Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: iron »

azs_oln pisze:Przyjmujący pryjmujacy oczywiście autokorekta się wdała,krick kontuzja.franfurt raczej nie da sobie tego wydrzec grając u siebie,oby grali z nami tak samo jak w meczu z Frankfurtem;D
Co.
No sympathy for fools...
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Re_soviaczka »

dyletant pisze:Właśnie, bo chyba coś mnie minęło. Czemu Frankfurt bez Kricka?
Zawiesił karierę z powodu kontuzji pleców, stwierdził, że wróci do gry, jak go przestanie boleć.
Info na jego Instagramie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Cev cevem a w sobotę AZS musi wygrać z Chemikiem. Niespodziewane zwycięstwo ze Skrą nie powinno dać mniemania, że punkty jakoś się zdobędą. Z Andringą i Pietraszko liczę na 3 punkty.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Biorąc pod uwagę brak Andringi i Pietraszki oraz fakt, że AZS ma już za sobą mecze z oboma finalistami, to te 2-3 (zależnie od wyników zaległych spotkań) punkty straty do top 6 po 6 kolejkach nie jest wcale złym wynikiem.

Patrząc też na mecze ZAKSY ze Stocznią czy JW to piątkowe spotkanie, nawet mimo dość frajerskiej porażki w II secie, może napawać optymizmem.

Powrót Andringi powinien uspokoić rozchwiane przyjęcie, a Pietraszki zwiększyć zagrożenie atakiem ze środka. Mocno zyskać powinna też gra blok/obrona, która była chyba najmocniejszych punktem w poprzednim sezonie.

Jak drużyna jest w stanie grać przy dobrym przyjęciu, widzieliśmy w Bełchatowie. Do tego większą stabilizacja powinna zmniejszyć liczbę czarnych dziur, w jakie wpada, co było jedną z głównych przyczyn porażki w Elblągu.

Nie oznacza to rzecz jasna, że uda się powtórzyć sukcesy sprzed roku, ale po fatalnym pierwszym tygodniu rozgrywek wróciła nadzieją, że AZS znowu pokaże trochę dobrej siatkówki.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Obyś miał rację. Mi najbardziej szkoda meczu z Teflem bo tam 3 punkty leżały na tacy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Chal »

Wiadomo, ale to właśnie wynikało w dużej mierze z niestabilnego przyjęcia i niezbyt dobrej organizacji na kontrach. Tutaj dzięki Andrindze powinien być spory progres.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Demandred »

Mam wrażenie, że możesz mieć rację, bo już w meczu z Treflem miałem takie wrażenie, że ta organizacja gry w obronie w momentach, w których Andringa wchodził do drugiej linii wyglądała przynajmniej optycznie o wiele lepiej. Na to trzeba liczyć. Bo potencjał do progresu jest jeżeli porównamy Andringe z play-off zeszłego sezonu, a Kapelusa, z całą sympatią i szacunkiem do tego drugiego. Nie był jednak sciągany do szóstki, lecz jako uzupełnienie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Jakim składem grali większość meczu CEV ? Bo ja słyszałem strzępy relacji i grał akurat Andringa z Kapelusem :/
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dyletant
Posty: 5078
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

hubert pisze:Jakim składem grali większość meczu CEV ? Bo ja słyszałem strzępy relacji i grał akurat Andringa z Kapelusem :/
Bo tak było, do tego Żurek, Woicki, Jasiek, Warda i Pietraszko. Na podwójne zmiany wchodzili Gil z Kańczokiem, potem na chwilę wszedł Lux a na samą końcówkę już Urbanowicz
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1529
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: nikt wazny »

a tymczasem Daniel Pliński nie rozstaje się ze sportem :)
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... ck/ss1py0l
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Był ktoś na dzisiejszym meczu i mógłby wyrazić opinie? Niestety nie miałem okazji ani być ani obejrzeć w tv.jak spisywał się pietraszko oraz Andringa? I ciekawi mnie czemu za luxa grał kapelus skoro jego forma raczej szła cały czas w górę z tego co widziałem,dziwna decyzja.. hadrava niesamowity z tego co widziałem w statystykach 8 asów klasa.najwaznuejsze ze 6 cały czas w zasięgu jeśli nie będziemy gubić pkt w takich meczach
dyletant
Posty: 5078
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

