Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Dyskusja o Aleknie i Bernardim w wątku o AZS ma tyle wspólnego z tym klubem, co dyskusja o atomowym okręcie podwodnym albo lotniskowcu w przypadku Polskiej Marynarki Wojennej. Wróćmy na ziemię.
Co do meritum wątku. Z Andringą może być różnie po sezonie, ale chyba jednak Hadrava bedzie trudniejszy do zatrzymania. O Jakubiszaku też przyznam szczerze myślałem, w kontekście przyszłości. To jest ciekawy kierunek. Natomiast solidne wzmocnienie kimś doświadczonym by się przydało na lewym - Włodarczyk byłby bardzo dobrym wyborem, ale tez się obawiam, że nie ta półka finansowa. Swoją drogą Indykpol inwestuje w Olsztynie dosyć znaczne środki w rozbudowę zakładu (chyba 160 mln), może i dla AZS by się coś znalazło :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Didek pisze:
hubert pisze: Czy u nas wszystko musi być zero - jedynkowe gdzie trener jest albo debilem albo super utalentowanym. MMG musi gdzieś zacząć pracować i Olsztyn jest dobrym miejscem. Szczecin był jeszcze lepszym. I zgadzam się, że czymś musiał przekonać ludzi w Szczecinie.
Jego ojciec był działaczem klubu że Szczecina a i on mieszkał w okolicy.
Gogol senior był przede wszystkim trenerem, i to znanym i cenionym trenerem...
kamil1999 pisze:(...)który (Santili; przyp mój) z drużyny w zeszłym sezonie wyciągnął więcej niż wydawało się ,że może.A którego zespół idealnie spisywał się w elemencie bloku i obrony a te elementy działają gdy drużyna jest dobrze taktycznie przygotowana
I znowu nie popadajmy, tak jak napisał Hubert, w jakies krańcowosci. Do realizacji taktyki nalezy miec wykonawców. A jakos tak chyba wypada, że i blokujacych i defensorów znalazłoby sie zdecydowanie więcej w ub.sezonie.
Niesmiuało przypomne, ze za grę blok-obrona, to był/bywał chwalony trener Kowal... ;)

Co do Alekny - mam podobne zdanie. Oczywiście Alekna to na pwno dobry/bardzo dobry/świetny trener, ale przeciwnicy w tych przypadkach znacznie mu ułatwiali robotę. Brazylia w zasadzie grała na dwóch libero, a Skra była i tak ugotowana. Fakt, Alekna jesszcze ja przysmarzył. ;)
Zresztą, takie szaleńcze manewry ze zmianą pozycji konczą się róznie. tzn najpewniej tak, jak pozwoli przeciwnik. Jak jest kompletny i w formie, to I Benek na przyjęciu nie pomógł... ;)

Ja myslę, ze na ważna rzecz zwrócił uwagę Tomasol i mam takie samo wrażenie.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

grzegorzg pisze:
Didek pisze:
hubert pisze: Czy u nas wszystko musi być zero - jedynkowe gdzie trener jest albo debilem albo super utalentowanym. MMG musi gdzieś zacząć pracować i Olsztyn jest dobrym miejscem. Szczecin był jeszcze lepszym. I zgadzam się, że czymś musiał przekonać ludzi w Szczecinie.
Jego ojciec był działaczem klubu że Szczecina a i on mieszkał w okolicy.
Gogol senior był przede wszystkim trenerem, i to znanym i cenionym trenerem...
kamil1999 pisze:(...)który (Santili; przyp mój) z drużyny w zeszłym sezonie wyciągnął więcej niż wydawało się ,że może.A którego zespół idealnie spisywał się w elemencie bloku i obrony a te elementy działają gdy drużyna jest dobrze taktycznie przygotowana
I znowu nie popadajmy, tak jak napisał Hubert, w jakies krańcowosci. Do realizacji taktyki nalezy miec wykonawców. A jakos tak chyba wypada, że i blokujacych i defensorów znalazłoby sie zdecydowanie więcej w ub.sezonie.
Niesmiuało przypomne, ze za grę blok-obrona, to był/bywał chwalony trener Kowal... ;)

