdzie w praniu.
Zle odczytałeś mój wpis, nie chodziło mi o to, co jest czarno na białym... Ale ok, rozumiem.

Gdyby taką filozofią kierował się Ci, którzy powołali na stanowisko Wagnera, byc może nie byłoby olimpijskiego złota w Montrealu. Na wszelki wypadek - nie mam zamiaru twierdzic, że np w Plińskim jest potencjał Wagnera. Nie wiem, nie mam pojęcia. Natomiast wybór - co najwyżej - przeciętnego włoskiego trenera świadczy o kompletnym braku odwagi, a może i (nie?)zwyczajnej wiedzy na temat dyscypliny sportu w której działają, co nie pozwala podejmowac ryzyka, ale ryzyka mocno skalkulowanego i zweryfikowanego posiadaną wiedzą. W sumie jednak, to jakby u nas nic nowego...

PS W każdym razie solidny plus po stronie Włocha jest jeden - był zdaje się rozgrywajacym...
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Xaar »

Przyjdzie z zewnątrz z czystym spojrzeniem. Wszyscy zaczną z czystą kartą. Nie ma co narzekać.
Przyszedł Gogol i wirtuozerii nie było.

U nas jest taki problem, że wrzucamy polskich trenerów od razu do zespołów PlusLigi.
Gdzie samodzielnie pracował Grucha, Winiarski, Gogol, Kowal, Sordyl, Nawrocki? Włosi zaczynają od niższych lig, uczą się i nie narzekają, że nikt na nich nie stawia w A1.

Montagnani ma 51lat i 20lat pracuje jako trener.
We Włoszech nikt się nie zachwycał np. Gardinim i jego siatkarskim CV. Nie wrzucili go na dzień dobry do topowego zespołu.

U nas jest na odwrót. Najpierw zachwycamy się polskim utalentowanym szkoleniowcem, a później gnoi się go ile wlezie. Taki kraj ;)

Kto broni Pawlikowi iść pracować np. do Wloch?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Xaar pisze:Kto broni Pawlikowi iść pracować np. do Wloch?
Nie traktuj Włochów swoją (naszą? ; polską?) miarą. Pawlika zatrudniliby co najwyżej wtedy, gdyby z rocznikiem przecietnych juniorów w pierwszym sezonie seniorskim wygrałby cos powaznego, czyli otarł sie o szarlatanerię...
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

grzegorzg pisze:
pacos pisze:Przedstawiłem czarno na białym różnicę między rzekomym ostatnim miejscem a tym, co było w rzeczywistości. I nigdzie nie napisałem, że to niebywałe osiągnięcie. Choć i tak jest to jakieś osiągnięcie w porównaniu z zerowym stażem trenerskim np. Daniela Plińskiego (z całym szacunkiem dla Pliny)... A tak naprawdę wszystko wyjdzie w praniu.
Zle odczytałeś mój wpis, nie chodziło mi o to, co jest czarno na białym... Ale ok, rozumiem.

Gdyby taką filozofią kierował się Ci, którzy powołali na stanowisko Wagnera, byc może nie byłoby olimpijskiego złota w Montrealu. Na wszelki wypadek - nie mam zamiaru twierdzic, że np w Plińskim jest potencjał Wagnera. Nie wiem, nie mam pojęcia. Natomiast wybór - co najwyżej - przeciętnego włoskiego trenera świadczy o kompletnym braku odwagi, a może i (nie?)zwyczajnej wiedzy na temat dyscypliny sportu w której działają, co nie pozwala podejmowac ryzyka, ale ryzyka mocno skalkulowanego i zweryfikowanego posiadaną wiedzą. W sumie jednak, to jakby u nas nic nowego...

PS W każdym razie solidny plus po stronie Włocha jest jeden - był zdaje się rozgrywajacym...
Ale przecież było to mówione na tym forum ,że to Pliński odmówił a nie Olsztyn. A jeśli o samego Plińskiego chodzi to mi on nie wygląda na osobę ,która mogła by być zdolnym trenerem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Ale ja nie (tylko) o Plińskim, napisałem "np"...

