Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Lucarelli pisze:
AZS OLSZTYN 1978 pisze:Andriga zostaje już przedłużył kontrakt.
Hadrava negocjuje nowy na kolejny sezon.
Na przyjęcie uważam że może być opcja z polskim przyjęciem , jest kilku ciekawych Szymura, Semeniuk itp. Czas pokaże co wybiorą.
Zarówno Szymura jak i Semeniuk mają ważne kontrakty z Zaksą na następny sezon.
Z moich informacji wynika inaczej. A jak coś to możliwe jest wypożyczenie.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze:Ktoś wie jak radzi sobie Taht w Turcji?
Taht jest raczej nieosiągalny dla AZS. W przeciwnym razie nie odchodziłby z Cuprum. Szymurze jeśli się nie mylę właśnie kończy się kontrakt z Zaksą a sama Zaksa ma Śliwke i Semeniuka ,więc Szymure bez problemu odda. Więc Szymura w AZS? Czemu nie. Ten Lipiński to też świetna opcja. Trzyma zarówno atak jak i o dziwo przyjęcie.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Przyjecie to jednak srednio, jesli chodzi o jakosc. Wizualnie ale i statystycznie-jedna trzecia odbiorow do grania na wysokiej. A i Vinhedo szybszy na nogach od Wujka.

Jest jeszcze jedna opcja, chociaz ryzykowna. Wypozyczenie Szerszenia z Reski. AZS nie ma problemow z limitami a potencjal tego chlopaka jest duzy. Problem w wyciagnieciu go, przy malym doswiadczeniu.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

kanimo pisze:Przyjecie to jednak srednio, jesli chodzi o jakosc. Wizualnie ale i statystycznie-jedna trzecia odbiorow do grania na wysokiej. A i Vinhedo szybszy na nogach od Wujka.

Jest jeszcze jedna opcja, chociaz ryzykowna. Wypozyczenie Szerszenia z Reski. AZS nie ma problemow z limitami a potencjal tego chlopaka jest duzy. Problem w wyciagnieciu go, przy malym doswiadczeniu.
To jestem zdumiony bo na mnie wizualnie robił dobre wrażenie a na pewno lepsze niż Kovacević. No ale może to wina tego, że po Kovaceviciu spodziewałem się dużo a po Lipińskim spodziewałem się sporej słabości w przyjęciu a wyszło na to, że gorzej niż taki Szalpuk nie przyjmuje.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Jeśli AZS chce dalej grać z Woickim, który, mówiąc delikatnie, nie jest najdokładniejszym rozgrywającym, a objawy tego jeszcze się nasilają, im więcej musi biegać, a na dodatek z tym bieganiem ze względu na wieku może mieć coraz większe problemy, to trzeba znaleźć do prawy z Andringą kogoś co najmniej solidnego w przyjęciu (i przyjmującego floata, z Żurkiem we dwóch to się nie uda), kto najlepiej dołożyłby do tego groźną zagrywkę z wyskoku i choć przyzwoity blok. Halaba wydaje się jak znalazł, Semeniuk też, ale na niego raczej nie ma co liczyć. Z zagranicznych może taki Berger wracający po kontuzji? Generalnie tego typu charakterystyka by się przydała. Lipiński przy śmieciach nie będzie mógł się rozwinąć w ataku i wykorzystać atutów.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Lipinski na 440 przyjec ma tylko 25 bledow bezposrednich ale 128 przyjec oznaczonych P- oraz 21 przechodzacych na strone przeciwnika.
Jeszcze w zeszlym tygodniu proporcja byla gorsza. Co nie zmienia faktu, ze asy na nim, przechodzace na strone przeciwnika i przyjecia na rozegranie wysokiej stanowia razem ponad 1/3 (niecale 40%).
Kovacevic ma 76 P-, 12 przechodzacych, 31 bledow na 280 przyjec, czyli nawet w sumie gorzej.

Bydgoszcz niezle sobie radzi na wysokiej. I tak jak pisalam, ma sypacza ktory lepiej biega od Woickiego, moze tez mniej gubi dokladnosc.
Edyt- Halaba tez mi sie wydaje dobrym kandydatem. Doklada tez mocna i dosyc regularna zagrywke.
dyletant
Posty: 5079
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Tylko, że jeśli Tirol Haching utrzyma taką grę, to Halabe po tym sezonie czeka nie tylko LM, ale i zapewne propozycje z lepszych i bogatszych klubów. I co my możemy mu wtedy zapewnić?
Bądźmy trochę realistami: mówimy tu o drużynie, która na przyjęcie wzięła Kapelusa, Kalinina i Wikę, przy czym jednego na strażaka, drugiego tymczasowo a trzeciego, bo jego klub się rozpadł. To jest niestety nasz pułap finansowy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Jak sie zacznie szukanie zawodnikow z takim podejsciem, to daleko sie nie zajedzie.