Co do Alekny - mam podobne zdanie. Oczywiście Alekna to na pwno dobry/bardzo dobry/świetny trener, ale przeciwnicy w tych przypadkach znacznie mu ułatwiali robotę. Brazylia w zasadzie grała na dwóch libero, a Skra była i tak ugotowana. Fakt, Alekna jesszcze ja przysmarzył. ;)
Zresztą, takie szaleńcze manewry ze zmianą pozycji konczą się róznie. tzn najpewniej tak, jak pozwoli przeciwnik. Jak jest kompletny i w formie, to I Benek na przyjęciu nie pomógł... ;)

Ja myslę, ze na ważna rzecz zwrócił uwagę Tomasol i mam takie samo wrażenie.
Mógłbyś rozwinąć tę myśl o dwóch brazylijskich libero? Wydaje misię, że myli Ci sie 2014 rok z 2012, kiedy to Murillo był w swoim peaku, do tego chyba najlepszym graczem Brazylii na tych igrzyskach. Atakował dużo i skuteczne, a po przekątnej z nim grał Dante, którego różnież żadną miarą nie można określać jako "drugiego libero". Możnaby tak powiedzieć o Gibie, ale ten grzał ławę przez praktycznie cały turniej, zanotował też bardzo słabe wejście w finale, zdaje sie w czwartym secie kiedy Rosjanie odwracali mecz.
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Jak już niepotrzebnie ciągniemy ten OT to przypomnę, że pomysł przestawienia Dimy na atak Alekno przejął po Szipulinie ;)
Czy ze Zniszczołem wszystko jest ok? Mam wrażenie, że nie wykorzystujemy w ogóle jego potencjału na zagrywce. Z Zawierciem nie pojawił się w ogóle, a jego float mógłby przynieść nam sporo pożytku.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Azs gra padakę, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że w 10 dni zagrali 4 mecze w tym jeden w Grecji. Za oranie tylu meczy Woickim i Hadravą (reszta jakoś tam się rotowała) naprawdę należy się uznanie. Cały czas mam mieszane uczucia co do występów w pucharach. Z jednej strony niby można się pokazać i zobaczymy w Uranii Kobzara i Poletajeva* a z drugiej nie ma kim grać.

* - o ile w Kemerowie nie stłuką nas tak, że wyżej wymieniona dwójka nie przyjedzie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Niezależnie od wyniku to w Olsztynie będą musieli Rosjanie ugrać 2 sety. Nie sądzę więc, żeby byli aż tak pewni swoich rezerw
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

W przyszlym sezonie bedzie trudniej zbudowac dobry zespol za male pieniadze. Atak zapewne odejdzie - zarowno Hadrava jak i Kanczok (mowi o poszukiwaniach klubu, w ktorym bedzie gral - 1 liga lub zagranica). Przyjecie tez bedzie trzeba wzmocnic, ale tak, by sie nie przejechac jak w tym roku (Kapelus ma wazny kontrakt, opcja na 3 spoko) Znajac polityke transferowa - rynek polski, francuski czy niemiecki - pewnie uwaznie przygladaja sie Halabie. Srodek poki co niezbyt przekonuje - jedynym blokujacym z czworki jest Warda, ale ma problem w ataku. Pietraszko niby fajnie, ale jak na tego "ofensywnego" moglby miec lepszy % skonczonych pilek. Dobra wiadomoscia jest to, ze Woicki ma obowiazujacy kontrakt na kolejny sezon i wokol niego latwiej bedzie zbudowac team. Ciekawe czy po odejsciu Santilliego wroci temat powrotu Ciesiuna do sztabu.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Aershis »