azs_oln pisze:Był ktoś na dzisiejszym meczu i mógłby wyrazić opinie? Niestety nie miałem okazji ani być ani obejrzeć w tv.jak spisywał się pietraszko oraz Andringa? I ciekawi mnie czemu za luxa grał kapelus skoro jego forma raczej szła cały czas w górę z tego co widziałem,dziwna decyzja.. hadrava niesamowity z tego co widziałem w statystykach 8 asów klasa.najwaznuejsze ze 6 cały czas w zasięgu jeśli nie będziemy gubić pkt w takich meczach
W pierwszym secie Bydgoszcz mocno trzymała nas blokiem i trochę brakowało Luxa. Hadrava dostał 2 czapy na pojedynczym, ale ogólnie mieliśmy problem przebić się przez wysokie skrzydła, trochę też było problemów z zagrywką Serba i Vinhedo. W końcówce jednak wyciągali do nas rękę, bo zepsuli przy grze na przewagi 3 na 4 zagrywki, mając piłki setowe
Potem Hadrava wygrał seta i nie ma tu o czym mówić, w trzecim znowu Hadrava wyciągnął nas na 18:14 i tu trochę zlekceważyliśmy sprawę, aczkolwiek goście poszli ryzykiem na zagrywce i opłaciło im się to

Generalnie Kapelus dziś bardzo skuteczny, statystyki też to potwierdzają, bo to kolejny mecz na +60% w ataku. Pietraszko rozegrał się w trakcie i grał bardzo dobrze, ma jeszcze większy potencjał na zagrywce tylko musi dopracować podrzut, bo wygląda to na improwizację, jakby sam nie wiedział jak chce zagrać, próbował też floata. Brak Luxa widoczny był w ustawieniu z Hadravą na lewym ataku. Nie było komu atakować z 6tej strefy, albo z prawego skrzydła.

Andringa bardzo pewny na siatce, co miał skończyć to skończył, próbował też tej mocniejszej zagrywki. Generalnie miał trzymać przyjęcie, ale omijali go jak mogli (statystyki dają mu tylko 10 przyjęć), czasami Żurek pchał się przed niego.

Do poprawy z całą pewnością organizacja gry na kontrze. Kilka prostych przebijanych piłek 5 metrów nad siatką albo brał Woicki, albo ledwo je uratowaliśmy i dogrywaliśmy niedokładnie

Cóż teraz raczej spacerek z Finami jak zagramy swoje i za tydzień weryfikacja z Jastrzębiem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Mimo wszystko podkresle, ze Zurek ostatnio bardzo niepewny w przyjeciu. Niepokojace. Przy obecnych problemach libero, stawianie Luxa, ktory jest latwym celem dla zagrywajacych ekipy przeciwnej (a Bydzia zagrywke mocna ma) jest ryzykowne. W sytuacji, gdzie Kapelus radzi sobie w ataku, a w przyjeciu tez jest poprawny, Slowak musi isc w odstawke.

Dzialacze AZSu maja ostatni rok by znalezc dodatkowe pieniadze do puli budzetowej, gdyz po tym sezonie zegnamy Hadrave, a takiego grajka w tych pieniadzach juz nie znajdziemy. Woicki tez mlodszy nie bedzie. W konsekwencji nie bedzie juz Janka do samodzielnego wygrywania meczow i druzyna znow popadnie w ligowa szarzyzne.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Skąd ta prwnosc ze żegnamy hadrave? Chyba ze masz informacje z klubu bądź od samego zawodnika ale z tego co ja wiem to dostał w Olsztynie nowe mieszkanie,podwyżka tez nie będzie raczej problemem bo wszyscy wiedza jak ważnym jest dla nas zawodnikiem poza tym u nas jest liderem i jest idealnie zgrany z woickikm mógł odejść już w tym sezonie do mocniejszych drużyn a tego nie zrobił wiec myśle ze zatrzymanie go jest jak najbadziej możliwe.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Co do Żurka to nigdy w przyjęciu jakoś specjalnie nie brylował.Zeszły sezon miał genialny głównie pod kątem obron.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