Natomiast co do tego "kto na co wygląda"- to naprawdę bywa złudne, i fizycznie, i intelektualnie... ;)
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Plina wcześniej czy później będzie bardzo dobrym trenerem. Ci co go znają wiedzą że bardzo lubi statystyki i dobrze czyta grę żyje siatkówką.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

To chyba nie wystarczy. Inaczej Oskar Kaczmarczyk bylby obecnie najwybitniejszym polskim trenerem.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

barti522 pisze:
AZS OLSZTYN 1978 pisze: Skład jest mocno wzmocniony co by nie mówić, więcej opcji w ataku a ławka naprawdę solidna.
Ja wiem czy taka solidna :) Kapica - Kowalski - Andringa - Sokołowski - Poręba - ? - Zabłocki , z tej 6 może się zdarzyć taka sytuacja, że 5-tka będzie przyspawana do ławki, wyłączając Andringe.
Zdrowy Andringa w dobrej formie będzie 6owym zawodnikiem. Ten chłopak trzyma nam całą organizację gry.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

kanimo pisze:To chyba nie wystarczy. Inaczej Oskar Kaczmarczyk bylby obecnie najwybitniejszym polskim trenerem.
OK zobaczymy za kilka lat jeszcze przyznasz rację :D
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Zobacz na Vitala.
Potrafi sterowac emocjami zawodnikow, stymulowac, budowac i opieprzac. Potrafi znalezc rownowage pomiedzy swoboda a dyscyplina. Nie boi sie wybierac i odrzucac, wprowadzac w zycie swoja wizje.
Potrafi zagrywac mediami, sciagac swiatla reflektorow i ciezar z zawodnikow we wlasciwych momentach.
Potrafi pogrywac z upierdliwymi zarzadami, dajac im wrazenie ze spelnia ich pomysly (oparcie repry na zlotej mlodziezy min Kozubie i Ziobrowskim. :] ) ale robiac to w taki sposob, ze nie czyja sie upokorzeni ani odrzuceni, wrecz przeciwnie.
Potrafi dobrac wspolpracownikow.
Potrafi liczyc i zaplanowac skomplikowany sezon dla wielkiej grupy ludzkiej.
Nie upiera sie jak widzi, ze jakis pomysl nie dziala, wykonuje piruet madialny (np wejscia drugiegi libero jako przyjmujacego przez faze grupowa MS dajace punkty przeciwnikom, ale nie powtarzane juz pozniej)
Itp itd.
Dzieki czemu jest trenerm wybitnym.
Technicznie tez zauwazylismy pare rzeczy. Min taki np Bieniek po sezonie repry u Vitala zrobil wiekszy postep w bloku niz po 2 klubowych u Gardo. Przypuszczam, ze nauczyl sie wprowadzac w zycie czesc uwag Gardiniego, ale to Vital go « odblokowal" w bloku :D

Moze na trenera klubowego nie potrzeba wszystkich tych talentow, ale znaczna czesc sie przyda.
Czy Pilina wykazal sie czyms w tym stylu? Nawet juz « uspokojony » przez wiek, w Olsztynie nie wydawal mi sie specjalnie konstruktwny czy tworczy czy plastyczny i majacy dystans do siebie.

Nistety ja nie widze u nas osobowosci tego kalibru. Gogol jest za grzeczny, Gruszce chyba troche brak finezji i warsztatu, Kowal ma idiotyczne pomysly przy ktorych sie upiera, Bednaruk wyzywa sie raczej w menadzerce i nie stawia na rozwoj trenerski. Pawlikowi brak charyzmy IMHO. Zbaczymy co potrafi Winiar a potem Wujek i Pilina. Charakterologicznie mi najbardziej pasuja Bednaruk, choc zawodnicy troche narzekaja na upierdliwosc.
I Sordyl wyplynal wreszcie na szersze wody.
BTW ciekawa jestem, czy Ivo Wagner planuje jakas kariere trenerska? On i Soloducha sa interesujacymi postaciami.
Sorry za OT.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Czy osoba dobrze ogarniająca ligę francuską mogłaby napisać kilka słów o Averillu jakieś statystyki itp?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Statystycznie najlepszy środkowy ligi z Tieriomienką, eksperci też umieścili go w szóstce sezonu (ale z Chinenyeze, który został zresztą MVP). Bardzo szybka i plastyczna ręka, przypomina w tym Kochanowskiego. Wzmocnił w tym roku zagrywkę, we Francji nastrzelał nią ponad 40 asów Moltenami, w LM Mikasami nie błyszczał w tym elemencie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Wlasnie, jest kwestia zmiany pilek. Ale nie widze powodow, by nie ogarnal. Staty masz gdzies tutaj.
Niestety strona lnv mi sie zawiesza.

http://www.lnv.fr/9/42/lam/stats.html

Tutaj wejdz w TOP CONTRES (bloki) i bedziesz mial gdzies w gorze jego staty. Niestety zawiesza mi sie przy probie wpisania nazwiska w « all players ».

Ewentualnie zjedz na dol, tam gdzie sa zdjecia graczy i w zakladce "meilleurs joueurs « wlacz« central ».
Staty sa zorganizowane tak jak nasze, bo to ten sam program.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”