Jak w Olsztynie radzi sobie Poręba? Za wiele go na boisku nie widzieliśmy, zatem jestem ciekaw jak wygląda na treningu, ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Jest w ogóle szansa, w dalszej perspektywie, że będzie grał częściej?
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: NIEMAMLANCII »

Aershis pisze:Jak w Olsztynie radzi sobie Poręba? Za wiele go na boisku nie widzieliśmy, zatem jestem ciekaw jak wygląda na treningu, ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Jest w ogóle szansa, w dalszej perspektywie, że będzie grał częściej?
Hej, pewnie tak samo sobie radzi jak np Czyrniański w JW, kiedyś Gdowski, Kamil Szymura w Zaksie i i inni z tego rocznika. Parkiet widzą w każdym razie, a co z nimi klub potem zrobi? Niewiadomo. :P
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

JanuszzPodkarpacia pisze: Mógłbyś rozwinąć tę myśl o dwóch brazylijskich libero?(...)
Miałem na mysli nie tyle charakterystyke zawodników, co zdobycze punktowe drugiego przyjecia, zupełnie symboliczne w ataku.

Przepraszam za OT. ;)
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Nie taki Kuzbass straszny, momentami bardzo wyrownana walka, poza drugim setem gdzie zrobili sobie z Kapelusa strzelnicę. Inna sprawa że rosjanie niczym nie zaskoczyli, typowa atletyczna siatkówka. Na plus nasza zagrywka, Janek wraca do formy, Kuba niezle w przyjeciu i na zagrywce plus świetna forma Żurka.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze:Nie taki Kuzbass straszny, momentami bardzo wyrownana walka, poza drugim setem gdzie zrobili sobie z Kapelusa strzelnicę. Inna sprawa że rosjanie niczym nie zaskoczyli, typowa atletyczna siatkówka. Na plus nasza zagrywka, Janek wraca do formy, Kuba niezle w przyjeciu i na zagrywce plus świetna forma Żurka.
Nie oglądałem całego meczu ,ale nie powiedziałbym ,że Urbanowicz aż tak dobrze w tym przyjęciu wyglądał.To był ogólnie mankament Olsztyna przy nie najgroźniejszej zagrywce Kemerowa.Na plus na pewno zagrywka Olsztyna no i para Woicki-Hadrava nie gorsza a może nawet lepsza niż Kobzar-Polataew.A Żurek przy Kerminenie wyglądał dosyć biednie.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Oj to chyba inny mecz oglądaliśmy, wg. mnie Żurek wiecej niz przyzwoicie i przyjecie i obrona. Urbanowicz kwestia dyskusji, zbawca azs to to na pewno nie jest, ale w porównaniu z tym co wyprawial ostanio Lux, to występ pozytywny.
Borubarabara
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2018, o 15:11
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Borubarabara »

Co prawda 4. seta prawie przegrał Żurek
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że są całkiem spore szanse na awans przy dobrej grze. Tak naprawdę taki wynik sprawia, że Rosjanie będą musieli w Uranii bić się do ostatniej piłki. Zapowiada się ciekawie. Kiedy rewanż? Za tydzień? Andringa zdąży?
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze:Oj to chyba inny mecz oglądaliśmy, wg. mnie Żurek wiecej niz przyzwoicie i przyjecie i obrona. Urbanowicz kwestia dyskusji, zbawca azs to to na pewno nie jest, ale w porównaniu z tym co wyprawial ostanio Lux, to występ pozytywny.
Nie oglądałem całego meczu ,ale momentami w 3 i 4 secie (a od 3 oglądałem) po prostu jego przyjęcie raziło w oczy.A do dobrej defensywy w sumie przyzwyczaił ,ale ja wyżej stawiam zawsze przyjęcie.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Tak w ogóle jeśli się oczywiście nie myle to Olsztyn w przypadku heśli wyeliminuje Rosjan to na Trentino(czytaj zwycięzców Pucharu CEV) mogą trafić ewentualnie w finale bo tak się układa drabinka.W swojej Olsztyn będzie miał Sastamale a następnie dawny Asse-Lennik ,ewentualnie Galatasaray bądź Dukle Liberec tak więc wszyscy w zasięgu.Olsztyn uniknie aż do finału Zarówno Trento jak i Olympiacosu.
slimak
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2018, o 20:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: slimak »