azs_oln pisze: z tego co ja wiem to dostał w Olsztynie nowe mieszkanie,podwyżka tez nie będzie raczej problemem bo wszyscy wiedza jak ważnym jest dla nas zawodnikiem
W 3 latach gry w Olsztynie mial 3 rozne mieszkania. A podwyzka nie bierze sie ze studni, tylko trzeba na nia miec. Juz teraz zapewne dostal max naszych mozliwosci. Dodatkowo, granie w lepszym zespole, byc moze w lepszej lidze za lepsze pieniadze jest oczywistym wyborem. Po poprzednim sezonie mial korzystna oferte jedynie z Warszawy, jesli chodzi o nasza lige. Jezeli drugi rok udowodni swoja klase, to zapomnij o nim w kontekscie kolejnego sezonu, bo budzet jest slaby a klub nie walczy o wysokie cele.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: pigula »

jarek8dywan pisze:
azs_oln pisze: z tego co ja wiem to dostał w Olsztynie nowe mieszkanie,podwyżka tez nie będzie raczej problemem bo wszyscy wiedza jak ważnym jest dla nas zawodnikiem
Po poprzednim sezonie mial korzystna oferte jedynie z Warszawy, jesli chodzi o nasza lige. Jezeli drugi rok udowodni swoja klase, to zapomnij o nim w kontekscie kolejnego sezonu, bo budzet jest slaby a klub nie walczy o wysokie cele.
Miał też propozycję z Rzeszowa.A chyba nie musi nikomu w kolejnym sezonie niczego udowadniać, każdy już wie że teraz to najlepszy atakujący w Plus Lidze.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Okej ale spytałem zupełnie o co innego bo napisałeś o jego odejściu jakbyś conajmniej z nim o tym rozmawiał.mial okazje odejść już w tym sezonie a tego nie zrobił wiec nic nie jest pewnie
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Jezeli Janek utrzyma obecną formę do konca sezonu, to raczej bedzie nie do zatrzymania, wezmie go jakis klub z Rosji lub Wloch, albo pojdzie do Rzeszowa lub Belchatowa z pocalowaniem reki. Mial byc ogrywany Kanczok w tym sezonie, czego jak na razie zupelnie nie widac. Nawet ze slabymi finami gra Janek. Inna sprawa to ze gdybysmy osiagneli w koncu jakis przyzwoity budzet, to kilka zmian w skladzie mogloby doprowadzic do tego ze gralibysmy o medale. Juz teraz mamy najlepszego atakujacego w lidze, jednego z najlepszych rozgrywajacych, najlepszego moim zdaniem defensywnego przyjmujacego i bardzo przyzwoitego libero (a nawet dwoch, bo Zablocki tez daje rade). Wzmocnienie srodka i ofensywny przyjmujacy i kto wie co by bylo.
dyletant
Posty: 5078
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

kamil1999 pisze:Co do Żurka to nigdy w przyjęciu jakoś specjalnie nie brylował.Zeszły sezon miał genialny głównie pod kątem obron.
I ten powtarza. To chyba najlepiej broniący libero w kraju, gdyby nie przyjęcie spokojnie mógłby konkurować z Zatorem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: hubert »

Do Rzeszowa Hadrava nie pójdzie bo jest tam problem z limitami. A na ławkę po co ? Druga sprawa to taka, że Hadrava musi być z rozgrywającym do umie szybko grać na prawe a takich jest mało. W lidze to Woicki, Toniutti i Łomacz. Zaksa stawia na Kaczmarka więc zostaje tylko Skra na ten moment.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dyletant
Posty: 5078
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Obawiam się, że pasieka przyjedzie na Warmię po zakupy. Zdaje się kończy się kontrakt Ebadipoura, więc wezmą jakiegoś Polaka na przyjęcie (Kwolek/Fornal) i Hadravę na następce Wlazłego, a może i Żurka, który zjada Piechockiego.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