Na razie zespol austryjacki jeszcze nie wygral ligi. Partnerem Pawla na przyjeciu jest tam grajek, ktory w zeszlym roku w PL zagral i szalu w niej nie zrobil. Wiec moze jednak nie sa to gracze poza zasiegiem. Ciekawe, jak u nich rozklada sie przyjecie i atak?
W kazdym razie zapytac mozna. Jesli Pawel bedzie mial lepsze oferty, tym lepiej dla niego.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: ursula127 »

kamil1999 pisze: Zaksa ma Śliwke i Semeniuka ,więc Szymure bez problemu odda.
chyba tego z libero :D :D :D
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: reeman »

kanimo pisze:Jak sie zacznie szukanie zawodnikow z takim podejsciem, to daleko sie nie zajedzie.

Na razie zespol austryjacki jeszcze nie wygral ligi. Partnerem Pawla na przyjeciu jest tam grajek, ktory w zeszlym roku w PL zagral i szalu w niej nie zrobil. Wiec moze jednak nie sa to gracze poza zasiegiem. Ciekawe, jak u nich rozklada sie przyjecie i atak?
W kazdym razie zapytac mozna. Jesli Pawel bedzie mial lepsze oferty, tym lepiej dla niego.
Kiedyś radziłaś innym by częściej korzystali ze słownika ortograficznego
medice, cura te ipsum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: reeman »

U nas w Galicji mówili "Babcia Austryja", ale to było 100 lat temu
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Heh, a może wróci temat Wachnika w Olsztynie? Wiem ten sezon ma beznadziejny i tylko ładnie klaszcze w kwadracie, ale rok temu prawie wszyscy go tu chcieli, grać potrafił, może Olsztyn byłby dobrym miejscem na odbudowę (np. jak w przypadku Śliwki, Włodarczyka,Buszka).
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Lukasik spoko (Szymury czy Szalpuka nie bede nawet komentowal ;) ). Tylko nie zapominajmy o jednej bardzo waznej kwestii - Olsztyn nie ma niestety mozliwosci sciagania polskich przyjmujacych majacych za soba dobry, udany sezon. W naszej naturze jest stawianie na graczy z potencjalem, a po slabszym sezonie (jak np. ww. Wachnik, choc ten jego potencjal, umowmy sie, jest dosc nierowny...). A jakby nie patrzec, Lukasik ma za soba udany sezon i predzej wyladuje na 3 w JW czy Belku, do szostki GKSu czy Warty, niz w AZSie o nizszym budzecie niz wiekszosc klubow. Bardzo istotnym transferem bedzie pozycja 2 atakujacego, bo niestety Kanczok nie daje szostkowemu zadnej alternatywy. Do tego trzeba wzmocnic srodek, bo zarowno ofensywnie jak i defensywnie jest mizerny (zwlaszcza zawodzi elektryczny Pietraszko). O ironio, slaby sezon Hadravy moze byc pomocny w zatrzymaniu go, co przed sezonem wydawalo sie niemozliwe... Jesli chodzi o trenera, idealnie pasuje Bednaruk, ktory umie z malych pieniedzy wydobyc maxa.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Dokładnie tak jak kolega pisze, z naszym budżetem, to tylko polacy po słabym sezonie i zagranica. Gracza typu Łukasik to w tym momencie pewnie nawet skra i jastrzębski by widziały w szerokim składzie. My jeśli chodzi o przyjęcie powinniśmy się skupić na rynku niemieckim, francuskim, może też z Turcji kogoś dałoby się wyhaczyć, podobno kraj w małym kryzysie, więc może kluby też nie płacą tyle co kiedyś.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Jak Bednaruk miałby ofertę z Gdańska to tam by poszedł. Nawet przy chudych latach zawsze jest tam większa szansa na pokaźniejszy budżet niż w Olsztynie. Dla niego to może być oderwanie się od zespołów dołu tabeli.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Na razie cisza. Przedzej cos wycieknie z klubow. Kuba jest honorny i zasadniczy i nie bedzie plotkowal publicznie.
Pewnie jak bedzie oferta to wybierze morze.
A co myslicie o wypozyczeniu Szerszenia? W przedsezonowych gierkach wygladal niezle. Nawet ciut lepiej niz myslalam w przyjeciu.
Tylko niestety to inwestycja bezzwrotna. Jak wypali, to Reska bedzie w nastepnym sezonie zbierac plon.
dyletant
Posty: 5079
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Spoko opcja, pytanie tylko czy Resovia po sezonie na aklimatyzację nie będzie miała wobec niego większych planów?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: qtp »

kanimo pisze:A co myslicie o wypozyczeniu Szerszenia?
Potencjał ma fajny, na treningach wyglądał bardzo dobrze, tylko te ciągłe kontuzje nie nastrajają optymistycznie.
dyletant pisze:Spoko opcja, pytanie tylko czy Resovia po sezonie na aklimatyzację nie będzie miała wobec niego większych planów?
Z wielkim prawdopodobieństwem wypożyczenie po tym sezonie.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: RobertBaklarzan »