Demandred pisze:Trzeba wyraźnie powiedzieć, że są całkiem spore szanse na awans przy dobrej grze. Tak naprawdę taki wynik sprawia, że Rosjanie będą musieli w Uranii bić się do ostatniej piłki. Zapowiada się ciekawie. Kiedy rewanż? Za tydzień? Andringa zdąży?
za miesiac rewanz
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Czyli, jak mniemam, być może już w pełnym składzie. Zobaczymy, czy Rosjanie są przyzwyczajeni do zimna, jak ich igloo przywita, bo w styczniu może nadejść trochę mrozu. :D Ja już wiem dlaczego miasto nie chce remontować Uranii. Ta hala daje istotną przewagę ;)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Dobry mecz. Spodziewałem się szybkiego 0:3 a tutaj całkiem niezły wynik. Ale Poletajeva w AZSie to ja bym strasznie chciał :) Jak już marzymy to składem Woicki, Poletajev, Włodarczyk, Ferens/Andringa, Żurek, Pietraszko, Warda/Zniszczoł można śmiało atakować podium. Chociaż dla pewności jakiś środkowy zbliżony szybkością do Kochana by się przydał ;)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Poletajew już jest pewnie upatrzony, przez któryś z Zenitów, bo i Maksim się starzeje i Grozer coraz grubszy, znaczy gorszy
Rewanż 17 stycznia jeśli dobrze pamiętam, od meczu z Cuprumem Andringa miał wrócić po 2-3 tygodniach. Może jeszcze Lux ogarnie swoje problemy i zagramy pełnym składem
Nie lubię zapeszać, ale mamy święta, czas oczekiwań i prezentów już się rozmarzyłem o dwumeczu z Trentino :D
W każdym razie nic nie musimy i to jest nasza przewaga.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Poletajew już jest pewnie upatrzony, przez któryś Zenitów, bo i Maksim sięstarzeje i Grozer coraz grubszy, znaczy gorszy
hubert pisze:Dobry mecz. Spodziewałem się szybkiego 0:3 a tutaj całkiem niezły wynik. Ale Poletajeva w AZSie to ja bym strasznie chciał :) Jak już marzymy to składem Woicki, Poletajev, Włodarczyk, Ferens/Andringa, Żurek, Pietraszko, Warda/Zniszczoł można śmiało atakować podium. Chociaż dla pewności jakiś środkowy zbliżony szybkością do Kochana by się przydał ;)


To już bardziej realny jest Matt Anderson, któremu kontrakt z Zenitem kończy się już w tym roku. ;) Karta zawodnicza Poletajewa też jest własnością Kazania, który ma ze swoim macierzystym klubem długoletni kontrakt ważny do 2020 roku, czyli dłużej niż w przypadku Jankesa. Ponieważ w dobrej formie ciągle jest Michajłow to Poletajewa z Kazania w ostatnich sezonach wypożyczają co roku do Kemerowa, prawdopodobnie jednak z takim zastrzeżeniem, że razie kontuzji Michajłowa w każdym momencie mogą zażądać jego powrotu do Kazania.