Kondzio idzie na emerytuję?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Do Rzeszowa Hadrava nie pójdzie bo jest tam problem z limitami. A na ławkę po co ? Druga sprawa to taka, że Hadrava musi być z rozgrywającym do umie szybko grać na prawe a takich jest mało.
W Rzeszowie sie sklad zmienia co sezon, wiec nie wiesz jak bedzie z limitami w przyszlym sezonie. A szybko na prawe zagra tez Masny, Toobal a nawet Vincic z czarnych.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Miszczu-xdd »

dyletant pisze:Obawiam się, że pasieka przyjedzie na Warmię po zakupy. Zdaje się kończy się kontrakt Ebadipoura, więc wezmą jakiegoś Polaka na przyjęcie (Kwolek/Fornal) i Hadravę na następce Wlazłego, a może i Żurka, który zjada Piechockiego.

Libero jest znany w Skrze na każdy sezon dopóki Kondzio jest prezesem, ale za to przyjście Hadravy za Wlazłego już jest dość realne, Janek trochę przypomina Wlazłego, bardzo dobra zagrywka, lubi szybkie granie, a wręcz do takiego jest stworzony i do Łomacza by pasował, a jeśli chodzi o przyjęcie za Milada to widzę to raczej tak że Antiga wraca na stare śmieci żeby teraz potrenować Skrę i zabiera z Warszawy ze sobą Kwolka :D
dyletant
Posty: 5078
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: dyletant »

Gramy z Grekami, cóż zbieranina niezłych zawodników, a dostali od przeciętnych Niemców 2 sety do 17, teraz grają towarzysko.
Na minus tylko daleka podróż. Jak najbardziej rywal do przejścia.

Wygraliśmy nawet z Kalininem w składzie. Fajną zmianę dał Kańczok, skończył 10/11 ataków
Z Zaksą z tego co pamiętam też miał zmianę na ok. 80%. Może trzeba go częściej wykorzystywać.

staty
https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=31516
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: Adamde »

Problem z nim jest taki ze zeby gral, nasz czeski terminator musialby klaskac w kwadracie:)
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Szkoda ze gramy pierwszy mecz u siebie bo rewanżowy mecz będzie na ciężkim terenie i ewentualny złoty set będzie tam ale skoro Frankfurt był w stanie ich ograć bez większych problemów i u siebie i na wyjeździe to myśle ze my tez jesteśmy w stanie.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: azs_oln »

Osiągniecie jakiego etapu rozgrywek cev będzie dla was sukcesem? Ja myśle ze przejdziemy Greków i zameldujemy się w ćwierćfinale i to będzie już dobry wynik a tam wszystko już zależy na kogo trafimy ale przy dobrym losowaniu tzn. jeśli nie trafimy na jakieś trentino czy kuzbas to jesteśmy w stanie zagrać w półfinale co byłoby świetnym wynikiem
Awatar użytkownika
morswin
Posty: 314
Rejestracja: 17 wrz 2008, o 17:53
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2018/2019

Post autor: morswin »

W CEV Cup nie ma już losowania. Drabinka ułożona jest do samego finału.
https://www.cev.eu/Competition-Area/Com ... px?ID=1115
Tak więc gdyby udało się przejść Greków, to na 100 % trafiamy na kogoś z trójki: OK NOVI PAZAR, Jedinstvo Bemax BIJELO POLJE lub Kuzbass KEMEROVO. Stawiam, że to będą ruscy.
Gdybyś miał wątpliwości, śpieszę wyjaśnić, że "nieprzyjemny szczurek" to taki płaski, szybki serwis (asowy) opadający z nagła na końcową linię boiska. (zasłyszane w TV, def. I.Mazur) ;-)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”