Szerszeń byłby super opcja do wypożyczenia niech pogra gdzieś regularnie a ma potencjał przypomina mi się tutaj sytuacja z 2007 roku kiedy to pojawił się młody zdolny wysoki dobrze zbudowany Mathew Anderson.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Nie jestem przekonany czy go tak łatwo oddadzą, nawet na wypożyczenie. Buszek i Mika delikatnie mówiąc mijają się ostatnio z formą, a jest sponsor i duża presja na wynik.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Zalezy jak Reska ustawia sobie poprzeczke. Jesli dalej maja wieksze ambicje, to nieogranym chlopakiem, z miejsca nie zawalcza.
Mysle tez, ze po tym sezonie, beda sie bac wpadki i zechca zmniejszyc ryzyko. Moze jednak beda wolec 3 mocnych cudzoziemcow, i nie beda tracic miejsca na mlodego.
Olsztyn ma wolne 1 miejsce (jesli Andringa i Hadrava zostana), akurat na drugiego przyjmujacego. Przypominam, ze Szerszen, wg tego co mowiono, ma minimum do grudnia grac na licencji francuskiej.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Straszna nędza. Tak sobie myślę, że coraz mniej żałuję (w sumie to już wcale), że MMG odchodzi. Może i warsztatowo coś tam umie, ale kompletnie boi się/nie umie/nie chce wrzasnąć na zawodników. Dzisiaj, aż prosiło się wjechać na ambicję.

Nie wiem co jest gorsze, brak skrzydła czy rozegrania. Wójek w drugim secie wyglądał jakby rozegrał mecz na plaży przy +35 stopniach. Nie widzę sensu wychodzenia w następnym meczu z Woickim. Awans do 6tki nie grozi, spadek też nie, warto sprawdzić by Gila w kilku meczach.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Straszna nędza. Tak sobie myślę, że coraz mniej żałuję (w sumie to już wcale), że MMG odchodzi. Może i warsztatowo coś tam umie, ale kompletnie boi się/nie umie/nie chce wrzasnąć na zawodników. Dzisiaj, aż prosiło się wjechać na ambicję.
Jak już pisałem nie wierzę w to odejście, skra po takim sezonie nie będzie ryzykowała trenerem na dorobku, ale zobaczymy. Ciężko jest podnieść głos jak jest się dwa lata młodszym od swojego rozgrywającego i cztery od przyjmującego:)
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Zęby aż mnie bolały, jak oglądałem wczorajsze popisy AZSu. Podobnie z resztą jak i ten mecz z Treflem. Choć wczoraj zdecydowanie bardziej. Gramy miękko. Wystawy niedokładne, Hadravy nie ma. Lewego skrzydła nie ma. Bardziej jednak denerwuje mnie klepanie i brak woli walki. Nie przepadam za komentarzem Krzysztofa Wanio, ale wczoraj strzelił w punkt, że to nie borowina i nie Busko Zdrój, więc to klepanie niepotrzebne. Szóstka faktycznie nam nie grozi. Wkurza mnie tylko zwyczajnie granie poniżej swojego poziomu i zwieszanie głowy. O to mam pretensje, a nie o porażki. Bo mecz z Bydzia i z Treflem przy dobrej grze i przy walce był do wygrania. I tyle.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: pigula »

Adamde pisze:
Straszna nędza. Tak sobie myślę, że coraz mniej żałuję (w sumie to już wcale), że MMG odchodzi. Może i warsztatowo coś tam umie, ale kompletnie boi się/nie umie/nie chce wrzasnąć na zawodników. Dzisiaj, aż prosiło się wjechać na ambicję.
Jak już pisałem nie wierzę w to odejście, skra po takim sezonie nie będzie ryzykowała trenerem na dorobku, ale zobaczymy. Ciężko jest podnieść głos jak jest się dwa lata młodszym od swojego rozgrywającego i cztery od przyjmującego:)
Odejście MMG przesądzone, klub rozpoczął już poszukiwania trenera.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Pewnie znajdą kogoś w czerwcu i będzie łapanka na niedobitków :(
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Spokojnie. Trenera na bank znajdą i pewnie kolejny raz się sprawdzi, mają dobrze rozpoznano ten rynek.
Kalimach
Posty: 14
Rejestracja: 11 lut 2019, o 10:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Kalimach »

No to co. Można zacząć loterię pt. "Kto zostanie trenerem Olsztyna?" Czy obstawiacie powrót po latach Mariusza Sordyla po wojażach zagranicznych z większym doświadczeniem?

O, właśnie i co z Hadravą? W tym sezonie ogromnie faluje i nie gra tak samo jak rok temu więc czy pozostanie czy jednak nie? Chyba po tym roku byłoby mniej chętnych na niego
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”