W ubiegłym sezonie Kazań i Kemerowo spotkali się w półfinale play-off i ponieważ Poletajew ani w pierwszym zaciętym i zakończonym dopiero po tie-breaku, ani drugim meczu rewanżowym nie zagrał wszyscy w Rosji podejrzewali, że stało się tak na życzenie Zenitu Kazań, choć jak pokazały późniejsze wydarzenia, także te już po sezonie klubowym Poletajew miał wtedy faktycznie duże problemy zdrowotne. Zresztą od kiedy ma okazję grać w "6" w każdym roku pod koniec sezonu ligowego je ma - po pierwszym sezonie w Kemerowie, gdzie w sezonie zasadniczym był liderem klasyfikacji punktowej, podczas play-off 2016/2017 już w ogóle nie był w stanie zagrać i klub z Syberii w tej fazie rozgrywek nie miał z niego żadnego pożytku - musieli na zastępstwo ściągać Ojansivu.
ermlander
Posty: 39
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: ermlander »

Z ciekawości - orientuje się ktoś jakiej wysokości są nagrody finansowe dla półfinalistów/finalistów w pucharze CEV? Wiem, że to pewnie śmieszna kasa w porównaniu do kosztów, ale nie mogę nigdzie znaleźć ile konkretnie :D
soczewka
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 20:07
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: soczewka »

Mecz z GKS totalnie do zapomnienia. Moi 15 letni kadeci graja taki tipping volleyball i przynosi korzysci ale grac to w Plus lidze to lekka zenada. Mam nadzieje ze Mieszko ma jakis plan bo na dzien dzisiejszy kazdy gral sobie a kontry nie istnialy ....

Wiem ze Andringa jest kontuzjowany ale moze ktos mi powiedziec co sie dzieje z Lux-em ?

Na chwile obecna Olsztyn jest najslabszy w lidze. Czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada sprawa ze spadkami ? Ile zespolow idzie w dol ?

Sorry ze tak negatywnie ale ciezko o pozytyw po tym meczu :(
dyletant
Posty: 5082
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Dopóki nie wróci Andringa, Urbanowicz powinien wychodzić w pierwszym składzie, najlepiej chyba z Wiką. Dobra zagrywka, nie boi się też ryzyka na wysokiej piłce.
No i naprawdę niech ktoś (w domyśle Gogol) się odważy czasami powiedzieć Woickiemu, żeby ochłonął, spojrzał trochę z boku. Przecież to ligowy weteran, nie powinien mieć aż takich wahań formy. Niech czasami postawi na dokładność, kosztem szybkości, bo te niedoloty do skrzydeł na wysokości taśmy aż biją po oczach.
A Gil nawet dziś dresu nie zdjął.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

dyletant pisze:Przecież to ligowy weteran, nie powinien mieć aż takich wahań formy. Niech czasami postawi na dokładność, kosztem szybkości, bo te niedoloty do skrzydeł na wysokości taśmy aż biją po oczach.
Weteran wie co chce zrobić, ale nie zawsze już potrafi. Problem nie jest w trenerze, taktyce, tylko w zawodnikach a konkretnie w ich wieku:
- Woicki 35 lat
- Wika 35 lat
- Kapelus 35 lat

Do tego wszyscy z metra cięci. Przeciętny skrzydłowy jedzie górą nad każdym z wymienionej trójki. Nie ma drugiej drużyny tak słabej fizycznie. Nawet środkowi skaczą coś słabo nie wspominając o Hadravie. Także Woicki nie jest jakimś dużym problemem.
Ogólnie wygląda to na bardzo słabą fizykę. Santilli pozbył się rok temu trenera przygotowania fizycznego i sam pełnił tę funkcję.

W kontuzję Luxa nie wierzę. Jest po prostu bardzo słaby i tyle. Nawet jak wróci Andringa to nie będzie lepiej bo przyjęcie jest. Nie ma ataku a Holender może być traktowany jako uzupełnienie gry na siatce a nie armata.

Pisałem rok temu, że Rosseaux bym starał się zatrzymać bo jak na Olsztyn to był dobry gracz. Pytanie do tych do byli przeciwni: czy na dzień dzisiejszy podtrzymujecie decyzję o tym, że Olsztyniowi by się nie przydał ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Ja z kolei jestem ciekawa, czy Luks jest kontuzjowany, czy rzeczywiscie tak slaby.
Tez mi sie wydawalo ze Belg jest (byl) niezly, jak na olsztynski budzet i moze zrobic progres. No nabija staty na slabych, ostatnio na Olsztynie :( . Zalozylam, ze entuzjasci zmiany na Luksa troche tego gracza ostatnio widzieli, bo ja przyznaje, ze inne ligi ogladam szczatkowo. Az trudno mi uwierzyc w tak slaby transfer, mimo iz facet nie lapal sie ostatnio do swojej reprezentacji. Jakis problem przeciazeniowy?.

Trudno, nie wiem czy Urbanowicz udzwignie role drugiej armaty ale jesli brak Luxa nie jest wynikiem kontuzji to chyba Kuba i Pietraszko powinni wychodzic w podstawowym. Kapelus nie bedzie mial dnia konia 2razy w tygodniu, Wika powinien dolozyc serwis i przyjecie.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Przeciez jego zatrzymanie to nie była kwestia Olsztyna, poszedł tam gdzie większa kasa. Problem jest taki że nikogo sensownego nie ściągnięto za niego. Pamiętam, że przed sezonem wszyscy tu pisali że znowu będą bardzo słabe skrzydła. Wszyscy to widzieli oprócz trenera i działaczy. Inna kwestia to na kiego grzyba byly nam te puchary, nawet jak przejdziemy rosjan, to ktoś nas wyeliminuje po drodze, nawet jak dojdziemy do finału. Nie bardzo wierzę w zapewnienia o atutach marketingowych takich występów, a zostały na nie wydane na pewno spore środki (transport itd.). Zamiast tego wystarczyło ogarnąć kogoś normalnego na lewe i nie byłoby takiej żenady jak teraz.
kanimo

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kanimo »

Moze raczej zatrudnic trenera przygotowania fizycznego?

Jak pokazuje przyklad Resovii niezle tranfery zawodnicze nie zalatwiaja sprawy.

Co nie zmienia faktu, ze Rousseaux byl ostro krytykowany i wiekszosc z jego odejscia byla zadowolona, zas Lux byl postrzegany jako wzmocnienie, przynajmniej w ataku. Tak bylo i po transferze i juz po meczach sparingowych.

A Kluth to nie byl do wyciagniecia? Choc szkoda chlopa na drugiego, ale lepiej niz zeby nigdzie nie gral. Przeciez Orneta to taki wiekszy rzut beretem od Olsztyna.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:Ja z kolei jestem ciekawa, czy Luks jest kontuzjowany, czy rzeczywiscie tak slaby.
Nie znam go zupełnie i trudno mi było z tego powodu o oceny, ale jak zobaczyłem go w bloku w którejs z transmisji na poczatku sezonu, to się załamałem...
kanimo pisze:No nabija staty na slabych, ostatnio na Olsztynie
I to jest dobry komentarz dla jego krytykantów. Poza tym, tak jak piszesz, chłopak może robic postepy. Podstawy techniczne i fizyczne są. Mysle także, ze na jego oceny wpłynął ub sezon, a nie patrzenie perspektywiczne. Mam na mysli to, ze oceniano go z perspektywy gry o medale. Tymczasem taka konfiguracja personalna może się szybko przy podobnym budzecie nie trafic.
Adamde pisze:Nie bardzo wierzę w zapewnienia o atutach marketingowych takich występów, a zostały na nie wydane na pewno spore środki (transport itd.).
Nie wiem, czy i kto dołozył na puchary, ale mozna sobie wyobrazic spokojnie taka sytuację, że na puchary ekstra dołozyło miasto i jest to ruch z tej perspektywy zrozumiały.

Niestety, za wiekszośc spraw odpowiada trener i mnie nie dziwi ewentualne "niemilczace" przyzwolenie na odejscie Santiliego.
Dajmy Gogolowi troszkę czasu, chcociaz jesli są np zaniedabania fizyczne, nie będzie to krótki czas.

Jeszcze co do Luxa - rózne opinie są o słowackich siatkarzach. Nie raz dało się słysze głosy o odpornosci psychicznej.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”